ברוכים הבאים, אורח

רוחניות והמימד שמעבר(פוסט אישי)
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: רוחניות והמימד שמעבר(פוסט אישי) 1362 צפיות

בעניין: רוחניות והמימד שמעבר(פוסט אישי) לפני 11 שנים #33971

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
אסירות היקר
כן אני נותן פה הרבה אמון באנשים
במיוחד באנשים שהתחברתי אליהם
וזה לא משנה אם דרך קריאת הפוסטים של הם או דרך מפגש איתם
אבל שוב האם נתינת אמון זו רוחניות ?
אני עצמאי - אני נותן אמון כל הזמן בלקוחות שלי
והם בי - אני מאומן בזה
אבל שוב יכול להיות שאתה צודק
וזה סוג של רוחניות
הבעיה היא שאני לא רואה את זה ככה
יכול להיות שאני עושה גם דברים אחרים שהם
בהגדרתם דברים רוחנים  - אבל כל עוד שאינני מרגיש
אותם בצורה הזאת - זה הופך את המקרה שלי לגרוע יותר
משום שמילא אם אני לא מבצע שום פעולה רוחנית - אז סביר מאד
שלא ארגיש רוחניות -
אבל אם גם אני מבצע פעולות רוחניות ואינני מרגיש אותם
מצבי בקנטים
מילת אזהרה לך ולסוד - על תבנו על הצלחת הניתוח הקודם
שדן אולי בהבנת הנקרא
בפוסט הזה - ו בסוגיה הזאת לצערי אני די אטום
אשמח לשמוע גםאת דעתכם בנושא
לא  מהי רוחניות
אלא האם עיור יכול לרכוש ראיה
ואם עניתם לי על זה ולא הבנתי
הבינו כמה מצבי קשה

בעניין: רוחניות והמימד שמעבר(פוסט אישי) לפני 11 שנים #33972

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
בשבילי כן, אמון זו אמונה בבנאדם, בדבר שיתרחש. ובשביל אמון צריך להתאמן.. השאלה היא לא על היום, שהעסק בנוי, התהיה היא על הזמן שהקמת אותו האם אז נתת אמון... הרי התאמנת לא? כך גם כאן. לדעתי.

אכן לא ניתן ללמד עיוור מלידה מהו צבע אדום. אך איני חושב שהנך כאדם עיוור מלידה ביחס לאמונה, בעיני אתה אי שעוצם עיניו חזקחזק כדי לא לראות, כאן אפשר לעשות משהו, כשיש נכונות.. קרא עוד פעם את הדוגמא שהבאתי מהמוזיקה. תתחיל לנגן..

ולא איני בונה על הנתוח 'המוצלח' הקודם, כיון שלא אני הצלחתי, על הצד שהוא הצליח היה מי שהצליח אותו, כח חזק ממני ממך ומכולנו. כח עליון. הוא זה שיפתח לך את האטימות, אתה מעוניין שזה יקרה? או שיש לך רצון להתבצר בעמדתך רק כי זו עמדתך?

זו האמונה.. שלי.
בהחלמה.
אוהב.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: רוחניות והמימד שמעבר(פוסט אישי) לפני 11 שנים #33973

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
שוב שאלה קשה

בנקודה זו  -אולי אתה צודק
במודע אינני מתבצר
ובתת מודע כן ?
אולי בגלל שזה  מחייב ?
לא יודע צריך לחשוב על זה יותר

והבנתי מה דעתך לגביי (עוצם עיניים חזק)
אז אשאל אחרת
האם יש עיוורים מלידה לגבי רוחניות ?
או שזה פתוח לכולם - ויששנם אנשים שמעדיפים לסגור עינים

בעניין: רוחניות והמימד שמעבר(פוסט אישי) לפני 11 שנים #33975

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
חשבתי על זה
ולא אני לא מתבצר
ובתת מודע לא אמור לקרות דבר
משום שאנחנו מדברים על רוחניות ולא על דת
רוחניות לא מחיבת
או שאני טועה והיא כן ?

