ברוכים הבאים, אורח

כך הפסקתי (לעשן)
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: כך הפסקתי (לעשן) 803 צפיות

כך הפסקתי (לעשן) לפני 10 שנים, 2 חודשים #54976

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
טוב, ברור שזה לא בדיוק אותו דבר, ואי אפשר להשוות איזה הרגל מגונה להתמכרות אמיתית, אבל בכל זאת - יש כמה דברים שעדיין מקבילים בין הפסקת העישון לבין הפסקת השימוש בתאווה.

אבל לפני הדברים הדומים - רגע על הדברים השונים. עיקר השוני הוא בעצם היכולת להפסיק, שזה כמובן נגזר מהצורך אותו ממלא העישון או התאווה. העישון יכול למלא צורך של בריחה קלה, הרגשת היי חלשה ואולי קצת מעבר לכך, ואילו התאווה מילאה עבורי צורך אמיתי, כי היא החליפה הרבה מהמנגנונים הבסיסיים שלי. לכן, כדי להפסיק לעשן כל מה שהייתי צריך זה החלטה חזקה ואולי עוד כמה כלי עזר פשוטים, אבל כשניסיתי את אותם דברים על התאווה - זה היה כמובן חסר סיכוי ותועלת, ואני צריך תכנית הרבה יותר מאסיבית כדי להחלים.

עישנתי די הרבה שנים, לא משהו מטורף אבל המינון גבר מפעם לפעם והיה ברור שזה כבר לא סתם איזה עישון קליל. בתחילה זה היה "תן לי ואין לי", אבל אחר כך זה הפך לקניית חפיסה רק בימים "מאוד לחוצים", ואז קניה גם בימים רגילים, ובקיצור - הכיוון היה ברור. ובכל זאת, בכל הזמן הזה לא באמת ניסיתי להפסיק. היו לי הפוגות קלות, אבל לא יותר מזה, ובודאי לא נסיון של הליכה על כל הקופה.

רק כאשר הגעתי למצב בו באמת לא רציתי יותר לעשן, אז ורק אז - הפסקתי לעשן. לא "ניסיתי להפסיק לעשן" אלא ממש "הפסקתי". אם הפעם הזאת היתה מגיעה אחרי שורת כשלונות קודמים - ספק רב אם היא היתה אפקטיבית למרות שבשלב זה באמת רציתי להפסיק. מה שעזר לי היתה העובדה שיכולתי להאמין בכך כיון שלא היתה לי היסטוריה של חוסר הצלחמה.

את הנושא הזה ראיתי כתוב באחת החוברות של תכנית 12 הצעדים לגמילה מהתמכרות למין. לא להתחיל את התכנית לפני שאנחנו באמת רוצים להפסיק, כיון שנסיון מוקדם מידי לא רק שלא מועיל אלא גם עלול להפריע לנו בעתיד כאשר באמת נהיה מוכנים להפסיק. חברים שהגיעו מרוסקים לתכנית והיו מוכנים לעשות הכל, היו בסיכוי הרבה יותר טוב להחלים, מאשר חברים שהגיעו כשהם עדיין מתנדנדים ולא בטוחים שהם מוכנים לוותר. אם כואב לי אבל אני עדיין לא מוכן לוותר על התאווה, עדיין לא מוכן לעשות הכל - כדאי שאלך כעת ואחזור כשאהיה מוכן.

זה המסר הכי חשוב שלקחתי מהפסקת העישון, והוא נכון בנושא הזה כמו שהוא נכון בהמון דברים אחרים. אין טעם "לנסות" כאשר בתוך הראש אני מראש יודע שאפסיק באמצע הדרך. במקרה שכזה - עדיף לא להתחיל מאשר להתחיל ולהפסיק. זה אולי נשמע כואב כי זה אומר שחבר שעדיין לא מוכן להפסיק לגמרי ייאלץ להמשיך לסבול כדי שיוכל להתחיל להחלים, אבל זאת המציאות ועדיף לדעת אותה מאשר להתעלם ממנה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: כך הפסקתי (לעשן) לפני 10 שנים, 2 חודשים #55269

• bralevtaor
  • חבר ותיק
מתקשה לקבל. לדעתי האמירה הזאת חוסמת דלת בפני רבים מהנמצאים פה ואני ביניהם.
אני לא יודע מה רמת החוסר אונים שאני נמצא בה ואני לא יודע אם היא טוטאלית, אני יודע שאני רוצה להפסיק, אבל אכן מתקשה להגיד שזה אכן תהיה הפעם האחרונה מכיוון שאני רווי ניסיונות בעניין, רווי רצונות שהפעם אני באמת רוצה שזה יפסיק ואני לא מפסיק. בכלל להבנתי, האמירה כעת היא שונה שבה אין הבנה מוחלטת שזה יפסיק לתמיד אלא רק להיום.
מתקשה לקבל שכל אחד חייב להגיע עד לקרקעית בשביל להתחיל לעלות למעלה. מאמין שחלקנו יכולים לקלוט גם לפני ההתרסקות, לראות אותה מגיעה, להבין שגם אם לא התרסקנו זה לא אומר שאנחנו שונים מהמרוסקים..
עליי אני יכול לומר שאני לא יודע למה אני כאן, מהי נקודת ההתרסקות, איך הבנתי שאני חסר אונים ועוד. אני רק יודע שאני רוצה להיות כאן וכן אני מנסה, מנסה להיות נקי ומנסה לקבל גם אם זה תוך כדי תנועה.
שבוע טוב

