ברוכים הבאים, אורח

בדיוק כפי שאבאל'ה תכנן (סיפור שמשלב דימיון ומציאות)
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: בדיוק כפי שאבאל'ה תכנן (סיפור שמשלב דימיון ומציאות) 8924 צפיות

בדיוק כפי שאבאל'ה תכנן (סיפור שמשלב דימיון ומציאות) לפני 11 שנים, 1 חודש #29437

• מנחם
  • דירוג כסף
(שלום חברים, קיים בי רצון לכתוב מידי פעם בפורום, לא יודע להגדיר אם הרצון מגיע ממקום טוב או לא טוב אבל הספונסר שלי אמר לי שאם בא לי לכתוב אז שפשוט אכתוב. ובכן, עם הרצון העקרוני לכתוב, חיפשתי לתת ביטוי לצד היצירתי שבי. במקביל, כמתחיל בהחלמה, חיפשתי להגדיר לעצמי כמה הגדרות לגבי אופי המחלה ואופן הריפוי, ואיכשהו זה מה שיצא. אחר כך חשבתי שאולי חברים חדשים יוכלו להיעזר בטקסט הזה להבנה ראשונית קלילה של הבעיה.  אם מישהו מוצא טעויות מהותיות בהבנת המחלה והטיפול בה אשמח לקבל הערות.)

בדיוק כפי שאבאל'ה תכנן

1980. בית דין של מעלה.
אבינו שבשמיים יושב על כסא כבודו וסביבו מלאכים העומדים הכן למילוי פקודותיו.
והנה יצא הקול מכסא הכבוד: "הביאו לפני את מנחם".
זוג מלאכים קלי רגליים הזדרז לזמן את מנחם ממקום מושבו בגן עדן.

* * *

לא קלה היתה דרכו של מנחם לגן עדן. חייו היו עמוסי תלאות. מספר גלגולים עברו עליו. בגלגול הראשון הוא היה חלק מבני ישראל שיצאו ממצרים, ונכח במתן תורה. הוא לא היה כוכב גדול אך בסך הכל היה ירא שמים והשתדל לעבוד את ה' כראוי.

הגלגול השני היה בתקופת בית שני. הוא היה אז עשיר גדול אך כגודל עשירותו כך גודל רשעותו, וכשבא יומו הוא שילם על מעשיו בריבית דריבית במרתפי הגיהינום. בהמשך הוא התגלגל עוד מספר פעמים בין העולם הזה לעולם הבא, כשהגלגול האחרון הסתיים ב1800. בסיומם של חיים לא פשוטים עלתה נשמתו למרומים, ספגה את העונשים המגיעים לה, עד שהתנקתה והזדככה והגיעה לגן עדן.

קרוב ל180 שנה הוא שהה בגן עדן, נהנה מזיו השכינה, לומד תורה מפי האבות הקדושים, נפגש באורח קבוע עם גדולי האומה. מצב רוחו היה כמו שאומרים בשמים.

עד לאותו היום ב1980. זוג המלאכים שנשלחו על ידי הקדוש ברוך הוא דפק בדלת חדרו וליווה אותו עד לקרבת כסא הכבוד.

