ברוכים הבאים, אורח

חבר חדש מבקש אבחנה והכוונה....
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: חבר חדש מבקש אבחנה והכוונה.... 948 צפיות

חבר חדש מבקש אבחנה והכוונה.... לפני 10 שנים, 8 חודשים #41795

• kol
  • חבר ותיק
שלום חברים
ראשית תודה רבה למקום הנפלא הזה ה' ישלם שכרכם,
אני נשוי + ועדיין נופל בתאוות דרככם הבנתי שאני חולה ואני מחפש רפואה
הורדתי את המדריך ונרשמתי לקבלת מייל יומי עכשיו לאחר חודשים ארוכים
החלטתי להצטרף לפורום בתקווה שאמצא מזור למחלתי היתי מאד רוצה אם אפשר לדבר אם מישהו מקצועי שיאבחן אותי וידריך אותי.
תודה רבה על הסבלנות .
התאווה מאש ואני בשר ודם,
רק מי שיצר את האש יכול עליה...

בעניין: חבר חדש מבקש אבחנה והכוונה.... לפני 10 שנים, 8 חודשים #41796

• אוהב
  • דירוג כסף
ברוך הבא!!!

הישאר איתנו, קרא בפורומים, ותמצא כאן הרבה הדרכה, והרבה הרבה דרכי רפואה למחלה הנוראה הזאת.

אוהבים אותך

אוהב
מנסה להיות נקי, בעזרת הבורא האוהב והאהוב.

בעניין: חבר חדש מבקש אבחנה והכוונה.... לפני 10 שנים, 8 חודשים #41800

• tomt1215
  • חבר ותיק
אהלן קול !
ברוכים הבאים ! הפורום כאן הוא חלק מהרבה כלים כדי להשאר נקי.
הייתי מציע לך להתקשר לקבוצות הטלפוניות
וגם לבקש "מפרוזדור " את הספר הלבן והגדול . לקרוא בספרות מעט כל יום.
ואח"כ לבקש ספונסר , ומה שהכי עוזר זה להגיע לקבוצות חיות.
אשמח לעזור

בעניין: חבר חדש מבקש אבחנה והכוונה.... לפני 10 שנים, 8 חודשים #41873

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
שלום חבר וברוך הבא,

אני רואה שאתה מחפש עזרה מקצועית, אז אני נזכר בספר של הרב ד"ר אברהם טווערסקי שסיפר כיצד הוא נחשף לכל הענין של הגמילה מהתמכרויות. הוא פגש איזו אלכוהוליסטית במצב אנוש שהלכה לשופט וביקשה ממנו לאשפז אוותה בכפיה למשך שנה בבית חולים לחולי נפש כדי שתוכל להפסיק להרוס לעצמה את החיים. אחרי שנה כשהיא יצאה מהאישפוז שכפתה על עצמה היא פגשה את הד"ר וסיפרה לו שהיא הולכת לקבוצות גמילה שנקראות AA והוא ניסה להבין איך זה עובד.

היא סיפרה שהם יושבים ביחד חבורה של מכורים וקוראים מהספרות של הקבוצה, משתפים במה שעובר עליהם ומתפללים. הד"ר לא בדיוק הבין איך זה עובד אז הוא שאל האם יש גם פסיכולוגים ופסיכיאטרים שמשתתפים במפגש, והיא ענתה שאין פסיכיאטרים אבל יש פסיכולוג אחד, אך למרבה הצער הוא עדיין לא הפסיק לשתות...

הרעיון הוא שבמחלה הזאת שנקראת התמכרות, יש לנו המכורים הרבה יותר אפשרויות וסיכויים לעזור לחולה אחר מאשר האפשרויות והסיכויים שיש לאנשי המקצוע. (אני לא מדבר על מקרים שבהם יש צורך בהתערבות של איש מקצוע כתוצאה מהסתבכות ההתמכרות עם מחלות נפש אחרות וגם לא מדבר על מקרים בהם יש אכן צורך באישפוז במוסד גמילה).

הסיבה לזה היא די פשוטה, ויש לי גם נסיון קצר בעסק הזה. כאשר אני הגעתי אל הקרקעית שלי בכ"ה בכסלו תשע"ב, יצרתי קשר עם איש מקצוע, פסיכולוג חרדי שקיבל אותי לפגישה ראשונה בה הייתי צריך לספר לו מי אני וממה אני סובל. הענין הוא שבשונה מאשר טיפול אצל רופא רגיל, כאן היה לי הרבה מה להתבייש ושמרתי לעצמי הרבה עובדות ופרטים, למרות שהגעתי במטרה לספר הכל כדי שאוכל לקבל עזרה. לעומת זאת כאשר אני בין חברים מכורים כמוני, אין לי מה להסתיר ואני לא שומר לעצמי דבר.