בעניין: כך הפסקתי (לעשן) לפני 10 שנים, 2 חודשים #55275

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
בספר הגדול כתוב שבהתחלה הגיעו לקבוצות AA רק אלו שהגיעו לקרקעית
ובהמשך הגיעו אנשים שהבינו שאם לא ייקחו את עצמם לידיים, הם יגיעו לקרקעית והתחילו לבוא בשלב מוקדם יותר,
גם אצלנו אפשרי להסתכל על חברים שהגיעו לקרקעית ולהבין שאני גם יכול להגיע למעטה,
את הקרקעית אפשר להגביה אתה לא צריך להגיע עד למעטה כדי להתחיל לעבוד 12 צעדים כמו שצריך
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

בעניין: כך הפסקתי (לעשן) לפני 10 שנים, 2 חודשים #55288

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
תודה סוד.

מזכיר לי שבעבודה הקודמת היה אחד שכל פעם שהרגיזו אותו הוא יצא לעשן.
אז הייתה פעם אחת שהפעם אותי הרגיזו אבל ממש בגדול.
רק שאני שמרתי את זה לסוף היום ובסוף היום הייתי רץ להשתמש.
כך זה היה במשך כמה ימים אחרי אותו מקרה בודד.

אצלי ההתמכרות המשנית היא לאוכל.
הייתה תקופה עד לפני כמה חודשים שהייתי מכור למסטיקים.
הייתי מוציא איזה 150 ש"ח בחודש על מסטיקים.
עד שיום אחד החלטתי שאני מפסיק - והפסקתי.

זה כמובן התאפשר רק בזכות הפעולות בתוכנית, אבל רק הדבר הזה נתן לי לראות שאפשר להפסיק מכל דבר.

תודה

בהחלמה
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: כך הפסקתי (לעשן) לפני 10 שנים, 2 חודשים #55305

שמואל, באומנויות לחימה, יש טקטיקה של שימוש באנרגיה של היריב - נגדו. במקום להדוף את ההתקפה, הפוך את האנרגיה שלה נגד היריב בפעולה פשוטה. זו דרכי בכל התמודדות, וגם בנושא שלנו. אני חושב שמה שכתבת מוגדר אצל אנשי המקצוע "בריחה". גם אני הרגשתי היטב את מה שתיארת, והבנתי שאני משתמש ברגש חזק כדי להשכיח מעצמי רגש שלילי, במקרה הנ"ל, ההרגזה. לקחתי את הבעיה והפכתי אותה. אני מכבה רגש של צורך להשתמש, עם רגש אחר, עוצמתי הרבה יותר.

כתב לי מוישל'ה, הלקאה עצמית והכחשה לא פותרים את הבעיה אלא מעצימים אותה. זה היה המסר למרות שהנוסח שלי ולא שלו.  תרשה לי לענות כאן (גם בגלל שאני שונא הקפצות): קח את ההלקאה העצמית ותפעיל אותה לפני שאתה נופל. את ההכחשה תפעיל אחרי שאתה נופל. ובקיצור, אני נוקט בגישה של ניצול אותן האנרגיות עצמן שגורמות לנפילה, הן מספיק חזקות (כידוע לכולנו), גם בכדי לנצל אותן באופן הפוך.
מי יתן, ויימתק לי הניקיון, כפל כפליים מהעונג שמציעה התאוה.

בעניין: כך הפסקתי (לעשן) לפני 10 שנים, 2 חודשים #55316

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
חזק. תודה.

אני רואה חברים שמנסים בכל כוחם ולא מצליחים. גם בתוך התכנית נכשלים פעם אחר פעם. ליבי איתם, מאוד כואב לי עליהם, ואני לא מבין למה הם לא מצליחים?
אני לא יודע אם זה ההסבר או לא. אבל כשאני הגעתי לתכנית זה היה מבחינתי בהתרסקות מוחלטת ומתוך הסכמה לעשות ה כ ל כדי לא לחזור לזה אפילו פעם אחת נוספת בלבד.

בעניין: כך הפסקתי (לעשן) לפני 10 שנים, 2 חודשים #55323

• יוסי כהן
  • רצף ניקיון נוכחי: 1094 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה סוד,

bralevtaor,
בהמשך למה שכתבו לפניי, שמעתי לא מזמן בקבוצה שקרקעית זה איפה שאני מחליט להפסיק לחפור.
מקווה שהגעתי לשם. מתפלל גם בשבילך.

בעניין: כך הפסקתי (לעשן) לפני 10 שנים, 2 חודשים #55326

• bralevtaor
  • חבר ותיק
יוסי כהן, גדול!!  :D
הגדרה מעולה, תודה

תגובה: בעניין: כך הפסקתי (לעשן) לפני 2 שנים, 4 חודשים #140523

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום

מקפיץ

• עמוד: