ברוכים הבאים, אורח

בראשית - תחילת דרכי - 3
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: בראשית - תחילת דרכי - 3 2929 צפיות

בראשית - תחילת דרכי - 3 לפני 10 שנים, 9 חודשים #39719

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
אני מיומן בעשיית חשבון נפש, רק אמור לי על מי ומה, ברגע אצביע על שלל חסרונותיו, ואם הם אינם, אדאג שיופיעו... שמחתי כשהגעתי לצעד ארבע, הייתי להוט להיפטר מהמשקל העודף, משוכנע שאסיימו במהירות, וכך היה, חוויתי שיחרור מיידי מסויים, אבל רק חלקי, לקח לי זמן להבין מדוע. בפוסט הזה אכתוב מה חייב אותי לצעוד את הצעד הרביעי, לא רק לכתוב אותו, לחיות את השינוי בגישה, כיצד הוכרחתי לעשות חשבון נפש עצמי, לא של אחרים, שלי... היו שני בני אדם שהכריחו אותי לצעוד את הרביעי, אשתי והמטפל שלי. שניהם בדרכם הציבו (מבלי ידיעתם) בפני אולטימטום, החלמה או שימוש. 

הערה מיוחדת:
כמו כל מה שאני כותב, גם שורות אלו מתפרסמות לאחר שהיו לנגד עיניה של אשתי היקרה (!) לעולם אודה לאבאל'ה אוהב שבחר בה עבורי כשותפה נאמנה, ולגיבורה אמיצה זו, שהאמינה בי, גם כשלא האמנתי בעצמי. אנו אסירי תודה על שזכינו ושכינה שורה ביננו.

אבל זה לא תמיד היה כך, כפי שכתבתי כבר בעבר, מרגע שויתרתי מ(חוסר) רצוני על מה שהקל עלי את החיים שני עשורים – תאווה – כל מבנה האישיות המעורער שלי צף אל פני השטח. המריבות עם עצמי והכח העליון שלי, ובעיקר עם 'יקירתי' התעצמו, מאוד. ההתנגשויות בבית הפכו לגורם מטלטל בחיי היום יום, הרגשתי שלא בא לי לטפס את המדרגות, ידעתי מה אמצא בחוץ והבנתי שקריטי לי שאהיה בבית, אבל לא התחשק לי להיות איתה.

הימים ימי בראשית, היא רק התחילה לקלוט את עוצמתם של מעללי, שקעה בוכיה לתוך מרירות מייאשת (מובנת, כיום) עיניים אדומות ובית הפוך הפכו לדבר שבשגרה, זבובים מכל רחבי הגלובוס מצאו את משכנם סביב אשפה לא מאורגנת, וכשהלב מתפקע, הרגליים כושלות. ראיתי אותה במלוא עליבותה, בחוסר ביטחונה היא הרבתה לשגות, לנפץ כוסות בכיור המטבח ולהשאיר שערות בכיור האמבט, בפיזור נפש החליטה לפרנס את חברת החשמל ושכחה לא פעם את הבויילר דולק לילה שלם תוך שריפת גוף החימום...

בכל משימה סבירה היא התנהלה בעצלתיים, לעיתים חשדתי שבכוונת מכוון, תוסיפו לקוקטייל קפיץ חסר רגישות וסבלנות שכמותי, ותקבלו קרב לא הוגן ולא שקול, השוני ביננו הפך לבולט יותר ויותר, היא חייבת להיות מתוכננת, לפרטים, יושבת עם דף ועט, אני אלוף האילתורים. היא חייבת לדעת הכל מראש, אני ספונטני בנשמתי, במצבי לחץ היא קורסת, לא מתפקדת, אני פורח, הופך להיות חד כתער, כל תא בגופי חי. היא פעילה ביום, אני חיית לילה מושבעת. לא הבנתי מה מצאתי בה, למה לעזאזל הבורא 'דפק' אותי עם הדבר הזה...

