ברוכים הבאים, אורח

שתי שאלות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שתי שאלות 826 צפיות

שתי שאלות לפני 10 שנים, 3 חודשים #53729

• AMRAM
  • חבר חדש
בסד
שלום,
אבקש לשאול שתי שאלות
א. מסיבות של בושה וכדו' איני מעוניין בשלב זה להצטרף לקבוצת תמיכה בה נפגשים פיזית. האם שייך להתקדם בתכנית גם דרך מייל בלבד
ב. לא הבנתי את השלב השלישי בו אני מוסר רצוני לאלוקים ובו אני בעצם מודה שרק הוא יכול להוציא אותי מהמיצר. האם זו לא בריחה מאחריות, היכן העבודה שלי כאן
תודה
עמרם

בעניין: שתי שאלות לפני 10 שנים, 3 חודשים #53732

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
שלום עמרם,

א. האם שייך ללמוד להטיס מטוס בהתכתבות? האם שייך ללמוד לוחמה בשטח בנוי בהתכתבות?
התשובות הן כמובן שלא.

תהליך ההחלמה מהתמכרות לתאווה הרבה יותר מסובך משניהם יחד וזו הסיבה שאי אפשר להתקדם בתוכנית דרך המייל בלבד.

ב. נלחמתי כל חיי ולא הצלחתי. איבדתי תקווה ובמקומה הגיע ייאוש גדול.
הגעתי למסקנה שאיני יכול לנצח את התאווה  - זה גדול עלי.

כאן למדתי שכדי להגיע להחלמה עלי להיכנע ולתת לאחד שלו הכוח לעשות בעבורי מה שלא יכולתי לעשות לבדי.
האחריות שלי היא להרים את הדגל הלבן ולהיכנע.

כשחייל מובס במלחמה יש לו שתי ברירות: להמשיך להיחלם ולמות או להרים דגל לבן, להיכנע ולחיות.
אני רוצה לחיות וזו האחריות שלי כלפי וכלפי הסובבים אותי.
זו העבודה שלי - להרים את הדגל הלבן.

בהחלמה
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 3 חודשים על ידי .

בעניין: שתי שאלות לפני 10 שנים, 3 חודשים #53740

• יוסי כהן
  • רצף ניקיון נוכחי: 1094 ימים
  • דירוג פלטיניום
שלום חבר,
רציתי להוסיף על דברי קודמי:
א. רוב האנשים כאן לא התחילו את הדרך שלהם מקבוצות חיות. יש פורום, יש טלפונים של חברים, יש קבוצות טלפוניות פתוחות וסגורות. כל אחד עם הקצב שלו. בסוף הרצון להחלים גובר על פחד להיחשף.
ב. הצעדים עובדים כשעובדים אותם. ידע הוא לא כוח עבורנו.
בהחלמה.

בעניין: שתי שאלות לפני 10 שנים, 3 חודשים #53751

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
שלום עמרם וברוך הבא,

כפי שציינו קודמיי, הענין של החלמה שלא באמצעות השתתפות בקבוצות הוא סבוך. מצד אחד די ברור שמי שרוצה החלמה אמיתית, לא יכול לצפות לקיצורי דרך, בדיוק כמו בכל מחלה אחרת. אני לא יכול לבקש מהרופא שיבדוק אותי באמצעות המייל אם כואבת לי השן, וכן הלאה. מאידך, רבים מאיתנו התחילו את תהליך ההחלמה בפורום, בקבוצות טלפוניות ובשיחות אנונימיות לחלוטין עם חברים.

נראה שאלוקים נתן לנו את כל הכלים הטכנולוגיים האלו כדי שנשתמש בהם להחלמה, ואין כל פסול בכך שאדם אומר שבשלב זה הוא חושש מפגישה חיה ולכן הוא עדיין עושה את הפעולות באמצעות טלפון. מה שכן, כדאי להבין ולזכור שזה לא יחזיק לאורך זמן, ומדובר בפתרונות טכניים בלבד.

מדוע באמת חייבים להיפגש פנים אל פנים עם מכורים אחרים? זה לא סתם כי אי אפשר ללמוד טיסה בהתכתבות ואי אפשר לבדוק כאבים בשיניים בהתכתבות. זה הרבה יותר מזה. במקרה של רופא השיניים או של הפרח טייס, הלימוד עצמו יכול לעבור בכל מיני דרכים, אלא שהמועדפת והרצינית מביניהם היא כמובן במפגש פנים אל פנים. אצלנו המכורים, חלק מהרפואה עצמה היא המפגש עם האחרים. זה לא רק שאנחנו נפגשים כדי להחלים, אלא שאנחנו מחלימים כשאנחנו נפגשים.

הענין הוא שהתמכרות זאת מחלה שאוהבת חושך. לא לחינם אמרו האלכוהוליסטים המחלימים הראשונים ש"אני חולה כמו הסודות שלי". כאשר אני נשאר בודד, מפוחד ומלא בסודות - המחלה שלי פורחת. כאשר אני חושף את עצמי ואת הסודות שלי לאור עולם - היא מתחילה להיעלם. הקבוצה היא לא רק אמצעי שעוזר לי ללמוד איך להחלים (למרות שזה בודאי המטרה המרכזית שלה), אלא יש לה חלק לא מבוטל בהחלמה עצמה.

אני לא יכול להחלים כאשר אני ממשיך להסתתר מאחרי האנונימיות - אותה אנונימיות בדיוק שבה השתמשתי כל הזמן במחלה. אם כך אעשה, לא אעבור שום שינוי מהותי. במחלה השתמשתי באנונימיות של המחשב כדי ליפול, וכעת אני מנצל אותה כדי לנסות להיפטר מהנפילות? זה לא עובד. שימוש בניק בפורום או בכינוי בטלפון תוך הסתתרות של מי שאני באמת, יכולים להיות שלב ראשון בלבד בדרך להחלמה. אם אני רוצה באמת להתחיל חיים חדשים, אני חייב להיות כנה, וכנות פירושה קודם כל להיות מי שאני ומה שאני, מבלי להחליף מסכות בכל מקום בו אני נמצא.

נכון, זה לא אומר שמחר אני עושה קעקוע שכתוב עליו שאני מכור למין, אבל זה כן אומר שאני חייב לפחות בהחלמה להיות כנה. במקום אחד, באותו מקום בו אני מגיע ורוצה להשתנות, אני מוכרח להיות מוכן לחשוף את עצמי, ולא משנה עד כמה הצעד הזה הוא קשה. רק כאשר אני נחשף באמת, אני מקבל את ההזדמנות להפסיק להיות בודד, וזאת אחת המתנות הנפלאות ביותר שקיבלתי בהחלמה. הבדידות הרגה אותי, ואילו החיבור עם חברים אחרים הוא מרפה. אין יותר צורך לברוח מעצמי, אין צורך להמשיך לסבול בלי סוף מהפיצול אישיות שלי, אני יכול להסתכל במראה ולומר לעצמי: שלום, אני מכור למין ולתאווה, ואני עושה הכל כדי להחלים.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.45 שניות

Are you sure?

כן