ברוכים הבאים, אורח

שידוכים למחלימים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שידוכים למחלימים 957 צפיות

שידוכים למחלימים לפני 7 שנים, 9 חודשים #91619

• אור דוד
  • רצף ניקיון נוכחי: 50 ימים
  • חבר חדש
 היי חברים. 
יש שאלה שמטרידה אותי כבר הרבה מאוד זמן והייתי ממש שמח אם למישהו כאן יש תשובה הלכתית בנושא ויוכל לשתף אותי. 
אני מכור לתאווה. ואפילו שאני נקי תקופה יחסית קצרה, אבל לפחות המרחק בין פעם לפעם גדל...
יש שאלה שכל הזמן מטרידה אותי, מה אני יעשה ביום שאני ירצה לצאת עם מישהי??? 
איך משתפים אותה בדבר כזה??? 
אין סיכוי בעולם שהיא תבין מה זה אומר ומה המשמעות של זה. מה שהיא כן תבין זה שיש כאן משהו מאוד מפחיד מבחינתה ועם השפעה עצומה על חיי האישות ושאין לה שום כלי להתמודד איתו. 
מצד אחד אם אני אתן את המידע על ההתמכרות בהתחלה, סביר להניח שרוב הבחורות הדתיות לא ירצו להמשיך קשר, מצד שני אם אני לא אומר ואסתיר בהתחלה ואגלה רק אם זה ממש הולך טוב וכד' אני תוקע אותה במצב שהיא לא תוכל להחליט בצורה בהירה כמה זה מפריע לה כי היא כבר קשורה אליי יותר מידי.... 
יש כאן בעיה ממש עם ואהבת לרעך כמוך שבשידוכים יש לזה משמעות כפולה.
הלוואי ולמישהו יש תשובה ...

תגובה: שידוכים למחלימים לפני 7 שנים, 9 חודשים #91620

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
שלום חבר יקר. מכיר כמה וכמה כמוך שהתחתנו וסיפרו לנשותיהם לעתיד. לאחרונה השתתפתי בחתונה של חבר כזה שאני אישית הבאתי לתכנית 12 הצעדים וההתרגשות הייתה גדולה.

אני חושב שאם תיקח ברצינות את התוכנית ותראה את אור הפתרון, תוכל לשתף את רעייתך לעתיד יותר ממקום של מי שמצא עומק ועושר ואושר רוחניים, ופחות ממקום של מי שראשו ורובו במחוזות מלוכלכים, ואז היא תוכל יותר להתחבר.

אני אישית נשוי למעלה מעשור. אשתי ידעה ממש מתחילת נישואינו על העניין, וגם קודם לכן באופן כללי. היו לנו עליות ומורדות (לעיתים קשות מאוד) במשך שנים ארוכות. מאז שאני בתכנית, הדברים השתפרו לאין ערוך, ואנחנו מתחילים לבנות זוגיות עמוקה ואמיתית מאוד.

בהצלחה רבה בכל אשר תפנה!

נ.ב. אם יהיה לך מדריך בתכנית 12 הצעדים, הוא ידריך אותך כיצד לספר בבוא העת.
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 9 חודשים על ידי טהרני.

תגובה: שידוכים למחלימים לפני 7 שנים, 9 חודשים #91625

ממליץ להתיעץ עם ספונסר ורב מתי, איך, וכמה לספר.
היא לא צריכה לדעת איזה קטגוריות אתה אוהב.
היא לא צריכה לישמוע מילים כמו סקס, ופורנו. אולי אפשר להגיד "תאוה".
היא לא צריכה לישמוע על זה לפני שהיא מכירה אותך בכלל.
תן לה ליראות שאתה בן אדם קודם.
ורק אח"כ, לפני שהיא מתאהבת או שזה נהיה מידי רציני, תספר.
אישית לא ידעתי לפני הנשואים שאני סובל ממחלה.
אבל כן היה לי מחלה פיזית שהייתי צריך לדבר עליו. והתיעצתי עם הרב שלי כיצד לעשות זאת.
הזיווג שלך תיקח אותך לא משנה מה. לא תוכל להפחיד אותה.
רק כדאי לדבר עם רב \ פסיכולוג \ ספונסר.
בהצלחה

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

תגובה: שידוכים למחלימים לפני 7 שנים, 9 חודשים #91626

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
מילה אחת ממני, לא כל מי שאתה ניפגש איתה אתה צריך לספר את זה,
אחרי כמה פגישות ואתה רואה שזה רציני אתה מזמין אותה לפגישה החשובה זאת ומספר לה על ההתמודגות שלך,
אייך לספר! ומה להגיד צריך התייעצות אישית עם ספונסר וחברים וותיקים.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: שידוכים למחלימים לפני 7 שנים, 9 חודשים #91636

• HopeA1
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • חבר קבוע
מזדהה מאוד עם השאלה, עלתה בראשי כמה פעמים.
תודה לכם על התשובות המחזקות!

תגובה: שידוכים למחלימים לפני 7 שנים, 9 חודשים #91637

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 9 חודשים על ידי בעצתך תנחני.

תגובה: שידוכים למחלימים לפני 7 שנים, 9 חודשים #91640

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
בוקר טוב.
שאלה קשה. ותשובה קשה. 
אני מזכיר שני דברים. בהנחה שאני מאמין בכל ליבי שאני מכור, אז התמכרות היא מחלה מן הסוג של 'המחלות הנפשיות'. הדבר דומה לדיכאון, או לOCD, שמטופל כמו שצריך לאפשר להתמודד איתו. כשמספרים על אלה, צריך גם לספר על זה. זה עוזר לי להוריד את הבושה של 'תוכן ההתמכרות' ולזכור שמדובר בעיקר בהתמכרות, והשאלה למה אני מכור היא משנית. 
דבר נוסף, ולא קשור לשאלה אלא לאתרא קדישא הדין - אנחנו מרגישים כל כך קרובים כשאנו עוסקים בבעיות העמוקות שלנו, ובניסיונות שלנו להיחלץ מהם, אבל צריך לזכור שנושאים כגון אלה יש ביננו הבדלים גדולים ושורשיים. 
לא הרי אנשים שנפגשים כ2-6 פגישות לפני ההחלטה על אירוסין, כהרי אנשים שנפגשים כשניים עד שישה חודשים, ולא הרי אלה כהרי אלו שמאריכים את קשריהם עוד מעבר לכך. לכן, קשה למצוא 'נוסחה' נכונה בעניין זה, בלא להכיר את השואל ואת  הרקע האישי שלו, ואת הנורמות החברתיות של מה אומרים ומה לא אומרים (אפילו השאלה הקלה יותר - האם מדברים או לומדים לפני החתונה על הלכות אישות ביחד או לא, אינה מוסכמת כאן על כולנו. אני ואשתי למשל, חזרנו על הלכות אלה מספר סיכומים ביחד בתקופת האירוסין...). חשוב לי לסיים בכך שמחשבות מסוג זה גורמות לי להרגיש בר מזל, איך למרות הרקעים הכל כך שונים שלנו, אנחנו מרגישים קרובים זה לזה, ומקבלים זה מזה, באהבה.

נתן במתנה 
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

תגובה: שידוכים למחלימים לפני 3 שנים, 1 חודש #134544

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 247 ימים
  • דירוג פלטיניום

אשמח שיצרפו כאן את כל הדעות בענין

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.51 שניות

Are you sure?

כן