ברוכים הבאים, אורח

הצער לא מהתמכרות- צריך ייעוץ
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הצער לא מהתמכרות- צריך ייעוץ 169 צפיות

הצער לא מהתמכרות- צריך ייעוץ לפני 1 שנה, 4 חודשים #145011

• קשה לי1
  • רצף ניקיון נוכחי: 29 ימים
  • חבר קבוע

כי יש לי עוד הרבה דפוסים אחרים חוץ מהתאווה שאני חושב שצריך לשנות
הבעיה שהפרדתי את התאווה ל3 חלקים שכל רגש ומעשי
ואם לומר את האמת אני לא מצטער מהתאווה שאני מכור אלא אני מצטער יותר מהנזק שזה גורם לי שאני מתרחק יותר מבורא עולם ולא בגלל התאווה אלא בגלל המצב שלי שהוא לא ברור ואין לאן לפנות אז פונים להתרסקות

בשכל- אני מבין שיש בורא עולם שאני שומר תו'מ 
ברגש- הוא די כבוי בגלל כל מה שעברתי בשנים האחרונות בעיקר מאנשים ''חרדים''
במעשי- יש רצון יש מוטיבציה אבל שהמצב תקוע אני נכנס למערבולת של חוסר תקווה ואני פשוט אומר יאללה שהכל ...

למי שתוהה מה עברתי גרושים ממש שתקעו אותי ואין לי יציאה מהמהצב ב''ה לפחות שאין ילדים
אבל להרים את עצמי ולהפיח שמחה ותקווה שעוד תבוא מישהי חדשה אין לי ביטחון להקים בית מרגיש ממש חלש וחוסר מוטיבציה וגם החיפוש רק גרושות ולא כל גרושה מתאימה ועוד כל מיני סינונים שמסננים אותי ולפעמים אני מסנן נשאר במקום ולא יכול לקום

מי שיכול להבין קצת אפילו איפה אני עומד ולתת עצה נכונה
כמו כן אין סיכוי שאני מגיע לקבוצה וכו' 
השינוי שלי הוא יותר פנימי מאשר חיצוני

תגובה: הצער לא מהתמכרות- צריך ייעוץ לפני 1 שנה, 4 חודשים #145013

אני מציע לך דבר ראשון תנשום
הבאתי ציטוט מהאתר עיין שם במאמרים יש דברים נפלאים

מדיטציית - SOBER

זאת טכניקת מיינדפולנס שאתה יכול לתרגל בפחות משלוש דקות בכל פעם שאתה חש את הדחף לעסוק בהתנהגות התמכרותית. השם באנגלית הוא ראשי תיבות ל5 הצעדים שעוברים במדיטציה הזו (פירוט בהמשך).

כמו טכניקות אחרות במיינדפולנס, היא עוזרת לך לעבור ממצב של טייס אוטומטי אל הרגע הנוכחי. כשאתה מודע באופן מלא למחשבות ולרגשות שלך, יש לך סיכוי טוב יותר לקבל החלטה רציונלית, לא לחוות הישנות או נסיגה ולהמשיך להתקדם במסלול שלך אל החופש.

בסקירה של שלושה מחקרים על טכניקות מניעת הישנות, שמבוססות על מיינדפולנס, המשתתפים דירגו את תרגיל SOBER כטכניקת המיידנפולנס שהכי עוזרת להם.  82 אחוזים מהמשתתפים דירגו את SOBER כמועילה עד מועילה ביותר.

הנה פירוט של הצעדים:

• תעצור (STOP)– עצור כל מה שאתה עושה ותפנה את תשומת הלב מדברים אחרים. צא ממצב טייס אוטומטי והשתהה לרגע.
  • לשים לב (OBSERVE)– עכשיו הפנה את תשומת הלב שלך לגוף שלך ושים לב לכל תחושה. האם אתה מרגיש מתח, עקצוץ, מחושים, כאב, חוסר תחושה? תן לעצמך להיות נוכח בכל תחושה שאתה מבחין בקיומה באותו הרגע, בין אם היא נוחה או לא נוחה. אתה לא צריך לשפוט את התחושות או לנסות לשנות אותן, רק לחוות אותן בדיוק כפי שהן באותו הרגע.
  • תנשום (BREATH)– עכשיו העבר את תשומת הלב שלך לנשימה. איפה אתה מרגיש את הנשימה שלך הכי הרבה? זה יכול להיות בקצה האף שלך או יותר למטה, בחזה או בבטן העליונה. תמקד שם את המודעות שלך ותשים לב לנשימה שלך כשהיא עולה ויורדת. עכשיו תעביר את המודעות שלך לבטן התחתונה. תשים לב איך היא מתרחבת ומתכווצת. תתבונן בעלייה ובירידה של הנשימה שלך עוד פעם. תתבונן בנשימה שלך עוד כמה סיבובים כאלה.
  • תרחיב (EXPAND)-  עכשיו תרחיב את שדה המודעות שלך שוב כך שתראה תמונה גדולה יותר: את כל הגוף שלך, את המחשבות, את הרגשות וגם את הסיטואציה שאתה נמצא בה. תהיה מודע למה שיכול לקרות אם תיכנע לדחף שלך ומה יקרה אם לא תיכנע לו. (אתה יכול גם להרחיב את המודעות שלך כך שתכלול את הנוכחות של הקב"ה שמתבונן בך ומאפשר לך לקבל את ההחלטה הנכונה.)
  • תגיב (RESPOND)– תגיב מתוך מודעות קשובה למה שגילית במהלך התרגיל הזה במקום להגיב באופן אוטומטי. תבין שעכשיו אתה יכול לבחור איך להגיב לדחף. תשאל את עצמך במה אתה רוצה לבחור עכשיו ואם זה מתאים לערכים שלך.

