ברוכים הבאים, אורח

צעדים ראשונים באתר...
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: צעדים ראשונים באתר... 2151 צפיות

בעניין: צעדים ראשונים באתר... לפני 10 שנים, 6 חודשים #45949

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
שלום לידי זהב. אם לך טבילה עזרה = אני ממש מקנא בך. בהרצינות! הלוואי עלי! אני ניסיתי טבילות ותיקון הכללי (אפילו הטבלתי את הבגד ש"נטמא" בידיעה גמורה שאם זה גם נטהר עכשיו אשאר טהור לנצח) לצערי דבר לא עזר לי. היום אני גם יודע למה. ומטפל בשורש הבעיה.
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: צעדים ראשונים באתר... לפני 10 שנים, 6 חודשים #46016

• Gold hands
  • חבר קבוע

שלום לידי זהב. אם לך טבילה עזרה = אני ממש מקנא בך. בהרצינות! הלוואי עלי! אני ניסיתי טבילות ותיקון הכללי (אפילו הטבלתי את הבגד ש"נטמא" בידיעה גמורה שאם זה גם נטהר עכשיו אשאר טהור לנצח) לצערי דבר לא עזר לי. היום אני גם יודע למה. ומטפל בשורש הבעיה.

הטבילה יכולה להיות בעלת משמעות כפולה (אם לא יותר):

1. טהרה ופעולה סגולית (מבין בהחלט את מי שניסה ולא הצליח...)

2. חכמים אומרים שבעל קרי אסור בדברי תורה (ולא נכנס לדיון של פסיקת ההלכה בימינו). לדעת רבי חנינא (ברכות כב.) הסיבה היא לשמור על גדרי הצניעות, מזכיר מאד את העיקרון של השבועות שרבים רבים משתמשים בו על מנת להיוושע. הרעיון של חז״ל הוא שאם אדם ידע שעל כל חטא נמנע ממנו ללמוד תורה או להתפלל עד שיטבול הרי שהוא ימנע מלחטוא. רבי חנינא ממחיש את העקרון בעזרת מעשה:

מעשה באחד שתבע אשה לדבר עבירה. אמרה לו: ריקא! יש לך ארבעים סאה שאתה טובל בהן?! מיד פירש. (הפיסוק שלי כמובן)

אני  הצבתי לעצמי את הכללים האלו בחומרה יתרה (שוודאי לא על פי פסיקת ההלכה) וכך זה שמר עלי.

3. ברור שקיים גם החשש שאנשים יתחילו לשאול (כולל האשה אשר נתן עמדי..) מה אני מחפש במקווה לפני ערבית או באמצע היום וכך נכנס עיקרון הבושה שמונע גם.

בעניין: צעדים ראשונים באתר... לפני 10 שנים, 6 חודשים #46022

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
חבר מתוק אתה מזכיר לי סיפור כואב
גם אני יועצתי על ידי רבי בישיבה להישבע שאלך למקווה בכל פעם... והתוצאה היתה שאחרי יומיים כבר הייתי מנוי במקווה השכונתי. בתחילה זה עזר לי לא לאונן במשך היום. עד שגילתי שהמקווה עצמו הוא מקום מעולה לתאווה, (וגם אפשר לטבול מייד...)
הסוף הוא שהיום אני לא יכול ללכת למקווה כלל.
ועל זה נאמר חכמים הזהרו...
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.38 שניות

Are you sure?

כן