ברוכים הבאים, אורח

מתחילים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מתחילים 1077 צפיות

מתחילים לפני 9 שנים, 12 חודשים #60287

שלום לכולם

קראתי לעצמי איש טוב. אני בן 35, נשוי +4, חוזר בתשובה.
כל העניין התחיל אצלי כשבערך בגיל 14-15 ראיתי כמה סרטים עם כמה חברים, ומאז פשוט נפלתי לתוך הבור הגדול הזה... ועם בוא האינטרנט המהיר (וגם לפני המהיר) פשוט התמכרתי לתאווה מול המסך.
אני קורא כאן על לא מעט אנשים שהתאווה מילאה להם חסר כלשהוא, ואני חייב לומר שבטח עכשיו וגם בתור נער והלאה- אני לא מרגיש שהיא מילאה בי משהו. רק יצרה חור שחור של רגשות אשמה כבדים אחרי כל פעם.
מאז חזרתי בתשובה, התקרבתי אל השם אבל כל פעם התרחקתי. והצלחתי להשאר נקי למשך ימים ולפעמים גם שבועיים ושלושה שבועות- אבל נפלתי חזרה ברגע, בלי שום שליטה או יכולת ריסון. ואז (כמו גם היום)- זה פשוט ריסק אותי רוחנית. הרגשתי שכל קרבת השם שהצלחתי להשיג- התפרקה ברגע. לא יכולתי להניח תפילין, גם אם ממש התאמצתי להתפלל- זה היה לא יותר ממן הפה אל החוץ. רגשות אשמה הציפו אותי בלי סוף. וכבר הייתי כל כך מבולבל ולא ידעתי אם כל התהליך שאני עובר הוא אמיתי או שבחיים לא אצליח להתקרב אל השם.
והתחתנתי, לא שחשבתי שזה יעלים את העניין אבל לפחות קוויתי. והתבדיתי. ובנוסף להתרחקות הרוחנית ולרגשות האשמה הרגשתי שאני כפשוטו בוגד באישתי. אני אוהב אותה מאד ויש לנו חיים זוגיים נפלאים ואני מרגיש היום פשוט חלאה אחרי נפילה. חלאה, כפוי טובה, סמרטוט וחסר עמוד שדרה. אני כל כך מאוכזב מעצמי...
אני עובד היום בעבודה שיש בה זמן מה מחוץ לבית, לפעמים אפילו לבד במשרד, ובזמן האחרון, אחרי שהייתי מצליח להחזיק כמה ימים- אני נופל כל יום, ואפילו פעמיים ביום. אני איש מאד עסוק, שלא תבינו לא נכון.. יש לי אינסוף משימות והתחייבויות ואני צריך לעמוד בלו"ז די צפוף- אבל עם כל הלחץ אני בקלות יכול ליפול, וזה לפעמים לוקח לא מעט זמן, וכל המשימות שאני לחוץ מהם כבר ימים עפות הצידה ומפנות את המקום לתאווה, ופשוט אין לי שום שליטה על זה, בשום צורה, ואני מוצא את עצמי עייף ולחוץ- ומתאווה.
ומיותר לציין שכל הסיפור הזה עומד בניגוד מוחלט לתדמית החיצונית שלי- וכשמישהוא מחמיא לי אני פשוט מתפוצץ לחתיכות... על איזה צדיק בדיוק מדובר... לא משנה כמה מעשים טובים אני עושה אני מרגיש רשע רשע רשע.. וכמה דמעות שאני מוריד בלי סוף בתפילות בימים נוראים...
ואחרי שבשבועות האחרונים זה היה פשוט כבר בלתי נסבל פתאום ראיתי את הלינק לאתר הזה, ונכנסתי, וקראתי קצת בפורומים ובמדריכים, החלטתי (ואני לרוב ביצועיסט טוב) לעשות מעשה רציני, ולהודות (לא שלא הודיתי לפני כן...) בפני עצמי שאני פשוט מכור ושאני צריך עזרה, ושאולי פה טמון משהו שיכול לסייע לי.
בינתיים התחלתי בכמה צעדים לפי העצות מהמדריכים שקראתי:
1. התקנתי תוכנת הגנה על הפלאפון ועל המחשב. אינטרנט רימון לא עוזר כי ברגע שאני מחוץ לבית והתאווה קופצת אני יכול לבלות שעות בלתפוס רשת אלחוטית פנויה ולרוב אני מצליח. אמרתי כבר- אין לי על זה שום שליטה.
2. פעילות גופנית- התחלתי, מקווה להמשיך באופן קבוע.
3. האזנתי לחלק מהשיחה הקבוצתית אתמול בלילה (אסיר תודה.. תודה רבה). אני חייב להודות שהיה לי מאד מוזר בהתחלה, אנסה להשתתף יותר, אני מת מפח שמישהו יזהה את הקול שלי.
4. אני מתכוון לעשות רשימה של זמנים ומקומות שאני מרגיש שהתאווה קופצת בהם.

תודה על ההזדמנות לפרוק...
אשמח לתגובות.

