ברוכים הבאים, אורח

שלום. כבר תקופה שאני רוצה לכתוב פה.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שלום. כבר תקופה שאני רוצה לכתוב פה. 1697 צפיות

שלום. כבר תקופה שאני רוצה לכתוב פה. לפני 10 שנים #58655

שלום.
כבר תקופה שאני רוצה לכתוב פה. אני לא בטוח שזה המקום בשבילי.
אבל לנסות לא מזיק.

אני נער מתבגר, והבעיה שלי היא שמירת העיניים.
ברוך ה' לא הגעתי למדרגות נמוכות יותר... ובעזרת ה' לעולם לא אגיע.

זה קורה כמעט כל פעם באותה דרך.
אני רואה הרבה סרטונים לא צנועים,  כמו מתיחות לא צנועות ודברים דומים, מפעם לפעם זה מתדרדר לעוד יותר גרוע...
אחרי כמה שעות אני מרגיש גועל מזה - מפסיק לכמה שבועות במקרה הטוב...
ואז חוזר.
זה קרה כמה פעמים...

אני לא כל כך יודע מה לעשות.
האמת? אוליי אני כן יודע. ניתוק מהאינטרנט. אבל זה לא כל כך מעשי כרגע מסיבות שלא אפרטן.

קראתי באתר את המשל על היהודי עם הבית מרזח, שהגוים התדפקו לו על הדלת אבל לאט לאט עזבו. וזה באמת ככה לתקופה. ואתה כבר חושב שהנה, זה עובר. ואז זה מכה בך חזק מאי פעם...

מה עושים עם זה?
(שימו לב שיכולים להיות פרטים בדוים מסיבות שלי.)
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים על ידי .

בעניין: שלום. כבר תקופה שאני רוצה לכתוב פה. לפני 10 שנים #58658

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

ברוך ה' לא הגעתי למדרגות נמוכות יותר... ובעזרת ה' לעולם לא אגיע... מפעם לפעם זה מתדרדר לעוד יותר גרוע...
מפסיק לכמה שבועות במקרה הטוב... ואז חוזר.

אם לא תעשה מה שצריך כדי לעצור (למשל, הצטרפות לתכנית 12 הצעדים), זה ימשיך להתדרדר עוד ועוד ותגיע למקומות שלא חלמת עליהם קודם. אני מניח שלא דמיינת לפני כמה שנים שתהיה במקומות שאתה נמצא בהם היום.

כותב לך מאהבתך ומרצון לעזור לך להתקדם בעניין זה ובשאר תחומי החיים ולהישאר נקי.
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

בעניין: שלום. כבר תקופה שאני רוצה לכתוב פה. לפני 10 שנים #58659

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
מזדהה מאוד אם הדברים. הייתי בדיוק באותו מקום אותו אתה מתאר, והבעיה הקשה שלי היתה שלמרות כל הרצון וכל הפטנטים לא הצלחתי לעצור את זה, מה שהביא אותי להבנה שאני כנראה מכור ושלבד לעולם לא אוכל לנצח, אני מוכרח עזרה חיצונית, וחיבור הרבה יותר עמוק לקב"ה.  בהצלחה.

בעניין: שלום. כבר תקופה שאני רוצה לכתוב פה. לפני 10 שנים #58669

• המכונה ישראל
  • דירוג כסף
  • החיים האירו לי ברגע שגיליתי שאני מכור!
ברוך הבא למקום בו כנראה כדאי לך להיות, אין סיבה בעולם שהתאווה שמושכת אותך היום! לא תמשיך למשוך אותך!
אין אדם בעולם שהצליח להגביל את התאווה כשהוא היה שם, ולכן אין סיבה בעולם שהיא לא תוביל אותך הלאה!
אם באמת הבעיה שלך היא האינטרנט הבלתי מסונן, הרי אתה יכול לנסות את טבעך ללא אינטרנט,
אם כפי שציינת אינך יכול מסיבות כל שהן לסנן או להינתק מהאינטרנט, אזי הנך בבעיה, ואולי כדאי שגם אם לא תסנן את האינטרנט שים על כל פנים מסננת עליך, על נשמתך, תן חיסון מוקדם לעצמך שלא תצטרך אח"כ לעסוק בתיקון שברים,
אבל בלא זה ולא זה השברים יבואו, ומהר מאד תמצא את עצמך במקום שלא חלמת שתהיה שם...
בהצלחה רבה אוהבים מאד
ליותר פרטים אשמח להיות בקשר שלח לי בפרטי אם תרצה.
החיים האירו לי ברגע שגיליתי שאני מכור!

