ברוכים הבאים, אורח

האם אני מכור - 20 שאלות מהספר הלבן של SA
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: האם אני מכור - 20 שאלות מהספר הלבן של SA 188 צפיות

האם אני מכור - 20 שאלות מהספר הלבן של SA לפני 10 חודשים, 3 שבועות #146705

1. האם אי פעם חשבת שאתה זקוק לעזרה בנוגע למחשבותיך או התנהגותך המינית?
2. האם אי פעם חשבת שיהיה לך טוב יותר אם לא "תכנע" למיניות שלך?
3. האם אי פעם חשבת שמין, עוררות מינית ותשוקה שולטים בך?
4. האם ניסית בעבר להגביל או להפסיק לעשות את מה שחשבת ל"לא טוב" או "לא בריא" בהתנהגות המינית שלך?
5. האם אתה משתמש במין לבריחה, הקלה על מתח, כאב או חרדה, או כתחליף להתמודדות עם בעיות יום-יום?
6. האם אתה חש אשמה, חרטה, ריקנות או דיכאון לאחר קיום יחסי מין? [עם עצמך או אחרים]
7. האם העיסוק במין הופך יותר ויותר כפייתי?
8. האם התנהגותך המינית מפריעה למערכת הזוגית?
9. האם אתה נאלץ להשתמש בדימיון, פנטזיה או זיכרונות בזמן קיום יחסי מין?
10. האם אתה חש דחף אימפולסיבי שקשה לעמוד בפניו כאשר אשה רומזת או מציעה קיום יחסי מין?
11. האם אתה עובר מקשר לקשר, מקיים קשרים במקביל או חש תמיד חוסר סיפוק בקשרים שלך?
12. האם אתה מרגיש שהאשה הנכונה, או מערכת היחסים הנכונה - יעזרו לך להפחית את התשוקה, האוננות, או התאווה המינית?
13. האם יש לך צורך נואש והרסני, או אובססיבי במובן המיני או הריגשי כלפי מישהו?
14. האם העיסוק שלך במין הופך אותך לחסר זהירות לגבי בריאותך ובריאות משפחתך או אחרים?
15. האם האפקטיביות שלך, או הריכוז, יורדים ככל שהעיסוק במין גובר?
16. האם אתה מחסיר שעות עבודה בגלל סקס?
17. האם אתה מגיע לסביבה "נמוכה" [מועדונים, זנות וכדומה] בחיפוש אחר מין?
18. האם אתה רוצה להתרחק מהפרטנר לקיום יחסי המין מוקדם ככל הניתן מרגע סיומם?
19. למרות שבת זוגך / אשתך מקיימת איתך יחסי מין, האם עדיין אתה זקוק לאוננות או מקיים יחסי מין מחוץ לזוגיות?
20. האם אי פעם נעצרת ע"י המשטרה בגלל התנהגות מינית?

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: האם אני מכור - 20 שאלות מהספר הלבן של SA לפני 10 חודשים, 3 שבועות #146725

יש לי 7 תשובות חיוביות, האם אני מכור?

נערך לאחרונה: לפני 10 חודשים, 3 שבועות על ידי אברהם איש.

תגובה: האם אני מכור - 20 שאלות מהספר הלבן של SA לפני 10 חודשים, 3 שבועות #146762

האמת היא שאני לא יודע מה לענות לך, אני עצמי הגעתי לקבוצות בלי שעניתי על השאלות הללו. שנתיים לפני שהגעתי לקבוצות עניתי על השאלות, אבל הכל היה שלילי, כי הייתי בהכחשה גמורה לגמרי.
גם הקפצתי פוסט ישן שדיברו בו על הענין, לחץ כאן.

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: האם אני מכור - 20 שאלות מהספר הלבן של SA לפני 10 חודשים #147267

• תשבי
  • דירוג כסף

לפחות 10 כן
ועוד כמה כן במקצת
מעולם לא חשבתי שאני מכור וגם עכשיו אני לא סגור על זה:confused:.

:pinch: אזהרה: ספוילר!

תגובה: האם אני מכור - 20 שאלות מהספר הלבן של SA לפני 10 חודשים #147275

• nbym
  • דירוג זהב

היי אברהם איש, שאלה טובה.
אבל קח בחשבון שמכור - זו הגדרה רחבה, כלומר יש כאלו שיותר ויש כאלו שפחות.
יש כאלה שמשתמשים כל יום באו"פ יש כאלו שפעם/פעמיים בשבוע, וכו'.
ההגדרה בגדול של מכור כפי שהבנתי היא:
כל דבר שהשימוש בו שמשבש לך את החיים התקינים ושאין לך כמעט שליטה עליו. אבל קטונתי ואני לא מתכוון שתשתמש בהגדרה הזו כלפיך כי אני לא איש מומחה. אז קח את זה בעירבון מוגבל מאוד. 

לכן מצרף לך את ההגדרה של קופת חולים "כללית" באתר: 

" מהם התסמינים של התמכרות?

זמן - האדם המכור מקדיש זמן רב לצריכת החומר, להשגת החומר, או להתאוששות מההשפעות של המשקה או של החומר.

חשק - ישנה תשוקה עזה להשתמש בחומר או לעסוק בהתנהגות שמאפילה על כל רצון אחר, ודוחה כל רצון לעשות משהו אחר.