בעניין: רוחניות והמימד שמעבר(פוסט אישי) לפני 11 שנים #33978

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
דורון היקר, בוקר טוב.

האם לפתח את החוש המוזיקלי שלי מחייב אותי במשהו?
האם זה אוסר עלי לשמוע כינורות מזייפים, גיטרות לא מכוונות, ותופים שיצאו מקצב?

האם פיתוח חוש הטעם, לדוגמה, לטעום את עומק היין, הארומה, הפרוטיות, הנוכחות והסגלגליות החלקלקה שביין... האם זה מחייב?
האם זה אוסר עלי לשתות יין פטישים אדום מתוק ממשלוח המנות של השכן משנה שעברה?

אמת שהחושים שלנו שוכנים בגוף חומרי.
אך בעיני, היכולת לתרגם חומר פיזי, על ידי ראיה שמיעה וכו' לפולסים חשמליים, שמתורגמים למחשבות חוויות הרגשות ותנועות בנפש, זו היא רוחניות.

והעידון של החושים, הוא עידון רוחני. הוא לא מחייב ככפיה דתית, הוא פשוט מ... לך בבירה שמתאימה לחושים גסים יותר.

כל בני האדם חיים בעולם רוחני, חוויתי, מלא ריגוש, מי פחות ומי יותר. יצר התחרותיות של ספורט הוא גם רוחני. (תסביר מה יוצא לי מזה פיזית אם הקבוצה שלי מנצחת?)
כל המושג של רדיפת ממון, חיפוש ערך וכבוד, קנאה, שנאה! כן אחי, גם שנאה היא רוחנית. כמובן גם אהבה. כל המידות ותכונות הנפש.

רק שכאן צריך לחלק בין רוחניות שנרתמת כדי להעצים את הגשמיות. לבין רוחניות שהיא המטרה והחומר הוא רק האמצעי. אנסה להסביר.

הגוף הרי מחובר אל הנפש. חיבור שכל זמן שאנו חיים, אין דרך לנתק אותו.

הגוף הגשמי- "האני המצומצם"
הוא גשמי, מצד עצמו בהמי, רוצה רק את הכאן ועכשיו. רוצה לבלוע את העולם אל תוך עצמו, ולנצל כל מה שקיים לטובתו והישרדותו. הוא אגואיסט. חושב דבר ראשון על טובתו האישית. רוצה לחסל ולהשמיד כל מה שמאיים עליו. "בשבילו נברא העולם", מה שלא קורה במעשים לא קיים אצלו בעולמו. אין מקום לתיאוריות.
הוא תופס את העולם במין אופן שהכל צריך להתקרב אליו, לפנות אליו, לכבד אותו, הוא המרכז וכולם מסביב.

הנפש הרוחנית- "ההרמוניה עם הבריאה"
היא בלתי ניתנת לאחיזה, מצד עצמה נמשכת לכוח עוצמה וכבוד, היא אינה מוגבלת בתנועותיה, יש לה אופק רחב של ראיה, היא רואה את הנולד, יכולה היום לחוות את הכיף שיהיה מחר. היא מצד עצמה לא מסוגלת לשרוד לבד, היא חייבת חיבור ואהבה, היא מרגישה חלק אינטגרלי מהיקום. ברור לה שיש לה מקום קבוע בבריאה.
היא תופסת את העולם כהוויה אחת מתמשכת, בה אין גבולות מוחלטים, ישנה תמיד ישות שהיא רוחנית עוד יותר והנפש הרוחנית תמיד תתבטל אל היותר רוחני.

ושני המנוגדים הללו התחתנו בחתונה קתולית. מזל טוב.

