ברוכים הבאים, אורח

מה שלמדתי מ"שומרי משקל"
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מה שלמדתי מ"שומרי משקל" 1028 צפיות

מה שלמדתי מ"שומרי משקל" לפני 7 שנים, 7 חודשים #93709

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

מספר השיטות שקיימות כדי להוריד משקל הוא כמעט אין סופי, ונראה שלא עובר שבוע בלי שאנחנו שומעים או קוראים על שיטה חדשה שמבטיחה תוצאות מיידיות במינימום השקעה. אז כמו כל הבטחה לקבל הרבה בתמורה למעט השקעה - גם כאן כמובן מדובר בהבטחות בלי כיסוי, ומי שלא משקיע - לא מרוויח. אבל גם בין אלו שמשקיעים הרבה מאוד כוחות, יש מעט מאוד שמצליחים להגיע לתוצאות משמעותיות. עוד ועוד מחקרים מוכיחים שההצלחות של כל הדיאטות הרבות והשונות הם נמוכים מאוד, ובדרך כלל מדובר בירידה לטווח קצר בלבד.

שיטה אחת שדוקא הוכיחה את עצמה היא של חברת "שומרי משקל". מה מיוחד בדיאטה הזאת? אז אם נוריד את כל המעטפת ונגיע למה שמייחד את השיטה הזאת, נגלה שזה הפגישות השבועיות בהן נפגשים משתתפים התכנית ונשקלים, מקבלים הסברים ובעיקר - מקבלים תמיכה אחד מהשני. החברים שמפסיקים להגיע לפגישות, בדרך כלל מפסידים את מה שהם הרוויחו כאשר השתתפו בתכנית (לפחות אם מדובר על הפסקת הפגישות לפני הזמן).

מעולם לא הייתי בשומרי משקל, וגם אף פעם לא היתה לי בעיה של עודף משקל, אבל אני מאוד מתחבר לרעיון הזה כי אני רואה איך הוא עובד גם בתכנית של 12 הצעדים, ובמידה מסויימת הוא מרכיב מרכזי בכל טיפול נפשי, גם כזה שלא משתתפים בו בקבוצה. הקשר הבין-אישי הוא קריטי על מנת שנוכל להתקדם מול בעיות אישיות שמפריעות לנו בחיים. לבד זאת משימה כמעט בלתי אפשרית, אבל עם אנשים אחרים זה הופך להיות קל יותר.

מה נותנים לנו המשתתפים האחרים? המון דברים. בין היתר ניתן למנות תמיכה, נטילת אחריות, שיתוף קבוע במצב, קבלה עצמית ועוד ועוד. למשל אם מדברים על "חובת הדיווח", כל אחד יכול להבין למה זה משמעותי כדי להפסיק התנהגות בעייתית. כשאני לבד ומגיע הרצון הראשון להשתמש בתאווה, זה רק אני נגד עצמי, ולכן רוב הסיכויים שאני ינצח... לעומת זאת כאשר אני יודע שבעוד יום או יומיים אני עומד להיפגש עם חברים ואצטרך לספר להם שאיבדתי תקופת ניקיון כזאת או אחרת, זה כבר אחרת כי אנשים אחרים מעורבים כאן.

לא משנה אם זה חבר בשומרי משקל שרוצה לעשות דיאטה, או חבר בשמור עיניך שרוצה להפסיק לצפות בפורנו, השיתוף של אחרים הוא חשוב ומרכזי מאוד בתהליך (בעיקר בשלבים הראשונים). ישנן אפשרויות רבות ושונות להשתמש בתמיכה הזאת, החל מהפורום של שמור עיניך, דרך הקבוצות הטלפוניות ועד הקבוצות החיות, כל אחד יכול למצוא את מה שמתאים לו, אבל העיקר הוא לא להישאר לבד.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: מה שלמדתי מ"שומרי משקל" לפני 7 שנים, 7 חודשים #93744

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
אפשר גם להצטרף לחבורת כושר במקביל לחבורת שומרי משקל וזה שילוב מנצח.

אגב, את הפעם הראונה שנכנסתי לאתגר 90 הימים צירפתי להתחלה של דיאטה חדשה, שבאמת עבדה לאורך זמן. התלות בין שתי ההחלמות הייתה כ"כ חזקה שכשהתרסקתי אחרי תקופה גם הדיאטה התרסקה...

אגב, גם בתקופת הנקיות שאחרי אותה התרסקות וגם בתקופה הנוכחית אני לא מצליח לשחזר את ההצלחה ההיא. אני חושב שהאנרגיות שהפעלתי בפעם הראשונה היו כ"כ חזקות עד שהן הצליחו לסחוב גם את עניין השמירה על המשקל. אבל בפעמים הבאות, בגלל שהייתי פחות שקוע בתאווה גם הייתי צריך פחות אנרגיות כדי להחלץ ממנה, וממילא האנרגיות לא הספיקו גם להחלמה הנוספת.

תגובה: מה שלמדתי מ לפני 7 שנים, 7 חודשים #93812

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום

עבורי, השיתוף הוא אחד הכלים המרכזיים בשינוי שקרה לי בחיים. 
לא להיות לבד, ולא רק כמו בימים האפלים ההם, אלא גם כיום, עם החריקות והפדיחות והשטויות והמעידות, רק השיתוף מאפשר לי לקבל אותם דרך ההבנה של המקשיב, אשר מאפשר לי להאמין במה שה' עושה עבורי בכל פעם - 'מבין ומאזין מביט ומקשיב, ומקבל ברחמים וברצון את קולי'.

אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

תגובה: מה שלמדתי מ לפני 2 שנים, 4 חודשים #140547

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 247 ימים
  • דירוג פלטיניום

אז חברים יקרים לרגל שנה שלימה של ניקיון מפורנו - שזה נס ולא מובן מאליו - לא לראות סרט פורנו - אחרי שנמכרתי לזה ויש לי מידי פעם אפשרות לגישה. התאוה מספרת "למה לא"? "רק קצת ודי"! "אתה לא מכור לזה"! "זה ילמד אותך - איך להיות בעל טוב"! כמו כל מיני סיפורים שהאוכל מספר למי שרוצה לשמור משקל.
אז אני עד לזה שקבוצות - השתתפות במפגש על בסיס שבועי - זה עובד ומועיל, נותן כח.
אני יכול לומר שהתהליך שאני עובר זה נס ואני יכול מאד לזקוף את זה לתוכנית 12 צעדים.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.41 שניות

Are you sure?

כן