בעניין: שלום. כבר תקופה שאני רוצה לכתוב פה. לפני 10 שנים #58740

אני מוכרח לשתף במעט הסטוריה אישית שלי- אני פגשתי בתאווה כפי שאני מכיר אותה כיום (סיפורים אירוטיים, פורנו,ואוננות כפייתית) 'רק' לפני כשנתיים אבל משום מה כשהגעתי לראש השנה באותה שנה שמתי לב שהזעקה על התאווה גם- אם הייתה יותר מלאה פלצות מהשפל שאליו ירדתי- לא היתה שונה בהרבה מזו שבשנה שעברה, שכן שבע או שמונה שנים תמימות הייתי שוגה בפנטזיות תאווה (בכל שעות היום) ובזמנים היותר מאוחרים במעט קטעים אירוטיים בספרים שקראתי לרוב ואף על פי שלא הגעתי לאוננות (לא ממש ידעתי איך עושים את זה והקפדתי על נהג שאבי העביר לי בבר המצווה- להתרחק ממגע באיבר) ופורנו (שלא יכולתי להגיע אליו ממחשב חסום) ידעתי לחלוטין שאני נשלט על ידי התאווה ושאני עושה שקר בנפשי בקונפליקט בין הבייניש הכבד (בחור ישיבה רציני- למי שמעדיף) שהייתי לבין חולה התאווה שהייתי בסתר. אם חלילה אתה מרגיש שזה שולט בך- אז לא משנה לאן אתה מגיע עם זה- זה עלול חלילה להרוס את חייך.

מאחל לך שהבוחר בעמו ישראל יראה לך את הדרך הנכונה.
מקווה שהועלתי.
אם אין אני לי, מי לי?
וכשאני לעצמי מה אני?
ואם לא עכשיו אמתי?

בעניין: שלום. כבר תקופה שאני רוצה לכתוב פה. לפני 10 שנים #59028

וואלה, לא יודע. אני מתלבט עם עצמי, גם אחרי ההיגדור שלי כמכור (ושאני מתכחש לזה עדיין, אבל זה לא קשור להנה), אם הייתי מפגיש עם אור יקרות הצעיר מהתיכון תוכנית וצעדים ודיבורים. זה נוגע בשני דברים, אחד, עד כמה אני באמת יכול לדעת שזה באמת הסיפור שלי בחיים כשאני בשלב הזה של גיל העשרה, ואולי אני צריך דרך אחרת, ומי אמר שזה התמכרות, לא מהצד של ההכחשה, אלא מהצד שתמיד אפשר לעשות מנמלות הרים. ושנים, אם הייתי באמת מוכן ומסוגל לעשות את זה ולהתמסר לתוכנית ולעבודה.
לי ברור, אישית, שגם אם התשובה לאחד היא שכן, מכור על מלא, לא הייתי מסוגל לשנים. לא יודע באמת מה להגיד לך, אתה זה אתה. רק, אל תמהר להשיג מסקנות.
ה' יהיה איתך

וקיפאון

בעניין: שלום. כבר תקופה שאני רוצה לכתוב פה. לפני 10 שנים #59031

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
חבר'ה תרגיעו. לא כל בחור שיש לו בעיה עם שמירת העיניים הוא מכור ועומד להרוס לעצמו את החיים וצריך שתיים עשרה הצעדים. הגישה הזאת מסוכנת והרסנית. הגישה הזאת מבלבלת את הגבול שבין יצר הרע טבעי ונסיונות רגילים שיש לכל אדם לבין התמכרות שהיא בכלל משהו אחר לגמרי.

אם תגידו לכל בחור עם בעיות בשמירת העיניים להגיע לקבוצות צעדים וכן הלאה - זה יגרום יותר נזק מאשר תועלת (וחוץ מזה יצטרכו לסגור את הישיבות ולהעביר את כולם לקבוצות).

נכון שהשפה המדוברת כאן היא שפת הצעדים, ונכון שעבור מכור יש צורך בתכנית פעולה רצינית, עם הבנה והפנמה של חוסר אונים, אבל באותה מידה שזה נכון עבורנו - כך זה שגוי עבור חברים אחרים.

זה נכון לומר שרוב הטרוריסטים הם מוסלמים, אבל זאת שגיאה ענקית לומר שכל המוסלמים הם טרוריסטים. שימו לב כיצד שתי הנחות יסוד דומות מאוד יכולות להיות שונות כל כך האחת מהשניה. כעת נשליך את זה על המצב שלנו: כן, כל המכורים למין הם משתמשים בתאווה, אבל לא כל המשתמשים בתאווה הם מכורים למין.

הרבה פעמים אנחנו משווים את עצמו למכורים לאלכוהול כדי להבהיר לעצמנו את מהות הבעיה של ההתמכרות. זה נכון גם במקרה ההפוך. לא כל מי ששותה אלכוהול הוא מכור. אפילו לא כל מי שלא מצליח לשלוט בעצמו במאה אחוז הוא מכור. התמכרות היא לא רק שתיה של אלכוהול אלא מצב נפשי אחר לגמרי. חוסר אונים גמור ביחד עם איבוד שליטה על החיים. אז למרות שתחילת הסיפורים של כולם נראה בערך אותו דבר, זה עדיין לא אומר שכל מי שמתחיל את התהליך שאני התחלתי - גם יסיים היכן שאני סיימתי.

