ברוכים הבאים, אורח

להיות בתנועה, מתי?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: להיות בתנועה, מתי? 2205 צפיות

להיות בתנועה, מתי? לפני 6 שנים, 2 חודשים #110987

דבר ראשון, תודה רבה על כל החיזוקים....
כתבתי בפוסט הקודם, "לא רוצה לקרוא ולדעת בכלל על הצעד השני", באתי במשפט הזה, להדגיש את דעתי האישית, שיש לי צורך, בעבודה יסודית, שאני לא רוצה לומר לעצמי איזה דקלום "נו, זה ברור, איבדתי שליטה! הלאה צעד הבא"... ולכן אני רוצה לחוות את צעד 1 טוב, שאחרוט לעצמי בבשר, מה התאוה הזו עוללה לי בחיים, וכמה היא מסוכנת לי, וכמה היא שולטת בחיי, ולכן אני מאד רוצה לכתוב את צעד 1, לפני שאני מתקדם הלאה.
אבל הבנתי היום שאסור מאידך, שההחלטה הזו, להשקיע, תתקע לי מקלות בגלגלים. אם כשהתחלתי להבין ולהעמיק את צעד 1, כמה אני חסר אונים, ממש התחילה לבעור בי השאלה, אז מה אני יעשה? והבנתי שהתשובה נמצאת בצעד 2, אז גם אם זה לא סיבה להתקדמות אליו כל כך מהר, לכל הפחות עליי לשמוע עליו, להכיר אותו, אפילו שאני לא מתעסק איתו, הוא יכול לתת כבר עכשיו איזה פיתרון זמני, עד שאתחיל להעמיק בו.
סוד אמר היום בקבוצה דבר יפה:
ההתקדמות בצעדים היא כמו בשעון, המחוג הקטן חונה למשך שעה שלימה במקום אחד, וכך מתקדם לו לאט לאט, אבל המחוג הגדול בכל שעה הוא עובר בכל 12 התחנות. כך בעבודת הצעדים, מתמקדים ומשקיעים בצעד מסוים, אבל חייבים לקבל ולחוות, כשצריך!!!, מכולם. הוא הסביר, למשל, תפילה, היא חויה שצריך אותה בכל הצעדים, למרות שמתמקדים בה בצעדים יותר מאוחרים..... 
(אני גם קיבלתי מזה, שאפילו שבקבוצה עוסקים בצעד כבר מתקדם, זה לא "מזיק" לי לשמוע עליו אפילו שאני רק מתחיל.... ואת הידע שחסר לי, בצעד שבו אני עכשיו נמצא, אקבל כאן באתר, בספרים, בקבוצה, ומהחברים, ומהספונסר....)
ובאמת מעניין אותי לשמוע, האם הבנה בצעד הבא, יכולה גם לתרום בעבודה על הצעד הזה?
תודה, אשמח לכל הארה

תגובה: להיות בתנועה, מתי? לפני 6 שנים, 2 חודשים #110990

• שי מחלים
  • רצף ניקיון נוכחי: 15 ימים
  • חבר ותיק
  • רק להיום

שים לב שהצעדים נכתבו בלשון רבים - כולם עושים את כל הצעדים.
לדוגמא: אם טעית במשהו ואתה רוצה להתנצל אז תחכה עם זה עד שתגיע לצעד 10? כנאה שלא. למדת משהו מהצעדים? תנסה ליישם, כמובן בצורה שפויה ומתוך החלמה והדרכה מהספונסר.
אהבתי את המשל של השעון, תודה

רק להיום!

תגובה: להיות בתנועה, מתי? לפני 6 שנים, 2 חודשים #110992

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

שלום ברוך שאמר.
תודה על השיתוף.
הצעדים הם כמו דומינו. ברגע שאני מבצע טוב את צעד ראשון, הצעד השני הוא הכרחי בשבילי וכך גם בהמשך.
אני לא חולק על 'גישת המחוגים'. מה שיותר חשוב לפחות מהניסיון שלי, זה לקחת ספונסר ולהתחיל איתו את הצעדים יד ביד, אבל כמה שיותר מהר להתקדם בצעדים.

אוהב
יום שפוי ונקי.

תגובה: להיות בתנועה, מתי? לפני 6 שנים, 2 חודשים #111001

• אח-שמח
  • רצף ניקיון נוכחי: 2855 ימים
  • חבר ותיק

שלום לך אח יקר
אני למדתי ש12 הצעדים הם כמו סולם בעל 12 שלבים
אם חסר שלב בסולם קשה מאד לעלות לשלב שאחריו. יותר מזה, לעיתים אני לא יבין איך אפשר להגיע לשלב הבא אחריו (תנסה לצייר את זה...)
לכן חשוב מאד לעבוד כל צעד ביסודיות, אבל זה באמת לא סותר ביצוע פעולות ששיכות בעיקרון לצעדים מאוחרים יותר.
לדוגמא מהיום הראשון שלי בתוכנית התפללתי את תפילת השלווה. הרעיון שבתפילה הזו שייך בעיקרון לצעד 3. כמובן שאין שום בעיה בזה.
מאידך ללכת לעשות צעד 4 ביומי הראשון בתוכנית אני בספק כמה אפקטיבי זה היה יכול להיות...
בכלל, מומלץ מאד לקחת ספונסר שידריך אותך בעבודת הצעדים מנסיונו האישי.
חזק ואמץ

אם אלוהים נראה רחוק לפתע, מי זז?

תגובה: להיות בתנועה, מתי? לפני 6 שנים, 2 חודשים #111012

סוד אמר היום בקבוצה דבר יפה:
ההתקדמות בצעדים היא כמו בשעון, המחוג הקטן חונה למשך שעה שלימה במקום אחד, וכך מתקדם לו לאט לאט, אבל המחוג הגדול בכל שעה הוא עובר בכל 12 התחנות. כך בעבודת הצעדים, מתמקדים ומשקיעים בצעד מסוים, אבל חייבים לקבל ולחוות, כשצריך!!!, מכולם. הוא הסביר, למשל, תפילה, היא חויה שצריך אותה בכל הצעדים, למרות שמתמקדים בה בצעדים יותר מאוחרים.....

כבר היום יצא לי להשתמש בזה, היום היתה תקלה, ולא היה קבוצה, ובתור מתחיל עברה בי מחשבה, הנה לא הולך לי, אלוקים לא עוזר לי, ועברה בי אפילו מחשבה, טוב היום מותר.... ורק שהתפללתי את תפילת השלוה, היא הרגיעה אותי, ורק ככה הצלחתי לעבור את היום בצורה מעולה ב"ה... אבל זה נתן לי שיעור נוסף, לא להיות תלוי בקבוצה בלבד, ולדעת להתקדם עם מה שיש.... גם aa התחיל עם שתי אנשים בלבד..... בהצלחה לכולנו

תגובה: להיות בתנועה, מתי? לפני 6 שנים, 2 חודשים #111021

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

אותי לימדו שהצעדים הם ספירלה, 
עולים בצורה מסובבת, וכל פעם שעוברים בצעד הוא מקבל זווית שונה.
אם תירצה ההקדמה של מסילת ישרים, התועלת היא מהחזרה, כי כל פעם אתה ניגש כאדם שונה ומתוקן יותר...

בהצלחה

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.36 שניות

Are you sure?

כן