* * *

הקול יצא מכסא הכבוד: "אתה עומד לקבל משימה חדשה, נשמתך תרד בעוד פרק זמן לעולם המעשה ותתגלגל שוב בגוף בשר ודם".
מנחם: "טוב. שוב פעם כמה עשרות שנים של מלחמה בין היצר טוב ליצר הרע".
הקול: "לא. הפעם זה יהיה שונה. זה לא מה שאתה מכיר מהגלגולים הקודמים".
מנחם: "מה קרה, העולם שם למטה השתנה?"
הקול: "לא. העולם הוא אותו עולם. אתה זה שתשתנה".
מנחם: "אני חושב שאני מבין. אני נזכר שלמדתי פעם שיש צדיקים שיורדים לעולם הזה ללא יצר הרע. אז זה מה שהולך להיות איתי? רגע, אבל צדיק אני לא. נכון שאני בגן עדן אבל יחסית אני נמצא בקומה נמוכה".
הקול: "זה לא זה, בדיוק הפוך. אצל צדיק אין יצר רע, אצלך הבעיה תהיה בעיקר עם היצר הטוב".
מנחם: (מבוהל) "לא הבנתי. יהיה לי רק יצר הרע? רגע, אני הולך להפוך לגוי? אחרי כל ההיסטוריה שלי אני יגמור כגוי? יש דבר כזה?".
הקול: "תירגע, אתה תישאר יהודי, ותקבל גם יצר טוב נורמלי לחלוטין".
מנחם: "אז מה יהיה השינוי"?
הקול: "כל נשמה מקבלת יצר טוב ויצר רע, ויחד עם זה היא מקבלת כוחות נפש שבתוכם מתלבש היצר הטוב ולחילופין היצר הרע. כוחות הנפש הם שמביאים לידי ביטוי את היצר שמתגבר באותו הרגע. מבין כוחות הנפש השונים, הכוח החשוב והמרכזי ביותר הוא כוח הרצון. שם יהיה השינוי. אתה מקבל כוח רצון פגום".
מנחם: "רגע עוד לא הבנתי מה זה אומר בדיוק, אבל זה נשמע נורא. סוג של נכה".
הקול: "נכון, יש שנולדים עם נכות פיזית ואתה מיועד להיות נכה נפשית. זה הייעוד שלך".
מנחם: "אפשר לקבל קצת יותר הסבר על הנכות הזאת"?
הקול: "כן. כח רצון בריא מאפשר לאדם לכוון את מעשיו ואת הנהגתו על פי רצונו. אצלך זה לא יהיה כך, אתה תרצה לנהוג באופן מסוים, ובפועל תנהג אחרת".
מנחם: "רגע, אני הולך להיות משוגע? אולי עדיף שאני ישאר פה וזהו".
הקול: "פה אתה לא נשאר בשום אופן, תאריך הלידה שלך כבר נקבע. בכל מקרה אתה יכול להיות רגוע, יכול להיות שלפעמים אתה תרגיש משוגע ולפעמים תתנהג באמת כמשוגע, אבל אנשים אחרים לא יידעו מכך, הם יחשבו שאתה נורמלי."
מנחם: "אני לא מבין. אשמח לקבל יותר הסבר".
הקול: "יהיה לך את כח הרצון מול הזולת, אתה תוכל להפעיל אותו ותוכל להשתמש בו כשיהיו אנשים בסביבה ולא תרצה לנהוג באופן שיפגע בתדמיתך בעיניהם, כך שלהם ייראה שאתה אדם שנוהג על פי רצונו. אבל בתוך נפשך, כשתהיה לבד וההתמודדות שלך תהיה מול עצמך בלי שיש לידך אף אחד, או שתהיה בחברת אדם שלא יעניין אותך מה הוא חושב עליך, אתה תמצא את עצמך פעמים רבות רוצה דבר אחד ועושה דבר אחר. כפי שנאמר לך, כח רצון פגום. ברגעים האלה אתה בהחלט תהיה משוגע למדי. משוגע זמנית".
מנחם: "אז איך בדיוק כל זה קשור ליצר טוב וליצר הרע?"
הקול: "פשוט מאד. לדוגמה, נניח שאתה נמצא לבדך ומתעורר בך היצר רע והוא מנסה לגייס לצידו את כח הרצון שלך, על מנת שתרצה לבצע את העבירה, מצד שני מתעורר היצר טוב שלך ומנסה לגייס את כח הרצון שלך לכיוון  ההפוך, לרצות להימנע מהעבירה. היצרים נלחמים זה בזה, ובסופו של דבר היצר הטוב מנצח, ואתה מגיע לנקודה שאתה רוצה להימנע מהעבירה"...
מנחם: "נו, אז היצר טוב ניצח, איפה הפגם בכח הרצון?"
הקול: "אתה תעבור את העבירה".
מנחם: "לא הבנתי, אבל אמרנו שהגעתי לנקודה שאני רוצה להימנע מהעבירה".
הקול: "זו בדיוק הנקודה. אתה תרצה להימנע ממנה, אבל אתה תעשה אותה".
