ברוכים הבאים, אורח

נפילה בימים הנוראים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: נפילה בימים הנוראים 172 צפיות

נפילה בימים הנוראים לפני 7 חודשים, 1 שבוע #148698

אני כעת כותב ובוכה עם דמאות
החלטתי בחודש אלול שלא משנה מה קורה אני לא משתמש
שמירת עיניים, מתרחק מכל מחשבה שעלולה להפיל
נכון השמירת עיניים היתה קשהה אבל גם כשהיו נפילות בזה זה לא התקדם קדימה לשימוש 
אני כמעט חודש שלם נקי והיום דווקה בין כסה לעשור כזאת נפילה.
אני מרגיש אבוד, דפוק ומתוסכל 
בשביל רגע אחד קטן שרפתי את כל מה שבניתי  הפחד להסתכל על עצמי ועל היקרים הסובבים אותי דווקה עכשיו בימים הנוראים, ימים של קדושה 
הדמעות ממשיכות לזלוג איך אני מרים את עצמי עכשיו? מרגיש אבוד

תגובה: נפילה בימים הנוראים לפני 7 חודשים, 1 שבוע #148701

מבין אותך ואוהב אותך
מכיר את הכאב 
אשריך על הכנות והשיתוף
יש תקווה אפשר לצאת מזה
תחושות הפחד תיסכול ואבדון יעברו
אני מאחל לך שתמצא פיתרון שטוב לך
בהצלחה משה 

תגובה: נפילה בימים הנוראים לפני 7 חודשים, 1 שבוע #148704

חס ושלום צדיק!

כבר חודש שלם אתה נלחם כמו אריה, אז התפקשש, קורה לכולם.

מה חשבת היצר בחופשת חגים?...

תעריך את עצמך גם על פי מה שכן הצלחת

תגובה: נפילה בימים הנוראים לפני 7 חודשים, 1 שבוע #148720

• טובות
  • חבר ותיק
az1234 כתב on 19 ספט' 2023 12:28:

אני כעת כותב ובוכה עם דמאות
החלטתי בחודש אלול שלא משנה מה קורה אני לא משתמש
שמירת עיניים, מתרחק מכל מחשבה שעלולה להפיל
נכון השמירת עיניים היתה קשהה אבל גם כשהיו נפילות בזה זה לא התקדם קדימה לשימוש 
אני כמעט חודש שלם נקי והיום דווקה בין כסה לעשור כזאת נפילה.
אני מרגיש אבוד, דפוק ומתוסכל 
בשביל רגע אחד קטן שרפתי את כל מה שבניתי  הפחד להסתכל על עצמי ועל היקרים הסובבים אותי דווקה עכשיו בימים הנוראים, ימים של קדושה 
הדמעות ממשיכות לזלוג איך אני מרים את עצמי עכשיו? מרגיש אבוד

אסור להכריז מלחמה!!...
כל העניין פה בפורום זה לא להילחם
אם אתה נלחם בו הוא יותר חזק ממך...!!!
מנסיון ..תן להאלוקים לנהל אותך כמו שהוא רוצה..תראה שהוא ינהל את זה יותר טוב...
תבדוק אותי!