בהמשך, המריבות הפכו נדירות, לא בגלל שנהיינו חברים, ההפך, נראה שהבסיס המשותף צר יותר, כשכן רבנו, זה היה נורא. הכאבנו לזולתנו כמו שרק שני אנשים המכירים על בוריין את חולשת האחר מסוגלים להכאיב. חשתי שהפער ביננו רק גדל, התפללתי לעזרה, להכוונה. וכמו תמיד בדרכו שלו, אבא אוהב היה שם. ברגע מכונן היא העמידה אותי במקום – אחת הטענות שחזרו על עצמן היתה שאינני מקשיב לה, המטפל טען שכבעל אני 'מחוייב' להקשיב לה... שמעתם? מחוייב. לא פחות, הבטחתי להשתדל. חמישה לשמונה בבוקר, מצאתי את עצמי בין הפטיש לסדן, מחוייבותי להיות בזמן במקום העבודה, והמחוייבות החדשה, להיות קשוב...

אין לי מושג מי נגד מה, בקושי התעוררתי והיא פצחה במונולוג ארוך על מה שמפריע לה... הימים ימי איסור, לא פרצתי את הגדר הזה, בזריזות לא אופיינית לתקופה היא נעמדה במקביל לפתח חוסמת בגופה את הנגישות אל הדלת, התחייבת - - - אתה תקשיב. מפגן נדיר של אומץ בלתי רגיל מצידה, ירדתי מדעתי מרוב תסכול. לא ראיתי בעיניים. חוסר היכולת להכיל את המצוקה שלה יחד עם 'מצוקת המעביד' שלי, הורידו לי מסך שחור על העיניים, נגעתי בה בפעם הראשונה (והאחרונה, בס"ד.) בזמן איסור, פשוט הרמתי אותה באויר והנחתי אותה רחוק מהדלת. יצאתי מהבית נסער, כשנרגעתי מעט ידעתי שהתחולל מהפך, נפל דבר. 

בערב, היא שאלה אותי בעצב תהומי, למה אתה כל כך עויין אותי? מה עשיתי לך? לא נראה לי ששמעתי לחישה נוראה שכזו מימי. היא היתה נואשת וזה זיעזע אותי. גימגמתי משהו על זה שאני לא עויין, אבל הפעם היא 'תפסה' אותי לא מוכן, זרזיף של חמלה, הבנה למצבה הזדחל לתודעתי ושבר חומה בלתי נראית שהקמתי ביננו. קלטתי פתאום שהיא בעצם המראה שלי, כשאני מרוחק, מנוכר, תקוע בתוך 'המערה' שלי, היא מבועתת, הדרך שלה להפגין את הפחד היא זו שמציקה. ניצן של שינוי אצלי התחיל אז. 

לראשונה התחלתי להביט בעצמי, במה שעשיתי לה, בחלק שלי. וזה היה לא נעים, בכלל, הבושה והאשמה יכלו לשלוח אותי בקלות לזרועות השימוש. רק כניעה מוחלטת מול מי שאני ונכונות להשתנות, גרמו לכך שפתאום יכולתי לראות את בת הסמינר השמחה שקמלה, והבנתי שכשהדשא של השכן ירוק יותר עלי להשקות את שלי. מה לעשות, מסבירים לי לאט ואני מבין מהר... לקח קצת זמן אבל בסוף הבנתי שהבעיות שלי חמורות מתאווה, למעשה, תאווה היא הפיתרון לבעיות שלי, לא היתה דרך אחרת מלתאר את הר הגעש הפנימי הזה 'מחבית של חומר נפץ'. המטפל הסביר לי באופן שאינו משתמע לשני פנים שאם ברצוני להישאר נקי עלי 'לנקות את האורווה', הוא לא ראה אדם נקי לאורך זמן בלי צעד 4... רק כך תיפטר מהריח.

