ברוכים הבאים, אורח

תאווה ללא היגיון
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: תאווה ללא היגיון 2758 צפיות

תאווה ללא היגיון לפני 12 שנים, 2 חודשים #4825

חברים יקרים,
אני חדש בפורום, וברצוני לקבל ממכם משוב.
מלווה אותי מגיל צעיר מאד תאווה עזה ולא מובנת להיות בגילוי ראש, או לראות את השני בגילוי ראש. אם מי מכם התנסה בזה, נא להגיב.
השי"ת אתנו בכל מצב!

בעניין: תאווה ללא היגיון לפני 12 שנים, 2 חודשים #4832

לראות את השני בלי כיפה על הראש זאת כוונתך?
או שפספסתי משהו..
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: תאווה ללא היגיון לפני 12 שנים, 2 חודשים #4835

כן, זו כוונתי
השי"ת אתנו בכל מצב!

בעניין: תאווה ללא היגיון לפני 12 שנים, 2 חודשים #4836

• ראובן
  • חבר קבוע
תשמע, אני ממש לא מבין בזה אבל פעם שמעתי\למדתי (לא זוכר עכשיו איפה) שכשיש לאדם משיכה לא מוסברת דווקא לעבירה מסויימת זה קשור למה שהיה לו בגלגול קודם וזה קשור לתיקון כלשהו שהוא צריך לעשות בעולם הזה. תיקח את מה שכתבתי בעירבון מוגבל.. אולי כדאי שתשאל תלמיד חכם גדול.

בעניין: תאווה ללא היגיון לפני 12 שנים, 2 חודשים #4840

גם אני יודע את זה, ויש לי גם איזו השערה בעניין, אבל לא לזה התכוונתי. אני רוצה לדעת אם יש עוד אחד שהתנסה בזה, כי יש לזה קשר הדוק מאד עם תאוות המין.
השי"ת אתנו בכל מצב!

בעניין: תאווה ללא היגיון לפני 12 שנים, 2 חודשים #4842

תראה, יש סיפור בגמרא כמדומני על רב נחמן שנולד עם אופי של גנב. וחכמים אמרו לאמו שתשים לו כיסוי ראש כדי שתהיה לו יראת שמים.
יום אחד נפלה הכיסוי ראש והוא הלך טיפס על עץ ואכל גזל.. כמדומני זה פחות או יותר הסיפור. בטח את מכיר אותו..

אני משער שאולי כשאתה רואה אדם שכביכול אין לי כיסוי ראש בתת מודע נתפס אצלך אותו אדם כאחד שפורק עול ולכן הוא עושה לך רצון לתאווה הזאת.
מדוע דווקא לתאווה הזאת אינני יודע. תנסה להיזכר אולי מה המקור ואיפה כל זה התחיל אצלך בראש..

בכל מקרה, אנחנו משתדלים לחשוב על ההווה ופחות להתעסק במשקעי העבר על מנת להתנקות בצורה היעילה ביותר.

קראתי באחד הספרים הקדושים שהתשובה שאנשים צריכים לעשות היום היא לאו דווקא התעסקות בחטאי העבר כי זה יוביל אותנו רק לעצבות, אלא התשובה צריכה להיעשות על מה אני עושה מעכשיו והלאה על מנת לשנות את מסלול חיי לכיוון טוב ובריא יותר..

אני אישית לא התנסיתי בדבר.. אבל גם לפעמים כשאני רואה אדם ללא כיפה ונראה עם שרירים כזה כמו שאומרים "אחלה גבר" אז יש מקום שזה עושה לי את זה קצת.. וגם ששמתי לב על עצמי כאשר הסתובבתי ללא כיפה הרגשתי יותר משוחרר לפרוק עול מאשר עם כיסוי ראש..
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: תאווה ללא היגיון לפני 12 שנים, 2 חודשים #4850

"משוש חיי" היקר,
מדבריך הבנתי שאין לזה קשר עם מה שעברתי.
וכעת, אני לא מתעסק עם העבר ע"מ לחטט בפצעים ולשקוע במחשבות דיכאוניות, אלא ראשית כי עדיין לא נגמלתי לחלוטין, ושנית - אני רוצה להרגיש שאני לא לבד...
השי"ת אתנו בכל מצב!

בעניין: תאווה ללא היגיון לפני 12 שנים, 2 חודשים #4852

ל"חיים שיש בהם" היקר. לפעמים לשפוך את הלב ולספר דברים שעברת וחווית הם דבר עצום וחשוב בשלב ההחלמה מהחוויות שעברת בחייך..
אשמח אם תשתף אותנו בדברים שעברת או חווית עד שהגעת לדבר הזה שאתה מדבר עליו.. כי לכל דבר יש את שורשו ששם בעצם נעוצה הסיבה.

