ברוכים הבאים, אורח

שלום לכולם!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שלום לכולם! 1995 צפיות

שלום לכולם! לפני 10 שנים, 3 חודשים #53500

מה שלומכם?
אציג את עצמי...
אני בן 26, מתמודד עם הרבה קשיים בחיים. וביניהם התמכרות לפורנוגרפיה 
בכל פעם לאחר המעשה בא לי למות... אני שונא את עצמי ברמות בלתי נתפסות...
המטפל שלי טוען כבר הרבה זמן שמדובר בהתמכרות והמליץ לי ללכת לקבוצת 12 צעדים.. לצערי אני חושש מכך מאוד.. 
מה עוד שאינני נשוי והסיפור הזה יכול להזיק לי עוד יותר אם איחשף בקבוצה כלשהי.
אבל מה תכל'ס???
אין פיתרון??
איך יוצאים מזה???
משיטוט כאן באתר אני מתרשם שאכן שיטת 12 הצעדים היא השיטה הטובה ביותר להנ"ל.
אבל למען השם.. אני בחברה חרדית.. איך אפשר להיחשף????
במידה ולא אצליח למצוא פיתרון אחר - אלך על כל פיתרון כולל השיטה הזו. אבל יש למישהו רעיון יצירתי??
תודה רבה
וכל הכבוד ליוזמי הפרוייקט הזה.
לילה טוב לכולם..
נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 10 חודשים על ידי במקור אני טוב. סיבה: עברו מספר שנים טובות ;)

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 3 חודשים #53521

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
שלום חבר יקר וברוך הבא,

בין המכורים שמגיעים לתכנית 12 הצעדים יש משפט שאומר שצריך נס כדי להגיע לתכנית (ונס גדול יותר כדי להישאר בתכנית). לך התרחש נס - לא פחות מכך, ומכיון שאני זכיתי לאותו נס בדיוק, אני יכול גם להצביע עליו.

רוב המכורים שהגיעו למטפלים, פסיכולוגים, יועצי נישואין, רבנים, עובדים סוציאליים או קוראים בקפה, שמעו מהם שהם בכלל לא מכורים, וגם אם כן, אז שיטת 12 הצעדים זה קשקוש שלא שייך להם, ולכן היותר הם צריכים לעבור טיפול רגשי מסויים (תלוי בעונה), והכל יהיה בסדר. אצל רוב היועצים זה מגיע פשוט מחוסר ידע. אני לא דן אותם, ולמען האמת גם לא מצפה מרב להבין בהתמכרויות, ואפילו לא מצפה מאיש מקצוע שיבין באמת מה זה חוסר אונים (וגם לא מצפה ממנו שישלח את כל הקליינטים שלו לקבוצות חינמיות ויישאר חסר פרנסה).

אבל אתה מתאר משהו אחר, וגם לי זה היה. אני הגעתי לפסיכולוג, ואחרי הפגישה הראשונה הוא אמר לי שאני מכור ושפשוט כדאי לי ללכת לקבוצות של 12 הצעדים. הייתי די בהלם מכך, ורק בגלל שראיתי שהוא אדם ישר וכנה, המשכתי את הטיפול אצלו במשך חצי שנה במקביל לעבודה על הצעדים וההשתתפות בקבוצות (ואני כמובן לא מתחרט על כך).

אבל אחרי הנס הזה אתה מפחד. ממה אתה מפחד, מסוג הפורנוגרפיה שלך? באמת שמצד אחד אני מבין אותך אבל מצד שאני אני ממש לא מבין. יש לי הזדהות איתך כי אני יודע כמה אני חששתי שאנשים יידעו למשל שהתאווה אצלי לא נותרה רק תאוות נשים אלא חצתה מגדרים, אבל מצד שני - במה אתה חושב ששאר החברים כאן צפו, בכוכב נולד? הרי ברור שאם אנחנו כאן זה בגלל שאנחנו במצב כמו שלך או גרוע יותר משלך. אז האם בגלל שאתה צופה בסוג אחד ואני בסוג אחר זה עושה מישהו מאיתנו פחות טוב מהשני? בקבוצה שלי אומרים שכולנו אוהבים גלידה, ולא משנה באיזה טעם הגלידה.

