ברוכים הבאים, אורח

המצב שלי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: המצב שלי 1101 צפיות

המצב שלי לפני 9 שנים, 7 חודשים #65411

יש לי מצב שאני שואל את עצמי איך להתמודד איתו. מצד אחד אני יכול לשמור על עצמי נקי להמון זמן, ובכלל לא זוכר כמעט את מה שעברתי, ומצד שני כשאני נכנס לזה אז אני נכנס. אפשר לומר שזה בא בתקופות, ובפערים מאוד גדולים. כשהייתי בכיתה ט' י', הייתי מאוד מלוכלך, בהכל, בכיתה יא' וחצי מיב'- הייתי נקי נקי, כמעט לגמרי, ועכשיו זה חוזר אלי. כשאני מתמודד, אני מתמודד- וכשאני לא, כלומר שזה לא מתקיף- אני איש אחר לגמרי אני בכלל לא מתמודד כמעט.
השאלה שלי היא האם להפסיק עם הנושא וזהו, ואם זה יחזור חזק ואני מקוה שלא אז להתמודד, או לעבוד פה עם כל מה שקשור בזה. ואשמח מאוד לתגובות ולעזרה. שנזכה כולנו לשוב בתשובה, לשוב אל עצמנו, אל האני העצמי שלנו, גם אם הוא נסתר, וגם, גם אם לעולם לא פגשנו אותו...
"התעודד. לעולם אין להתייאש. התגבר על היצר, והכל יסתדר. ולקרוא מסילת ישרים."
(התשובה הקבועה של הרב אבינר בסמס)

בעניין: המצב שלי לפני 9 שנים, 7 חודשים #65418

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
שלום חבר יקר!

בדיוק קראתי השבת ב"ספר הלבן", ספר היסוד של תוכנית 12 הצעדים למכורים לתאווה.
נאמר שם שיש "מכור תקופתי", שתקופה ארוכה אינו משתמש בתאווה, אך לאחר מכן משתמש בה בצורה אינטסיבית,
מה שמזכיר את דבריך:

מצד אחד אני יכול לשמור על עצמי נקי להמון זמן, ובכלל לא זוכר כמעט את מה שעברתי, ומצד שני כשאני נכנס לזה אז אני נכנס. אפשר לומר שזה בא בתקופות, ובפערים מאוד גדולים.

אני הייתי בטיפול, ולאחריו זה היה המצב שלי. לא השתמשתי כל יום, אלא פעם בכמה זמן.
בספר הגדול נאמר שהדפוס הזה "החמיר את הקונפליקט הפנימי שלי והזין את ההכחשה שלי מקיומה של בעייה אמיתית".
כלומר, בגלל שזה קורה פעם בכמה זמן, ההכחשה שלי יותר חזקה, ואני יותר יכול להרגיש שאני כבר "בסדר".

ואם זה יחזור חזק ואני מקוה שלא...

האם אפשר להבין מהמשפט הזה שאתה יודע בתוך תוכך שזה כן "יחזור חזק"?...

כשהייתי בכיתה ט' י', הייתי מאוד מלוכלך, בהכל,

מה זה "הכל"? אם חצית גבולות שאנשים רגילים לא חוצים (ובמיוחד לא בגיל הזה), אז אולי יש לך בעייה שאין לאנשים רגילים בתחום הזה?

בקיצור, לשאלתך:

האם... לעבוד פה עם כל מה שקשור בזה.

אני חושב שכדאי לך להיות כנה עם עצמך (בדבריי הקודמים ניסיתי לעזור בכך), ולברר:
האם יש לך בעייה חריגה עם תאווה?
האם אתה יכול לפתור אותה בעצמך?

אם אכן יש לך בעייה שאינך יכול לפתור לבדך,
יש כאן הרבה חברים דומים לך,
שמצאו מי שיפתור את בעייתם,
למרות שהם לא יכלו לה.
אתה מוזמן להצטרף.
הוא נחמד ואוהב מאוד,
ובוודאי יפתור גם את בעייתך... 
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

בעניין: המצב שלי לפני 9 שנים, 7 חודשים #65600

• גבע
  • חבר קבוע
לעניות דעתי עדיף לשכמותך שהם נקיים לגמרי לתקופות ארוכות לא להתעסק עם זה ולעסוק בעיקר בבניין הטוב שבך את הזהות שלך את הקומה מוסרית שלך.. כמובן שלהיות עם יד על הדופק תתבונן בתקופות האחרונות אני בטוח שלא בא בהפתעה מוחלטת והיו לך צרכים נפשיים מסוימים שלא נתת להם מענה עוד ועוד עד שהתפרץ לתקופה אז שים לב שהתופעות האלה שלא עושות הרבה רעש ותהיה קשוב לעצמך ולנפשך וכך תמנע שמאמץ קטן יחסית את התקופה 'השחורה'.
נקי ומאושר מאז אב התשס"ט. יש תקוה!
forum.gye.org.il/index.php?topic=6070.0

בעניין: המצב שלי לפני 9 שנים, 6 חודשים #66312

• special
  • חבר ותיק
אח יקר לדעתי אם תצליח במאמץ "עוקף בעיה" לאתר את השורש ולגמור עם זה נקי סבבה. אבל אם יש כאן משהו יותר עמוק אז תפשיל שרוולים ותעשה עבודה יסודית כמו שצריך.
אגב אני בבעיה דומה ואני בכיוון של עבודה עצמית מהשורש. אני חושב שרק ארוויח מזה...
בהצלחה
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.35 שניות

Are you sure?

כן