ברוכים הבאים, אורח

חדש, אשמח לעצות מהוותיקים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: חדש, אשמח לעצות מהוותיקים 1200 צפיות

חדש, אשמח לעצות מהוותיקים לפני 10 שנים, 8 חודשים #42078

שלום וברכה,
ראשית כל רציתי מאוד להודות לכם על כל העזרה והתמיכה שלכם, אשריכם ואשרי חלקיכם ותבורכו מפי עליון..
נתחיל קצת על עצמי..
אני בחור כבר לא כ"כ צעיר, עוסק בתחום המחשבים. וכמו כולם כאן מאז היותי צעיר נפלתי לצערי בתופעה הידועה.
האמת שהנסיון הגדול שלי הוא לא הצפיה בפורנוגרפיה, אני הצלחתי ברוך ה' לצאת מזה.
אלא על השז"ל (לצערי) כמה שאני משתדל להפסיק אני פשוט לא מצליח..
אני מעוניין שתעזרו לי ותמליצו לי איך וכיצד להתרחק מהחטא ומהעוון הנורא הזה, אני מבין בדיעבד שאני מכור לזה לצערי..
אשמח לכל עזרה /הערה /הצעה בנושא..
תודה, ושבוע טוב לכולם!

בעניין: חדש, אשמח לעצות מהוותיקים לפני 10 שנים, 8 חודשים #42095

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
בוקר טוב.
אני למדתי על עצמי כמה דברים:
1. כל עוד אני קראתי לזה 'התופעה הידועה', 'העוון המר', 'היצר הזה'. כל עוד הכחשתי את העובדה שזה איפה שאני כרגע. אני אוהב לאונן. זה מה שמעניין אותי. זה מטורף, לא הגיוני, לא סביר בגלל מדרגתי הרוחנית, אבל זו העובדה המרכזית של חיי בשנים האחרונות. כל עוד אמרתי לעצמי כל הזמן 'זה לא אני' 'זה לא אני', לא הצלחתי לבקש עזרה ולעשות מה שאמרו לי. כל הזמן התייסרתי על המציאות שנכפתה עלי, בכיתי, אבל שמרתי הכל בלב. זה היה כל כך מפחיד לדבר על זה עד שזה פשוט נשאר שם. שנים על גבי שנים.
להודות בבעיה זה גם אומר לקבל את עצמי כסובל ממנה.

2. אם אתה מכור, אז זה אומר עליך כמה דברים. עלי זה אמר את הדברים הבאים
א. זה לא עניין של 'טוב ורע'. יש לי בעיה שהיא על סף הבעיה הנפשית, על סף הבעיה הגופנית ובעיקר בעיה רוחנית. הבעיה הזו לא נותנת לי מנוח, אבל מצד שני היא הייתה יכולה להתבטא באותה המידה באובססיה לשוקולד או לרכיבה ל אופניים. אין משהו מגונה וייחודי בלהיות אובססיבי לאוננות. זה פשוט הייתה הדרך שלי.

ב. אוסיף עוד כמה דברים בהמשך היום.פתאום שמתי לב שאני חייב לרוץ לתפילה:-)

תודה על השיתוף, מקוווה שתישאר איתנו ,
נתן במתנה
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: חדש, אשמח לעצות מהוותיקים לפני 10 שנים, 8 חודשים #42123

• tomt1215
  • חבר ותיק
אהלן "משתדל תמיד" .
אני לא מהמחלימים הגדולים אבל..
קודם כל ברוך הבא למקום חם ואוהב ותומך.
עד עכשיו יש לי הבנה שהבעיה שלי היא לא האוננות אלא הפתרון שלי להתייחסות המעוותת שלי לחיים שלי . צורת הסתכלות , תבניות המחשבה שמובילים אותי להיתפס למשהו בצורה אובססבית.
אין כאן פתרון קסם או עצה שתפתור הכל , זה עבודה קשה על עצמי , שחורה שלפעמים גם מתייאישים ממנה.
בהצלחה

