ברוכים הבאים, אורח

כאב וצער בעקבות המאורעות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: כאב וצער בעקבות המאורעות 919 צפיות

כאב וצער בעקבות המאורעות לפני 8 שנים, 6 חודשים #77965

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אי אפשר שלא לכאוב, ואי אפשר שלא להרגיש צער בעקבות המאורעות שאינם פוסקים. גם אי אפשר שלא להרגיש פחד כאשר יום ועוד יום עובר, וכל כמה שעות אנחנו שומעים על פיגוע אחר. אנחנו בני אדם, לא מכונות, ואלוקים ברא אותנו עם רגשות שאי אפשר להדחיק וגם אם היה אפשרי - אין טעם בכך. לחנוק את הרגשות הטבעיים האלו זה כמו לכבות את הגלאי עשן כאשר יש שריפה.

אבל יש הבדל בין להרגיש צער וכאב ואפילו פחד טבעי, לבין מצב בו אני מאבד שליטה על עצמי ונותן לפגמי האופי שלי להשתלט עליי באופן מוחלט. זה יכול לבוא בהרבה אופנים, אבל יש בכולם נקודה משותפת, והיא העובדה שאני שוכח שאלוקים מנהל את העולם, וגם אם אני לא מבין אותו - אין בחירות על המשרה שלו, ואני לא מועמד מתאים להחליף אותו גם אם היו בחירות כאלו.

ימים כאלו של מלחמה יכולים לגרור אותי להתמכרות למידע, מה שמשתק אותי לחלוטין ובמקום לחיות את החיים שלי, אני מרותק לפורום רוטר או לכל אתר חדשות אחר, כשאני לוחץ על רענן מידי שלוש דקות וקורא את אותם דברים בשלושה אתרים שונים, למרות שגם בפעם הראשונה הם לא חידשו לי כלום. ההתמכרות הזאת למידע יכולה לגרור אותי לצפיה אובססיבית בסרטונים הנוראים מהפיגועים או מחיסול המחבלים ימח שמם, ולהשאיר אותי עם מועקה גדולה וחדרה גוברת.

ככה אני יכול גם להתרגז ולכעוס ולהיות מלא בטינה על ראש הממשלה וכל אלו שלדעתי לא עושים מספיק/לא עושים נכון/לא עושים בכלל (השלם את החסר או מחק את המיותר), ופשוט להרוס את הבריאות שלי מרוב כעס פנימי. זה המקום בו אני שוכח שאלוקים מנהל את העולם, ואותי הוא לא מינה אפילו לא בתור חבר כנסת פשוט, אז האפשרויות שלי להשפיע על המצב די מוגבלות, ואולי לומר פרק תהלים יועיל יותר מכל הדיבורים והעצבים שלי.

הענין הוא שכל זמן שאני מבין את המגבלות שלי כאדם ומבין שאלוקים מנהל את העולם, אני יכול לכאוב ולהצטער וגם להזיל דמעה, אבל בסופו של דבר אני נשאר מפוכח, ולעומת זאת כאשר אני פועל מתוך פגמי האופי שלי, מגיע שלב שזה פשוט למעלה מכוחותי ואז אני חייב מקום לשחרר את הלחץ הזה שגובר והולך בתוכי, והדרך היחידה שאני מכיר היא שימוש בתאווה. אם אני רוצה חיים מפוכחים, אני צריך לזכור גם בימים כאלו (או אולי דוקא בימים כאלו) שאת העולם הזה מנהל אלוקים, וגם אם אני לא מבין אותו, וגם אם הדרך שבה הוא מנהל את העולם היא לעתים כואבת מאוד, עליי לקבל את רצונו. כל דרך אחרת תגרום להוספת כאב וצער אישיים על אלו של הכלל, כי הנפילה לא תפתור לי את הבעיות אלא רק תוסיף לי בעיות נוספות.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: כאב וצער בעקבות המאורעות לפני 8 שנים, 6 חודשים #77967

• lovelife
  • רצף ניקיון נוכחי: 14 ימים
  • דירוג כסף
מזדהה כלכך עם הדברים שאתה כותב.
מקבל אותם.
אבל זה לא בדיוק מרגיע לי את הכאב הפנימי,אני מנסה להפיג אותו באמירת תהילים לימוד תורה וכ'ו...אבל זה בריחה שגם מסתיימת בסוף ואם לא תוך כדי לימוד ותפילה צף דמעות וכאב אז מיד אחרי.

משתדל לעשות אתפיא להעזר בסבלנות באיפוק לרגע שארגיש יותר טוב בעזרת ה',בתקווה ותפילה לא להכשל וליפול חס ושלום. עד אז.

שולח חיבוק מחזק בהסכמה.
טוב לזכור שאנחנו לא לבד ויש עוד מתמודדים.
זה אפשרי נעבור את זה בעז"ה!
---------------''שבע יפול צדיק,וקם!''---------------

-----תודה לה' על כל הזדמנות להתקרב אליו עוד קצת-----

---כשרבי נחמן אמר ש''אין יאוש בעולם כלל''. הוא התכוון שהמונח יאוש לא קיים כלל! שהוא אין ואפס ממש! אין לא אחיזה וקיימות בשום מציאות של כל יהודי! אל תתייאשו!!--------------

תגובה: כאב וצער בעקבות המאורעות לפני 8 שנים, 6 חודשים #77978

• אוויר פסגות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1083 ימים
  • דירוג כסף
  • סקסהוליסט וטוב לי
כל כך מזדהה עם האובססיה לחדשות. גם אני מרפרש כל דקה..
תודה על הדברים, מתפלל ליום מחובר יותר לאלוקים היום.
מי שנשם אבק דרכים יזכה לשאוף אויר פסגות

תגובה: כאב וצער בעקבות המאורעות לפני 8 שנים, 6 חודשים #77995

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
מסתבר שאני לא היחיד שמרפרש את רוטר כל הזמן :-)

שמתי לב שיש לי קהיון רגשות. בלילה שבו נרצחו הרב הנקין ורעייתו ליד איתמר חשבתי שאני הולך ליפול עוד רגע. הרגשתי איך ההגנות הנפשיות שלי נושרות.
ואילו עכשיו אני אומנם צורך חדשות בצורה מוגזמת אבל לא לוקח ללב, ומבחינת המחלה אני לא מרגיש שיש לזה השפעה.

אולי זה סוג של מנגנון הגנה שהתת מודע מפעיל?

תגובה: כאב וצער בעקבות המאורעות לפני 8 שנים, 6 חודשים #78009

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודרבה. בהחלמה למדתי לכאוב. לא לברוח מהכאב או לנסות לדחות אותו - לקבל אותו כחלק מחיי. ובימים האלה כואב לי. מאוד. וזה בסדר.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תגובה: כאב וצער בעקבות המאורעות לפני 2 שנים, 10 חודשים #137729

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 247 ימים
  • דירוג פלטיניום

גם אני לומד לאט לאט, להרגיש כאב ולא לברוח ממנו, לחוות את החוויה שבה אני נמצא ולא להתעלם משום דבר

תגובה: כאב וצער בעקבות המאורעות לפני 2 שנים, 10 חודשים #137756

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 2917 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....

מזדהה מאוד
גם אני מפחד מכאב,
תודה על ההקפצה...

אבא אוהב גילה לי את האור ברח' ניסן תשע"ה בכנס של שמור עיניך

נאר אמונה אין בורא כל עולמים...ומבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה
  • עמוד:
  • 1