ברוכים הבאים, אורח

שלא עשני דוב
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שלא עשני דוב 966 צפיות

שלא עשני דוב לפני 6 שנים, 5 חודשים #109046

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

אף פעם לא בדיוק הבנתי את הקטע הזה עם שנת החורף של הדוב. האם כשהוא ישן חצי שנה זה אומר שאחר כך הוא גם ער חצי שנה רצוף, או שאחר כך בקיץ הוא ממשיך לישון כרגיל? בכל אופן, הדוב בעבורי הוא סמל לכל מה שהוא ההיפך מ"רק להיום", כי אצלי אני יודע שאלוקים חילק את הזמן שלי ליחידות קטנות של 24 שעות, כך שמכל בחינה שהיא יש לי רק את היום לעבור, ובערב הכל מסתיים עד הבוקר בו יתחיל יום חדש, ואילו הדוב ישן חצי שנה ברציפות ואולי גם ער חצי שנה בלי הפסקה...

ישנן שתי משמעויות לנושא הזה של "רק להיום". אחת היא מעין כלי שבו אנחנו משתמשים כאשר אנחנו רוצים להצליח בהתמודדות, ואומרים לעצמנו "רק להיום נוותר", וכמובן מחר נצטרך לומר את זה שוב, ואז שוב ושוב ושוב. זה כמו השלט של "כאן מעשנים יום כן - יום לא. היום לא". סוג של טריק פסיכולוגי שבו אנחנו מנסים לעבוד על עצמנו. למעשה זה בדיוק ההיפך ממה שאמרנו לעצמנו בנפילות, שם תמיד אמרנו "הפעם ניפול וממחר נישאר נקיים לנצח", אבל כמובן זה היה רק תירוץ ליפול הפעם, ולמחרת אמרנו לעצמנו את אותו דבר פעם נוספת.

אבל המשמעות היותר עמוקה של "רק להיום" זה שינוי גישה בחיים. לא טריק אלא משהו אמיתי שבו אנחנו מתחילים לחיות את החיים בזמן ההווה במקום בעבר או בעתיד, מתוך הפנמה שאלוקים לא נתן לנו אפשרות לשנות את העבר, וגם ההשפעה שלנו על העתיד מוגבלת למה שאנחנו יכולים לעשות כאן ועכשיו. זה היה נכון תמיד, וזה נכון כפליים בזמן שלנו שבו הטכנולוגיה הפכה את המהירות של החיים לכזאת שכמעט לא ניתן לשלוט בהם ואנחנו עומדים חסרי אונים מול התרחשויות מהירות ואין ספור מטלות שאנחנו צריכים להספיק, עד שהרבה פעמים כשאנחנו קמים בבוקר יש לנו כבר הרגשה של "מאוחר מידי", כאילו לא נספיק את כל מה שמוטל עלינו.

כאן בדיוק אני צריך להבין שאני לא דוב, והיום שלי הוא לא חצי שנה. יש לי רק 24 שעות, או למעשה אפילו פחות, עד שאלך לישון, ואני לא יכול לחיות היום את מה שיהיה עליי לעשות מחר. גישה כזאת מגיעה מתוך אמונה באלוקים ולכן היא מזכירה את המן שירד במדבר שתמיד היה "רק להיום". כמובן רק להיום היה גם מחר וגם מחרתיים, אבל כל יום היה את אותו יום, ולמחרת מתחילים מאפס. כשאני בטוח שאלוקים ידאג לי, קל לי להסתפק בכך שהיום יש לי את כל מה שאני צריך, ולגבי מחר אני לא דואג כעת.

זה נכון בכל החיים אבל זה נכון בעיקר בהתמודדות שלנו עם התאווה. המחשבות על כך שזאת התמודדות שלא נגמרת, הפחד מזה שגם אחרי תקופה של נקיות אפשר ליפול, והרצון להגיע כבר עכשיו לתקופה ארוכה של נקיות, כל אלו הם סיבות שגורמות לנו להפסיק להתמקד בעיקר ובמקום זה מאיימות על הנקיון שיש לנו היום. אי אפשר לחיות את העתיד, אבל אפשר להישאר נקי היום. גם אם נפלתי אתמול, עדיין היום אני יכול להיות נקי, וזה מה שחשוב. האם זה אומר שמחר אשאר נקי? לא בהכרח, אבל זה אומר שביום החשוב ביותר בחיים - היום הזה - אשאר נקי.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: שלא עשני דוב לפני 6 שנים, 5 חודשים #109097

• מושי
  • רצף ניקיון נוכחי: 402 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה על כל מילה.
פוסט מדהים, בזמן מדוייק, בשבילי.
ושוב תודה!

= = =
גם היום, רק להיום.

תגובה: שלא עשני דוב לפני 2 שנים, 10 חודשים #137272

• דייב 2