האנשים הגשמיים לא יכולים להתעלם מהקולות הרוחניים שבהם, ולכן הם לוקחים את זה כאמצעי למטרה אחת - לשדרג את חיי החומר על ידי עוצמה רוחנית.
האנשים הכי מושחתים בעולם מפתחים רוחניות עזה! מוזיקה, אוכל, יין, הימורים, תאווה, ספורט, תחרותיות, כבוד, השפעה, כח, את כל זה הם רותמים לניפוח ה"אני המצומצם". כל הרוחניות נועדה אצלם כדי לחזק את האחיזה בחומר, את האחיזה בגישה הזו שבה הם מרכז העולם. וכולם צריכים להשתחוות אליהם.

האנשים הרוחניים מחפשים מטרה אחרת, "ההרמוניה עם הבריאה". הם ירתמו את הגשמי כדי להגיע להשגות רוחניות. הם יאכלו ביחד בסעודה המקרבת את הלבבות, הם ישתו יין ביחד, בעל ואשה יקיימו יחסי מין כדי להתאחד, האוכל יתן כח למוח להמשיך לחשוב ולהגות, המוזיקה תרגיע ותשמח, עידון החושים יביא לחוויות מופשטות אבסטרקטיות. היהדות בהחלט אוחזת בדרך רוחנית שכזו, אמנם גם יש עוד דתות וכתות (לאא"ה) שמייצגות את הערכים הללו של שימוש בחומר כאמצעי למטרה רוחנית.

אסיים עם מה שהתחלתי,
הרוחניות עצמה היא עידון חושים, והתרחבות הגבולות הנפשיים. כמו שמיעה מוזיקלית ואנינות טעם. זה מחייב סטנדרט יותר גבוה של הנאה בחיים.
אך עדיין אפשר לרתום את זה בחזרה לעולם החומר, לאני הפרטי, לאגו.

בשלב הבא, האמונה היא זו שמתחילה להוביל את הכיוון. האמונה היא זו שתנחה ותוביל אותך לאחד משני הכיוונים, או חומריות כאמצעי ורוחניות כמטרה, או ההיפך.

מקווה שהובנתי, מאחל לך יום נפלא!
חברך האוהב, הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: רוחניות והמימד שמעבר(פוסט אישי) לפני 11 שנים #34038

• אסירותודה
  • מנהל
איזה כיף איתך דורון, אתה לא עושה הנחות.. בכדי לענות לך ישירות על 'עיוורים מלידה ביחס לרוחניות', אצטרך לשלב את האמונה הפרטית שלי, מתאים לך קח, לא מתאים לך זרוק.

אני מאמין שהאדם הוא בחיר היצורים החיים, יש בו משהו שאין אצל שום בעל חי אחר - היכולת להכיל מידע לעבד אותו, לשנותו, להנחיל אותו הלאה, מעבר לאינסטיקטים. לדוגמא, יש המון תבונה בצורה שיונק הדבש (סוג ציפור) בונה את הקן שלה, אבל התבונה הזו לא תבנה נושאת מטוסים.. רבות הדוגמאות, העיקרון הובן.

לבעל חי יש בדיוק את הנחוץ לו על מנת לשרוד, להתקיים. קח תינוק בן שנה ותיש בן אותו הגיל, למי מהם יש את הסיכוי הרב יותר לשרוד חציית כביש סואן? ברור שלתיש, הוא נולד עם דחפים, אין לו משהו נרכש. יש לאדם יכולת שהיא מעבר לדחפים. והיא נרכשת. בשבילי כל הדברים שמעבר לדחף נמצאים אצלי תחת מטריה ששמה - רוחניות.

ומכאן לתשובתי, הגם שיש פערים בין איש למשנהו אני מאמין שרוחניות מינימלית כדיבור וחשיבה קיימים אצל כל ילוד אישה, וברגע שהאדם מגשים את יעודו, לרכוש נסיון, להתפתח, 'להיות רוחני', הוא לא עיוור.. הוא לעיתים עוצם עיניים. מי שפועל על פי דחפים בלבד, הריהו כעיוור, אבל מבחירה. כי יש לו את האפשרות לרכוש ידע.