ואגלה לך סוד נוסף. למרות שאתה בטוח שכולנו כאן רשעים עם קרניים (ואתה נקלעת לכאן בטעות), מסתבר שזה לא המצב, ואם תגיע לקבוצות תגלה אנשים טובים, ולא סתם - אלא דתיים וחרדים מכל המינים והסוגים. תגלה ליטאים לצד חב"דניקים, כיפות סרוגות לצד זברות (כן, אמיתיות, כאלו  ממאה שערים). ותאמין לי שלמרות שחיפשתי טוב מאוד, לא מצאתי את הקרניים של אף אחד. נכון, נחשפתי בפני אנשים, אבל החשיפה שלי היא בפני האנשים היחידים בעולם שהבינו אותי. כאשר אני מספר על הנפילות שלי, אני לא שומע "אוי ואבוי", אלא הזדהות וקבלה, והחברים כולם אומרים שהם מכירים את זה ויודעים בדיוק על מה אני מדבר.

(אגב, אתה כותב שבגלל שאתה לא נשוי זה יכול להזיק לך. חשבת פעם כמה זה יכול להזיק לאחד שכן נשוי? נניח לרב בקהילה או לחבר שמחתן בדיוק ילדים? ומה על מכור שאשתו עדיין לא יודעת עליו? אבל כולנו עברנו את זה, כולנו נחשפנו וכולנו ממשיכים להגיע. זאת הדרך היחידה שלנו להישאר שפויים, ואת הדאגות אנחנו משאירים לאלוקים).

כמובן שאף אחד לא חייב לקפוץ ישר למים העמוקים (למרות שאחרי הקפיצה מתברר שהם נעימים וטובים). אתה יכול להתחיל כמו שהרבה חברים כאן התחילו בהשתתפות אנונימית בקבוצות בטלפון, ואחר כך להיות בקשר עם חברים בודדים, ורק כאשר תרגיש בטוח - תעשה את הצעד של הצטרפות לקבוצה. כך או כך, תהיה הדרך שתבחר איזו שתהיה, יש כאן המון חברים שישמחו מאוד ללוות אותך בדרכך בהחלמה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 3 חודשים על ידי .

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 3 חודשים #53532

חזק מאוד

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 3 חודשים #53547

• העברי
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
ברוך הבא!
תודה רבה לסוד, מאוד התחברתי לדברים
גם לי יש מקום שהתאווה לקחה אותי אליו ואני מאוד מתבייש בו
מעטים האנשים שהעזתי לספר להם אבל זה יבוא
הספונסר שלי אמר לי שזה מראה לי כמה אני חסר אונים מול התאווה
היא לקחה אותי גם למקומות שאני כלל לא רציתי, שאני מתבייש בהם אפילו בפני הסקסוהוליסטים

גם אני מפחד להיחשף
אבל כמו שחבר אמר לי פה פעם
איך אני אחשוף אותך? שלום קוראים לי --- ואני הייתי אצל זונות
והעברי, הוא אונן מול המחשב
אני לא יכול להגיד שמישהו חבר בSA כי אז ישאלו אותי איך אתה יודע

שיהיה בהצלחה

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 3 חודשים #53629

שלום לך חבר יקר.
אני כל כך מזדהה עם הדברים שלך וכן מזדהה עם הדברים האחרים שכתבו פה.
גם אני התביישתי מאוד בהתחלה ובקושי הסכמתי להקשיב לקבוצה טלפונית בלי אפילו להשמיע את קולי.
אבל כך מתחילים ובפעם השניה כבר השתתפתי.
כיום אני כבר הולך לקבוצות חיות ועובד על הצעדים.
אשמח להיות איתך בקשר ולספר יותר. מוזמן לכתוב לי הודעה אישית.
אוהבים.

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 2 חודשים #55116

מסכים עם כל הנ"ל. בהחלט.
אבל....
אני לא יודע כמה חברים פה מהחברה החרדית הקלאסית, אבל מי שיודע מה המשמעות של סיכון, ואפילו סיכון לסיכון לחשיפה שלילית (ועוד כזו) במגזר יודע על מה אני מדבר.
אני חושב שאפשר לקבל כלים להתמודדות גם לא במפגש המוני פנים אל פנים. פחות מפחיד אותי להיפגש עם בן אדם אחד או 2 מאשר קבוצה של אנשים שלפניהם אחשוף את סודותי השמורים ביותר..