תגובה: נפילה בימים הנוראים לפני 7 חודשים, 1 שבוע #148739

• nbym
  • דירוג זהב
az1234 היקר מכל יקר! אני מבין לליבך! ליבי בוכה איתך.
גם לי יצא לחוות תחושה כזו.ניכר שהצער שלך אמיתי והרצון שלך לחזור בתשובה כבר קורה. כל דמעה ודמעה נספרת - זו תשובה מעומק, מהלב ולא רק נשארה בשכל. וזו דרגה נפלאה וגבוהה מאוד. שמח בחלקך!כתוב לגבי התשובה "כִּי קָרוֹב אֵלֶיךָ הַדָּבָר מְאֹד בְּפִיךָ וּבִלְבָבְךָ לַעֲשֹׂתוֹ" החלק של "בְּפִיךָ" הוא פשוט, אך לא פשוט החלק של "וּבִלְבָבְךָ" - להרגיש חרטה ורצון אמתיים. לעיתים אנחנו מרגישים שהכל נשאר בראש בלי לרדת ללב מין תחושת קהות וחספוס של החרטה. אתה דווקא זכית!אל תתייאש - דווקא בימים אלו היצר יכול להיות יותר חזק, אבל לכל מטבע יש 2 צדדים - גם היכולת לתקן היא חזקה מאין כמוה, אלו עשרת ימי התשובה! יש לך תקווה, יש לך יכולת לשוב. אל תקח את עצת היצר לרדת לייאוש.
לא שרפת הכל בכלל אח יקר! הנפילות לא מוחקות את המלחמות וההתגברויות שלך! ממש ממש לא! יש לך זכויות אדירות. 
איזו קבלה נפלאה קיבלת, זה מוכיח שאתה אדם טוב, אדם שמנסה להתקדם, זה קורה שיש נפילות.
נכון שתחושת הנפילה יכולה להיות יותר קשה בגלל אופי הימים אך אתה יכול לתרום את סגולתם של ימים אלו לטובתך כפי שכתבתי לעיל. אומרים "המלך בשדה" , בימים אלו הוא כבר איתך בבית! 
אתה הושטת לו את ליבך הטהור! 
אני בטוח שהקב"ה קיבל את החזרה בתשובה שלך. שערי שמיים לא ננעלו!

אתה אדם נפלא עם רצון נפלא וקבלות גדולות, אל תשכח זאת לעולם. הסתכל בדברים הטובים שבך. מהם תשאב את הכוח להתגבר ולהמשיך בכל המרץ. עלה והצלח!
נערך לאחרונה: לפני 7 חודשים, 1 שבוע על ידי nbym.

תגובה: נפילה בימים הנוראים לפני 7 חודשים, 1 שבוע #148785

משתתף איתך לגמרי בכל מילה שכתבת, מרגיש לי כאילו אני כתבתי את זה.
יש שיר יפה של אברהם אבוטבול "כשאדם נכנס בעבודת ה'" 
שווה שמיעה
"כשאדם נכנס בעבודת ה' הזי הדרך שמראים לו התרחקות, ונדמה לו שמרחיקים אותו מלמעלה, ואין מניחים אותו כלל להיכנס לעבודת ה', ובאמת כל ההתרחקות הוא רק כולו התקרבות, וצריך התחזקות גדול מאוד מאוד מבלי ליפול בדעתו חס ושלום כשרואה שעוברים כמה וכמה ימים ושנים שהוא מתייגע יגיעות גדולות בשביל עבודת ה' ועדיין הוא רחוק מאוד ולא התחיל כלל לכנוס לשערי הקדושה כי רואה עצמו שהוא מלא עדיין  ___ וגשמיות והרהורים ובלבולים גדולים וכל מה שהוא רוצה לעשות בעבודת ה' איזה דבר שבקדושה אין מניחים אותו ונדמה לו כאילו אין ה' יתברך מסתכל עליו ואין רוצה כלל בעבודתו מחמת שהוא רואה שהוא צועק בכל פעם ומתחנן ומתנפל לפניו יתברך שיעזרנו בעבודתו ואףעל פי כן עדיין הוא רחוק מאוד מאוד על כן נדמה לו כאילו אין ה' יתברך מסתכל עליו כלל ואין פונה אליו כלל כי הוא יתברך אין רוצה בו כלל, הן על כל אלה וכיוצא בזה צריך התחזקות גדול לחזק עצמו מאוד מאוד בלי להסתכל על כל זה כלל, כי באמת כל ההתרחקות הוא רק כולו התקרבות" עד כאן השיר

נראה לי שאין הרבה מה להוסיף 
נפילה בתקופת עליה היא ממש מוכרחת בשביל לנסות את האדם אם הוא נופל ברוחו או שהוא ממשיך לצעוד כמו ילד גדול שלא בוגד באבא גם אם יש נפילות
בהצלחה נשמה 

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.36 שניות

Are you sure?

כן