ברוכים הבאים, אורח

האם המושג התמכרות מוסכם?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: האם המושג התמכרות מוסכם? 853 צפיות

האם המושג התמכרות מוסכם? לפני 10 שנים, 3 חודשים #52738

שאלה לי אליכם חברים כשגילתי את האתר והבנתי שאני מכור ערכתי ברור ומסתבר שישנו ויכוח עקרוני אם להסתכל על עיסוק אובססיבי במין כעל התמכרות עד כמה שידוע לי הוויכוח הוא גם בין גויי הארצות וגם על פי תפיסה יהודית ושאלתי היא האם מישהו ערך בירור רציני בעניין ויוכל לסדר לי את הדברים?
חשוב לי לציין שעל פי הרגשתי זאת התמכרות .
אודה על כל התייחסות שהיא.
קדשנו במצותך ותן חלקנו בתורתך, שבענו מטובך ושמח נפשנו בישועתך וטהר ליבנו לעבדך באמת.
אני מאמין באמונה שלמה, שהבורא התברך שמו הוא בורא ומנהיג לכל הברואים והוא לבדו עשה ועושה ויעשה לכל המעשים.

בעניין: האם המושג התמכרות מוסכם? לפני 10 שנים, 3 חודשים #52748

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
שלום
ברוך הבא
אכן הפסיכולוגים ימשיכו להתווכח בענין עוד רבות,
אך כפי שכתבת לנו המכורים זה ברור,
אני מכור וזה לא ממש משנה אם אני מסניף שותה אוכל מהמר או מאונן,
כל דבר שהופך להיות אובססיבי ואני תלוי בו ,
וחייב לעשותו גם כשהחלטתי  בכל הכוח שלא לעשותו,
מבחינתי הוא התמכרות. והעובדה היא שעשרים ומשהו שנים לא יכולתי להפסיק,
וכשצעדתי בשנים עשר הצעדים של המכורים ,
בחסד אלוקים,
נושעתי
בהצלחה
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: האם המושג התמכרות מוסכם? לפני 10 שנים, 3 חודשים #52755

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
תודה מוטי. ברשותך אצטרף לדבריך.

הפסיכולוגים יכולים להמשיך להתווכח, כיון שעבורם מדובר בנושא רעיוני. אני לעומתם, לא מחפש לדעת מה נכון - אלא איך אני יכול להפסיק להשתמש בתאווה. נניח שהם צודקים ואין דבר כזה התמכרות למין, אבל העובדה היא שכאשר אני לוקח את עצמי כמכור לתאווה ומתנהג בהתאם - אני נשאר נקי. אז בשיקול קר של רווח והפסד, ברור שעדיף לי להתנהג ככה גם אם זה לא נכון.

מצידי אין כאן שאלה של הגדרת המצב בצורה נכונה אלא הגדרת המצב בצורה שתעזור לי לשקם את החיים שלי. אז יכול להיות שאני טועה ואני בכלל לא מכור, אבל בפועל אני נקי, וזה מה שחשוב.

נניח שזה היה הפוך, ואני מקבל את הדברים ומאמין לפסיכולוגים האלו שטוענים שאין דבר כזה התמכרות למין. מה קורה אז? הרווח העצום הוא כמובן שאני סוף סוף "יודע" מה המצב שלי. וההפסד? ובכן... מסתבר שהחיים שלי יגיעו אל קיצם (אם באופן ממשי ואם בצורה רעיונית).

הוי מחשב שכר כנגד וכו'.

מיד אחרי שסיימתי נכנסתי לאשכול סמוך, ואני מצטט מה שאתה בעצמך כתבת שם:

ואז פניתי לפסיכולוג ובלי להכיר ולדעת הרבה טענתי לו שאני מכור כשאני מתבסס על כך שאין לי שליטה על זה ובכלל איבדתי שליטה על חיי והוא התווכח איתי שאם אני נהנה מזה אולי זה לא התמכרות לא האריך בניסיון הטיפול שלו אבל התוצאה היחידה הייתה שהידרדרתי עוד ועוד
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 3 חודשים על ידי .
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.48 שניות

Are you sure?

כן