כתבת שמוזיקה היא גשמית. לדעתי אם נצמד להגדרה רוחניות - כל מה שהוא מעבר לנראה - תוכל לקרוא לה חויה רוחנית. כי אתה רואה את הכלים מנגנים, אולי גם את עור התוף נע בתוך האוזן... אבל את הצליל עצמו עובר מהכלי אל האוזן אינך רואה... למרות שאתה נוכח, שומע שהוא ישנו..

יש לא מעט דברים שהתרגלנו שהם שם אבל איננו רואים אותם, אתה יכול לראות שיש קליטה סלולרית, אתה לא חייב לראות ולדעת היכן האנטנה...

הצעה - עזוב את מה שאתה חושב על עצמך (אני אטום, המצב שלי קשה משחשבתי) נסה לבחון את ההגדות שלך אולי אפילו תגדיר לעצמך למשך זמן את הרוחניות באופן דומה למה שהצעתי ותראה שאתה איש רוחני, מאוד.

- - - - -

וביחס 'למימד שמעבר',
אחי, כאן אני מוכרח להיעזר בהיסטוריה, שלי, של העם היהודי, לא פרשנות, עובדות.
השאלה היא שוב, כרגיל, בא לך?

בהחלמה.
אוהב.

בעניין: רוחניות והמימד שמעבר(פוסט אישי) לפני 11 שנים #34042

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
דורון היקר,

תראה, כאשר הגעתי לקרקעית והלכתי לטיפול פסיכולוגי, שמעתי כמה דברים מזעזעים שכללו את האבחנה שאני מכור למין (כן, לא רק לפורנו...). ואז אמר לי הד"ר הטוב שאני אצטרך להתחיל בפעולות רוחניות וחשבתי שחרב עליי עולמי. מה לי ולרוחניות?! אני לא איש של כל הדברים האלו, אני איש מעשי ועכשוי. אני מאמין באלוקים וכל זה, אבל רוחניות זה לא בשבילי.

אבל לא היתה לי ברירה והסכמתי ללכת על זה. אז בקשר לשאלה האם עיוור יכול להתחיל לראות - אני עד שהתשובה חיובית. גדלתי בחושך כל החיים וכעת אני רואה די טוב (תמיד אפשר לשפר את הראיה).

מהי רוחניות? עבורי זה פשוט. עזוב את הקיום ואת כל המילים המפוצצות. עבורי רוחניות היא השכבה שמתחת (או מעל) לדברים עצמם. חיים למען מטרה הם חיים רוחניים. אפשרות להודות בטעות גם כאשר זה לא משרת את המטרה שלי הם חיים רוחניים (כי זה אומר שאני מבין שיש עוד משמעות חוץ מאשר מה שאני רואה). הסכמה לוותר על דברים למען עקרונות הם חיים רוחניים (כנ"ל). פתיחות ללמוד מנסיון העבר כדי להשתפר הם חיים רוחניים (כי אני לא תקוע במה שאני עושה כעת).

או במילים של ד"ר טווערסקי - רוחניות זה מה שמבדיל אותנו מהבהמות. הרי גם בהמות אוכלות ושותות וישנות ומקיימות יחסים, אבל אין להם שום דבר מעבר לזה.