מנחם: "זאת אומרת שכח הרצון שלי יאבד את האפקטיביות שלו?"
הקול: "בדיוק".
מנחם: "רגע, אבל מה עם העניין של בחירה חופשית, ובחרת בחיים וכל הענין הזה?"
הקול: "נאמר לך כבר, הפעם החיים שלך יהיו שונים. לא תהיה לך בחירה חופשית"
מנחם: "אז לא משנה מה שאעשה, אני אף פעם לא יעבור עבירות?"
הקול: "זה לא כזה גורף. כמו שנאמר לך עקרונית יהיה לך כוח רצון, אבל פגום. אך הפגם לא יתבטא בכל רגע ובכל מצב, כך שיהיו רגעים רבים ונושאים רבים שכן תהיה לך בהם בחירה, ולצידם יהיו נושאים ורגעים שבהם לא תהיה לך בחירה. בשמים יודעים להבחין בין הדברים".
מנחם: "אפשר לקבל דוגמה לנושא שלא תהיה לי בו בחירה?"
הקול: "כן. היצר המיני שלך. הוא יתעוות, יהפוך לתאווה חסרת גבולות ולא תהיה לך בחירה מתי ואיך להשתמש בו".
מנחם: "רגע, זה הנושא היחיד שתהיה לי איתו בעיה?"
הקול: "לא בדיוק. העיוות ביצר המיני, יווצר כתוצאה מפגמי אופי רבים שיהיו באישיות שלך. פגמי האופי יבואו לידי ביטוי בבעיות רגשיות רבות ובתכונות נפש שליליות שונות, כך שלשאלתך, גם בעולם הרגשי שלך שלא קשור לתאווה יהיו מקומות רבים שלא תהיה לך בהם בחירה חופשית ואתה תיסחף למקום שלילי בניגוד לרצונך, וכך גם בהתנהלות המעשית שלך ביחס למצוות שונות, עשה ולא תעשה, יהיו מקומות שלא תהיה לך בחירה חופשית ואתה תהיה מוכרח לבחור ברע. כשתעלה למעלה אחרי 120 תקבל הסבר מדויק היכן היתה לך בחירה והיכן לא"
מנחם: "איך יווצרו אצלי פגמי האופי?"
הקול: "עם חלק מהם תיוולד, וחלק תרכוש במהלך חייך. מהשמים ידאגו ליצור את התנאים הקיומיים, המשפחתיים והחברתיים שיבנו לך אופי עקום ובעייתי, על רקע זה, יחדירו לך משמים את הפגם בכח הרצון. אתה יכול לקרוא לזה מחלה אם אתה רוצה.".
מנחם: "לא הבנתי בדיוק למי תהיה האחריות על יצירת המחלה הזאת, להורים? לחברים? לאנשים שיפגעו בי?"
הקול: "ממש ממש לא. המחלה היא משמים".
מנחם: "טוב, אם זה מה שרוצים בשמים כנראה שיש פה איזושהי כוונה. לחיות חיים שלמים ללא בחירה חופשית, נשמע מעניין."
הקול: "לא חיים שלמים, רק חלק מהחיים".
מנחם: "אה הבנתי, זה מחלה זמנית. נו, נרגעתי קצת. אפשר לשאול באיזה גיל אני ישתחרר ממנה?".
הקול: "אף פעם לא תשתחרר ממנה."
מנחם: "אז למה רק חלק מהחיים?"
הקול: "כי יש למחלה הזו תרופה."
מנחם: "אני לא מבין, אם יש לה תרופה אז אני אמור להתרפא. למה נאמר שאני לא יוכל להשתחרר ממנה?"
הקול: "זאת לא תרופה שמעלימה את המחלה, אלא רק את הסימפטומים שלה. המחלה תישאר תמיד וברגע שתפסיק ליטול את התרופה היא תתפרץ שוב".
מנחם: "נראה לי אני יתחיל לקחת את התרופה בגיל צעיר וככה המחלה תשפיע כמה שפחות על החיים שלי".
הקול: "לא בדיוק. נתחיל בזה שחלק נכבד מחייך בכלל לא תדע שאתה חולה".
מנחם: "אני לא מבין כלום. אני הולך לחיות עם מחלה בלי שאני מודע לה?".
הקול: "ממש כך."
מנחם: "רגע אז אני בכלל יחשוב שיש לי בחירה חופשית ושאני עובר עבירות ושאני חוטא."
הקול: "נכון".
מנחם: "אז איך אני אדע שאני חולה? איך אדע שאני צריך את התרופה? איך אדע שיש תרופה?"
הקול: "אתה תקרא את הספר הגדול, תבין שאתה חולה, ואז תדע גם מה התרופה שלך."
מנחם: "לא שמעתי על הספר הזה אבל האמת שאף פעם לא הייתי למדן גדול. זה נשמע כמו ספר של הרמב"ם".
