ברוכים הבאים, אורח

אני לא מסוגל יותר!!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: אני לא מסוגל יותר!! 1415 צפיות

בעניין: אני לא מסוגל יותר!! לפני 10 שנים, 11 חודשים #37324

• משתמש
  • חבר חדש
בס"ד

יהודי יקר,

יש אמת ויש אמת לאמיתה, האמת היא כללית ונכונה עבור כולם והאמת לאמיתה היא האמת הפרטית והנכונה עבורי בלבד שזו הדרך שלי להגיע לאמת הכללית, לכן האמת שכך וכך וכך אבל את האמת האמיתית שלך רק אתה יכול למצוא.
ולמה אני כותב את זה, כי אני רוצה לציין שמה אני רוצה להגיד זה האמת שלי וכנ"ל לגבי אחרים שאומרים את דבריהם מבלי להמעיט ביכולתם ובתרומה הגדולה של הניסיון שלהם.- אתה צריך למצוא את האמת שלך ומה שנכון עבורך.

אני חדש באתר ובכנות הרושם הראשוני שאני מקבל מהגישה של "דע שאתה חולה אתה מכור, תכיר בזה אין לך מה לעשות" די מחלישה את דעתי באיזשהו מקום. יכול להיות שמבחינה מדעית/מחקרית וכו' גילו שזה צעד קריטי להכיר בעובדה ומשם להתחיל לטפל, אני יכול להבין את זה ויש בזה משהו אבל אני חושב שהאוירה פה קצת מקצינה את הענין יותר מדי, כמובן לא באשמת אף אחד, זה כורח המציאות, אבל לכל אחד יש עבודה אישית שלו, לדעת מה לקבל ומה לסנן וזה לא קל.

באופן כללי בעבודת ה' וגם בחיים בכלל יש שני מצבים "התעוררות" ו- "התחזקות" כשאדם רוצה לדחוף את עצמו לשינוי חיובי ולעשיה וכשהמצב הנפשי שלו מאפשר זאת והוא שמח, הוא יימשך לשמוע דיבורים שיעוררו אותו לעשיה ולהתקדמות. לאדם אחר במצב נפשי שביר יותר או בעצבות, דיבורי ההתעוררות מכעיסים ומתנשאים במקרה הטוב ובמקרה הרע פשוט שוברים ומייאשים, אדם כזה ירצה לשמוע דיבורים של התחזקות שירוממו את רוחו ויפיחו בו תקוה שלא יתייאש.

אבל... המעבר בין שתי המצבים יכול להיות מסוכן, אדם בזמן התעוררות ששומע דיבורי התחזקות זה עלול להחליש את דעתו ומה שנקרא זה יכול "להוריד לו את הרוח מהמפרשים" ולהחזיר אותו לאוירה של נכאות רוח ואולי הוא לא יגיד את זה בפירוש אבל זה יכול להשפיע עליו ליפול ולהיחלש.
לכן גם כשמחזקים אותי, יש התחזקות שמשאירה אותי למטה ויש התחזקות שדוחפת אותי למעלה קשה לכתוב הכל תנסה להבין מה אני מתכוון. וזה אולי מה שתיארת שבהתחלת חל אצלך שיפור והתחזקת אבל כנראה שבהמשך היית זקוק יותר למוטיבציה ופחות להבנה וקבלה חברתית שעלולה ליצור לגיטימציה

לכן אני חושב שההימצאות באתר וסביב הנושא הזה באופן תדיר מאד אולי לא תמיד מביאה את כולם לתוצאות חיוביות וכל אחד צריך למצוא מה נכון עבורו, מתי לפרוש כנפים ולהילחם ומתי לקבל חיזוק ועידוד. ונקודה נוספת, כל ענין התאוה הזו היא בסופו של דבר עצבות "ונחש עפר לחמו" שהעצבות היא מיסוד העפר והיא גורמת לכל הירידות, צריך להלחם בזירה הזו אולי יותר מכל המקומות האחרים ולמצוא את השמחה שהיא הרפואה לכל (וראה עוד לקוטי מוהר"ן תנינא כד')

סליחה על האריכות...

בעניין: אני לא מסוגל יותר!! לפני 10 שנים, 11 חודשים #37426

תודה רבה

בעניין: אני לא מסוגל יותר!! לפני 10 שנים, 11 חודשים #37446

משתמש אני כל כך איתך!!! אין לי מילים! רציתי לכתוב את זה אבל לא היה לי את המילים איך להגיד את זה! תודה על השיתוף!!
יהודי, מקווה שאתה מחזיק מעמד  ;)ולוקח מאיתנו פה באתר רק חיזוק ואם אתה מרגיש שמשהו עכשיו גורם לך להתדרדרות תצא מהאתר! לדעתי מה שמשתמש כתב זה לא בדיוק לרוח הפורום אבל אני אישית מסכים ב100% אז תחליט אתה בעצמך מה יותר מחזק אותך..
אם צריך משהו או מרגיש שאתה על סף נפילה רק תתקשר אני אשמח לעזור (אם אוכל)..
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.35 שניות

Are you sure?

כן