בהתלהבות גדולה פניתי להסיר את 'הצואה מהנעליים'... כתבתי על רשעותם של אחרים כלפי, דמעתי מכעס ועצבים כשרשמתי לראשונה על האלימות שהופנתה כלפי מהדמויות הסמכותיות בחיי, לא הייתי ער לעובדה שנוצלתי בלי סוף, התמימות שלי הפתיעה אותי, לא ידעתי כמה אני לבד עד שהעליתי על הדף את  תחושת הבדידות, "החלק שלי" חזר על עצמו בכל המקרים – ילד שלא קיבל את מה שהיה מגיע לו והוא נזקק, ולכן פנה להשיג 'את שלו' בדרכים עקלקלות..

אפילו התחלתי לעשות 'כפרות' (צעד תשע) אבל זה לא היה זה, משהו בתוכי לא נרגע, במילים פשוטות, עדיין הריח הרע נשאר... המשכתי להתאכזב מאחרים, כאלו ששמתי את מבטחי בהם, שנפשי נקשרה בנפשם בעבותות הערצה, לא הבנתי איך תתכן המציאות הזו גם בהחלמה, הייתי על סף שבירה, עמדתי להשליך הכל לפח. חיפשתי בנרות תשובות, התפללתי. בתוך זמן נעניתי, הכיר לי הבורא את האיש שהיווה צינור נעים ומיוחד להעביר אלי את חסדו, הוא לימד אותי להתבונן בחלק שלי בלבד, 'לנקות את המדרכה שלך', הוא קרא לזה, כל פעם שהתחלתי לומר לו – אבל... הוא היה אומר לי בחיוך, אתה שוב 'פוזל'...

אז התפללתי שאפסיק לפזול, האיש הסביר בהגיון צרוף - בחלק לא מבוטל מהכאב שלך, ההרגשה הרעה שאתה משוכנע שאחרים גרמו לך להרגיש, אתה צודק, אך אל תחשוב שהכל אמת (העוולות האמיתיות או המדומות) תחושת המסכנות משרתת אותך, נסה לקבל שלפחות חלקים מסוימים אתה פשוט ממציא (בהמשך, תבין מה זה משרת אצלך)  חלק נוסף אתה מגדיל - מעצים, ומול כולם אתה חסר כח.

עוד לא קלטת שאת אחרים אתה לא יכול לשנות? האם לא הודית בצעד השלישי ששנים אתה מנסה לתמרן אחרים לעשיית רצונך? האם לא קיבלת על עצמך לחדול מנסיונות הסרק לביים את המציאות? הרי באת אלי זוחל ואמרת שעייפת...  נכון, הסכמתי, אבל... ושוב, עיניו המחייכות צחקו, כשהציע לי להפסיק לפזול, אתה 'מתמסר', מוסר את הרצונות ולוקח, תן לו, באמת. עד הסוף. רצונך ולא רצוני, אה?

מאז, בכל פעם שהכאב ממקד את תשומת ליבי במדרכה שאינה שלי, וזה לא משנה היכן, בבית, ליד האישה והילדים, מול ההורים הבוס או החברים, ביבשה באויר או בים, אני יודע שזו 'פזילה', שזה הזמן להתפלל שיוסט המבט לחיפוש יסודי והחלטי של השגיאות שלי, כשיש לי נכונות להיצמד לעובדות, כשאיני נותן יותר מדי מקום לפרשנות אינטרסנטית תחושת הקלה מיידית ממלאת אותי, והיא ארוכת טווח.

צעד 4 רכש עבורי עדשות מגע רכות, ובשביל הצילינדר הגבוה שלי זו היתה הצלת נפשות.

מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: בראשית - תחילת דרכי - 3 לפני 10 שנים, 9 חודשים #39722

• רוצה לחיות
  • דירוג פלטיניום
  • 'בני תנה ליבך לי'
תודה
קראתי, פעמיים
אני עדיין נמצא בחלק הראשון של מה שכתבת
החלק השני נראה בעיני הר מאוד גבוה
בלתי ניתן לטיפוס
אבל אני רוצה להיות שם
אני מקוה שאלוקים יביא אותי לשם
נודה לך ונספר תהלתך 'על חיינו המסורים בידך', תודה על האפשרות למסור לך את השליטה על החיים

'אנחנו כמו אנשים שאיבדו רגל, הם אף פעם לא מגדלים רגל חדשה'. (הספר הגדול עמ' 29).

