ברוכים הבאים, אורח

דרך להצלחה בשמירת הברית
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: דרך להצלחה בשמירת הברית 299 צפיות

דרך להצלחה בשמירת הברית לפני 4 חודשים, 2 שבועות #149445

קישור:

docs.google.com/document/d/193La7Z_QhwxHGAT9xR64HAbiLpLEJGb7fGODAVit2dc/edit?usp=sharing

בס"ד

עומק הידיעה שהתורה מבטיחה לאדם שהוא תמיד יוכל לעסוק בה, ככל שירצה

התנאי לכך שהסברה תעבוד: מיקום התורה ומושגיה בנפש האדם – בחלק העמוק ביותר. אם התורה לא ממוקמת שם, הדבר עלול לגרום לנפילה.

טיעוני תמך לסברה:

• לולא היינו צריכים לעשות דברים נוספים חוץ מללמוד, היינו רק לומדים (ומקיימים מצוות ומתפללים). כל צורך האדם בדברים אחרים, כגון אכילה, שינה, פעילות גופנית, התרעננות, וכד' נובע רק מגריעות הקיימת באדם.

טיעון זה מפקיע מהיצה"ר את הזכות לתקוף את האדם. ואם נתמה ונשאל 'האמנם אכן הופקעה מהיצר הזכות                     לתקוף?', נשיב שאילו הייתה לו הזכות לתקוף למרות הטיעון הנ"ל, לא היה נמצא מי שמסוגל להימנע מנפילה.

• הדבר היחיד שיהודי יכול להתייחס אליו ברצינות הוא לימוד תורה. שהרי כל הלימודים האחרים בעולם תלויים בעוה"ז, ואילו התורה והעיסוק בה אינם תלויים בו. כמו"כ, העיסוק בתורה הוא תמיד מוצדק: תמיד יהיה מוצדק לימוד של דבר אחד מן התורה מס' פעמים, ותמיד יהיה מוצדק לימוד של דברים רבים מן התורה פעם אחת. לעומת זאת, הלימוד של דברים שאינם תורה או העיסוק בדברים אלו תמיד יהיו תלויים בתנאי העוה"ז, ואינם נצחיים.

עניינים נוספים:
  • הסברה מועילה למצב של 'רוח שטות'. מגיעים לכך מדיוק במשפט: דווקא התורה מבטיחה וכו', ולא מעשי ההתגרות ביצה"ר, שאינם מועילים לאדם לעוה"ב. כך חוזרת ההכרה במעשים, והאדם יוצא מהמצב הנ"ל.
  • במצבים קיצוניים שבהם כמעט מגיעים לכישלון מריצים בראש דברים מהגמ' (יתכן שדווקא דברי מחלוקת).
  • הסברה לא נועדה למלחמה ביצר אחר, האומר לאדם 'חטוא למרות שאתה יודע שמדובר בחטא' או האומר לו 'דמיין כאילו הנך עושה דברים בהיתר, שהרי 'ממה נפשך', אי"ה תוכל לעשות כן בעתיד'. יש להתרחק מאוד מהתגרות ביצר כזה.
  • דרושה, כמובן, סיעתא דשמיא באחיזה התמידית בסברה, ביחוד בעיתים בהן היצר תוקפני במיוחד. במצב רגיל, ההכרעה מתבצעת תוך כ- 15-10 דק' של ניתוח הסברה במחשבה והתעמקות בה. לאחר זמן זה היצר בד"כ נרגע ואינו תוקף למשך זמן ממושך.
נערך לאחרונה: לפני 4 חודשים, 2 שבועות על ידי b07065783.

תגובה: דרך להצלחה בשמירת הברית לפני 4 חודשים, 2 שבועות #149456

א. תודה על המחשבה לשתף את דעתך על הנושא.
ב. אני חושב שאתה צריך למקד את זה קצת, כי בסופו של יום מה שכתבת אם הבנתי נכון זה שמחשבה על סוגיא בגמרא עוזרת לך לעבור טריגרים. וזה נכון אבל לא לכולם, כל אחד ומצבו הוא. וכל אחד נצמד לדברים שאותו תופסים..
ג. עניין נקודתי, לא הבנתי את הטיעון למה ליצר אסור לתקוף..

תודה
ובהצלחה בכל..

תגובה: דרך להצלחה בשמירת הברית לפני 4 חודשים, 2 שבועות #149457

• hersh
  • משתמש

בוקר טוב b07065783,
מאיזה רקיע אתה צונח אלינו לכאן?
אתה צריך עזרה, אתה רוצה לחדד נקודה, מה אתה חושב שאתה מגיע לכאן ומתחיל לזרוק עלינו סברות ואקימתות שלמדת בישיבה?
אנחנו כאן חיים את החיים האמיתיים, את הנמצא והמצוי, את הקיים והשכיח, 
יש כאן תוכנית טיפול מסודרת ליציאה מהתמכרויות,
תוכנית שכל כולה בנויה על הבנת התהליך הנוירולוגי והפסיכולוגי, שעובר למכורים במוח שלהם,

לא הסוגיות שהם יחשבו, ולא כל העניינים שהם יעשו יעזרו להם, אלא הבנת התהליך המורכב שצריך לעבור בשביל להגמל זה מה שאנחנו צריכים לעבור,
סליחה על הסגנון... אני חושב שזה היה נחוץ.

נערך לאחרונה: לפני 4 חודשים, 2 שבועות על ידי hersh.

תגובה: דרך להצלחה בשמירת הברית לפני 4 חודשים, 2 שבועות #149459

לhersh היקר,
כדאי להתייחס בצורה יפה יותר לחבר חדש כאן בפורום.
אכן נראה שהוא הגיע כאן בשביל להציע את רעיונותיו ולא בשביל להיעזר, ובכל אופן זה לא סיבה להתקיף אותו.

בהצלחה רבה

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.52 שניות

Are you sure?

כן