הקול: "לא, זה לא של הרמב"ם, והוא בכלל נכתב בתקופה האחרונה. למי שכתב אותו קוראים ביל".
מנחם: "בתקופה שלי ביל זה היה שם של גוי. דברים השתנו שם למטה".
הקול: "זה עדיין שם של גוי".
מנחם: "יהודי עם של של גוי?"
הקול: "לא. גוי עם שם של גוי".
מנחם: "אני לא מבין, התרופה שלי נמצאת בספר שנכתב על ידי גוי? זה מה שיחזיר לי את הבחירה החופשית שלי ויאפשר לי לקיים את התורה כמו שצריך?"
הקול: "כן. התרופה שקיימת בספר הגדול תואמת לרצון ה', והיא נוצרה בדיוק בשביל לרפא אותך ואת המחלה שלך. הקבלה והיישום של הדברים הכתובים בספר הגדול הם נקודות בהם בהחלט תהיה לך בחירה חופשית. אם תעשה את זה, מילאת את תפקידך בעולם הזה. לא תהיה עליך שום תלונה".
מנחם: "ואם אמלא אחר הוראות הספר הגדול מובטח לי ריפוי מוחלט של המחלה על שלל גווניה וביטוייה?"
הקול: "אם תיישם את הדברים בשלימות התשובה היא חיובית, אבל היכולת להגיע לשלימות הזאת היא מתנה משמים ובכל מקרה מדובר בתהליך ממושך. לכן, אתה תשתדל ליישם את הדברים ככל יכלתך, וככל שההשתדלות שלך תהיה מקסימלית כך הריפוי יהיה שלם יותר. אם תראה שאתה עושה באמת ככל שביכלתך ובכל זאת לא מצליח להתרפא, נסה שוב ושוב, בסוף מובטח לך שאתה תצליח. כאמור, מידת  היכולת ליישם את הדברים בשלימות וכתוצאה מכך מידת ההצלחה הסופית של הריפוי, זו כבר מתנה משמים. בכל מקרה  זכור שוב, המחלה נשארת איתך עד 120, ואת התרופה אתה צריך ליטול ביום ובכל רגע מחדש. הספר הגדול יסביר לך איך בדיוק לעשות את זה."
מנחם: "אני מבין שלבחור שכתב את הספר הזה יש גם את אותה מחלה שלי".
הקול: "כן. לו ולעוד הרבה אנשים אחרים. אותה מחלה אבל עם ביטוי אחר. אצלו זה התבטא באיבוד הבחירה לגבי שתיית משקאות חריפים".
מנחם: "משקאות חריפים? לא מסוגל לגעת בדבר הזה".
הקול: "בסדר, אם ביל ישמע שלך הולכת להיות תאווה חסרת גבולות בהקשר המיני הוא לא יבין את זה באותה צורה שאתה לא מבין את הבעיה שלו, אבל המחלה היא אותה מחלה. איבוד הבחירה. היום קוראים למחלה הזו התמכרות."
מנחם: (מתחיל לבכות).
הקול: "מדוע אתה בוכה"?.
מנחם: (מתוך בכי) "אני מפחד".
הקול: "ממה אתה מפחד?"
מנחם: (ממשיך לבכות) "אני מפחד שאוולד עם פגמי האופי השונים ומחלת ההתמכרות הזאת, אחיה איתה, אגדל איתה, אסבול איתה, ובסוף אשכח, אאבד, אעלם. אני מפחד שהספר הגדול לא יגיע לידיי לעולם."
הקול: "אלוקים הוא אביך, ואתה בשבילו כמן בן יחיד. הוא לא יטוש אותך לעולם. הוא יהיה שם לצידך גם בשנים הרעות כשהמחלה תהיה פעילה, וישמור עליך שלא תיפגע יותר מידי ושתישאר לך דרך החוצה. כמו שהבנת, התרופה כבר מוכנה. הדרך שבה היא תגיע אליך כבר תוכננה לפרטי פרטים, וכשיחליטו על כך בשמים תפגוש בה, ואז יתחילו שנים טובות."
מנחם: "ואם אני לא אבין מה כתוב בספר הגדול, אם לא אצליח ליישם מה שכתוב בו?"
הקול: "תשאל את הספונסר והוא יסביר לך."
מנחם: "מה זה ספונסר? מי זה הספונסר הזה?"
הקול: "היום הוא ילד חמוד בן חמש. הוא גם מקבל משמים את אותה המחלה, ותפגוש אותו בעוד שנים רבות כאחד שכבר השתמש בתרופה המופיעה בספר הגדול."
מנחם: "אה, חשבתי שבנושא של ההתמכרות לתאווה המינית אני עומד להיות החולה היחיד. יש עוד חברה  שיהיו כמוני?"
הקול: "יש הרבה, והם ובראשם הספונסר יהיו חלק בלתי נפרד מהריפוי שלך. בבוא הזמן תבין בדיוק איך".