חוצמזה זה קצת מוזר הקטע הזה של "אוהבים אותך אוהבים אותך",
בואו נדבר תכלס מה עושים

תודה למגיבים

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 2 חודשים #55120

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני לא יודע כמה חברים פה מהחברה החרדית הקלאסית, אבל מי שיודע מה המשמעות של סיכון, ואפילו סיכון לסיכון לחשיפה שלילית (ועוד כזו) במגזר יודע על מה אני מדבר.

אני כן יודע כמה הם מהחברה הקלאסית, הרבה מאוד יותר ממה שאתה חושב

שנית אולי תתחיל באמת עם חשיפה קטנה עם חבר אחד או שתיים אפי' טלפוני ואולי תעלה על הדרך
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 2 חודשים #55147

• רוצה לחיות
  • דירוג פלטיניום
  • 'בני תנה ליבך לי'
מצטרף לדברי ידידי אבי גולן
אני מכיר אישית הרבה חברים מהחברה החרדית הקלאסית.
מהם שזכו למתנת הנקיון, לאורך ימים ושנים.
אף אחד מהם לא הצליח בלא הגעה פיזית לקבוצות.
ויצירת קשר ממשי עם אנשים שכמותם.
בהצלחה
נודה לך ונספר תהלתך 'על חיינו המסורים בידך', תודה על האפשרות למסור לך את השליטה על החיים

'אנחנו כמו אנשים שאיבדו רגל, הם אף פעם לא מגדלים רגל חדשה'. (הספר הגדול עמ' 29).

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 2 חודשים #55181

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
שלום אח יקר. אני חרדי מכור לתאווה.
אני חולה במחלת ההתמכרות ולא חוטא. לא מחכה לי שום עונש שם למעלה...

אני במקומך הייתי שואל את עצמי,
מה אני כן מסוגל לעשות?  היום. מיד. כאן ועכשיו.

אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 2 חודשים #55187

• מודה ועוזב ירוחם
  • רצף ניקיון נוכחי: 17 ימים
  • דירוג זהב
  • גם כך אנחנו עוברים פה, לפחות נהנה מהדרך
שלום חבר יקר,
אם אתה איתנו כנראה הגעת למקום הנכון. אם אתה מכור אתה ודאי התחלת בדרך הנכונה.

אני לא יודע כמה חברים פה מהחברה החרדית הקלאסית

הרבה, הרבה מאוד.
כאשר הגעתי לראשונה לקבוצה, קיבלתי הסבר טלפוני היכן מתנהל המפגש.
איחרתי בכוונה, לא רציתי להגיע בהתחלה ולהיות נבוך בשיחה חופשית, לכן, הגעתי רבע שעה אחרי פתיחת הקבוצה.
הצצתי לחדר, ראיתי חבורה יושבת סביב שולחן, כולם חובשי כיפה, חלקם הגדול עם חזות חרדית.
יצאתי, הייתי בטוח שטעיתי במקום, מדובר ודאי בשיעור תורה, אני צריך את החדר ההוא של העבריינים עם הקעקועים.
התקשרתי למזכיר הקבוצה, הוא הבהיר לי שהגעתי למקום הנכון...
שיהיה בהצלחה,
ירוחם
אבא, אני רוצה להיות בטוח בכל ליבי
שלמסע הזה יהיה סוף טוב
שכל מה שאני עובר בדרך
יהפוך חולשה לעוצמה גדולה (אביתר בנאי)

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 2 חודשים #55207

• העברי
  • דירוג פלטיניום

בואו נדבר תכלס מה עושים

חח.. אוהבים אותך
תתקשר.. נדבר

ברצינות, יש כאן המון חברים שישמחו לדבר איתך, ולהיפגש איתך
איננו יכולים לומר לך מה לעשות, אנחנו יכולים רק להראות לך מה אנחנו עשינו כדי להישאר נקיים ולהחלים
וכן, חלק ממה שעוזר לי להישאר נקי זה שאני מרגיש בקבוצה המדהימה הזאת שאוהבים אותי ולא שופטים אותי
זה חשוב לי כשאני רוצה לעבוד על אחת הנקודות הכי בעייתיות וכואבות בחיי שבמשך שנים החבאתי אותך
אנחנו לא יכולים לכפות עליך ולומר לך מה לעשות, אנחנו יכולים לקבל אותך ולאהוב
בהצלחה!
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 2 חודשים על ידי .

