ברוכים הבאים, אורח

מתמודד בעייתי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מתמודד בעייתי 3480 צפיות

מתמודד בעייתי לפני 12 שנים, 4 חודשים #1870

• יואל
  • רצף ניקיון נוכחי: 13 ימים
  • דירוג כסף
שלום לכולם,
אני כבר תיכף בן 25, רווק, ובערך מגיל 12 מאותגר קשות עם הנושא של שז"ל, כמעט כל מה שזז גורם לי לאונן, בחורים נאים, בנות, סרטים אסורים, דמיונות אסורים, היו תקופות בהם התגברתי אולם בשנים האחרונות אפשר לומר שהמצב לא משהו, האינטרנט שבו אני משתמש הוא אמנם חסום, אך כל פעם אני מצליח למצוא ידיד מתנדב שיתן לי את האייפון או מחשב עם אינטרנט פרוץ וכד'
בקיצור - לא יודע מה לעשות. להחליט שאני לא נוגע במחשב קשה לי מאד כי אני חייב אותו במסגרת העבודה ולא נראה כ"כ גם שזה יעזור במיוחד.
אנא הושיעוני!!!

בעניין: מתמודד בעייתי לפני 12 שנים, 4 חודשים #1871

• תת לחץ
  • חבר ותיק
באמת בעייתי \:

אבל אין מה לעשות בתכלס, ככה בורא עולם רוצה, בטח זה לטובה, אנערף..

וזה הראשון מתוך ה12 צעדים להכיר בזה שאנו צריכים להאמין בבורא עולם - תעיין בתוך ה12 צעדים ותמצא נחת.
אחרי הצעד הראשון הזה תלך הלאה עם הצעדים וירווח לך
אך אל תתייאש.
שיהיה לך יום טוב.. אלא אם כן יש לך תוכניות אחרות (-:
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים, 4 חודשים על ידי .

בעניין: מתמודד בעייתי לפני 12 שנים, 4 חודשים #1872

• יואל
  • דירוג כסף
האם לא יותר טוב להמשיך ככה עד שהמעיין יתייבש?

בעניין: מתמודד בעייתי לפני 12 שנים, 4 חודשים #1873

• תת לחץ
  • חבר ותיק
תנסה, אבל נראה לי שהמעיין הזה הוא חתיכת צונאמי שלא הולך להתייבש בקרוב..
אם היה אפשר פשוט לקחת מזרון ים ולהתעלם ממנו הייתי עושה את זה, אבל לאזעזל, אפילו לישון בשקט הוא לא נותן...
כמו שאומר המשורר: 'אפילו בסוף העולם לא תוכל לברוח מעצמך'

לא ניסיתי עדיין את הקבוצות של ה12 צעדים, אולי קורה שם משהו שונה שנותן כוח לשינוי...
(מה שנכתב לעיל היא רק הראשון מתוך ה12 צעדים)
תנסה

אני אשמח אם תעדכן אותי מה אתה הולך לעשות, אולי זה יעזור גם לי

בעניין: מתמודד בעייתי לפני 12 שנים, 4 חודשים #1874

• יואל
  • דירוג כסף
אתה מכיר את המשפט: יורדים למרתף ושומעים שהדפיקות הם מלמטה...
לצערי התהום היא עמוקה מאד מאד ולא נראה לי שהגעתי לאמצע אפילו... נראה לי שיש עוד הרבה לאן לרדת.

בעניין: מתמודד בעייתי לפני 12 שנים, 4 חודשים #1875

• תת לחץ
  • חבר ותיק
ואז מגיע שביב אור, אור שמתלבש באלפי צורות של אופטימיות ורצונות שונים ומגוונים, שנותנים לך את המקפצה והכוח לא ליפול לעוד תהום..

אם אין פיתרון, למה הוא ברא אותנו ?
אלא מכיון שהוא ברא אותנו בצורה כזו כנראה יש פיתרון לנושא
אולי זה מין עונש כזה על גלגולים קודמים, אולי זה עבודה שאנו חייבים לעשות לפני שמגיעים לטהרה...
מראים לנו את האור, את כל הטוב שאנו מפסידים, ונותנים לנו לעבוד לנסות להגיע לכיוון האור...