* * *

זוג המלאכים הופיע משום מקום והחזיר את מנחם לחדרו. מספר חודשים לאחר מכן, נפרד מנחם מתפנוקי גן העדן, ונשמתו ירדה לעולם הזה. עם הזמן תנאי חייו הצטרפו לתכונות המולדות, ויצרו בעיות רגשיות, תכונות שליליות, עיוות רגשי, וגם שנים ארוכות של תאווה בלתי נשלטת, לצד בעיות התנהלותיות והתנהגותיות רבות אחרות בכל תחומי החיים הרוחניים והגשמיים. הכל קרה בתוך ליבו ובזמנים שהוא היה לבדו. אנשים אחרים לא ידעו מה עובר עליו באמת, וחשבו שהוא נורמלי, אבל זה לא היה נכון.

היו אלה שנים רעות.

בדיוק כמו שהובטח לו. בדיוק כפי שאבאל'ה תכנן.

הוא לא ידע שהוא חולה, וניסה עשרות דרכים לצאת ממצבו, אבל ללא הועיל. הדברים רק הלכו והידרדרו. יחד עם זאת, בשילוב בלתי אפשרי שרק כוח עליון ועל טבעי יכול ליצור, אלוקים שמר עליו תמיד שלא יפגע יותר מידי, שלא יגיע למקומות שמהם אין דרך חזרה. הוא חי על הקצה, אבל כוח עליון שמר עליו שלא יפול לתהום.

באמצע חודש אייר תשע"ב,  מישהו הפנה אותו לאתר בשם שמור עיניך. הוא התחיל לקבל מהם מיילים אבל לא כל כך הבין מה רוצים ממנו. בתחילת חודש תשרי תשע"ג, בין כסה לעשור,  הוא כתב לראשונה בפורום של שמור עיניך, ונוצר קשר בינו לבין מי שיהפוך לספונסר שלו.

בליל ראש חודש שבט תשע"ג מנחם נפל בפעם האחרונה. בד' שבט הוא קיבל את הספר הגדול במייל וקרא אותו לראשונה. הוא התחיל לעבוד עם הצעדים, ובתוך ימים ספורים הוא גילה פתאום שיש לו בחירה חופשית, לא מול התאווה, אלא מול השיטה המופיעה בספר.

בנתיים הוא נקי כל יום רק להיום, וגם עצמת וכמות המעידות פוחתת עם הזמן, ככל שהוא מיישם יותר את מה שכתוב בספר הגדול.

התחילו השנים הטובות.

* * *

(לכל מי שחושש לשלום ההחלמה שלי בשל אופטימיות יתר, ברצוני להרגיע ולהבהיר שאני חש את המחלה במלוא עצמתה. ביום ראשון היה לי יום קשה והייתי קרוב להיות על סף נפילה, ואבאל'ה עזר לי לצאת מזה בעזרת הצעדים. מעבר לכך אני עומד בפני אתגרים נוספים רבים, אך יחד עם זאת, עם כל הקשיים, בהחלט אפשר לומר שהתחילו השנים הטובות. אני מרגיש שהתחלתי לחיות באמת).

נערך לאחרונה: לפני 11 שנים על ידי .

בעניין: בדיוק כפי שאבאל'ה תכנן לפני 11 שנים, 1 חודש #29462

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
מדהים!

הפוסט הזה יצא, בדיוק כמו שהובטח לך... בדיוק כפי שאבאלה תכנן...
תודה רבה על פתיחת שבעה רקיעים.
בבקשה תמשיך... תמשיך להחלים, תמשיך לכתוב...
אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: בדיוק כפי שאבאל'ה תכנן לפני 11 שנים, 1 חודש #29463

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
לייק גדול. תמשיך לכתוב, דברים טובים יקרו.

אהבתי מאוד את הדברים. המון תודה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: בדיוק כפי שאבאל'ה תכנן לפני 11 שנים, 1 חודש #29467

נפלא. יש לי המון מה להגיד, בעיקר ביחס למידת הבחירה שהייתה לנו שם למעלה ביחס לכל העניין, אבל אני זוכה ליום קשה במיוחד (כנראה בדיוק כמו שאבא שבשמים תכנן), אז רק אצרף את שירו המרגש של מרדכי בן דוד, "נשמהל'ה" (באנגלית. מצטער): http://www.youtube.com/watch?v=294rkuwhUi8
[ltr]
'Come with me, little Neshome'le, let me hold you in my hand,
And we'll fly away, you and I together, to a place down on the land.'
'Come with me, little Neshome'le, don't shy away, do as you're told,
There's a child waiting to be born today, you're to be his spark, his soul.'

'But dear Malach'l. No! I don't want to go,
There's so much pain and evil on the earth below.
Let me stay here up in heaven where it's safe and i'll be pure,
Please don't make go away, can't you see i'm so afraid.'

'Come with me, little Neshome'le, it's time you faced your destiny,
And as we fly beneath the clouds now, I will show you, there is so much you can be.'

'Yes, dear Malach'l, I can see kedusha over there,
Look, someone's learning Torah, and there's another deep in prayer.
I will stay here if you answer me, it's all i need to know,
You must promise me dear friend, that I too will be like them.'

'Come with me little Neshome'le, oh, it's a task that I must do,
As I tap you on the lip you will forget me, you're on your own, it's up to you.'

'Come with me, little Neshome'le, let me hold you in my hand,
And we'll fly away, you and I together, to a place above the land.'

