ברוכים הבאים, אורח

חייב עזרה!!!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: חייב עזרה!!! 3102 צפיות

חייב עזרה!!! לפני 10 שנים, 8 חודשים #42957

בס"ד!

שלום לכם אני נער בגיל 17 דתי לומד בישיבה..אני לצערי כבר המון שנים בתוך התאווה..יש לי בבית רימון אבל אפשר לעקוף את זה בלי בעיה! אני מאוד אוהב את התורה ומשתדל בעבודת ה'..זאת הבעיה הכי קשה שיש לי שפשוט מפריעה לי  בהתקדמות שלי, אף אחד במשפחה שלי לא יודע את זה! בבית שלי רוצים שאני יהיה רב, ותופסים ממני כצדיק וגם בישיבה שלי..ומשבחים אותי וכו אבל זה לא אני!!! אני יכול לחטוא יום אחד ואז מיד להתחזק וללמוד, וכמובן לא עוברים יומיים במקרה הטוב ואני נופל עוד פעם אני חייב עזרה!!!!!

בעניין: חייב עזרה!!! לפני 10 שנים, 8 חודשים #42976

עם ישראל חי, שלום וברכה.

גם אני חדש פה אבל הדברים שלך ריגשו אותי.
א. אתה לא חוטא, אתה מכור. זה עניין אחר לגמרה. צריך להתחיל להיכנס לעניינים פה ולאט לאט לעבוד על ההתמכרות.
ב. אני הייתי במצב דומה, הבעיה שלי שלקח לי הרבה זמן עד שהגעתי לאתר הזה. (כיום אני בן 27). אם הייתי מגיע לפה בגילך היום הייתי במקום אחר לגמרה.
אני מציע לך להוריד את המדריך ולקרוא אותו. לי זה עזר המון ונתן לי להתחיל בדרך חדשה. אני קראתי אותו דרך הפלאפון ככה אף אחד לא "יעלה" על מה שאתה קורא.
תשלח מייל לעזרה של האתר ותתחיל להשתתף... זה חשוב מאוד.

אתה באמת צדיק. התמכרות זה לא חטא, זה משהו אחר.
כולנו פה בסירה אחת וכולנו רוצים להגיע לאוטו מקום.
אז בהצלחה, אוהבים אותך מאוד.

בעניין: חייב עזרה!!! לפני 10 שנים, 8 חודשים #42987

תודה רבה לך רוצה בטוב!

בעניין: חייב עזרה!!! לפני 10 שנים, 8 חודשים #43007

• תורת השם
  • דירוג פלטיניום
  • נפילה ועוד נפילה... אוי מה שהבין הזמנים הזה עושה..
וואו. אני כל כך מזדהה עם הדברים שאתה כותב. כל כך חש וחי את זה.
אני נמצא בדיוק באותה סיטואציה, ואני באמת מבין לליבך.
אני סה"כ בן 15 וראיתי כל כך הרבה דברים. נגדיר את זה בצורה שהגעתי לראיה הכי גרועה בעולם הפורנו...
אני עכשיו נמצא במשבר כבד למען האמת.
אבל אני בטוח שזה היה מגיע לי כי לא ידעתי לפעול נכון.
מציע לך לשוטט בפורום, לעיין, להתכתב ולהיכנס לענינים.
אתה יכול גם לבחון את המצב שלך בפורום לוח מרכזי האם אתה חסר אונים [באשכול הראשון].
מאחל לך הרבה בצלחה אח יקר.
ורציתי גם להצטרף לדברים שכתב רוצה בטוב. אתה לא חוטא. כולנו פה חולים, סובלים ונאנקים מאותה המחלה, ואנחנו צריכים לנתב את עצמנו לדרכים הנכונות, ולהתמודד בחכמה מול התועבה.
כמובן שזה לא מהווה הצדקה למעשינו. אבל בשום אופן לא נברח מהמציאות, נכיר בעצמנו ונגיע לפסגות בע"ה.
בהצלחה רבה אח יקר! שבוע טוב ונקי!
כח רצון יכול לגבור בקלות על התאווה, הבעיה שכשמגיעה התאווה - כח הרצון לא נמצא שם...

לא תנצחו אותי כל כך מהר. התאווה המיותרת ימ"ש, התאווה הצריכה הי"ו.

בעניין: חייב עזרה!!! לפני 10 שנים, 8 חודשים #43089

מה אתה מתכוון הראיות הכי גרועות?

בעניין: חייב עזרה!!! לפני 10 שנים, 8 חודשים #43100

יש דברים שעדיף לא לפרט.
לדעתי.

