ברוכים הבאים, אורח

עצה... איך להרדם בלילה?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: עצה... איך להרדם בלילה? 2599 צפיות

עצה... איך להרדם בלילה? לפני 7 שנים, 5 חודשים #96737

• אונן358
  • רצף ניקיון נוכחי: 4 ימים
  • חבר חדש

ההתמודדות הכי קשה אצלי היא להרדם בלילה...
למשך תקופה ארוכה לא הייתי הולך לישון בלי זה...והיום כשאני מנסה להפסיק יש לילות שאני לא מצליח להרדם בגלל זה... במיוחד כשהיצר עולה וממש קשה להרגיע אותו בלי זה...
יש למישהו פה עצות איך להרדם בלילות בלי זה?
ובאופן כללי מה אפשר לעשות באותם רגעים שבהם היצר תוקף כדי להרגיע אותו (כל העצות שאני מכיר עוזרות ללפני כלומר תורה תפילה וכו אבל לא לרגעים הקשים ממש)?!

תגובה: עצה... איך להרדם בלילה? לפני 7 שנים, 5 חודשים #96738

• צריך חבר
  • רצף ניקיון נוכחי: 927 ימים
  • דירוג פלטיניום

ממש כמו שהיה לי בהתחלה 
הידיים היו נשלחות אוטומטית לשם
אז התחלתי לדבר איתו לא עם ה' אלא עם היצר במילים אלו
די תרגע, לא עכשיו, ועוד אי אלו מילים של עצירה
הספונסר שלי אמר לי שכל בוקר לומר אני חסר אונים מול המחשב, מול אינטרנט לא מסונן וכל אחד יוסיף במה הוא חסר אונים וראיתי שזה עוזר לי להרגע ולגל לעבור מעלי
זה מה שעזר לי 
בהצלחה 

תגובה: עצה... איך להרדם בלילה? לפני 7 שנים, 5 חודשים #96744

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?

שלום אח יקר

בשבילי עיקר ההחלמה מתפתחת במהלך היום והזמנים הרגועים, כשמגיע גל של תאווה אני שוכח את רוב מה שאני יודע..
בשביל ההחלמה לי עוזר בין היתר לקרוא פה באתר את המדריך ושיתופים של חברים ולשתף מה שקורה איתי.
ממליץ גם להשתתף בקבוצה הטלפונית וליזום קשר עם חברים שיוכלו להיות אוזן קשבת ברגעים קשים.
לפרטים על הקבוצה שלח מייל ל help@gye.org.il

באופן ממוקד לגבי הירדמות, על פי התיאור שלך זה נשמע שהסיבה שבגללה אתה לא מצליח להירדם היא הלחץ והמתח שהגוף שלך חווה בעקבות ההימנעות שלך מההרגל להשתמש בתאווה, מוכר לי מאד מאד, בחסד ה' זה נרגע עם השנים ותהליך ההחלמה שאני מנסה לצעוד בו 'רק להיום'.

אני נעזר לפעמים בהרפיה מודעת וטכניקות של מדיטציה פשוטה או דמיון מודרך.
ניתן לקרוא על זה פה - תרגילי הרפייה ודמיון מודרך --> הסבר כלליתרגול מעשי.

יש תרגיל נשימה שלא ניסיתי אבל טוענים שהוא מאד עוזר להירדם, הנה העתק הדברים:
קשה לכם לישון בלילה? אתם סובלים מבעיות עיכול ועצבים? יכול להיות שטכניקת הנשימה של ד"ר אנדרו וייל מאוניברסיטת הרווארד יכולה לעזור לכם.

הטכניקה שקרויה "4-7-8" היא שיטה טבעית להרגעת מערכת העצבים והיא מחקה היבטים של יוגה ומדיטציה וניתן לעשותה בכל זמן ובכל מקום. 
"זו לא טכניקה חד פעמית", מסביר ד"ר וייל. לדבריו, ממולץ לבצע את התרגול כשקמים מהמיטה בבוקר, ובלילה לפני השינה. 
גם אם התעוררתם באמצע הלילה, הטכניקה אמורה לסייע לכם לחזור לישון.
אז איך זה עובד?

