ברוכים הבאים, אורח

"איבדנו שליטה על החיים"
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: "איבדנו שליטה על החיים" 1119 צפיות

"איבדנו שליטה על החיים" לפני 9 שנים, 11 חודשים #61040

• רק-להיום
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • חבר קבוע
בס"ד

בהתאם לכותרת, האם אדם שלא איבד שליטה על החיים באופן דרסטי אלא מרגיש שהתאווה ממלאת חלק נכבד מחיי היומיום, שהוא חייב את זה כדי שהיום יסתיים מושלם, שיש רצון להתחמק בכל רגע מלגשת לתאווה כמו מאש אך זה קשה ובלתי אפשרי להפסיק, שמין וגירוי שולטים בו ועולות מחשבות לא טובות, האם אדם כזה שמנהל חיים כביכול נורמלים: עובד, מפרנס, חי חיי משפחה אך המטבע השני הוא הפוך לגמרי: תוסס, לוהט, נמצא במרדף תמידי אחרי ה-.., מנסה להתחמק מלגשת אך לא מצליח, הלזה ייקרא "חסר אונים" ש"איבד שליטה על החיים"? זו ההגדרה הנכונה? האם חייב להגיע לבאר שחת כדי להגיד בעצם שאיבדתי שליטה על החיים? איבדתי שליטה על התאווה אך אני מאמין ורואה את זה בחוש שזה משפיע וישפיע על אורח החיים היומיומי.

אבא, ראה נא בסבלי, פני אלי ורפאני, שחום ואהבה יעטפוני. תעזור לי לסלוח קצת לעצמי, ולא לבכות על הזמן שלא הולך אותי. אנא עשה גם לי כעין קריעת ים סוף קטנה, כדי שאזכה לראות קצת יבשה, שהרי מצבי לא גרע מנחשון בן עמינדב שקפץ למים ללא דאגה. שאין לחלק ולומר שלא הייתה לו ברירה, כי המצרים וכן שאר מזיקים הקיפוהו מכל פינה, שהרי גם אותי לא שאלו כשהורידו את נשמתי להאי עלמא, כך שלא הותירו לי הרבה ברירות, אלא לבחור כזה תפקיד נעלה ("מכור"), אשר בזכותו אצטרך תמיד להיות בקשר איתך. אבא, עזור לי בבקשה לקבל את התפקיד הזה בשלווה, אך יחד עם זאת, אומץ לפעול היכן שאפשר אפי' טיפה, אך כיון שזה יכול לתסכל, כי העולם הזה די מבלבל, אני מבקש כרש בתפילה ובתחנונים, את התבונה להבחין בין שני הדברים. תודה, אבא.

"בלעדיי, - אלוקים לא יעשה, ומבלעדי אלוקים, - אני לא יכול"

בעניין: "איבדנו שליטה על החיים" לפני 9 שנים, 11 חודשים #61044

היי.

מבחינתי איבוד שליטה על החיים התבטא בזה שלא הייתי מסוגל לשלוט במצב, כפשוטו.

לא הייתה לי את האפשרות להחליט, סטופ, לסגור את המחשב, לעשות סיבוב פרסה לכיוון אחר, זה לא היה קיים.

היה מין דחף בלתי נשלט שדחף אותי קדימה לתוך התאווה, לא יכלתי לשלוט יותר בחיי, וחיי הפכו לבלתי ניתנים לניהול.

מה שאתה מתאר זה בדיוק זה, יתרה מכך ישנם כאלו שבמקביל לכל הבוגראס הזה מנהלים חיים לתפארת מדינת ישראל והנשיא החדש שלה, אבל כשה..... מגיעה, הם נעלמים, הם לא שולטים בזה, זה פוגע בהרבה מאוד סוגים של בני אדם ללא קשר להתנהלות השוטפת במקביל.

וגם לא חייב להגיע לבאר שחת, מספיק שוטטות של שעתיים רצופות תוך העברת הפלאפון למצב שקט, ופתיחת עשר דפי אינטרנט במקביל, בשביל להוכיח שהשפיות נעלמה.
נערך לאחרונה: לפני 9 שנים, 11 חודשים על ידי .