בעניין: מתחילים לפני 9 שנים, 12 חודשים #60288

תשאר פה יתנו
קורים כאן רק דברים טובים

בעניין: מתחילים לפני 9 שנים, 12 חודשים #60289

• יוסי כהן
  • רצף ניקיון נוכחי: 1094 ימים
  • דירוג פלטיניום
ברוך הבא חבר יקר!
אציין שלא היה לי כוח לקרוא בעיון את כל מה שכתבת.
רוב האנשים (או לפחות חלקם הגדול) לא ראו שהתאווה מספקת להם חסר כלשהו. אחרי זמן בהחלמה מתחילים לשים לב לזה.
מציע לך להתחיל כאן: forum.gye.org.il/index.php?topic=3538.0 ומכאן להתקדם.
באופן כללי, למכורים כאן עובד בעיקר 12 הצעדים. השפה בהתחלה מוזרה, אבל לא נורא, מתרגלים וזה עובד.

בעניין: מתחילים לפני 9 שנים, 12 חודשים #60290

אני מנסה לדלות מידע על תוכנית 12 הצעדים..
החבר'ה מדברים שם במושגים שאני לא לגמרי מבין ("למסור" צעד ראשון...)
איפה אפשר לקרוא את הספר הלבן ל 12 הצעדים?

תודה

בעניין: מתחילים לפני 9 שנים, 11 חודשים #60302

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
ברוכים הבאים,
אני מתפלל שתמצא מה שאני מצאתי פה,

אני מנסה לדלות מידע על תוכנית 12 הצעדים..

אתה בכיוון הנכון, קבוצות טלפוניות, ופורום,
ולאט לאט, תגיע רחוק.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

בעניין: מתחילים לפני 9 שנים, 11 חודשים #60303

• bhelpful
  • דירוג כסף
  • במעבר מחוסר שפיות לחוסר אונים...
ברוך הבא איש טוב!
גם אני חדש בעניין אבל זה נראה מבטיח ומלא תקווה. יחד בע"ה נשנה את חיינו לטובה.
מאחל לך להיכנס לתכנית ולהצליח 
"וירדו חיים שאולה" - שגם בשאול חושבים שהם חיים.
הברכה ב"וירדו חיים שאולה", כמו [שאמרו חז"ל] "בני קרח לא מתו - מקום נתבצר להם ועשו תשובה", כי התשובה מועלת רק כל עוד שהוא חי, וזוהי הברכה, שגם בשאול יהיו חיים ויוכלו לעשות תשובה (היום יום כ'ו סיון, אדמו"ר מליובאוויטש).

בעניין: מתחילים לפני 9 שנים, 11 חודשים #60308

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
שלח מייל prozdor1@gmail.com
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.

בעניין: מתחילים לפני 9 שנים, 11 חודשים #60313

וואו וואו וואו

אני פותח בבוקר את הפוסט שלך ואני דומע, בכל פעם מחדש אני קורא את הסיפורים של חברים חדשים ואני מזדהה עם כל כך הרבה חלקים.

ובעיקר הכאב, הכאב העצום, הבלתי נסבל, של החיים הכפולים, של התסכול מול איבוד השליטה, של הריקנות.

תודה רבה לך ששיתפת אותנו פה בסיפור האישי שלך, הסיפור שלי אישית מאוד דומה אם כי שונה במעט.

הזדהייתי עם כמה שאתה עסוק אבל עדיין מוצא זמן שעות לדחוק את העיסוקים ולפנות זמן לתאווה, כן, זה לא בשליטתינו, זה מין התמכרות ששולטת בנו.

אני באופן אישי, מצאתי פה את הנחמה שלי, רק להיום אני נקי, אני עושה את התוכנית 12 הצעדים, וחי את היום בלבד.

זה תהליך, ואני באופן אישי לא אוהב תהליכים, אז אני מפעיל את התהליך מיום ליום, ומחדש אותו כל בוקר רק להיום.

לא בזכותי בכלל, בזכות אלוקים האוהב, בזכות התוכנית, בעזרת הספונסר, ובעזרת חברותא, אני נקי 190 יום, שהם מעל לכל דמיון ומציאות.

מעבר לנקיות קיבלתי ואני עדיין מקבל מהתוכנית המון מתנות לחיי היום יום, ויש קשיים, אבל הבשורה היא שיש דרך, צועדים בדרך הזו אלפי אנשים ברחבי העולם, וזה עובד להם.

תישאר כאן יקרו דברים טובים

בעניין: מתחילים לפני 9 שנים, 11 חודשים #60572

• מודה ועוזב ירוחם
  • רצף ניקיון נוכחי: 17 ימים
  • דירוג זהב
  • גם כך אנחנו עוברים פה, לפחות נהנה מהדרך
שלום איש טוב,
אחרי תקופה ארוכה בקבוצות והכרות עם לא מעט מכורים, אני חושב שאתה בהחלט איש טוב ואשריך שבחרת בניק כ"כ מתאים.
כמו קודמי, גם אני מזדהה עם מה שכתבת וממש מרגיש כאב בקריאת הדברים.
אני מציע לך, בתור התחלה, להישאר איתנו, קורים כאן דברים טובים, טובים מאוד.
אני לפחות, בזכות הפורום הזה, קיבלתי את חיי מחדש.
אוהב,
ירוחם
אבא, אני רוצה להיות בטוח בכל ליבי
שלמסע הזה יהיה סוף טוב
שכל מה שאני עובר בדרך
יהפוך חולשה לעוצמה גדולה (אביתר בנאי)
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.49 שניות

Are you sure?

כן