בעניין: חייב עזרה!!! לפני 10 שנים, 8 חודשים #43134

• תורת השם
  • דירוג פלטיניום
כמו שכתב רוצה בטוב. אין עניין לפרט, זה רק יכול לעורר את התאווה.
ואם אתה לא מבין, תמשיך גם לא להבין. אני רק יצר הסקרנות הביא אותי לשאול תחתית.
תתרכז יותר להתמודד במצב שלך, ולא במצב שעתיד להיות, חלילה, שלך.
לילה טוב ונקי!
כח רצון יכול לגבור בקלות על התאווה, הבעיה שכשמגיעה התאווה - כח הרצון לא נמצא שם...

בעניין: חייב עזרה!!! לפני 10 שנים, 7 חודשים #43518

תראו אחים יקרים שלי! אני נופל מקסימום שלוש פעמים בשבוע וזה לעיתים רחוקות,  האם אני צריך טיפול פסיכולוגי? אין לי שום עניין באתרי הכרויות וכו'.

בעניין: חייב עזרה!!! לפני 10 שנים, 7 חודשים #43528

• תורת השם
  • דירוג פלטיניום
תראה אני לא וותיק באתר, וכ"ש לא וותיק לענות על ענינים כאלה.
אבל טיפול פסיכולוגי מעכשיו? לא חבל? זה דבר שאתה יכול לפטור אותו בעצמך...
אם תראה שאתה לא מתחבר לאופנים ולדרכים שהאתר מציע אתה יכול ללכת לטיפול.
רק נקודה למחשבה.

בעניין: חייב עזרה!!! לפני 10 שנים, 7 חודשים #43536

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!

בס"ד!

אני יכול לחטוא יום אחד ואז מיד להתחזק וללמוד, וכמובן לא עוברים יומיים במקרה הטוב ואני נופל עוד פעם אני חייב עזרה!!!!!

תראו אחים יקרים שלי! אני נופל מקסימום שלוש פעמים בשבוע וזה לעיתים רחוקות,  האם אני צריך טיפול פסיכולוגי? אין לי שום עניין באתרי הכרויות וכו'.

אח יקר ואהוב,
לא הבנתי בדיוק איפה אתה אוחז.. אוכל רק לספר לך על עצמי.

אני מכור! אובססיבי, לא יכול להפסיק לעשות את מה שאני לא רוצה לעשות. ניסיתי את כל החיזוקים וללא הועיל.
הדבר הכי מבורך שקרה לי זה שנכנסתי לשמור עינך. מצאתי פיתרון! מצאתי דרך!
אם אתה רוצה לשמוע מה עובד לי ומה עובד לחברים אחרים, נשמח לשתף אותך בניסיון שלנו.

להחלמה אין תנאים! חוץ מהתנאי שאתה רוצה באמת להחלים ומוכן לעשות הכל למען המטרה הזו.
האם אתה מוכן לעשות הכל?

אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: חייב עזרה!!! לפני 10 שנים, 7 חודשים #43609

אחים אהובים שלי! ! רציתי לשאול משהו, באתר וגם המשתמשים, כל הזמן מדגישים את העניין הזה שאנחנו לא חוטאים אלא מכורים ואני רוצה לשאול מה ההבדל בין חוטא למכור? בשמיים לא מחשיבים לנו את זה? ! האם אנו לא נכנסים בגדר של הרשעים כפי שכתוב בספרי המוסר  .ובנוסף יש לי חבר שהוא גם בן 17 אבל הוא ממש קדוש! ! לא מעניין אותו נשים, ואפילו על נשים צנועות הוא לא מסתכל, , ואנחנו חברים מאוד מאוד טובים, וזה מצער אותי שהוא במעלה עצומה ואני לעומת זאת, ממש טמא. האם אני צריך להצטער או לא? אשמח אם תענו לי על שתי שאלותי.

בעניין: חייב עזרה!!! לפני 10 שנים, 7 חודשים #43616

• אחד
  • דירוג כסף
ההבדל בין מכור לחוטא שחוטא עושה את הדברים מרצון לחטוא ומכור עושה את הדברים בלי שליטה על עצמו אין לו את הבחירה האם לאונן או לא זה משהו כפייתי אני יכול להעיד על עצמי שלפעמים אני לא נהנה מזה ובכל זאת אני מאונן אין לזה הסבר אחר חוץ ממחלה וכמו שלא יבואו בשמים בתביעה לאדם שוטה למה חיללת שבת וכמו שידוע שוטה פטור מכל המצוות אנחנו המכורים בעניין הזה של התאווה אנחנו בגדר של שוטה (זה כמובן לא מתיר להמשיך לאונן בפרט שיש את שמור עינך שיכול לעזור לנו להבריא....)
ולגבי החבר אל תקנא באף אחד יתכן שבשמים אתה בדרגה גבוהה יותר כי לך יש התמודדויות יומיומיות עם היצר ואולי אצלו יש פחות התמודדויות ולכן המעלה שלו פחותה אז אל תשווה את עצמך לאחרים כי אנו לא יודעים חשבונות שמים ובכלל לא כדאי להשוות לאחרים כי כל אחד הוא בן יחיד ואהוב אצל הקב" ולכל בן יש את המיוחדות שלך.
בהצלחה אח יקר

