ברוכים הבאים, אורח

על ההפרדה בין התכנית לבין היהדות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: על ההפרדה בין התכנית לבין היהדות 2374 צפיות

בעניין: על ההפרדה בין התכנית לבין היהדות לפני 11 שנים, 3 חודשים #25422

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אני שומע אותך אבל חולק עליך.

האם לאדם שסובל ממאניה דיפרסיה גם תאמר שהוא בעצם צריך התחזקות דתית? ("אצל אחרים זה עובד, אצלך זה לא. תיקח כדורים אבל תזכור שבסוף אתה צריך להתחזק בתורה ומצוות").

לטעמי המחלה הזאת למרות ובעיקר בגלל שהיא רוחנית, היא לא קשורה לדת. זה שהיא השפיע על הדת, וזה שההחלמה תעזור לי בדת - לא אומר שיש קשר בין הדת לבין התכנית.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: על ההפרדה בין התכנית לבין היהדות לפני 11 שנים, 3 חודשים #25429

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
לפי דעתי המחלה הזאת היא בפסיכולוגיה של הנפש.
אולי הדת מגבירה אותה או מנמיכה אותה, אבל אין קשר מכונן בינה לבין הדת.
כמובן שכשבן אדם מרגיש רגוע, שלם, קשור לאלוקים, חסר רגשות אשמה, יהיה לו גם יותר קל להתחבר לדת. אבל כל קשר בין רוחניות לבין דת מקרי בהחלט.
בכלל אצלי שמתי לב שאצלי העיסוק האובססיבי בין רוחניות- דת רק הורס לי את ההתקדמות,
זה יוצר אצלי מצב שאם לא התפללתי שחרית, בהמשך היום אני לא יכול לדבר עם אלוקים ולהכנע אליו, כי הרי עכשיו אנחנו במצב של "לא מדברים". אם הייתי מפריד בין הדברים בצורה מושלמת הייתי יכול לקיים דיאלוג ורומן אישי עם אלוקים בלי שום קשר לדת.

יעקב
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: על ההפרדה בין התכנית לבין היהדות לפני 11 שנים, 3 חודשים #25478

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
הנושא עמוק. גדול עלי! האם בהשקפה יהודית אפשר לכתחילה לחפש את אלוקים שלא במשקפיים של הדת. תיקו.
כיון שאני מחלים צוציק. בקושי חודשיים בתכנית. אין לי את הפריוולגיה לחלוק על אף אחד או לנקוט עמדה בנושא.
גם אין לי שום ענין לקחת צד, רק רציתי פתיחות, להבין את 2 הצדדים.

גם אם נסכים שאין קשר בין רוחניות ודת, ולזה צריך רב ולזה צריך רופא, עדיין היה מקום לומר שרופא שמדבר בשפה של אוניברסיטה זו שיטה אחת. ורופא שמדבר בצורה ישיבישערית זו שיטה שניה. הרי אפשר לדבר את הספרות של הצעדים בוורטים ומאמרי חסידות. אלא מה, למרות שהדברים נכונים הן מבחינה דתית והן מבחינה רוחנית, זה עלול ליצור סלט ועירבובציה מאין כמוה. ויבלבל את רוב מי שמנסה להחלים והמצפון הדתי שלו פצוע. ולכן נראה לענ"ד שהמנחה שלנו לא רוצה להכנס לפינה הדתית-עדתית. זה יותר קרוב לנזק מאשר לתועלת.
כמובן שבהמשך הדרך, כשהדברים מתיישבים על הלב, והאינסטינקטים כבר פחות פצועים, אז אפשר לפתוח את הקופסא הנעולה, ולמזג את הדברים.

אינני רוצה להתפלסף. אבל מבחינתי כל נסיון לפתוח את הדיון הזה יצטרך לפתוח בשאלה מה זו דת ומה זו רוחניות. אי אפשר לדון בהם מבלי להגדיר אותם תחילה בהגדרה מוסכמת.  וכמדומני שאין פורום זה המקום לדיון שכזה. לא כי החברה לא אינטליגנטים, אלא כי זה לא מוסיף להחלמה ולנקיות. אלו תאוריות נכבדות, אבל אף פעם לא הצילו אותי מנפילה.
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: על ההפרדה בין התכנית לבין היהדות לפני 11 שנים, 3 חודשים #25479

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
סתם כך נראה לי שלאחרונה  הפורום פה גלש קצת לנושאים העומדים ברומה של פילוסופיה.
זה אולי נושא מעניין, וזה גם מראה לנו כמה החברים פה הם חכמים ותאבי ידע,
אבל נראה לי שזה טיפ טיפה מרחיק מתקרבים פוטנציאלים.

באים לפה אנשים עם נפש פצועה ומצפון פצוע, אני לא בטוח שמה שהם מצפים למצוא פה זה דיונים פילוסופים אם יש אלוקים או אין אלוקים, ואם התוכנית היא על פי ספרי המוסר, או על פי ספרי הפסיכולוגיה, או עירבולציה של שניהם, או של שלושתם וכו'.

לתשומת לב החברים היקרים.
אני אישית הרגשתי שהפורום קצת כָּבַד עלי בגלל הנושאים האלה. אז אנא ממכם תרחיבו בדברים האלה בפורום פילוסופיה באתר "הידברות", כאן תשאירו מקום לפצועים והחבולים, פשוטי העם.

תודה.
וסליחה אם הייתי קצת חריף\חמוץ

יעקב
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 3 חודשים על ידי .
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.35 שניות

Are you sure?

כן