ברוכים הבאים, אורח

הפעם זה יהיה שונה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הפעם זה יהיה שונה 850 צפיות

הפעם זה יהיה שונה לפני 11 שנים, 8 חודשים #14613

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
במוצאי שבת יצאתי עם אשתי ובדרך דיברנו על ההתמכרות וההחלמה. התחלתי לדבר על התחושה שישנה אחרי כל נפילה ש"הפעם זה יהיה שונה", כיון שהפעם אצליח כמובן "לעשות תשובה" ולעולם - אבל באמת לעולם - לא אפול יותר (טוב, לפחות לא בשנה הקרובה). תוך כדי דיבור אני קולט שהיו לי לפחות עוד שני "הפעם זה יהיה שונה" שליוו אותי בכל נפילה והבטחתי לעצמי לכתוב פוסט נפרד על כל אחד מהם (ואם בנתיים אמצא עוד - הסדרה תתרחב). אז בנוסף לכך שהפעם בטוח זאת הנפילה האחרונה כי הפעם אצליח לעשות תשובה, היה גם את ה"הפעם זה יהיה שונה" בכך שהפעם בטוח לא יכאב לי כל כך אחר כך כי הפעם זה יהיה שונה. נכון שאלפי פעמים לימדו אותי שזה תמיד מנתפץ לי בפנים, אבל הפעם זה יהיה שונה. ויש עוד אחד שקשור לפנטזיה עצמה ובו אני בטוח ש"הפעם זה יהיה שונה", כיון שהפעם אצליח למצוא את הפנטזיה האולטימטיבית וגם לממש אותה, ואחריה הכל יהיה בסדר כיון שאגיע על סיפוקי.

כן, הפעם זה יהיה שונה. רק הרגע התרסקתי שוב וכולי כואב ודואב, עושה את דרכי הביתה מטושטש מכמות המורפיום - סליחה התאווה - שסיממה אותי, ואני בטוח לגמרי שזהו, סיימתי לעולם עם התאווה. יש בפנים איזה קול קטן שצוחק עליי, אבל אני לא מקשיב לו ואני מגייס את כל כח הרצון שלי וגם את היצירתיות שעוד נותרה בי וטיפת האמונה האחרונה שלי בעצמי ומבטיח לעצמי: הפעם זה יהיה שונה, הפעם זה אמיתי כי סיימתי עם זה. למחרת בבוקר אני קם מוקדם מהרגיל ולאשתי המתפלאת אני מספר בשמחה שקבעתי שיעור חדש עם חבר לפני התפילה. כאשר עובר שבוע אני מרגיש ממש בעננים ומחזק את עצמי עם קבלה נוספת וכעת אני כבר יודע בוודאות: הפעם זה שונה, מצאתי את הדרך להפסיק עם זה.

אם עברו שבועיים נקיים, אני כבר באמת לא מבין איך בכלל הייתי שם בתאווה. איכככססס. ממש מגעיל כל הפורנו הזה ואין שום סיכוי בעולם שאחזור לשם. סדר היום שלי נהיה יותר ויותר דתי ואני מצרף אליו כל דבר שיעזור לי לשכוח מהנפילות וכמובן להחזיק אותי נקי. למשל טבילה במקווה. היום אני מבין שהדרך בה אני (שוב: אני מדבר רק על עצמי) הלכתי למקווה לא היתה קשורה לשום רוחניות וזה היה פשוט "מקלחת דתית" שעזרה לי להרגיש קצת יותר טוב עם עצמי, אבל בעצם הכינה את הקרקע לקראת הנפילה הבאה.  וכמובן בראש הרשימה עומדת התשובה. לאדם כמוני שהיה משוכנע במשך עשרים שנה שהוא חוטא ורשע, התשובה היתה חלק בלתי נפרד מהחיים שלי. אחרי כל נפילה עשיתי תשובה חזק יותר (באמת!), והרגשתי שאם רק אחזור אל ה' באמת ובתמים - הכל יהיה בסדר. לא ידעתי שאני לא צריך לכוון בברכת סלח לנו אלא בברכת רפאנו.

אבל זה לא היה שונה. תמיד זה הסתיים בדיוק אותו דבר - בהתרסקות כואבת. הבעיה שלי מעולם לא היתה להפסיק. הבעיה היתה כיצד לא להתחיל שוב. יש על כך סיפור חזק מאוד בסוף הספר הגדול, שכאשר קראתי אותו הבנתי מה בעצם עבר עליי עשרים שנה. כל פעם הפסקתי, ברור שהפסקתי, אבל פשוט לא יכולתי לא להתחיל שוב. בהחלמה למדתי איך לא להתחיל, לא למדתי כיצד להפסיק.