וזה עוד יותר משמעותי כאשר חולפת התקופה הראשונה וצריך להתחיל לחיות בגמילה, כולל זמנים של התקפות תאווה וכן הלאה. הד"ר הטוב, למרות כל נסיונו להבין אותי ולעזור לי, פשוט לא היה במקום בו אני הייתי והוא אף פעם לא באמת יוכל להבין איך זה מרגיש להיות מול התאווה. לא משנה בכמה אנשים הוא יטפל, הוא לא יהיה מכור בעצמו (זה כמו שגבר מנסה להבין איך זה מרגיש להיות אישה. זה פשוט לא הולך).

כדי להחלים אני חייב להיות בכנות מוחלטת עם חברים וזה יכול להתרחש רק כאשר אני נמצא עם חברים מכורים כמוני שיכולים להבין אותי. רק כך אני יכול להפסיק את הפיצול אישיות הנורא הזה ממנו אני סובל וסוף סוף להישיר מבט אל העולם ולדעת שזה מי שאני. אני אכן אדם חולה ומכור, אבל זה לא אומר שצמחו לי קרניים על הראש ולא אומר שאני אדם רע.

הספונסר, החברים והקבוצות נותנים לי אפשרות לחיות חיים שפויים ונורמליים שבלעדיהם לא הייתי יכול.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: חבר חדש מבקש אבחנה והכוונה.... לפני 10 שנים, 8 חודשים #41874

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
שלום לך וברוך הבא. תתחדש. חלק לא מבוטל מהמגיעים לכאן עוברים דרך יסורי התחלה לא קלים. מבין לאותיות שכתבת ניתן להבחין בהשלמה וקבלה הכרחיים, נראה שאתה מעבר למשוכה לא פשוטה זו, כך שחסכת מעצמך לא מעט צער וכאב, זו מתנה. כדאי לעשות למענה עוד.

הגם שרבים מאיתנו נעזרו ונעזרים באנשי מקצוע, יש לנו - המכורים - יתרון שאי אפשר לבטל,  גם אנשי המקצוע מודים בו - אנחנו מכירים את העסק הזה מבפנים, רובנו יכולים להשלים כמעט כל משפט שלך. מבלי להכיר אותך לתאר במקומך מה עשית... לא בגלל שאנחנו חכמים גדולים (אני לפחות, כן...) יש לנו פשוט נסיון (אז אולי בעצם כן - אין חכם כבעל...) היינו שם.

לא רק העובדות. רק מי שחווה את המלה הזו יכול לשוחח כך, הוא זה שיכול לדבר את השפה הזו. שפת הלב. אלו הם נימים שמטפל מקצועי נמנע מה בכוונת מכוון. הוא פשוט לא בנוי לסוג הכלה שכזה. בתחילת דרכי הייתי מוקסם מהאנרגיות, שאלתי את הספונסר שלי מה יוצר את הקשר הכל כך מועיל ומיוחד שבין שני אנשים לא מקצועיים, כדרכו סיפר לי סיפור:

אלכוהוליסט שיכור הלך בכביש לצד תלולית עפר, לא שעה לשלט המתריע על עבודות בכביש, נתקל באבן שפה, עיקם את הקרסול וצנח לתוך בור אגירת מי גשמים מעופשים... זעקותיו משכו את תשומת הלב של עו"ד נמרץ שעבר למעלה, בטוב ליבו הוא השליך לעברו את כרטיס הביקור שלו והפטיר, אל דאגה ידידי אנחנו נעשה הון מהרשלנים הללו... השיכור צווח תודה, אך אני תקוע כאן, העו"ד לא נשאר כדי לשמוע אותו...

הפסיאטר המחוזי כן, הוא נתן לו מרשם לתרופות נגד קלאסטרופוביה (תחושת מחנק במקומות סגורים) ואמר לו שיקח 2 מליגרם ביום... הפחד  מהמילה הארוכה הזו (קלאסטרופוביה) הוציא מהשיכור צווחה נוספת  שהביאה לשם את המשגיח שלו מהישיבה, הוא הסביר לו שאם היה לומד מסילת ישרים בסדר מוסר הוא לא היה מוצא את עצמו ברחוב בשעה הזו שיכור...

לזכר סדרי המוסר המוחמצים פרצה זעקה נוספת (איך לא?!) מפי השיכור והפסיכולוג המקומי (רק 280 $ ל 40 דקות...) הופיע יש מאין כדי להסביר לשיכור שלנו שהסיבה שהוא לא ראה את הבור נעוצה בחינוך הנוקשה שקיבל, זו תוצאה ישירה של פינוק מוגזם ואפליה לא מתקנת מצד הוריו... והוא מוזמן לפגישה הבאה שתערך במשרדו ו... בחצי מחיר (לב טוב)  רגע לפני שהשיכור קורס אל תוך עצמו, כשכבר אין לו כח לזעוק ורק נהמות קלושות בוקעות מגרונו, הוא חש בצל חולף מעל הבור, בקושי רב הצליח לגייס יבבה מרוסקת ה-צ-י-ל-ו-!