1.    רוקנו את כל האוויר מהריאות שלכם דרך הפה, במעין צליל של "ווש".
2.    סגרו את הפה ושאפו אוויר דרך האף במשך 4 שניות.
3.    עצרו את הנשימה למשך 7 שניות.
4.    רוקנו שוב את האוויר דרך הפה במשך 8 שניות.
5.    זה מחזור נשימה אחד. לאחריו, יש לנשום שוב ולחזור על המחזור שלוש פעמים נוספות, כדי להשלים לסכום של ארבעה מחזורי נשימות.
אחרי הפעם הראשונה שתעשו את התרגיל, מרביתכם תרגישו שהראש הופך קל, אבל לא זו המטרה לדברי ד"ר וייל. 
"קלות הראש תעלם עם האימון ובמקומה יכנס מעין רוגע פנימי לגוף שלכם", הוא מסביר, 
ומוסיף כי אפשר לעשות את התרגיל יותר מפעמיים ביום, אבל לא יותר מ-4 מחזורי נשימה כל פעם.

אחרי חודש של תרגול ניתן להגדיל את מחזורי הנשימה ל-8 מקסימום. 
בזמן זה ניתן להשתמש בטכניקה לדברים אחרים. 
"אם מישהו מעליב אתכם, או חותך אתכם בפקק, אם יש לכם חשק לסיגריה או לממתקים - נסו להשתמש בשיטה". 
השינוי המעניין ביותר לדברי וייל מגיע אחרי 4 עד 6 שבועות, אז הגוף מתחיל להגיב, קצב הלב ולחץ הדם יורדים, ואפילו העיכול משתפר. 
"זה פשוט דבר פנטסטי", חתם את דבריו ד"ר וייל.

אוהבים אותך אח יקר, אשמח לשמוע משוב מה עוזר לך, בהצלחה רבה!

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: עצה... איך להרדם בלילה? לפני 7 שנים, 5 חודשים #96748

דבר ראשון, זה עובר.
גם אני לא יכולתי להירדם בלי לאונן, ואחרי הרבה זמן שאני לא מאונן, עבר לי. אני נירדם.
מול הפיתוי, יש הרבה עיצות, ולכל אחד עובד משהו אחר, צריך לנסות אותם אחד אחד.
אני לא יכול להפסיק לחשוב על ה... שלי. הוא פשוט מספר אחד בחיים שלי, ועליו אני תמיד חושב.
אז במקום להפסיק לחשוב עליו, אני מתחיל לחשוב על משהו אחר. איזה משהו כיף מחר, או סתם דמיון לא מיני.
אבל כשממש קשה, לי אני יורד על הריצפה על הברכיים, ומבקש מהקב"ה שיעזור לי (הרבה זמן לא ניזקקתי לזה).
בהצלחה

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

תגובה: עצה... איך להרדם בלילה? לפני 7 שנים, 5 חודשים #96761

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

גם לי יש את אותה בעיה, אני נמרח במיטה וזה עלול להוביל לאסון
בהתייעצות עם אדם שמטפל בזה (בעיות שינה) אסור לי לשהות במיטה יותר ב5 דק' בנסיון להירדם. 
אז אני מזהה את השעות שאני מרגיש עייף, שאם אכנס למיטה ארדם, ואז קורא ספר... זה מעייף לי את העניים עד שאני מנכר, זה יכול להיות שעה, שלוש, וברוך ה' כבר חודשיים שתוך רבע שעה אני כבר מנקר, ואז הולך לישון.
תחפש ספר שיעניין אותך, לאו דווקא משהו תורני.

בהצלחה

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: עצה... איך להרדם בלילה? לפני 3 שנים #135831

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 247 ימים
  • דירוג פלטיניום

וואווו ממש מזדהה יש למישהו עוד רעיונות?

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.45 שניות

Are you sure?

כן