למה זה עובד: טכניקת SOBER עוזרת לך להיות מודע לתגובות האוטומטיות וההרגליות שלך ולעצור אותן לרגע. היא גם משנה את היחסים שלך עם תחושות של אי נוחות. היא מאפשרת לך לטפח מודעות לא שיפוטית לבעיות שלך ומסייעת לך לבחור במודע איך להתנהג.

תגובה: הצער לא מהתמכרות- צריך ייעוץ לפני 1 שנה, 4 חודשים #145014

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 247 ימים
  • דירוג פלטיניום
קשה לי1 כתב on 26 דצמ' 2022 22:38:

כי יש לי עוד הרבה דפוסים אחרים חוץ מהתאווה שאני חושב שצריך לשנות
הבעיה שהפרדתי את התאווה ל3 חלקים שכל רגש ומעשי
ואם לומר את האמת אני לא מצטער מהתאווה שאני מכור אלא אני מצטער יותר מהנזק שזה גורם לי שאני מתרחק יותר מבורא עולם ולא בגלל התאווה אלא בגלל המצב שלי שהוא לא ברור ואין לאן לפנות אז פונים להתרסקות

בשכל- אני מבין שיש בורא עולם שאני שומר תו'מ 
ברגש- הוא די כבוי בגלל כל מה שעברתי בשנים האחרונות בעיקר מאנשים ''חרדים''
במעשי- יש רצון יש מוטיבציה אבל שהמצב תקוע אני נכנס למערבולת של חוסר תקווה ואני פשוט אומר יאללה שהכל ...

למי שתוהה מה עברתי גרושים ממש שתקעו אותי ואין לי יציאה מהמהצב ב''ה לפחות שאין ילדים
אבל להרים את עצמי ולהפיח שמחה ותקווה שעוד תבוא מישהי חדשה אין לי ביטחון להקים בית מרגיש ממש חלש וחוסר מוטיבציה וגם החיפוש רק גרושות ולא כל גרושה מתאימה ועוד כל מיני סינונים שמסננים אותי ולפעמים אני מסנן נשאר במקום ולא יכול לקום

מי שיכול להבין קצת אפילו איפה אני עומד ולתת עצה נכונה
כמו כן אין סיכוי שאני מגיע לקבוצה וכו' 
השינוי שלי הוא יותר פנימי מאשר חיצוני

תראה אני מאד מזדהה, אני גם חוויתי סוג של גירושים, עם פיטם וגארטל, ומה שנקרא ההיפך מהסך נחעססס.

מתפלל בשבילך - שאלוהים יהיה איתך.
אני יודע שיש פיתרון לבעית הההתמכרות בתוכנית S.A.

בכל אופן נשמח שתשתף כאן

נערך לאחרונה: לפני 1 שנה, 4 חודשים על ידי דייב 2.

תגובה: הצער לא מהתמכרות- צריך ייעוץ לפני 1 שנה, 3 חודשים #145133

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 2917 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....

אח יקר

המחלה הזו לא פשוטה
גם אני פחדתי ללכת לקבוצות והיום אני מכור אליהם גם אחרי נקיון של יותר 7 וחצי שנים
אבל אשמח להיות איתך בקשר 
תכתוב לי בפרטי

תכלס
רק ביחד זה עובד
מאוד קשה לעשות שינוי לבד

אוהב אותך אחי היקר

אבא אוהב גילה לי את האור ברח' ניסן תשע"ה בכנס של שמור עיניך

נאר אמונה אין בורא כל עולמים...ומבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.44 שניות

Are you sure?