הוא שומע נהמה אחת ויחידה: זוז! מה לזוז, לאן הוא גונח, אני לא מסוגל, אין ל יכולת,  אתה רואה את הקביים שהביא לי לכאן ההוא מאגודת החסד (שכחתי לכתוב את זה מקודם, כן גם הוא ביקר ליד הבור) אתה לא רואה את מרשם הרופא? יש לי שבועיים לפיזיוטרפיה..  כל מה ששמע היה שוב ושוב - זוז. כשלא היתה לו ברירה הוא זז, ולתדהמתו הצל קופץ לו לבור..

מ ש ו ג ע - מ ה - ע ש י ת -  נאנח באין קול השיכור, עכשיו שנינו תקועים כאן. הצל עונה לו בחיוך, אחי, את הבור הזה אני מכיר מקרוב, זה הבור שלי! שים כאן את היד, אל תפחד. כן כאן, תמשוך, תרים את עצמך, לא? מה לא? כן! אתה יכול! ככה אני עשיתי, זה יחזיק, הנה תראה כך...

וביחד הם עולים מהבור... 

ידידי, אמר לי הספונסר וזה מה שאכתוב גם לך, תצמד לותיקים, לא רק למי שמכיר את 'הבור', במיוחד למי שיצא ממנו. תדבר עם מי שעושה את מה שהוא אומר ואומר את מה שהוא עושה. לכולם כואב, אין כאן חברים שלא ידעו צער, תדבק לאלו שהיו מוכנים לעשות הכל כדי לשמוח.

זה מה שעבד לי. מה שעדיין עובד לי. מה שב"ה יעבוד גם לך.

בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: חבר חדש מבקש אבחנה והכוונה.... לפני 10 שנים, 8 חודשים #41882

• רוצה לחיות
  • דירוג פלטיניום
  • 'בני תנה ליבך לי'
מדהים. תודה.
נודה לך ונספר תהלתך 'על חיינו המסורים בידך', תודה על האפשרות למסור לך את השליטה על החיים

'אנחנו כמו אנשים שאיבדו רגל, הם אף פעם לא מגדלים רגל חדשה'. (הספר הגדול עמ' 29).

בעניין: חבר חדש מבקש אבחנה והכוונה.... לפני 10 שנים, 8 חודשים #41907

• bralevtaor
  • חבר ותיק
איזה יופי של סיפור. תודה

בעניין: חבר חדש מבקש אבחנה והכוונה.... לפני 10 שנים, 8 חודשים #41968

• kol
  • חבר ותיק
וואו איזה תגובות ממש מחמם את הלב לקח לי קצת זמן עד שהחלטתי להצטרף לפורום
ואני מודה לה' ע"כ שהצטרפתי ואני מעונין מאד להתקדם הלאה הבנתי שיש איזה ספר שממומלץ
וגם ספונסר אז איך אני משיג את הדברים הנפלאים ומה לעשות הלאה ?
אני מוכן לעשות הכל ונכון להיום חוץ מפגישה קבוצתית כי הבושה שלי היא גדולה והיא זאת שאולי גם מנעה ממני ליפול למחוזות אפלים יותר מעבר לצפיה בתכנים לא נאותים באינטרנט
ושז"ל ...שזה אף אחד לא רואה אותי חוץ מה'...
אלף תודות לכם אולי ביום מן הימים אני גם יהיה עוזר לאחרים כי באמת זה אחד הדברים הכואבים ביותר בפרט למי ששאף להיות בן תורה אמיתי...
התאווה מאש ואני בשר ודם,
רק מי שיצר את האש יכול עליה...

בעניין: חבר חדש מבקש אבחנה והכוונה.... לפני 10 שנים, 8 חודשים #42013

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
כל הכבוד על האומץ לעשות ולהתקדם עבור ההחלמה, זה לא מובן מאליו.

אכן יש ספרות (בעיקר הספר הגדול והספר הלבן) ותוכל לקבל עותק אלקטרוני באימייל prozdor1@gmail.com.

מה שכן, אני חייב לספר לך שהנסיון הכללי מוכיח שאין אפשרות להחלים באמת רק באמצעות קריאה. יש צורך ביותר מכך. הדרך בה הגעתי לקבוצות היתה שבהתחלה התקשרתי לקבוצות ורק האזנתי, אפילו בלי להזדהות ולומר שאני על הקו. בשלב שני השתתפתי בקבוצות הטלפוניות תחת שם בדוי, ורק לאחר מכן נפגשתי עם אנשים אמיתיים.

בהצלחה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: חבר חדש מבקש אבחנה והכוונה.... לפני 10 שנים, 8 חודשים #42197

אסירותודה - תודה על הסיפור היפה והקולע.
kol - מאחל לך בהצלחה כאן. זה נס שבאת, וזה יהיה נס אם תישאר. מברך אותך שתיפתח ותיתן לנס לקרות.
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.57 שניות

Are you sure?

כן