ברוכים הבאים, אורח

הסיפור שלי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הסיפור שלי 1187 צפיות

הסיפור שלי לפני 10 שנים, 6 חודשים #46821

שלום לכולם!

אני בן 22, בא מבית דתי לאומי.

לא סיפרתי את הסיפור שלי לאף אחד עד עכשיו, זה שאני מספר אותו זה כבר הקלה מטורפת, אני אשתדל להיות הכי פתוח וכנה.

מגיל 12-13 יצא לי לאונן, בתדירות משתנה לאורך השנים, מה שהביא אותי לגירוי אז לא היה פורנו, אז הייתי מתגרה אני עם עצמי, התדירות אז היתה פעמיים-שלוש בשבוע, אז הייתי נכנס לדיכאון אחרי כל פעם שזה היה קורה, באמת פחדתי ממה שאני עושה, מחומרת החטאים, הייתי בעולם של תוהו לכל אורך השנים ,תמיד ניסיתי להפסיק,הייתי מלקה את עצמי נפשית והביטחון העצמי שלי היה נמוך מאוד,לא כלפי חוץ, רק כלפי פנים, באותם שנים, כשנכנסתי לישיבה גבוהה (גיל 18) , הרגשתי בחוסר ההתאמה בין מה שאני עושה כמעט כל היום, לבין מה שאני עושה בלילה/במקלחת, ניסיתי להפסיק מאוד חזק, ובאמת, באזור אלול היה לי יותר מחודש הפסקה, בערך 50 יום, אבל הניסיון להתגבר היה מאוד בכיוון של להלחיץ את עצמי , דרך לא בריאה בכלל לנפש, בסוף המשכתי ליפול, שכחתי לספר שכשנכנס האינטרנט לבית (בערך בזמן התיכון ששלי) הנפילות עברו גם לאינטרנט, סרטונים פורנוגרפיים וכו'', וכך היה גם בזמן הצבא, הנפילות המשיכו, וכשקניתי את הסמארטפון שלי המצב החמיר אף יותר, היתה לי נגישות מלאה לכל סרטון באינטרנט, ונפלתי המון, במיוחד בזמן שמירות בלילה,היום אני אחרי צבא, בישיבה, אני עדיין נופל, אני לא במצב שונה מהותית ממה שהייתי  בכל השנים , למרות שבאמת ניסיתי עשרות ומאות פעמים להפסיק, אחרי כל פעם באה חרטה אמיתית, הנפילות הקשות ביותר הן כשאני בבית, ואז הפלאפון של בני המשפחה זמין, בישיבה אין לי נגישות לאינטרנט, ב"ה, ואז הנפילות מעודנות יותר (לפחות בלי לזהם את העיניים), לאורך השנים למדתי להילחץ פחות מהבעייה, לא לקחת אותה למקום קיצוני של אשמה ופחד, ללמוד להסתכל לה בעיניים, ללמוד להיות גבר ולהבין שיש לי בעיה ואני רוצה וצריך להתמודד איתה בעצמי עם הרבה עזרה מהקב"ה, לא האשמה היא שתכפר לי על החטא, אלא העבודה האמיתית שאעשה, מה גם שעם כל כך הרבה אשמה אי אפשר לחיות ביומיום, זה ממש מוריד את הביטחון העצמי, את היכולת שלי להיות שמח ולתקשר עם אנשים בצורה טובה, אני כאילו מכונס בתוך עצמי ובתוך מעגל החטא,וכך קשה יותר לצאת ממנו, והכל בזכות האשמה, צריך להרגיש חרטה אמיתית, אבל להיות גבר , ולהגיד טעיתי, והטעות שלי לא צריכה לבוא על חשבון אף אחד, ואני אקום.

ב"ה, אני נמצא במסגרת של תורה שמחזירה לי את השפיות, ברור שאש התורה שורף את כל שאריות החטא, מנסה "לשגות באהבתה תמיד", זאת העצה הכי בדוקה ויעילה, זה מנחם, זה פותח אפיק חיבור חדש לקב"ה, כ"כ אמיתי, רבים המדברים על כך שהחטא של פגימה בברית פוגם כל כך גבוה בנפש האדם עד שהוא חייב עזרה מגבוה , הוא חייב תוכן רוחני כ"כ גבוה שיעזור לו, כי אין חבוש מוציא עצמו מבית האסורים, והתורה היא תוכן רוחני עליון, התורה שמותיו של הקב"ה, אנא נפשי כתבית יהבית, התורה מתמצתת תוכן רוחני עליון שנשפך אל האדם מלמעלה ומחדש אותו ומנחם אותו גם אחרי החטא, אני ממליץ מנסיוני הדל, לכל המכורים שלא נמצאים בעולמה של תורה, לקבוע לימוד יומי רציני של לפחות חצי שעה-שעה, זה החיים שלכם, של האישה שלכם, של הילדים שלכם, זה הכול.

