ברוכים הבאים, אורח

מה נשתנה ליל פורים הזה מכל הלילות (ליל פורים, תשע"ד)
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מה נשתנה ליל פורים הזה מכל הלילות (ליל פורים, תשע"ד) 696 צפיות

מה נשתנה ליל פורים הזה מכל הלילות (ליל פורים, תשע"ד) לפני 10 שנים, 1 חודש #56405

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
אבא, השעה היא שתים ועשרה לפנות בוקר. אדי האלכוהול עדיין מעט בדמי.
בכל שנה, עד השנה, באיזור אחת בלילה, הייתי פונה אליך, רווי תקווה נואשת, בבחינת 'מי שעשה למרדכי ואסתר בשושן הבירה - הוא יעשה בשבילי'. כמהתי לאהבה שהחג הזה השרה בי. נתתי לעצמי לשתות, ולערב אחד להאמין, שלמרות הזוועה שעשיתי, זו שביום הכיפורים התוודיתי אליה, ומאז הוספתי עוד כהנה וכהנה, אתה אוהב אותי. שלמרות הכל, למרות הבהמיות, למרות האטימות, למרות התשוקה שתפחה למימדים מבהילים, הרי הסתר אסתיר, ולמרות הכל ואולי בגלל הכל אתה שם, אוהב, נותן מקום, מאמין שאני יכול להשתנות. עם היין, כל ריקוד, כל הרמת רגל, הפכה להיות מעיכה של קליפת המן עמלק שמצויה בי. בניגוד ליום הכיפורים, בו בכיתי עד דמעות, בלילות הפורים רקדתי בדמעות. מאמין שיכול להיות אחרת, שלמרות הכל, למרות מה שעשיתי, לא אבדה תקוותי. בכיתי כשניגנתי או כשרקדתי את המנגינות השונות לפסוקים 'לב טהור ברא לי אלוהים ורוח נכון חדש בקרבי', 'טהר ליבנו לעובדך באמת'. פסוקים אלה שיקפו את הכמיהה שלי לשינוי, ואת התחושה שלי שהוא כל כך בלתי אפשרי בשבילי, שרק אתה יכול ליצור אותו. לברוא לי לב חדש, לב טהור, במקום הלב הטמא שקיים בתוכי. הסר את השדים האלה שפורצים ממני כשאני יוצא משליטה, בכיתי בלב פצוע ורגליים רוקדות, עזור לי להאמין שאתה מאמין בי. כי אני לבד, נשאר עם היאוש.
אבא, אני יודע שאתה לא צריך שאני אגיד לך את זה, אבל השנה אני במקום אחר לחלוטין.
לא.
אינך צריך לבורא לי לב חדש.
אינך צריך לטהר את ליבי.
אולי לפעמים אני חוזר ומדמיין את עצמי בלי כל הסיפור הזה, אבל ה'פעמים' האלה הולכים ופוחתים.
אני הולך ומקבל את העובדה שאתה בחרת לברוא אותי ככה, עם הלב השבור הזה, שהוביל אותי לאן שהוביל.
יותר מזה, אני הולך ומקבל, ככל שעובר הזמן, שאני לא כל כך נוראי. אין בתוכי אבן, אין בתוכי המן-עמלק, אני לא צריך למחות שום דבר מתוכי כדי להתקרב אליך (לפחות סביב נושא התאווה, הנושא עליו התפללתי כל השנים, כמובן; על נושאים אחרים אין לי כרגע יכולת לדבר). אני מכור.
נבראתי למשפחה שהייתה רגישה לתחומים האלה, עם תכונות שרגישות לתחומים האלה, אני כיום כבן שלושים, וגם אם נאמר שהייתה לי בחירה בגיל שתים עשרה-ארבע עשרה, המשמעות שלה לגבי איפה שאני היום כבר אינה רלוונטית. אני היום פשוט רגיש למין. בכלל, אבא, המיניות שלי על שלל רבדיה פצועה וחבולה, אני מפוחד מדי סביב מכלול הרגשות-תחושות-פעולות האלה, שמא מה שיוצא ממני הוא השד-בהמה-עמלק ששוכן לו בתוכי ושאני מכיר אותו כל כך טוב (וכפי שכתבת בספר הלבן על ידי אותם אנשים, אני "נכה אהבה").
אני הולך ומפנים, אבא, שאין בי שום עמלק שאני צריך להרוג כדי לקבל את עצמי. שאיני צריך לדרוך ולעקור מן השורש שום דבר. אני זה אני.
זהו, אני זה אני. מעולם לא היה משהו אחר.
אדרבה, הדחף לחסל את הבהמה שבתוכי, והמשיכה האובססיבית לאותו החלק שאני כל כך שונא, הם הבעיה. וככל שאני מחלים, אני מגלה שאיני צריך להישאר עם הבעיה הזו, שביכולתי להיות יותר ויותר אחד.
אבא, הפעם במקום להתפלל במקום המוכר והקבוע, בחרתי לכתוב לך ב'פורום' הכללי הזה, באתרא 'קדישא' הדין, כי דרך הקהילה הזו, אפשרתי לעצמי לראות אותך באופן אחר. פחות תובעני ויותר מקבל. פחות מאוכזב וכמה לשינוי ויותר מאמין ומעניק.
תודה לך, אבא, על הקשר החדש והשונה הזה שהולך ונרקם ביני לבינך. קשר שמשקף יותר מכל, את השינוי שחל בתוכי פנימ. אני לא זקוק עוד לאלוקים שמאוכזב, לבת הקול הקוראת בקול מלא רחמים 'שובו בנים שובבים' ואף לא להד שלא העזתי לאומרו בפה אך הרגשתי בתוך ליבי - חוץ ממני - מ'אחר', שאפסה תקוותו.
אני יכול לראות את עצמי איך שאני, ומבשרי אחזה, לראות אותך הרבה יותר איך שאתה.

יהיו לרצון אמרי פי
נתן במתנה
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 1 חודש על ידי .

בעניין: מה נשתנה ליל פורים הזה מכל הלילות (ליל פורים, תשע"ד) לפני 10 שנים, 1 חודש #56406

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
מתחבר לכל מילה
רציתי רק להוסיף בנוגע למה שכתבת,

וגם אם נאמר שהייתה לי בחירה בגיל שתים עשרה-ארבע עשרה, המשמעות שלה לגבי איפה שאני היום כבר אינה רלוונטית.

אני נמצא גם בקבוצות, וגם אצל מטפל ברמה גבוה מאוד שמבין מאוד לנפש המכור,
הוא אמר לי שרוב המכורים שהוא פגש לא היה להם בחירה אף פעם בחיים, הם לא היו במצב שראו את הטוב ואת הרע ובחרו ברע,
ולפי הסגנון כתיבה של חייך לא נראה לי בכלל שהיה לך בחירה עד שהגעת לתוכנית, ו"רק להיום" גם אין לך בחירה (בכל אופן לי) רק לעשות את הפעולות הנכונות, ואלוקים ישמור אותך
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

בעניין: מה נשתנה ליל פורים הזה מכל הלילות (ליל פורים, תשע"ד) לפני 10 שנים, 1 חודש #56409

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
מקסים. תודה ששתפת כאן. אוהב.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: מה נשתנה ליל פורים הזה מכל הלילות (ליל פורים, תשע"ד) לפני 10 שנים, 1 חודש #56414

• זיו מציע
  • רצף ניקיון נוכחי: 1196 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אני מציע את עצמי לפניך לעשות בי ככל שתרצה
תודה נתן. מרגש כ"כ לראות את הצורך שלך לדבר עם אלוקים בנוכחותנו. תודה לך.
עוד רגע 12:00. אני לבד. אשתי והילדים יצאו לסיבוב משלוח מנות. הקטן שנשאר איתי נרדם.
עוד לא נכנסה טיפת משקה לפי. אמש חזרתי מקריאת מגילה, ופשוט הייתי עם אשתי והילדים, סידור משלוחי מנות, כלים שטיפות עניינים וכו'.
ועוד רגע נתחיל את העיקר.
ולא יודע מה לעשות עם החג הזה. גדול עלי להתמודד איתו עכשיו, מעורבב. אחרי שגיליתי את אלוקים מחדש, שנים אחרי שחשבתי שגיליתי אותו, בעיצומו של הפורים ההוא, בו עמדתי על השולחנות. הכל מתערבב. הרי ברגעים אלה ממש עוד עוברת המחשבה לפתוח פה חלון נוסף, ללגום קצת תאווה. כולה לפני 4 ימים עשיתי את זה לאחרונה. אבל אני פותח פה את הפורום, ודבריך נתן באים עלי כמים קרים על נפש עייפה ומכורה ולאה. והאשמה והשנאה העצמית עוד מבעבעות. והעיניים של אשתי היקרה עוד לא לגמרי נרפאו מהדמעות. ומי יודע עם עברנו חצי, רבע מהמסע.
אבל יש גם שחרור, יש שלווה, יש תקווה.
חסר אונים מול להבין את אלוקים כפי שאני מבין אותו.
מתפלל שיתגלה עלי כפי רצונו.
מוסר לו את ה48 שעות הבאות. מה שיקרה שם זה שלו.
כשקראתי לראשונה את צעד 3, מיד נזכרתי באותו רגע, באחד הפורימים, שנתתי לעצמי לצנוח אחורה, פשוט להרפות וליפול, וידעתי שיהיה מי שיתפוס. וכך היה.
מתפלל להבין מה זה להרפות, מה זה למסור. מה זה רצונו יעשה בחיי.
בלי ציפיות ובלי אשמה. בבקשה.
פורים שמחים לכולם.
אוהב אותכם
את רוב הדברים העברתי,
נשאר רק עוד ארגז אחד,
כדי להרים אותו, אני צריך עזרה.
שמימית.
(אביתר בנאי)

בעניין: מה נשתנה ליל פורים הזה מכל הלילות (ליל פורים, תשע"ד) לפני 10 שנים, 1 חודש #56418

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
אוהבים
תודה נתבמ ומציע ידידי על החלוקה
תבורכו
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.

בעניין: מה נשתנה ליל פורים הזה מכל הלילות (ליל פורים, תשע"ד) לפני 10 שנים, 1 חודש #56442

תודה נתן על השיתוף.

גמאני שנה ראשונה שהרגשתי שאין צורך יותר לקרוע את השמיים בתפילות כאלו שלא יוכלו לשוב ריקם.

היה לי מין רוגע ושלווה מטורפת, הרגשה של בן הכי קרוב ואהוב, התפללתי בלי ללחוץ, ביקשתי מאבא אוהב רק להיום.

ולשם שינוי, ונהפוך הוא, ביום פורים שתיתי רק טעימת יין על הלשון לצאת ידי חובת שתיית יין, ותו לא.

זה ענק, זה עובד, וזה מדהים לגמרי.

בעניין: מה נשתנה ליל פורים הזה מכל הלילות (ליל פורים, תשע"ד) לפני 10 שנים, 1 חודש #56462

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
תודה על השיתוף, התחברתי לכל מילה.

קבלה, איזו מילה נפלאה, ואיזו משמעות אדירה יש לה. זה נשמע כמו משהו פשוט, אבל מסתבר שזה לא כל כך. זה מפתח קטן - אבל הוא פותח שער ענק. תודה שנתת לנו להציץ פנימה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.41 שניות

Are you sure?

כן