בעניין: "איבדנו שליטה על החיים" לפני 9 שנים, 11 חודשים #61060

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
שלום חבר,
אשתף מנסיוני.

אני לא איבדתי שליטה עד כדי להגיע לכלא. חסד אלוקים.
אבל מספיק שאני מזהה שעבור התאווה אני מוכן להקריב את כל היקר והקדוש לי, את הכסף הזמן המשפחה אשתי והילדים את העבודה את הנפש והנשמה את הצלם אלוקים! הכל מכרתי בעבור נזיד תאווה.
צריך להיות איש עסקים ממש גרוע כדי לשלם את המחיר שאני שילמתי בעבור חופן תאווה.
וכיוון שאני מחזיק את עצמי כאיש עסקים ממולח, התוצאה היא שאם אני ממשיך לעשות כאלו עסקאות גרועות זה אומר שאיבדתי שליטה.
זה לא אני המחליט כאן.
ולא משנה אם זה קורה שניה ביום או 24 שעות רצוף בשבת...

אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: "איבדנו שליטה על החיים" לפני 9 שנים, 11 חודשים #61070

• רק-להיום
  • חבר קבוע
בס״ד

תודה רבה. אני לדוגמא אתמול במקום ללמוד למבחן אמרתי לעצמי למה לא להיכנס לראות קצת כדי להירגע ולהפסיק מהלימוד האינטנסיבי לקראת המתכונת ובסוף זה לא היה קצת וגם כמובן שהייתה נפילה. רציתי מצד אחד להפסיק כדי להמשיך ללמוד אך מצד שני לא היה לי את הכוח לעזוב את המקלדת והעכבר, הרגשתי שבוי. אם ככה אני מבין שלא משנה כמות הזמן או אם הגעתי לבאר שחת אלא עד כמה אני מוכן להפסיד בשביל התאווה, ואני רואה שאצלי זה הולך וגובר .

אבא, ראה נא בסבלי, פני אלי ורפאני, שחום ואהבה יעטפוני. תעזור לי לסלוח קצת לעצמי, ולא לבכות על הזמן שלא הולך אותי. אנא עשה גם לי כעין קריעת ים סוף קטנה, כדי שאזכה לראות קצת יבשה, שהרי מצבי לא גרע מנחשון בן עמינדב שקפץ למים ללא דאגה. שאין לחלק ולומר שלא הייתה לו ברירה, כי המצרים וכן שאר מזיקים הקיפוהו מכל פינה, שהרי גם אותי לא שאלו כשהורידו את נשמתי להאי עלמא, כך שלא הותירו לי הרבה ברירות, אלא לבחור כזה תפקיד נעלה ("מכור"), אשר בזכותו אצטרך תמיד להיות בקשר איתך. אבא, עזור לי בבקשה לקבל את התפקיד הזה בשלווה, אך יחד עם זאת, אומץ לפעול היכן שאפשר אפי' טיפה, אך כיון שזה יכול לתסכל, כי העולם הזה די מבלבל, אני מבקש כרש בתפילה ובתחנונים, את התבונה להבחין בין שני הדברים. תודה, אבא.

בעניין: "איבדנו שליטה על החיים" לפני 9 שנים, 11 חודשים #61085

• אין יאוש
  • דירוג פלטיניום
  • עיקר הנפילות באות מפני שאינו מאמין בקלותה של תשובה
חביבי, מזדהה לגמרי עם מה שכתבת.
הצלחה מרובה,
אין יאוש.
"בכל אחד ואחד מישראל, מגדול ועד קטן, אור אלוקים חיים ביפעת קודש בוער ומאיר."
"אני ה׳ השוכן אתם בתוך טומאותם״, ובין כך ובין כך בנים אתם לה׳ אלקיכם. אשריך ישראל."
"כשהנשמה מאירה גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים"

בעניין: "איבדנו שליטה על החיים" לפני 9 שנים, 11 חודשים #61098

• רק-להיום
  • חבר קבוע

חביבי, מזדהה לגמרי עם מה שכתבת.
הצלחה מרובה,
אין יאוש.

תודה רבה אחי!

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.44 שניות

Are you sure?

כן