בעניין: חייב עזרה!!! לפני 10 שנים, 7 חודשים #43627

האם בבית דין יתקבל הטענה הזאת מי שחטא באשת איש ודאי יהרגו אותו . יכול להיות שבבי"ד שלמעלה זה משהו אחר.2) איפוא הגבול הרי כל אחד שעובר יטען אני מכור אני לא יכול
אני לא חושב שיש משהו שיגיד אני יכול להתאפק ובכל זאת אני חוטא, עכ"פ הענין לא פשוט כלל .והלואי שנזכה כולנו לשנה טובה ובריאה בגוף ונפש.

בעניין: חייב עזרה!!! לפני 10 שנים, 7 חודשים #43640

• elya
  • חבר חדש
עם ישראל חי שלום!
אני גם חדש בפורום, אבל בכל זאת אני אגיד לך כמה דברים שאני חושב על הדברים שכתבת אולי הם יכולים לעזור..
1. מההודעה הראשונה שלך נשמע שהנפילות שלך גורמות לך להרגיש רחוק מה' וצבוע, לענ"ד חשוב מאוד לנסות לשנות את ההסתכלות הזו על הנפילה כאילו שהיא אומרת שאנחנו אנשים רעים, חוטאים שרחוקים ה', כמו שאולי קצת אפשר להבין מאיך שכתבת על עצמך בהודעה הראשונה... אתה אומר שב"ה אתה מחובר לתורה ואוהב ללמוד- אל תתן לנפילות לגרום להרגיש צבוע, החיבור שלך לתורה זה הדבר האמיתי שקיים בך והוא המהות האמיתית שלך, והנפילות לעומת זאת זה דבר שלצערנו נשאבנו אליו, אך האמת שקיימת בנו היא שונה לגמרי.
2. לגבי הקנאה בחבר- קודם כל באופן כללי לא טוב לקנא, או להצטער מהצלחה של מישהו אחר, אבל זה לא הנושא... עכ"פ ביחס להסתכלות שצריכה להיות לנו על עצם התאווה, לענ"ד יותר נכון ובריא להסתכל על עצם המשיכה כדבר חיובי ונפלא, וככל שהוא קיים באדם יותר זה מעיד על כך שהאדם יותר בריא וכוחות נפש שלנו במקום הנכון... (אדם שהמשיכה שלו חלשה בבעיה לא קטנה ג"כ) אבל אע"פ שהכוחות מצד עצמם הם נפלאים אנו צריכים לשמור עליהם ולא להשתמש בהם בצורה אסורה, טפשית וחסרת אחראיות.
2. דבר אחרון שחשוב לי להגיד לך- עצה שאני יכול להגיד לך ממה שלמדתי על עצמי- אל תעזוב את הפורום הזה, אתה בגיל יחסית צעיר ב"ה, תנסה לפעול ע"פ הצעדים שממליצים כאן, ותעשה הכל בשביל לצאת ולהיגמל מהתאווה, ותחזור להרגיש את עבודת ה' בנקיות ובטהרה בהמשך החיים (כיום אני בן 21 וראיתי את הפורום הזה כבר לפני כמה שנים ולא סמכתי על העצות ועל הדרכים לפתרון, ולצערי עד היום אני עוד נופל- ולדעתי אם הייתי נשאר בפורום ומחליט שלא משנה מה אני עושה הכל על מנת להיגמל בעזרת הכלים שנותנים כאן, אולי המצב שלי היום היה יותר טוב...)
אני מקווה של אמרתי כאן דברים שסותרים את אחד העקרונות שמדריכים כאן בפורום, עכ"פ ניסיתי לומר את מה שאני חושב..
בהצלחה!
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 7 חודשים על ידי .

בעניין: חייב עזרה!!! לפני 10 שנים, 7 חודשים #43674

• תורת השם
  • דירוג פלטיניום
חוץ מכל מה שכתבו למעלה, יש למעשה הבדל בין מכור לחוטא, שחוטא זה 'חטא' או 'פשע' ומכור זה 'עוון'.
וגם לי יש חבר ויותר צדיקים יר"ש, וכואב לי לדעת כמה הם נכללים בעם ישראל קדושים, איפה אני ואיפה הוא.
אבל אני יודע שהחיים שלו הם 'סבבה'. הוא יש לו הורים ישיבשעים, מושגי בני תורה, ואני צריך להתמודד בבית עם אינטרנט [היינו טומאה = נוגדן קדושה].
שבוע טוב אחי

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.56 שניות

Are you sure?

כן