'But dear Malach'l, no! I don't want to go,
I'm not ready to go with you, where you take me I don't know.
Let me stay right here where I am, there's so much more I need to do,
Please don't make me go away, can't you see I'm so afraid.'

'Come with me, little Neshome'le, i've only come to take you home,
There's no need to fear your destination, you've earned a place right by the throne.'

(together) 'A place right by the throne.'

[/ltr]
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 1 חודש על ידי .

בעניין: בדיוק כפי שאבאל'ה תכנן לפני 11 שנים, 1 חודש #29472

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
הקול:  'מנחמק'ה', אני צריך אותך שם, אתה תיגע באחרים בצורה שאף אחד אחר לא יוכל.
מנחם:  נו, באמת, אני?
הקול:  כן, אתה תראה הם עוד יגידו לך את זה.

איש יקר, היצירתיות שלך נעמה לי. מאוד.

בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: בדיוק כפי שאבאל'ה תכנן לפני 11 שנים, 1 חודש #29515

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
פשוט מדהים, אמיתי, ונוגע ללב.
הורדת לי את השמים....
אני צריך לקרוא עוד כמה פעמים בשביל לעכל,
נראה לי שאת הפוסט הזה אני ישמור בצד, לזמנים קשים.
תודה.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: בדיוק כפי שאבאל'ה תכנן לפני 11 שנים, 1 חודש #29516

• רוצה לחיות
  • דירוג פלטיניום
  • 'בני תנה ליבך לי'
תודה לך מנחם
הפוסט הזה נגע לי בהמון נקודות מאוד עמוקות בלב פנימה
הוא גם חידד לי מאוד את זוית המחלה, ועם זאת באיזו נקודה בדיוק נמצאת הבחירה שלנו כחולים...
מאוד התרגשתי
נודה לך ונספר תהלתך 'על חיינו המסורים בידך', תודה על האפשרות למסור לך את השליטה על החיים

'אנחנו כמו אנשים שאיבדו רגל, הם אף פעם לא מגדלים רגל חדשה'. (הספר הגדול עמ' 29).

בעניין: בדיוק כפי שאבאל'ה תכנן לפני 11 שנים, 1 חודש #29521

וואו וואו וואוווווווו

אני יושב ודומע, כמה פשוט וכמה טהור, כך אבאל'ה רוצה עבורי.
רק שיתן לי את הכח לבצע את המוטל עלי ולבחור בתוכנית "ובחרת בחיים".

תודה רבה

יומחלים
בהחלמה למדתי שהנסיון של הזולת הוא המפתח להחלמה שלי.
נקי בחסדו הגדול מ 3/11/11 ומתחנן רק לעוד יום נקי ומחובר.

לְךָ אֵלִי תְּשׁוּקָתִי בְּךָ חֶשְׁקִי וְאַהֲבָתִי
לְךָ לִבִּי וְכִלְיוֹתַי לְךָ רוּחִי וְנִשְׁמָתִי
לְךָ יָדַי לְךָ רַגְלַי וּמִמָּךְ הִיא תְּכוּנָתִי

בעניין: בדיוק כפי שאבאל'ה תכנן לפני 11 שנים, 1 חודש #29620

• רץ אל האור
  • דירוג כסף
  • הצלחתנו האישית, תלויה באחדותינו המשותפת.
פשוט מדהים ,אני מודה לך , אוהב.
החיים הם כמו חץ וקשת , לפעמים אתה הולך אחורה רק כדי לעוף רחוק יותר...

בעניין: בדיוק כפי שאבאל'ה תכנן (סיפור שמשלב דימיון ומציאות) לפני 11 שנים #30848

• מנחם
  • דירוג כסף
אולי מישהו יתפוס את מה שאני אכתוב כעת כריכוז עצמי וכמחלה אך אני מקווה שזה לא זה ושאני חושב כרגע בצורה מחלימה.

כשסיימתי לכתוב את הפוסט הזה היו לי רגשות מנוגדים. מצד אחד שמחתי שהצלחתי לכתוב משהו שאני תופס אותו כיפה, מחלים  ומרגש, ואפילו חלפה בי מחשבה: "אולי חברים שירצו לשתף את האשה שלהם ולהכניס אותה לעולם של התכנית  יוכלו להיעזר במה שכתבתי". באותו רגע צץ בי הביקורת העצמית הקטלנית שלי שהרסה כל חלקה טובה בחיי ונזפה בי: "מי אתה חושב שאתה, זה חלק מהמחלה שלך".

אחר כך כשפרסמתי אותו, הייתי מנוהל לגמרי (עוד לא ידעתי לשחרר אז, היום אני יודע קצת יותר), ובאיזשהו שלב הרגשתי אפילו שמה שכתבתי מטופש וחולה לגמרי.