ב"ה, אני מנסה למצוא אישה עכשיו, להקים איתה בית, לכן אני כל כך חייב שפיות, אני לא יכול לצאת עם מישהי כשאני מדוכא, אני חייב להיות במיטבי, מלא ביטחון עצמי, לכן אני הרבה פעמים מדחיק את הנפילות לצערי, אבל אני מקווה שהאתר הזה יוכל לעזור לי להשתקם בצורה יעילה ושכלית, מלאת ביטחון ואמונה בי, ולא בצורה של הפחדות ונטילת אשמה, שבעתי מזה לגמרי.

אני אשמח לתגובות מחזקות ולשמוע סיפורים דומים (אני חושב שאף פעם לא שמעתי חיזוק אישי בנושא הזה כי זה נושא שהוא טאבו- לא מדברים עליו , וממש יעזור לי לשמוע חיזוקים)

בעניין: הסיפור שלי לפני 10 שנים, 6 חודשים #46827

אתה בטוח שלא קוראים לך תמיד בשמחה במקרה משום שהסיפור שלך קופי שלי. רשאי לחפש.
וואו אחי צעד ענק תשאר בקהילה הזאת.
אתה מוזמן לשוחח גם בפרטי. אני בא מאותו רקע ומאותו גיל.(מקווה שאנחנו לא מאותו ישיבה)
דבר אחי. זה עוזר. דבר אליו.
בשמחה.
ברוך ה' נקי מז' אייר התשע"ד.
זוכר שמחיר השימוש, הגיהנום הפרטי, יקר לי מדי (גנבתי מאסירות).

בעניין: הסיפור שלי לפני 10 שנים, 6 חודשים #46884

• brother
  • דירוג פלטיניום
קראתי בשקיקה את כל מה שכתבת, ובכיתי, למה? כי פשוט ראיתי את עצמי שם, גם אני עברתי את כל אשר אתה מספר כמעט(למעט את הקטע של האיפונים...אני לא אוהב דברים כל כך מתקדמים..) דבריך נכנסו לליבי. מאחל לך הרבה מאוד החלמה וצעידה טובה.
הנה קצת התייחסות למה שכתבת:

לאורך השנים למדתי להילחץ פחות מהבעייה, לא לקחת אותה למקום קיצוני של אשמה ופחד, ללמוד להסתכל לה בעיניים, ללמוד להיות גבר ולהבין שיש לי בעיה ואני רוצה וצריך להתמודד איתה בעצמי עם הרבה עזרה מהקב"ה

תחילת דבריך מקסימים, אני מזדהה לחלוטין, קרה לי אותו דבר גם. אך
טעות אחת קטנה יש כאן - ההתמודדות היא רק בעזרתו, הכנס אותו לחיים שלך, התבטל אליו רק כך ההחלמה תבוא! להתמודד בעצמך זה מכור לא יכול לעשות, אני מכור, ניסיתי לבד, לא הצלחתי, ביחד- איתו ועם החברים ב"ה עולים למעלה...

לא האשמה היא שתכפר לי על החטא, אלא העבודה האמיתית שאעשה, מה גם שעם כל כך הרבה אשמה אי אפשר לחיות ביומיום, זה ממש מוריד את הביטחון העצמי, את היכולת שלי להיות שמח ולתקשר עם אנשים בצורה טובה, אני כאילו מכונס בתוך עצמי ובתוך מעגל החטא,וכך קשה יותר לצאת ממנו, והכל בזכות האשמה, צריך להרגיש חרטה אמיתית, אבל להיות גבר , ולהגיד טעיתי, והטעות שלי לא צריכה לבוא על חשבון אף אחד, ואני אקום.

אמת, דברים נפלאים, צריך לדעת להבין שאני חסר אונים מול התאווה, שאין לי יכולת להתמודד איתה.

ב"ה, אני נמצא במסגרת של תורה שמחזירה לי את השפיות, ברור שאש התורה שורף את כל שאריות החטא, מנסה "לשגות באהבתה תמיד", זאת העצה הכי בדוקה ויעילה, זה מנחם, זה פותח אפיק חיבור חדש לקב"ה, כ"כ אמיתי, רבים המדברים על כך שהחטא של פגימה בברית פוגם כל כך גבוה בנפש האדם עד שהוא חייב עזרה מגבוה , הוא חייב תוכן רוחני כ"כ גבוה שיעזור לו, כי אין חבוש מוציא עצמו מבית האסורים, והתורה היא תוכן רוחני עליון, התורה שמותיו של הקב"ה, אנא נפשי כתבית יהבית, התורה מתמצתת תוכן רוחני עליון שנשפך אל האדם מלמעלה ומחדש אותו ומנחם אותו גם אחרי החטא, אני ממליץ מנסיוני הדל, לכל המכורים שלא נמצאים בעולמה של תורה, לקבוע לימוד יומי רציני של לפחות חצי שעה-שעה, זה החיים שלכם, של האישה שלכם, של הילדים שלכם, זה הכול.

מצטער, רבים ניסו ולא הצליחו, התורה לפעמים לא מספיקה כאן, פה לומדים שצריך משהו אחר, חזק יותר, צריך את המקור שממנו היא הגיע, אותו יתברך.
אתה בעצמך אמרת שאתה כבר לומד הרבה שנים בישיבה ובכל זאת לא הפסקת! למה? כנראה שהתורה לא גורמת להפסיק....