הנה הצעה: תנסה לענות כאן בצורה ברורה מה מייחד אותך מהבהמה, ותראה האם אתה רוחני או לא.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: רוחניות והמימד שמעבר(פוסט אישי) לפני 11 שנים #34054

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
חברים יקרים
זה קצת לא פייר מה שאתם עושים 
(ומענין ששלושתכם סוד אסירות והושיעה
כותבים בעצם אותם דברים במילים שונות)
אתם מורידים את רף הרוחניות למדרגה הכי נמוכה
כמו שזה נשמע מדבריכם
מספיק שאני לא בהמה
וקצת חושב - אני רוחני
והרי אתם יודעים שזו לא כונתי
זה כמו שאני אשאל מה זה אתלט
ואתם תענו - אם אתה יכול לחצות את הכביש לבד - אתה אתלט
אבלי יש הבדל בין ילד בין 4 שיודע להזיז את הגפיים שלו  למייקל גורדן
ובנוסף מי שמבנה גוופו לא אתלטי
גם אם יתאמן ימים על גבי ימים
אולי ישתפר
אבל אתלט הוא בחיים לא יהיה
-אז  כולנו רוחנים  ואפשר טיפה להתקדם גבוה יותר עם עבודה  מאומצת יותר  או פחות
אבל המוגבלות עוד נשארת
וסוד אני אישית לא מאמין שאי פעם בעברך לא היית רוחני
אולי פחות ממה שאתה כיום
אבל המדרגה שאתה נמצא בא היום - לא יכולה לבוא מחושך מוחלט

בעניין: רוחניות והמימד שמעבר(פוסט אישי) לפני 11 שנים #34058

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
באתי מחושך - זה ברור. אתה יכול להתווכח עד כמה החושך היה סמיך.

אבל כן, רוחניות בבסיסה היא מאוד מינימלית וזה בפירוש מספיק כדי להתחיל. נכון שתמיד ניתן להמשיך ולגדול, אבל זה לא העיקר.

אני לא סתם מפריח סיסמאות באוויר. תראה את כל 12 הצעדים ותגיד לי מה מהם הוא "רוחניות" כפי שאתה הבנת אותה, ומה מהם הוא רוחניות כפי שאני תיארתי אותה.

האם חשבון נפש על הפגמים שלי הוא משהו בסיסי או ברמה של חיפוש עצמי מטורף? האם בקשת סליחה וכפרה בפני מי שפגענו בו היא משהו בסיסי או משהו יוצא דופן? האם תפילה והרהורים הוא משהו מיוחד? הרי כל הצעדים הם הדברים הכי בסיסיים, ובדיוק על זה מדובר. אף אחד לא מבקש שנצמיח כנפיים ונלך בלבוש לבן, נפתח את הבוקר בטבילה במעיין קר ונעשה ויפאסנה כל שבוע שני. ממש לא. מבקשים מאיתנו לחשוב על מה שמעבר לרמה הבסיסית ולהשתדל ליישם את זה.

ואולי בנקודה הזאת יש באמת צדק במה שאתה כותב, כי ברמת ההבנה - אולי הייתי יכול להיקרא רוחני, אבל בפועל המשכתי לפעול כחסר רוחניות. הרי החיים שלי היו מלאים בטינות, כעסים, מלחמות שלא שלי, פחדים וכן הלאה. האם זה נקרא עשייה רוחנית?
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: רוחניות והמימד שמעבר(פוסט אישי) לפני 11 שנים #34066

• אסירותודה
  • מנהל
אח שלי, אולי בגלל הדיון מרובה המשתתפים לא שמת לב למה שניסיתי להבהיר לך בכתיבתי אליך - נכון לילד בן 4 אין את התלטיות של מייקל (הוא עלה כמה תחנות אחריו לרכבת...) אבל יש לו את הגנים.. אני מאמין שיש לך ב DNA  גנים של מייקל..

אני פורש, אם תרצה אמשיך בפרטי, הפומביות הפכה לפחות נוחה לי.

בעניין: רוחניות והמימד שמעבר(פוסט אישי) לפני 11 שנים #34094

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
טוב חברים יקרים
ברשותכם גם אני ארצה להפסיק
את הדיון הזה
כי לא נראה לי שהוא לוקח אותי
לאיזה מקום מחלים -שזה בעצם היה
מטרתו -
זמנם של החברים היקרים -יקר מפז
ועדיף שיגיבו לאחרים מאשר נמשיך להגיע פה לשומקום