אחר כך התפרסמו תגובות אוהדות וקצת נרגעתי, אם כי לא יכולתי להימלט מהמחשבה: "אה, בטח הוותיקים רוצים לעודד חבר חדש".

אחר כך ראיתי תגובות של צעירים וחדשים יותר אז נרגעתי עוד יותר. 

אחר כך נכנסתי יום אחד לפורום ופתאום אני רואה שהפוסט נעלם. באותו רגע חזרה הביקורת העצמית הקטלנית לפעול: "אתה רואה, כנראה למרות הכל מישהו החליט שמה שכתבת לא ראוי לפרסום".

אחר כך ראיתי שהעבירו אותו ל"קולות של החלמה" ושוב נרגעתי.

אתמול היה ה"הפי אנד" מבחינתי. ניגש אלי חבר שנמצא בשלבי השיתוף של האשה וזרק לי את המשפט ההוא שצץ במוחי אז: "חשבתי להראות לאשתי את מה שכתבת".

המסקנה לי מכל זה, היא שהמחלה שלי רוצה להרוס אותי לגמרי. היא רוצה שאתאווה, רוצה שאפחד, שאבהל, שאהיה מבולבל, רגע למעלה רגע למטה, היא רוצה לנהל אותי מבוקר עד ערב. היא הכי לא רוצה לראות אותי מאוזן, מכיר ביכולותיי, מכיר בחסרונותיי.

המחלה תגרום לי להרגיש שכתבתי את הקטע הכי יפה ומיוחד, כדי שכמה שעות אחר כך היא, כשהיא תכניס לי לראש שכתבתי קטע מטופש ומיותר, ההתרסקות תהיה כואבת להחריד. ממש כף הקלע בעולם הזה. וכשאני בתוך הכף הקלע הזו, אז בלי התכנית, הספונסר, הקבוצות, החברים, הספרות, אין שום סיכוי שבעולם שזה לא ייגמר בתאווה.

תודה לכולכם על תחושת השותפות.

בעניין: בדיוק כפי שאבאל'ה תכנן (סיפור שמשלב דימיון ומציאות) לפני 11 שנים #30854

סליחה שלא אמרתי לך מנחם, אבל כבר מזמן הראיתי אותו לאישתי והיא אהבה אותו.
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: בדיוק כפי שאבאל'ה תכנן (סיפור שמשלב דימיון ומציאות) לפני 11 שנים #30861

• הושיעה נא
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
מנחם היקר!
גדול הפוסט האחרון מן הראשון!
אוי כמה אני מזדהה עם הפרפורים בבטן אחרי שליחת פוסט וכל שכן פוסט יפהפה ומלא כשרון.
אני חושב לעצמי, יצא טוב! אה? יהנו? יגיבו? הבינו? קלטו את העצמה? אולי לא? אין תגובות! איזה באסה! זה לא הזיז כלום לאף אחד? אולי כותרת חלשה? אוף! טוב, לפחות נקרא 27 פעמים! אוה, הנה תגובה! אוך, הוא חדש. מה כבר יכול לחדש. טווב, פירגן יפה! נו מי עוד! כבר הקפיצו! איפה הוותיקים כשצריך אותם! אוי לי איזה ריכוז עצמי! איזה חיפוש אגו! כי חולת צומי אני! היה עדיף כבר לא לכתוב כלום מאשר לחוות את החוויה החולנית הזו! אולי בעצם מישהו כן התחזק? ואולי כתבתי כל כך טוב שאין מה להוסיף? אוף, שוב אני בריכוז עצמי. אלוקים! קח את זה ממני. אני חסר אונים מול עצמי!
אז אני מתקשר לספונסר. מספר לו על הסערה.
והוא בשקט ובענווה, שומע, מקשיב, ועונה לי,
קבל את עצמך...
ואני מבין שחייבים פשוט לנעול את הדיון הסוער וזהו.
ובשפה הנפלאה של פוסט זה, '' בדיוק כפי שאבל'ה תכנן''!
מנחם חברי היקר!
קבל את העליה כמו גם את הירידה, ה'היי' כמו ה'ביי'. כי הכל הכל הכל, בדיוק כפי שאבל'ה תכנן. גם תגובתי אליך.
ובאשר לפרפורים בבטן, חבר טוב אמר לי שאלו פרפורי גסיסה של המחלה...
בבקשה תמשיך לכתוב. תצמד לספונסר, עשה כעצתו.
בדיוק כפי שאבל'ה תכנן.
אוהב

בעניין: בדיוק כפי שאבאל'ה תכנן (סיפור שמשלב דימיון ומציאות) לפני 11 שנים #32085

מנחם יקר

כתבת באופן מיוחד, השחזת את עטך, והנעמת לכל קורא בדבריך

וצדק אסירותודה, כשהמשיך לשכתב את דברי הקול..
[ אגב יש כאלו שמאמינים שה"קול" מדבר דרכו של אסירות ודומיו ]

מה שמפריע לי רק הוא למה אתה מנחם יקר מחמיר עם עצמך?למה תופעה נורמטיבית אתה הופך למשהו "חולה"?