אפנה אותך לפוסט שכתבתי ותראה בעצם שאני גם אני איתך באותה סירה. אני עדיין מרגיש לבד ולא חושב שיש אדם שעבר את מה שאני עברתי שנמצא כאן איתנו בפורום.
אך בכל זאת לפתוח את הלב ולהוציא את החמץ שנמצא בפנים ולשרוף אותו היטב הדק (כמו שמשה עשה לעגל הזהב) עוזר להתנקות מהחטאים הפנימיים. עובדה שזה עזר לבנ"י להתנקות מחטאם העגל.. ואני יכול להגיד שזה עוזר גם לי להתנקות.. למרות שאני עדיין מרגיש לבד בבעייתי המורכבת.

אשמח לשמוע ממך מה הביא אותך לדבר שאתה מתאר.. אם תרצה לשתף..

בעניין: תאווה ללא היגיון לפני 12 שנים, 2 חודשים #4895

• משה מנסה
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
בנושא ההתמכרות יש לכל אדם כיוון מסויים איך שהוא אוהב את זה, ולדוגמא איך הצורה שהוא אוהב את התאווה שלו, ולא אפרט בפירוט רב מחמת נקיות המקום, ולכן כל זה נכלל בתוך ההתמכרות, אבל יש צורות כלליות שהרבה אנשים אוהבים, ויש עוד תוספות שיש אנשים שאוהבים את התאווה בצורה זאת, אבל אין זה אומר שזה תאווה שונה, אלא המכרות דומה רק צורת ההתבטאות שלו שונה, ולכן מומלץ לטפל, לפי מה שתראה במדריך.

בעניין: תאווה ללא היגיון לפני 12 שנים, 1 חודש #5019

• calman2
  • חבר ותיק
משה מנסה, טוב לראות שאתה חי  :D, מקווה ששלומך טוב.
לא ראיתי אותך כאן הרבה זמן וגם אני למען האמת נעלמתי. בזמנו כשצטרפתי לפורום עזרת לי מאוד.
מקווה שאתה מתקדם ולא מדשדש כמוני...
שתהיה שבת שלום לכולם!

בעניין: תאווה ללא היגיון לפני 12 שנים, 1 חודש #5033

לחיים שיש בהם היקר
אצה מחפש לא להיות לבד? הגעת למקום הנכון ביותר..כולם פה מספרים על חוויותהם הנעימות והפחות.ומנסים להתגבר ביחד..והכל באנונימיות ..
ולא הבנתי מה כתבת בהתחלה?
אבל לכל אחד יש יצרים ובמיוחד היום כניראה זה הרבה יותר יצר לעבירות האלה..מאשר פעם שהיה יצר לעבודה זרה..יש למישהו יצר הרע להשתחוות לאבן היום ? 
צריך להתגבר ולהגמל מזה ואז נהיה יותר שמחים
"אין דבר העומד בפני הרצון"
"עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה"

בעניין: תאווה ללא היגיון לפני 12 שנים, 1 חודש #5036

כתב הרב המכונה "החלבן" בספרו טללי חיים פרשת שמות שהיום היצר של העבודה זרה עדיין קיים רק בלבוש אחר.
במקום להשתחוות לאבנים, לשמש ולירח. האדם עובד את השחקנים המפורסמים הנערצים על ידיו. תראו כמה כסף הוא מוכן להוציא על מנת לראות את אותו שחקן/בהופעה. את נפשו יתן בכפו על מנת לא להחמיץ שום תו מפני אותו שחקן נערץ.
ראיתי פעם באנטרנט שזמר בגיל ההתבגרות בא לארץ. נדמה לי קוראים לו ג'סטין בובר? אם אני טועה תקנו אותי..
אז ניגשו אליו כמה בחורות ישראליות ונגעו בו. אז הבחורה צעקה וכולם רואים את זה בשידור חי "נגעתי בג'סטין!! אני לא מאמינה!"
לפי דעתי זה שיא העבודה זרה.
וכמו כן אני יכול להגיד על עצמי.. אני מכור לסרטי פורנו.. ויש שם בחורה שלצערי אני ממש עובד אותה. לפני כמה שנים בלעדיה לא הייתי יכול לפתוח את היום!! ממש עצוב  :'(

מאז ומתמיד ובכל הזמנים היצר של עריות היה הצד החלש של עם ישראל..
מחטא העגל שקם העם לצחק.. פירשו שם שהעם התחיל לזנות.. סיפור פילגש בגבעה פשוט מזעזע לקרוא!
יש פסוק בתורה שאומר על עם ישראל "העם בוכה למשפחותיו". פירוש שהעם בכה על עסקי משפחות שנאסר עליהם איסור קרבה משפחתית שעד אז היה מותר להם..

בכל אופן. רבי נחמן מברסלב אומר שהתיקון של דורינו הוא בפגם הברית.. לכן כנראה רואים אנו בענינו ממש כמה נפילות וניסיונות יש דווקא בעניין זה..
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים, 1 חודש על ידי yehudi.

בעניין: תאווה ללא היגיון לפני 12 שנים, 1 חודש #5048

פששש יפה על דברי 'החלבן' הוא (היה) צדיק ניסתר (כיוון שהיום כולם יודעים מיהו החלבן  )
לי ב"ה אין דבר כזה של ג'סטין או שום איש\ה ב"ה..
"אין דבר העומד בפני הרצון"
"עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה"
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.42 שניות

Are you sure?

כן