בעניין: חדש, אשמח לעצות מהוותיקים לפני 10 שנים, 8 חודשים #42135

בוקר טוב.
אני למדתי על עצמי כמה דברים:
1. כל עוד אני קראתי לזה 'התופעה הידועה', 'העוון המר', 'היצר הזה'. כל עוד הכחשתי את העובדה שזה איפה שאני כרגע. אני אוהב לאונן. זה מה שמעניין אותי. זה מטורף, לא הגיוני, לא סביר בגלל מדרגתי הרוחנית, אבל זו העובדה המרכזית של חיי בשנים האחרונות. כל עוד אמרתי לעצמי כל הזמן 'זה לא אני' 'זה לא אני', לא הצלחתי לבקש עזרה ולעשות מה שאמרו לי. כל הזמן התייסרתי על המציאות שנכפתה עלי, בכיתי, אבל שמרתי הכל בלב. זה היה כל כך מפחיד לדבר על זה עד שזה פשוט נשאר שם. שנים על גבי שנים.
להודות בבעיה זה גם אומר לקבל את עצמי כסובל ממנה.

2. אם אתה מכור, אז זה אומר עליך כמה דברים. עלי זה אמר את הדברים הבאים
א. זה לא עניין של 'טוב ורע'. יש לי בעיה שהיא על סף הבעיה הנפשית, על סף הבעיה הגופנית ובעיקר בעיה רוחנית. הבעיה הזו לא נותנת לי מנוח, אבל מצד שני היא הייתה יכולה להתבטא באותה המידה באובססיה לשוקולד או לרכיבה ל אופניים. אין משהו מגונה וייחודי בלהיות אובססיבי לאוננות. זה פשוט הייתה הדרך שלי.

ב. אוסיף עוד כמה דברים בהמשך היום.פתאום שמתי לב שאני חייב לרוץ לתפילה:-)

תודה על השיתוף, מקוווה שתישאר איתנו ,
נתן במתנה

שלום "נתן במתנה"
ראשית כל תודה על התגובה.
ברצוני לתת הערות על הנאמר..(אם הבנתי נכון את כוונתך)
להתעלם מזה לא נראה לי כפיתרון לבעיה(אף פעם לא פותרים בעיה ע"י בריחה מהבעיה)
חוץ מזה שאני לא משווה את זה ל"סתם" תאווה, (לדוגמה- שוקולד, רכיבה על אופניים) כי כשאני עושה את הדברים האלה אין כל פסול, מה שאין כן במקרה שלנו. כל יום בסליחות אני אומר:"שיחתנו זרע קודש לבטלה ובראנו משחית לחבל..."
ואחרי זה שוב פעם נופל..
אז לעניות דעתי אני כן רואה את זה כפסול..
תודה רבה לך!

אהלן "משתדל תמיד" .
אני לא מהמחלימים הגדולים אבל..
קודם כל ברוך הבא למקום חם ואוהב ותומך.
עד עכשיו יש לי הבנה שהבעיה שלי היא לא האוננות אלא הפתרון שלי להתייחסות המעוותת שלי לחיים שלי . צורת הסתכלות , תבניות המחשבה שמובילים אותי להיתפס למשהו בצורה אובססבית.
אין כאן פתרון קסם או עצה שתפתור הכל , זה עבודה קשה על עצמי , שחורה שלפעמים גם מתייאישים ממנה.
בהצלחה

שלום "tomt1215"
תודה רבה..
אני מוכן לקבל על עצמי בע"ה את העבודה הקשה, הרי לשם כך התכנסנו..
תודה רבה על הזמן שלכם..

בעניין: חדש, אשמח לעצות מהוותיקים לפני 10 שנים, 8 חודשים #42148

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
שלום לך, זכיתי לעלות על רכבת ההחלמה כמה תחנות קודם לאחרים, נשארתי עליה ולמעשה זכיתי במתנת הנקיון בגלל חשבונות שמיים, איני יכול לומר לך מה הסיבה שזה עובד, אני יכול לתאר לך מה עשיתי ומה קרה לי, אם תעשה את אותם הדברים בעצמך, אם תשקיע מאמץ בשביל להחלים כפי שהשקעת בשביל להשיג את התאווה יש לי יסוד סביר להניח שהם יתרחשו גם אצלך. 