בעניין: בראשית - תחילת דרכי - 3 לפני 10 שנים, 9 חודשים #39728

• בן אהוב!
  • דירוג כסף
  • כן אני יכול!!! לשעבר
מדהים.
נתת לי הרבה תקוה...
אוהב
מתפלל להיות נקי רק להיום! תודה אלוקים על הדרך ותן לי את הכוח להמשיך לצעוד!

בעניין: בראשית - תחילת דרכי - 3 לפני 10 שנים, 9 חודשים #39776

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
מיוחד במינו.
כאב לי לקרוא. המקום שלי כל כך שם.
כמה שאני משתדל אני עדיין 'פוזל'.
דמעתי כשקראתי את הפוסט הזה. נמסתי מחמלה על העזר שכנגדי. היא 'עזר', אני נגדה.
אייחל ואתפלל אל אלוקים חומל שרק לאט לאט אני מתחיל להכיר אותו. אתפלל אליו להבין שהגיע הזמן להתחיל להשקות את הדשא שלי.
הלוואי. היום.
תודה ענקית.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: בראשית - תחילת דרכי - 3 לפני 10 שנים, 9 חודשים #39808

• מנחם
  • דירוג כסף
תודה על הכנות ועל התקווה.

בעניין: בראשית - תחילת דרכי - 3 לפני 10 שנים, 9 חודשים #39820

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
אסירות היקר,

תודה רבה מקרב לב.

כ"כ דומה אך גם כ"כ שונה.
הפוך, אבל לא ממש.
הזדהיתי עם הרבה ממה שכתבת.
בייחוד עם הקטע של חסימת המעבר - חוויתי את הקטע הזה כה רבות בתקופה המשוגעת של לפני שמור עיניך.
אצלי - אשתי עשתה זאת כדי להכריח אותי כי הייתה בטוחה שלא אעז לעבור (הוי כמה שהיא הייתה מופתעת...).
היום אני מקשיב לאשתי מרצון ולא מכפייה. - ניסיונות הכפייה שלה אף פעם לא השיגו את מטרתם.

חיי הנישואין שלנו השתנו ללא היכר מלפני התכנית,
אך אני יודע שעוד רחוקה הדרך ועדיין עלי ל"תקן" את הפזילות שבדרך.

שוב תודה - מאוד הועלת לי.
בהחלמה.
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: בראשית - תחילת דרכי - 3 לפני 10 שנים, 9 חודשים #39830

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
אסירותודה היקר.
תודה על שלימדת אותי שיעור ב'לא לפזול', בתור אחד שביקר בביתך, הוא מהווה ראיה לכך שהתוכנית עובדת,שאלוקים אכן נמצא שם, בין איש לאישה, ואכמ"ל.
בקשה לי אליך, תוכל בבקשה לתאר כיצד לקחת אחריות על החלק שלך ברגשות אשמה? הרי כשאני לוקח אחריות על החלק שלי באשמה זה בעצם אומר שאני אשם, זה בעצם אומר שאני באמת לא בסדר, שזה גורם לי להרגיש רע, שזה גורם לי לעשות צעד 4, וחוזר חלילה....

באהבה
נתן במתנה
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: בראשית - תחילת דרכי - 3 לפני 10 שנים, 9 חודשים #39841

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
תוכנית הזויה!! בחיים לא הייתי נכנס לכזו פינה מרצוני החפשי...
אבל פגשתי בבית הזה את הנח שאחרי הבראשית...
אז אני כאן. ואמשיך להיות כאן כל זמן שאני חפץ חיים.
לא לפזול, צריך לצרוב את זה בתודעה. אבא, תזכיר לי בבקשה לזכור את זה.
שוב תודה עצומה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: בראשית - תחילת דרכי - 3 לפני 10 שנים, 9 חודשים #39852