אנשים נורמטיביים לחלוטין שאינם מכורים ואפילו לא שיזל"ו מעולם ולא רק הם. ויתרה מכך, גם צדיקים יראים וכמעט שלמים, אכפת להם ואפילו מעסיק אותם מה תגובתם של אחרים על דבריהם..

אולי אתה חולה, אבל בהקשר הזה נשמע שאתה נורמטיבי.

מקוה שזה בסדר פה להיות נורמלי לפעמים

בעניין: בדיוק כפי שאבאל'ה תכנן (סיפור שמשלב דימיון ומציאות) לפני 11 שנים #32087

• הושיעה נא
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
כאוב יקר,
אנסה להציע.
אמת שלכל העולם יש פגמי אופי כאלו ואחרים. זה לא מחייב שכל העולם חולה. (ואולי הם כן. וצע''ג).
אבל אני כמכור, כנכה רגשי, כאחד שפגמי האופי שלי דפקו לי את המערכת, כמי שכל באג בגישה שלח אותי ישר לזרועות המוות של התאווה, אצלי גם פגמי האופי הקלאסיים יקבלו את הרספקט של ה'מחלה'. נאיר עליהם. נודה בחוסר אונים מולם. נתפלל ונשתף עליהם.
ולא נתן להם לחמוק כ'נורמאלים'.

בעניין: בדיוק כפי שאבאל'ה תכנן (סיפור שמשלב דימיון ומציאות) לפני 11 שנים #32263

• מנחם
  • דירוג כסף
בעצתו של חבר וותיק אני מוסיף עוד כמה שורות:

מנחם: "מתי אני אוודע למחלה ולתרופה שלה, לפני החתונה שלי או אחריה?
הקול: "אחרי".
מנחם: "זאת אומרת שאני אתחתן מתוך מחשבה שאני נורמלי לחלוטין וגם אשתי תחשוב כך?"
הקול: "בדיוק".
מנחם: "מסכנה איזה תיק אני מפיל עליה. אני מתחיל כבר עכשיו לחוש רגשות אשמה".
הקול: "נכון שהיא מסכנה אבל זה לא ענינך. זה בין אלוקים לבינה. למה את חש רגשות אשמה?"
מנחם: "כי אני מכניס אותה למיטה חולה".
הקול: "מנחם היקר, עם כל הכבוד כנראה שכחת את ההיררכיה כאן. יש כאן מישהו שמנהל את הענינים וקוראים לו אלוקים, הוא החליט מי יהיה חולה, מי תתחתן עם זה שחולה, ומתי ואיך היא תדע שהוא חולה. מדוע לחוש רגשות אשמה? כי אתה מנסה לקחת אחריות על משהו שאלוקים החליט? טוב, האמת שאפשר להבין אותך, כי חלק מהמחלה שלך זה שאתה תנסה לשחק את תפקיד האלוקים. בתכל'ס, אתה תתמקד בלקחת את התרופה וזו האחריות היחידה שמוטלת עליך." 
מנחם: "אוקיי נניח שאשתחרר מרגשי האשמה, אבל מה עם הפחד, אני כל כך מפחד מאיך שהיא תגיב ומההתפתחות הבלתי צפויה של הדברים".
הקול: "שוב פעם אותו סיפור איתך, נראה לי שהחברה פה הכניסו לך את המחלה במינון גבוה מידי... תזכור, אתה רק בן אדם, אתה לא אלוקים. אל תנסה לשלוט בדברים שלא שייכים לך. אתה יכול להיות רגוע: אשתך תגיב בדיוק איך שאלוקים יקבע שהיא תגיב, והדברים יתפתחו בדיוק כפי שהוא ירצה שהם יתפתחו. זכור שוב, אלוקים הוא אביך ואתה לו כמו בן יחיד. הוא אוהב אותך והוא רוצה בשבילך את הטוב ביותר. תן לו לדאוג לכל הדברים, הדבר היחיד שתיקח על עצמך זה ליישם את התכנית, בהכוונת הספונסר שלך, ואל תשכח להתפלל לאבא שלך ולהשאיר קשור אליו.".
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.91 שניות

Are you sure?

כן