ומה קרה אחרי הנפילה הבאה? ברור, אמרתי לעצמי ש"הפעם זה יהיה שונה"...

ובכל זאת, היתה פעם אחת יחידה שבה זה היה שונה. ב AA אומרים שיש רק השתכרות חיובית אחת - ההשתכרות שהביאה את האלכוהוליסט לתכנית. ולי היה בולמוס תאווה אחד נוראי, אותו בולמוס שאחריו נכנעתי כי ידעתי ש"הפעם זה לא יהיה שונה". כאשר הרמתי ידיים ונכנעתי, ראיתי סוף סוף - לראשונה אחרי עשרים שנה - את האור בקצה המנהרה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: הפעם זה יהיה שונה לפני 11 שנים, 8 חודשים #14618

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
אצלי הפעם זה באמת שונה.
סוף סוף אני מתחיל חיות.
אני לא מתכוון לאלה שהולכים לעשות "חיים", כי הם "מתים".
אלא אני ממש מתחיל חיות.
ממש כאילו נולדתי לפני כ 5 חודשים.

השלום בית שלי הפעם שונה לגמרי.
הפרנסה אצלי הפעם שונה לגמרי.
יחסי עם הילדים הפעם שונים לגמרי.
והכי חשוב התאווה אצלי הרבה יותר שונה מאי פעם.

תודה לך ריבונו של עולם !!!
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: הפעם זה יהיה שונה לפני 11 שנים, 8 חודשים #14655

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה רבה לך על דברים נכוחים. מאחל לך שהפעם האחרונה היתה באמת אחרונה, שתזכה להכניס את הבורא לכל תחום בחייך.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: הפעם זה יהיה שונה לפני 11 שנים, 8 חודשים #14672

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
תודה על האיחולים.

מה שגורם לי להרגיש שהפעם זה אחרת היא הסיבה הפשוטה שבכל שאר הפעמים זה הייתי אני,
עכשו זה בכלל לא אני אלא אך ורק הקב"ה !!!
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: הפעם זה יהיה שונה לפני 11 שנים, 6 חודשים #18085

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
אצלי הפעם (הבאה) זה כן יהיה שונה.  (בתקווה שלא תהיה פעם הבאה - ובדיוק בגלל זה אני כאן)

אם עד היום הצלחתי להסתיר מאשתי מהמעביד ובעצם מכל העולם (אגב עובד אחר פוטר לאחר שהמעביד חשד בו וביקש ממני לעקוב אחריו כיון שהוא הריח שמשהו "רוחש" מתחת לאף שלו ואם יש מי שנופל זה בטוח הוא ואני ה"צדיק" שלו יוכל לפקח על כך) הרי שהיום הכל יפרוץ החוצה והדרך לפיטורין מהעבודה כשלאחריה מחיי הנישואין קצרה.

בעזרתכם ובעזרת שוכן מרומים אני לא "בודק" כמה אפשר לגלוש לפני שזה יתחיל להסריח שוב
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

תגובה: בעניין: הפעם זה יהיה שונה לפני 2 שנים, 9 חודשים #138219

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 247 ימים
  • דירוג פלטיניום

היום אני מבין שהדרך בה אני (שוב: אני מדבר רק על עצמי) הלכתי למקווה לא היתה קשורה לשום רוחניות וזה היה פשוט "מקלחת דתית" שעזרה לי להרגיש קצת יותר טוב עם עצמי, אבל בעצם הכינה את הקרקע לקראת הנפילה הבאה.  וכמובן בראש הרשימה עומדת התשובה. לאדם כמוני שהיה משוכנע במשך עשרים שנה שהוא חוטא ורשע, התשובה היתה חלק בלתי נפרד מהחיים שלי. אחרי כל נפילה עשיתי תשובה חזק יותר (באמת!), והרגשתי שאם רק אחזור אל ה' באמת ובתמים - הכל יהיה בסדר. לא ידעתי שאני לא צריך לכוון בברכת סלח לנו אלא בברכת רפאנו.

היום אסירות תודה שהתחלתי להפנים שאני פשוט חולה והמקווה זה לא מה שיעשה אותי טהור, אם אני עדיין טובל ושרץ בידי - שאני מאשים את עצמי, שאני מתרחק מעצמי ובטינות על עצמי ועל אנשים שסביבי...
ההתפתחות הרוחנית שאני שואף עליה זה לצאת מקונכייה שלי ולהבין שיש עוד עולם גדול סביבי...
נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 9 חודשים על ידי דייב 2.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.58 שניות

Are you sure?

כן