בעניין: מתמודד בעייתי לפני 12 שנים, 4 חודשים #1878

• אביש
  • חבר קבוע
יואל בוקר טוב,

לא לחינם הצעד הראשון בתוכנית 12 הצעדים הוא ההודאה שאתה מכור ושאתה חסר שליטה מול התאווה. אני חושב שתמיד ניתן לצייר כאילו הבור הוא ללא תחתית אבל ברגע שמודים שאין לנו שליטה הרי שאנחנו מציבים את התחתית כיוון שהמקום הכי נמוך באמת הוא איבוד השליטה.
בנוסף, נראה לענ"ד שמה שה' דורש מאיתנו זה קודם כל את ההשתדלות והצורך להסתכל רק על הניצחון כנקודת הבוחן הוא רק לרעתנו.

אני מצרף קישור לשיעור של הרב יהושע שפירא, לדעתי השיעור הזה יוכל לעזור לך הרבה להתחיל את המאבק.

media.binyanshalem.org.il/ViewDetails.aspx?ItemId=2708

והעיקר זה להיות בשמחה ולא לתת ליצר לשלוט בכל מה שאתה עושה, לזה ודאי שיש לך את הכוח כיוון שה' לא נותן לאדם ניסיון שאינו יכול לעמוד בו.

נשמח לשמוע עוד ולעזור ואם צריך אז גם בפרטי דרך המייל.

בהצלחה!
אביש
אם אתה מאמין שיכולים לקלקל תאמין שיכולים לתקן

בעניין: מתמודד בעייתי לפני 12 שנים, 4 חודשים #1883

שלום
אני כותב כי אני מבין את המצוקה. כי הייתי שם. התמכרות כרונית לאתרים לא צנועים. אני מכיר את ההרגשה שהדם בוער בפנים.
מגיל תיכון זה התחיל והחריף עם השנים. בדרך חזרתי בתשובה אבל זה עדיין המשיך.
היום אני כבר 5 שנים בתשובה ואני יכול לומר שנגמלתי ברוך ה' ובעזרת השם.
אני לא מכיר את שיטת 12 השלבים אבל אני בטוח שזה עוזר. אני יכול לספר לכם שהתהליך שעזר לי זה לימוד חסידות...הרבה לימוד חסידות
אני שייך לחסידות חב"ד אז כמובן שאמליץ על ספריית חב"ד שעשירה בחסידות הקשורה לנפש האדם.
המנגנון הרוחני של האדם אומר ששכל מוליד מידות. שכל אלו המחשבות, השכלות וכד' ומידות אלו רגשות ששייכות למעשים.
חסידות חב"ד אומרת שאם נשנה את השכל המעשים ישתנו. סוף מעשה במחשבה תחילה. בשפה של הרביים "צחצוח הכלי מבפנים ומבחוץ" וזה נעשה בתהליך בדרך ממילא. כלומר לימוד עיניינים אלוקיים שמתלבשים בשכל האדם מולידות מידות מתוקנות. זה לא תהליך מהיר אבל כבר אמרו רבותינו שיש שני דרכים לירושלים אחת קצרה אבל ארוכה והשנייה ארוכה אבל קצרה.
בטח יגידו שזה בעצם כל היהדות וזה נכון אבל הייחוד בחסידות זה שאנחנו לומדים על אלוקות - בבחינת "וידעת היום והשיבות אל לבבך כי הוי'ה הוא האלוקים"
זה כמו מים טהורים ששוטפים את הנפש.

אני יכול להגיד שעברתי הרבה טלטלות אבל אני יודע היום שזה מאת השם עטוף בהרבה חסד ורחמים. ידיעה ממש.

בעניין: מתמודד בעייתי לפני 12 שנים, 4 חודשים #1884

• אביש
  • חבר קבוע
בנוסף למה שאמיר המליץ נראה לי שכדאי לך לנסות ללמוד "משיבת נפש", ספר של ר' נחמן מברסלב.