כדאי שנבדיל בין הדברים ושניתן קצת יותר מרחב לחברים שסובלים מהבעיה של תאווה גם ללא התמכרות, כדי שגם הם יוכלו להיות חלק מאיתנו, בלי צורך לקבל הנחות יסוד מאוד מרחיקות לכת. זה נכון בכפל כפליים כאשר מדברים על צעירים. גם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה נמנעים מהדבקת תוית של התמכרות לצעירים, כיון שלא ברור האם זה בכלל שייך, וגם לא ברור (לי לפחות) האם צעירים יכולים ומסוגלים לעשות את העבודה של הצעדים.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: שלום. כבר תקופה שאני רוצה לכתוב פה. לפני 10 שנים #59045

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
תודה סוד. הבהרה חשובה.

בעניין: שלום. כבר תקופה שאני רוצה לכתוב פה. לפני 10 שנים #59071

תודה סוד. הבהרה חשובה.

וקיפאון

בעניין: שלום. כבר תקופה שאני רוצה לכתוב פה. לפני 10 שנים #59082

• שמחה (חולה אהבה)
סוד, דברים יפים אתה אומר אבל אין ספק שבן אדם שלא עושה משהו לעצור את התהליך בשלב מוקדם הוא טועה.
ברור שבמקרה של אהבתהבורא צעדים זה לא מהלך חכם זה לא נועד בשבילו. וגם לא נראה לי שהפורום הזה הוא המקום בשבילו
אבל אין לי שום ספק שהוא צריך עבודה נפשית מסוימת ע''מ לדאוג שזה לא יתגבר, לפני שהוא יתעורר במקומות שהוא לא חלם בכלל 'הוא יגיע אליהם.
אני עד לפני חצי שנה הייתי במקום שלו, ו היום אני נמצא בבור תחתיות, כל אדם צריך לדעת את דרך הטיפול המתאימה לו.
אני לדוגמא עוד לא במקום שאני צריך קבוצות חיות אך ודאי שאני צריך טיפול.
מתפלל לה' שאני לא יגיע למקום של הקבוצות החיות.
ככה אני חושב לפחות, מי שלא מסכים איתי אני אשמח לשמוע.

בעניין: שלום. כבר תקופה שאני רוצה לכתוב פה. לפני 10 שנים #59084

אני לדוגמא עוד לא במקום שאני צריך קבוצות חיות אך ודאי שאני צריך טיפול.
מתפלל לה' שאני לא יגיע למקום של הקבוצות החיות.
ככה אני חושב לפחות, מי שלא מסכים איתי אני אשמח לשמוע.
שלום רב לך!
איני מכירך ואפי' לא עברתי על היסטוריית ההודעות שלך, כך שאיני יכול להתיימר ולומר מה טוב בעבורך.
הדבר היחיד שאני יכול להציע לך הוא: שתשאל את עצמך בכנות האם זה שאתה חושב שאתה לא צריך קבוצה חיה זה מגיע באמת ובתמים מנקודה שאתה לא במקום הזה שאתה צריך קבוצה חיה (במאמר המוסגר, לדעתי קבוצה חיה זהו רק כלי יעיל יותר, לעבוד נכון על הצעדים), או שמעורב בזה חשש מההיחשפות בקבוצה. צריך כאן המון כנות עם עצמך.

אני רק ישתף אותך שהתגובה שלי אליך מגיעה בעקבות כך שאתמול השתתפתי לראשונה בקבוצה חיה, והיה מדהים! כל מילה נוספת תייתר את תחושותיי ורגשותיי.
רק זאת הוסיף ואומר שרק לפני חודש לא האמנתי שאני יגיע אי פעם לקבוצה החשש, הפחד, המעמד החברתי שלי, ועוד כל מיני רגשות שהיו מעורבבים שם, והנה אלוקים הוביל אותי לשם בחסד וברחמים. אסירות תודה.
מאחל לך שתעשה את מה שנכון לך, והמון הצלחה.  והחלמה.

בעניין: שלום. כבר תקופה שאני רוצה לכתוב פה. לפני 10 שנים #59272

מזדהה אתך בכל מילה, זה הבעיה שלי ובגלל זה הגעתי הנה אך ורק לאחרונה

מקווה שבכח האחדות שמאפיין פה את כולם נצליח להגיע להישגים.

בעניין: שלום. כבר תקופה שאני רוצה לכתוב פה. לפני 10 שנים #59412

• יגל לבי
  • דירוג זהב
  • בוראי, אני חסר אונים ! אנא עזור לי.
ברוך הבא !

התאוה הינה מפתה מאוד , תוצאות הלוואי שלה רעילים מאוד , היא עזרה לי להתעלם מבעיותי , גרמה לי לאמץ הרגלים שלא חלמתי עליהם, אבל זה לא עזר לי כי אם ארצה להמשיך לחיות אני מוכרח לעצור וראות את עצמי כמו שאני , לראות את התינוק שבי , להתחיל מהמקום שעצרתי, מאותה נקודה שבה התחלתי לברוח להתחיל להתמודד.

בהצלחה רבה

ההחלמה נמצאת פה אבל רק אם אתמיד בפעילות , לעבור על החומר , להתקשר טלפונית, לקרוא את הספר הלבן , ו  לקרוא עוד פעם את הספר הלבן והגדול עד שהדברים יחלחלו פנימה.

יגל המחלים
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.44 שניות

Are you sure?

כן