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 2 חודשים #55208

שלום אחי היקר,

אני מאוד מאוד מזדהה עם הכאב שלך והמצוקה...והדילמה האם להיחשף...

אני רק יכול להמליץ שאם כבר הגעת לפה ואם אתה כבר חושב שאתה מכור ושיש לך משהו שאתה רוצה לפתור....אז תן לזה הזדמנות ועלה לרכבת !!!!

אם אתה יכול לפתור את זה לפני שאתה נכנס לנישואין - נראה לי עדיף !!!!!

בהצלחה ידידי

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 2 חודשים #55382

שלום במקור
אני מזדהה איתך
גם לי היה קשה בקושי יכולתי לדבר בטלפון הכל היה נראה לי הזוי, איך אני יספר את כל הנבלות שלי למישהו אחר זה הרי הסוד הכי כמוס שלי?!
בהתחלה רעדתי גמגמתי אבל בסוף זה השתחרר והתחברתי
ובסוף בסוף גם הלכתי לקבוצות שבאמת עזר לי
אני יכול להעיד רק על עצמי שבשבילי כולם לא היה עוזר
התחושה שלי הייתה שמבינים את מצבי ולא שופטים אותי ובעיקר מעריכים ויודעים כמה קשה לעבוד על הדברים
הכל מאוד דיסקרטי ודברים נשארים בפנים אתה לא מזדהה בשם משפחה שלך וגם את השם שלך אתה יכול להגיד מה שבא לך המטרה הוא להחלים ולא לחפור לך
אתה צריך להבין שכולם באותו מצב שלך מכורים ולא משנה מה עשית אחד הגיע רחוק יותר ואחד פחות אבל כולם באותו מחלה שבע"ה תחלים ממנו

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 2 חודשים #55396

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

מסכים עם כל הנ"ל. בהחלט.
אבל....
אני חושב שאפשר לקבל כלים להתמודדות גם לא במפגש המוני פנים אל פנים. פחות מפחיד אותי להיפגש עם בן אדם אחד או 2 מאשר קבוצה של אנשים שלפניהם אחשוף את סודותי השמורים ביותר..

בואו נדבר תכלס מה עושים

תודה למגיבים

אם אתה באמת רוצה לדבר תכל'ס מה עושים - אז הדברים לא ישתנו. אין החלמה בלי קבוצות, ולמרות כל הפחד - זאת הדרך היחידה שאני מכיר לעשות את 12 הצעדים. שיהיה ברור: אני לא טוען שאין אפשרויות אחרות להחלמה. אלוקים הוא גדול ויכול לתת לכל אחד את הדרך שלו להחלים, אבל בנוגע לדרך של הצעדים, הנסיון הכללי מוכיח שזה פשוט לא עובד בלי קבוצות. אם אתה רוצה הסברה על זה - אפשר לנסות להסביר את זה, אבל גם אם תבין וגם אם לא, המציאות לא תשתנה, והמציאות היא שכדי להחלים, יש צורך להגיע לקבוצות.

כמובן שאפשר לעשות את זה בשלבים, בהדרגה, או בכל דרך שאתה רואה לנכון, אבל המטרה הסופית היא אחת. תאמין לי שגם לי יש המון מה להפסיד מחשיפה, אבל אני מבין שיש לי יותר מה להפסיד אם לא אחשף. הסיכון להמשיך להרוס לעצמי את החיים הוא הרבה יותר גדול מהסיכון שאגיע לקבוצות. ו

אגב, ירוחם - אני זוכר שנכנסת לקבוצה ויצאת... עכשיו אני מבין למה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.53 שניות

Are you sure?

כן