להלן קטע לדוגמא:
צָרִיךְ לָדַעַת, שֶׁהַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ מִתְפָּאֵר אֲפִילּוּ עִם הַקַּל שֶׁבַּקַּלִּים שֶׁבְּיִשְׁרָאֵל אֲפִילּוּ פּוֹשְׁעֵי יִשְׂרָאֵל, כָּל זְמַן שֶׁשֵּׁם יִשְׂרָאֵל נִקְרָא עָלָיו יֵשׁ בּוֹ הִתְפָּאֲרוּת פְּרָטִי שֶׁהַשֵּׁם. יִתְבָּרַךְ מִתְפָּאֵר עִמּוֹ. עַל כֵּן אָסוּר לְאָדָם לְיָאֵשׁ עַצְמוֹ מֵהַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ אֲפִילּוּ אִם קִלְקֵל וּפָגַם הַרְבֵּה מְאד חַס וְשָׁלוֹם, כִּי עֲדַיִן לא פָּסַק חֲבִיבוּת הַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ מִמֶּנּוּ כַּנַּ"ל וְעַל כֵּן עֲדַיִן יָכוֹל לָשׁוּב לַשֵּׁם. וְהָעִקָּר הוּא עַל יְדֵי אַנְשֵׁי אֱמֶת שֶׁהֵם יְכוֹלִים לִמְצא גַּם הַטּוֹב וְהַהִתְפָּאֲרוּת שֶׁיֵּשׁ אֲפִילּוּ בְּהַגָּרוּעַ שֶׁבַּגְּרוּעִים וּלְהָשִׁיב הַכּל לַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ.

ניתן לקרוא גם פה: breslev.eip.co.il/books/soul-return.asp

אביש
אם אתה מאמין שיכולים לקלקל תאמין שיכולים לתקן

בעניין: מתמודד בעייתי לפני 12 שנים, 4 חודשים #1900

שלום ר' יואל שליט"א
חב"ד ברסלב הכל טוב, אבל העיקר ללמוד ספרי מוסר וחסידות  לא משנה האיך זה נקרא
יש הרבה ספרים שמעוררים את לב האדם לעבודת השי"ת וגם נותן עצות ותושי' והאור שבה יחזירו למוטב
באר מים חיים
קדושת לוי
מאור עינים
חובות הלבבות
ישמח ישראל
בית אהרן
ועוד אבל העיקר הוא ההחלטה הגמורה בלב האדם להפסיק מיד
תמשיך כבר... יאלה קדימה.... אל תסתכל אחורה

בעניין: מתמודד בעייתי לפני 12 שנים, 4 חודשים #1905

• תת לחץ
  • חבר ותיק
אם אתה אדם חכם, תיקח איזה משהו קטן (5 דקות ביום בזמן קבוע) ותעשה אותו קבוע בלי קשר למצבי הירידה והעליה, במשך חודש, וחוץ מזה אל תנסה לעשות שום דבר שדורש ממך מאמץ...

אם הצלחת חודש, ובא לך לעצבן את הייצר עוד קצת, תמשיך באותו תוכנית עוד חודש בלי לשנות כלום...

אחרי חודשים, תוסיף עוד 5 דקות... רק בשביל לעצבן אותו...
כי הוא בטח יגיד לך ש5 דקות זה כלום, ואתה צריך שעתיים, אבל עזוב אותו, שקרן בן שקרן...

ככה רבי עקיבא (בגיל 40) התחיל....

טיפה ועוד טיפה ועוד טיפה ועוד טיפה ועוד טיפה... (-:

בעניין: מתמודד בעייתי לפני 12 שנים, 4 חודשים #1985

• סבבה
  • דירוג זהב
אחי צא לריצות חברים אל תחשוב על זה ועוד תצליח לצאת מזה
זה קשה מאוד אבל אני מאמין שלאט לאט אנחנו נצליח
יאאאלה קדימה להסתער!!! אתה יכול אחי!

בעניין: מתמודד בעייתי לפני 12 שנים, 2 חודשים #2791

נא ר' יואל וואס הרט זאך??

מה נשמע איתך האם אתה בסדר עכשיו
תמשיך כבר... יאלה קדימה.... אל תסתכל אחורה
  • עמוד:
  • 1