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה לכם חברים יקרים, הסיפור הזוגי שלנו באמת לא סטנדרטי ואינו מובן מאליו. הפיוס הזה הוא תוצר של קירבת הבורא. אני מאמין שאבאל'ה אוהב יעשה זאת עבור כל אחד שיפנה לו מקום בתוך ליבו.. אסביר מדוע - לפני פירסום הפוסט הספציפי הזה התייעצתי, אמרו לי שהפוסט נוגע, אבל זה מאוד אינטימי, עלול להשאיר אותנו (אשתי ואנוכי) מאוד חשופים, כך תכננתי לנהוג, לגנוז אותו. דווקא אשתי היא זו שאמרה לי לפרסם אותו, טענה שהמקום המאוד נמוך שממנו באנו הוא תקווה עבור אלו שחושבים שאין סיכוי.

ולשאלתך המצויינת מתנה יקרה, איני יודע עליך, אכתוב מה קרה אצלי - כתבתי בעבר על מהות  האשמה הרעילה והפיתרון שעובד לי - אחריות ממקום נכון, אבל הדברים צריכים בסיס. ועבורי שאלת המפתח היתה כמה אני באמת מאמין שההתמכרות שלי לתאווה היא מחלה. תירוץ, או סיבה אמיתית? האם חולה סכרת שמצב רוחו מושפע מירידת הסוכר בדם מאשים את עצמו על התפרצויותיו? האם חולה סרטן שהפך לסיעודי חושב שהוא 'לא בסדר' כי הוא מטריח אחרים?

אני רואה את עצמי כנכה מלידה שיושב על כיסא גלגלים, בסך הכל, עם הזמן למדתי להסתדר, אך ברור לי שאזדקק לכל חיי לגורם חיצוני שיגלגל את כסאי במצבים מסויימים, יש ביכולתי להחליט (אומץ לשנות) האם להתמרמר על מי שבראני ועל הסובבים שלא עושים די למעני, לחוש שאני האשם במצבי, גרמתי לעצמי להיות נכה...

או להחליט החלטה הפוכה - אני משלים עם יעודי מבין שיש לי באמת תפקיד, שאלו הם חיי ומרגע שנודע לי מה עלי לעשות - להשתדל - לעשות את חלקי, באמת לנסות לעשות כמיטב יכולתי, ובכך בעצם להגשים את התפקיד שלי. בחסד, ההחלטה הזו הפכה להיות המועדפת עלי, וכשאני מתחיל להתמרמר (לפזול) יש לי מה לעשות..

לסיכום - הסיפור עבורי הוא לקבל את המחלה שלי, להבין שאני לא רע שנהיה טוב, אני חולה שמחלים. באמת. וכשאני מאמין בזה, ומתפקד על פי זה, השינוי ניכר. ההתנהגות הזו מופגנת בבית, היא לא משוחקת. היא אמיתית. אז המציאות משתנה גם שם. שהרי כמים הפנים אל פנים. 

והכי חשוב, לתת לזמן זמן, לזכור שמדובר בתהליך, השינוי לא יתרחש ביום, אין כאן זבנג וגמרנו. גם ברגעים מורכבים, כשהעסק נראה אבוד, מייאש, להתחנן לאבאל'ה שישאיר אותנו במסלול, ולעשות פעולה קטנה עבור זה.

בהחלמה.
אוהב.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: בראשית - תחילת דרכי - 3 לפני 10 שנים, 7 חודשים #44357

• brother
  • דירוג פלטיניום
נפלא!
אני גם תומך בזה, להשתדל לא להגיד את המילה "אבל" אני מרגיש שהיא מילה כל כך מאוסה!
נמאס לי כל הזמן שצריך להראות יפה בשביל השני, אני רוצה להיות אני!
איך, אני מנסה להבין כאן, עזרת לי לא מעט בפוסט זה(וכמובן שבעוד רבים אחרים..) ,
תודה.
אני תמיד הרגשתי שחסר לי החיבוק הגדול שיקרב אותי אליך.

לכן החלטתי שאת החיבוק הזה אני רוצה להעניק לכל מי שרק יבקש

בחיבוק גדול ואוהב שרק אח יכול לתת.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.68 שניות

Are you sure?

כן