ב"ה, אני מנסה למצוא אישה עכשיו, להקים איתה בית, לכן אני כל כך חייב שפיות, אני לא יכול לצאת עם מישהי כשאני מדוכא, אני חייב להיות במיטבי, מלא ביטחון עצמי, לכן אני הרבה פעמים מדחיק את הנפילות לצערי, אבל אני מקווה שהאתר הזה יוכל לעזור לי להשתקם בצורה יעילה ושכלית, מלאת ביטחון ואמונה בי, ולא בצורה של הפחדות ונטילת אשמה, שבעתי מזה לגמרי.

יש כאן מקום נפלא להחלמה, צריך רק לדעת לבטל את העצמיות שלך, לדעת לשים את הגאווה בצד ולצעוד קדימה!

אשמח מאוד להיות בקשר אם אתה מסוגל... אפשר להתחיל במייל אם תרצה, ולהתקדם יחד.
אני תמיד הרגשתי שחסר לי החיבוק הגדול שיקרב אותי אליך.

לכן החלטתי שאת החיבוק הזה אני רוצה להעניק לכל מי שרק יבקש

בחיבוק גדול ואוהב שרק אח יכול לתת.
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 6 חודשים על ידי .

בעניין: הסיפור שלי לפני 10 שנים, 6 חודשים #46923

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
אוסיף ברשותך אחי מילה בקשר ללימוד התורה.

התורה היא סם החיים ועוזרת בהתמודדות מול היצר. כששוגים באהבתה תמיד אין זמן לשטויות אחרים.

זה הכל טוב ויפה לאדם נורמלי שהיצר מושך אותו למקומות לא טובים.

כאן אבל למדתי שאני כמכור לא נחשב כאדם עם דפוסי התנהגות נורמליים בקשר לתאווה, וממילא התאווה אצלי לא נחשבת ליצר הרע, אלא מסווגת בכלל כמחלה, ובמילא בקשר למחלה אין שום עניין לפנות לשטייגען בלימוד תורה כי התורה עצמה אומרת שכשחולים הולכים לרופא לבקש רפואה. אדם שנשברה לו עצם יגש למיון לשים גבס ולא יגש לבית המדרש ללימוד גמרא.

גם כאן, התורה אומרת לגשת לרופא שבמקרה הזה פה מציעים את הטיפול הרפואי שנקרא 12 הצעדים, וכך יכולים בעז"ה להירפא.

זה הכל כמובן אם אתה מכור. אם לא, וזה רק יצר הרע גדול, ודאי שהתורה אכן אמורה לעזור לך לצאת מזה. כמו כל דבר עבירה.

בהצלחה.

בעניין: הסיפור שלי לפני 10 שנים, 6 חודשים #46939

כל כך מעורר הזדהות דווקא בגלל שהתופעה כ"כ נפוצה ומוכרת אישית להרבה מאיתנו.
אני שמח לראות שעברת תהליך נפשי של יציאה מרגשות האשם וההלקאה שלא פעם חוסמים את האפשרות שלנו לראות את עצמנו באמת ולפנות אל עזרה מחוצה לנו.
אני מקווה שתמשיך להיות כאן בפורום בקביעות, כי לפחות לפי הבנתי התהליך שרובנו צריכים לעבור הוא תהליך עמוק של שינוי, תהליך של חיים שלמים.
אוהב,
התנערי.

בעניין: הסיפור שלי לפני 10 שנים, 6 חודשים #47130

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
שלום לך אופטימיות יקר!
ברוך הבא לאתרא קדישא הדין 
מאחל לך הרבה הצלחה בהמשך
יכול לספר לך שבאופן אישי האתר הזה שינה את חיי

השאלה האם אני מכור או סתם יש לי יצר הרע גדול
היא שאלה שכבר הרבה "דיו" נשפך עליה...
אפשר לראות בקישור הבא...
www.guardyoureyes.org/forumheb/index.php?topic=3538.msg36911#msg36911

בהצלחה רבה מכל הלב
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: הסיפור שלי לפני 10 שנים, 6 חודשים #47152

שלום לך. כל הכבוד על האופטימיות. גם לי הייתה כזו והרבה. אבל למרות האופטימיות והעין הטובה על עצמי המשכתי ליפול.
היום אני מבין שאף פעם לא באמת עבדתי על המחלה הזו...
פה זה המקום הכי טוב שיש ע"מ להרפא מזה. תקרא באתר - יש פה המון מה ללמוד מאנשים שעברו את כל דרך החתחתים הזו, וב"ה הצליחו...
יש קבוצות טלפוניות ויש גם גם קבוצות חיות זה ממש מים קרים על נפש עייפה .
בהצלחה ! אשמח לשוחח. ראה ב- My Messages פה למעלה.
"הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָ ם אִם תִּמְצְאוּ אֶת דּוֹדִי מַה תַּגִּידוּ לוֹ שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי."

בעניין: הסיפור שלי לפני 10 שנים, 1 חודש #56976

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
איכה?
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.54 שניות

Are you sure?

כן