מחשבה - המכור חושב אך ורק, או כמעט רק, על צריכת החומר או על ההתנהגות שברצונו לעסוק בה, עד לשלב שבו ההתמכרות מנהלת אותו וגובה ממנו מחיר גבוה שהוא לא היה רוצה לשלם.

נזק - השימוש בחומר או ההתנהגות חוזרים על עצמם שוב ושוב, למרות שהדבר פוגע בתחומי חיים אחרים: בזוגיות, ביחסים עם משפחה, ביחסים עם חברים, בתפקוד בעבודה, או בזמן המוקדש לפעילויות פנאי. לאט־לאט, ובאופן שהולך ומחמיר, ההתמכרות משתלטת על החיים.

הכרה - השימוש בחומר וההתנהגות המסוכנת נמשכים למרות שבשלב מסוים האדם מבין שיש לו בעיה, ושההתמכרות פוגעת בתחומי חיים רבים. בשלב מסוים קשה מאוד לאדם להיחלץ ממלכודת ההתמכרות בלי עזרה". 

עד כאן הציטוט.
שוב אציין, שאני לא מתיימר לאבחן אף אחד. אבל דבר אחד בטוח גם אם ענית כל 20 השאלות - כן, וגם אם אתה עונה על כל הנקודות שכתובות לעיל - יש סיכוי לצאת מזה! לפעמים צריך איש מומחה אבל ממליץ קודם כל לנסות לצאת בעזרת האתר, החברים והפורום ולנסות לפתח שיטות. 
עצם זה שאתה כאן לאו דווקא אומרת שאתה מכור, אלא שאתה מנסה למצוא דרכים לצאת. קושי לא תמיד אומר שאדם מכור למשהו, אלא המאבק דווקא מוכיח שהוא לוקח את השליטה לידיים שלו ומנסה גם אם יש עליות וירידות בדרך. 

ברכה והצלחה. 

קישור לאתר: 
www.clalit.co.il/he/your_health/family/mental_health/Pages/addiction.aspx

נערך לאחרונה: לפני 10 חודשים על ידי nbym.

תגובה: האם אני מכור - 20 שאלות מהספר הלבן של SA לפני 8 חודשים, 1 שבוע #148302

אוקיי אז בכנות, אני אענה על השאלות האלו על עצמי.

1. האם אי פעם חשבת שאתה זקוק לעזרה בנוגע למחשבותיך או התנהגותך המינית? כן
2. האם אי פעם חשבת שיהיה לך טוב יותר אם לא "תכנע" למיניות שלך? כן
3. האם אי פעם חשבת שמין, עוררות מינית ותשוקה שולטים בך? כן
4. האם ניסית בעבר להגביל או להפסיק לעשות את מה שחשבת ל"לא טוב" או "לא בריא" בהתנהגות המינית שלך? כן
5. האם אתה משתמש במין לבריחה, הקלה על מתח, כאב או חרדה, או כתחליף להתמודדות עם בעיות יום-יום? כן
6. האם אתה חש אשמה, חרטה, ריקנות או דיכאון לאחר קיום יחסי מין? [עם עצמך או אחרים] כן
7. האם העיסוק במין הופך יותר ויותר כפייתי? כן
8. האם התנהגותך המינית מפריעה למערכת הזוגית? כן
9. האם אתה נאלץ להשתמש בדימיון, פנטזיה או זיכרונות בזמן קיום יחסי מין? לפעמים
10. האם אתה חש דחף אימפולסיבי שקשה לעמוד בפניו כאשר אשה רומזת או מציעה קיום יחסי מין? כן
11. האם אתה עובר מקשר לקשר, מקיים קשרים במקביל או חש תמיד חוסר סיפוק בקשרים שלך? לפעמים
12. האם אתה מרגיש שהאשה הנכונה, או מערכת היחסים הנכונה - יעזרו לך להפחית את התשוקה, האוננות, או התאווה המינית? כן
13. האם יש לך צורך נואש והרסני, או אובססיבי במובן המיני או הריגשי כלפי מישהו? כן
14. האם העיסוק שלך במין הופך אותך לחסר זהירות לגבי בריאותך ובריאות משפחתך או אחרים? כן
15. האם האפקטיביות שלך, או הריכוז, יורדים ככל שהעיסוק במין גובר? כן
16. האם אתה מחסיר שעות עבודה בגלל סקס? כן
17. האם אתה מגיע לסביבה "נמוכה" [מועדונים, זנות וכדומה] בחיפוש אחר מין? לא
18. האם אתה רוצה להתרחק מהפרטנר לקיום יחסי המין מוקדם ככל הניתן מרגע סיומם? לפעמים
19. למרות שבת זוגך / אשתך מקיימת איתך יחסי מין, האם עדיין אתה זקוק לאוננות או מקיים יחסי מין מחוץ לזוגיות? כן
20. האם אי פעם נעצרת ע"י המשטרה בגלל התנהגות מינית? לא

יצא לי 2 לא, 2 לפעמים, ו-16 כן.
נערך לאחרונה: לפני 8 חודשים, 1 שבוע על ידי deal_with_god.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.59 שניות

Are you sure?

כן