היה עלי להבין שיש כאן עסק רציני, לא 'עצות', זה לא משחק שחמט בהתכתבות ברשת. זו דרך חיים שמצריכה השקעה גדולה ומחשבה רצינית. התחלתי להקשיב לבעלי הנסיון, סגרתי את הפה ופתחתי את האוזניים, ניסיתי להפנים תפיסת עולם אחרת - אינך רשע הבורא מחבלים, אתה חולה בשיטיון שלא מצליח לעצור את עצמו להיכנס אל מלכודות התאווה.

הסבירו לי שיש פעולות שנחשבות לדברים אחרים אצל אנשים שונים. כשם שילד עם תסמונת לא 'מחלל שבת', כך מכור שמשתמש לא בורא מחבלים, כן, יש בני אדם שסובלים מהפרעות נפשיות ואינם עומדים לדין. מדין שוטים. ומי שבוכה באמת בסליחות על שיזולי"ו ואח"כ משז"ל שוב הוא לא רשע אלא שוטה, חולה.

אם אתה רשע אאחל לך שתחזור בתשובה שלימה, אבל אם אתה חולה כמוני, שהרגיע את יסורי המצפון שלו עם עוד שימושים, אם פתרת כמוני בעיות קטנות על ידי יצירת בעיות גדולות עוד יותר, אז יתכן שכדאי לך לחשוב ברצינות על מה שעזר לי - תוכנית 12 הצעדים - על פיה כבר שמונה שנים ועשרים וארבעה ימים אני לא עושה את מה שעשיתי, ועשיתי.

שיהיה לך בהצלחה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: חדש, אשמח לעצות מהוותיקים לפני 10 שנים, 8 חודשים #42515

• תורת השם
  • דירוג פלטיניום
  • נפילה ועוד נפילה... אוי מה שהבין הזמנים הזה עושה..
קודם כל שלום וברוכים הבאים לפורום.
אני לא וותיק, אבל לפחות למדתי מהוותיקים, ולמדתי מעצמי.
אצלי הצפייה חמורה יותר מההוז"ל, אבל בכל אופן תמיד שאני מגיע למצב של תאווה, ואני משתדל שלא, ורצון להוז"ל אני פשוש מחזיק את עצמי דקה על הצד / על הגב, וחושב את כל המחשבות האפשריות. זה עובד בצורה שאינה מובנת כלל. אני בטוח שגם אצלך ואצל כל אחד זה יכול להועיל.
אם לא - לא נורא. לכל אחד יש את הEASY WAY שלו, והדרכים האלה לפעמים יכולות להיות קלות לך וקשות לאחרים.
מציע לך גם לעיין בקולות של החלמה ורעיונות וציטוטים. אתה יכול להפיק משם הרבה תועלת.
שבת שלום!
כח רצון יכול לגבור בקלות על התאווה, הבעיה שכשמגיעה התאווה - כח הרצון לא נמצא שם...

לא תנצחו אותי כל כך מהר. התאווה המיותרת ימ"ש, התאווה הצריכה הי"ו.

בעניין: חדש, אשמח לעצות מהוותיקים לפני 10 שנים, 8 חודשים #42541

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
שלום לך משתדל תמיד. שבוע טוב

עדיין איתנו?
עדיין מחפש עצות?

אני רוצה לכתוב, אבל מה זה יעזור אם אמליץ לך להישאר איתנו ולא להיעלם אם אתה לא כאן?! 

ולהמלצה בקצרה, שאר איתנו. שאל תרץ, כתוב וקרא, העיקר אל תיעלם, קורים כאן דברים טובים.

אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.40 שניות

Are you sure?

כן