ברוכים הבאים, אורח

זה אמיתי: אני המפתח
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: זה אמיתי: אני המפתח 1014 צפיות

זה אמיתי: אני המפתח לפני 10 שנים, 2 חודשים #55788

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
קראתי את הסיפור הזה הרבה יותר מידי פעמים, אבל מסתבר שהוא נשאר נכון וימשיך לפעול גם כאשר אני מכיר אותו בעל פה. בספר הלבן (ספר הבסיס לתכנית הגמילה מהתמכרות למין בשיטת 12 הצעדים), ישנו סיפור בשם "אני המפתח" (ע' 133 בהוצאה החדשה). קראתי אותו כאשר הייתי צריך, הקראתי אותו לחברים שהיו זקוקים, למדתי אותו לבד וביחד, חשבתי עליו והייתי בטוח שאני מיישם אותו, אבל מסתבר שלמרות הכל - אני נותר המפתח, מה שאומר שיש לי עוד הרבה מה לעשות בעסק הזה.

הרעיון של הסיפור הוא שכאשר אני צודק (באמת!) ורוצה מאוד לשנות את מי שמסביבי שיתחיל לעשות את מה שאני רוצה או מה שאני חושב שנכון עבורו לעשות, אז יש לי דרך מאוד פשוטה לעשות את זה: להשתנות בעצמי... נכון שאני כאן זה שכאילו צודק, אז ברור שאני רוצה לשנות את הזולת, אבל אם אני מוכן לוותר על האגו ולעזוב את הטעויות של השני ובמקום זה להשתנות בעצמי - זה הסיכוי היחיד שלי שהמצב ישתפר.

הענין הוא שהשתמשתי בזה הרבה פעמים בתור "טריק". זה עבד בערך ככה: אני צודק, אשתי טועה. אני לא יכול לשנות אותה אז אני יהיה יותר צדיק וככה היא תשתנה. הבעיה היא שזה לא ממש עבד, כי במצב הזה הגישה שלי לא באמת השתנתה, ולא באמת הבנתי שאני המפתח, אלא שפשוט ניסיתי לשנות אותה בדרך קצת שונה מהרגיל, אבל עדיין הייתי תקוע בתוך הראש שלי עצמי עם האגו שלי. כדי שהעסק הזה יעבוד, אני צריך באמת להפסיק לצפות לכל שינוי אפשרי, ובאמת להתמקד רק בעצמי ובחלק שלי בסיפור. אם מישהו אחר יחליט לעשות שינוי בעצמו בעקבות כך - זה בפירוש לא הכוונה שלי כאשר אני לוקח אחריות.

ביום שישי היתה לי הזדמנות לכך. נכנסתי שוב לתוך דרך ללא מוצא, כשבעצם כל התגובות שלי מונחות כדי לשנות את אשתי (המקום הכי קשה לקחת אחריות כמובן...). שנתיים ושלושה חודשים בהחלמה, אבל עדיין לא הבנתי באמת איך זה עובד. כל פעם שאמרו לי לזוז ממקומות שבעייתים עבורי, זה היה מתוך חריקת שיניים וציפיה שהיא תשתנה. הפעם זה היה אחרת, זזתי בשקט, בלי ציפיות, לא טרקתי דלת ולא עשיתי מוניפולציות, לא המתנתי שהיא תעשה את המהלך הבא, אלא זזתי כדי שאני אוכל להירגע. הדגש היה עליי, לא עליה.

כאשר הבנתי שאני המפתח לשלווה שלי, התגובה שלה לא היתה הדבר החשוב הבא, כי מה שהיה חשוב זה אני. כאשר באמת הבנתי שאני המפתח, סובבתי את המפתח והדלת נפתחה. פתאום היה שקט אמיתי שהביא איתו מסר: אני עושה את הדבר הנכון.

האם גם היא הגיבה בשינוי גישה? זאת שאלה לא רלוונטית. אני המפתח ואני זה שצריך להשתנות.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: זה אמיתי: אני המפתח לפני 10 שנים, 2 חודשים #55794

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודרבה. מקסים. לחצת לי על כפתור הנוסטלגיה... ולמרות שזה באמת לא רלונטי, מהניסיון שלי המפתח הזה אכן פותח.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: זה אמיתי: אני המפתח לפני 10 שנים, 2 חודשים #55801

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
תודה חברים. תודה אסירות תודה סוד.
היה ממש מרתק לקרוא את הלינק... נגטיב.

מאוד התחברתי למסר. בקבוצת sa שבוע שעבר הקריאו את המסר והחלוקות היו עליו. היה מאוד משחרר.

החלוקה שלי, קשורה לקשר שלי עם אשתי שהיה מאוד פצוע ומוגלתי במקום מסויים. ואסירות תודה כשבאמת ויתרתי ( נכון לדרגתי כעת ) המפתח הסתובב... זה פשוט עבד ומהר!

הסיפור המלא כאן -
forum.gye.org.il/index.php?topic=5321.0

שוב תודה
אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: זה אמיתי: אני המפתח לפני 10 שנים, 2 חודשים #55880

• newbody
  • דירוג פלטיניום
  • אני לא עוצר מלכת לא יכול להפסיק
קראתי את זה פה אחרי שקראתי את זה במייל היומי...וזה הזכיר לי סיפור על יהודי אחד, כזה שרצה לשנות את כל העולם, אז הוא אסף כסף ופרסם בכל העולם בשלטי חוצות ועל סטיקרים שהאהבה עדיפה על שנאה, כל מי שכועס וכו', הוא ראה שדברים לא זזים והכסף אוזל, הוא החליט לשנות את המדינה בה הוא חי, ואז כולם יראו כמה טוב שם ויישמו את השיטה הזו אצלם, שוב פרסומות סטיקרים פלאיירים, וכלום לא זז... to make a short story long ... אותו דבר קרה עם עם העיר שלו וגם עם השכונה שלו וגם עם המשפחה שלו...בסוף הוא הבין שאין בכוחו לשנות אף אחד חוץ מעצמו, ואת זה הוא שינה ואז כבאפקט דומינו השתנתה גם המשפחה שלו והקהילה שלו

מאז לפני כמה דקות כשהודיתי שאבדה לי השליטה על חיי וגם לפני כן דיי הבנתי שלשנות את עצמי זה פרוייקט גדול, אז אני מנסה בכל יום קצת, להזיז את נקודת המבט שלי על העולם...

מזכיר לי את הבדיחה על הפיזיקאי והמתמטיקאי שאמרו להם שיש אישה יפה בקצה המסלול אבל כל צעד שלהם חייב להיות חצי מהצעד הקודם, המתמטיקאי ישב ובכה, ואמר  אין סיכוי שאני אגיע אד אליה...והפיזיקאי רץ כמו מטורף...שאלו אותו למה הוא רץ וכי הוא לא יודע שלעולם לא יגיע עד אליה? והוא ענה שנכון אבל הוא יגיע מספיק קרוב בכדי להרגיש משהו...

אני גם רוצה להגיע מספיק קרוב בכדי להרגיש את השינוי
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.44 שניות

Are you sure?

כן