ברוכים הבאים, אורח

החשק לחיים...
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: החשק לחיים... 1002 צפיות

החשק לחיים... לפני 10 שנים, 9 חודשים #41156

• simpleton
  • חבר חדש
שלום לכולם...
רציתי לשתף אנשים על מה שעובר עליי במשך כמה שנים אחרונות של חיי..
לפני כמה שנים הבנתי שאי אפשר לחיות ולא לשמור תורה ומצוות ,כלומר אפשר אבל זה לא באמת חיים.
ואז הבנתי שאני צריך לחזור בתשובה(אני עדיין חוזר בתשובה)
כל מה שעשיתי אי פעם הבנתי שאין לזה משמעות כ"כ לא יודע קשה לי קצת להסביר את עצמי אבל אני לא מצאתי כלום בעולם כמעט הזה שיש לו ערך באמת ,בגלל זה חזרתי בתשובה.
הבנתי שאני צריך לתת ערך לדברים אמיתיים ושהם יהיו חלק מסיפור חיי.
התחלתי לשמור תורה ומצוות הדברים היו קשים ההורים היו נגד אבל עמדתי על שלי כמעט ולא הייתי אוכל בבית הפסקתי לצאת החוצה הייתי בבית מול המחשב משחק משחקי מחשב ושומע שיעורי תורה...
בשלב מסויים הבנתי שצריך לשמור על הברית...
אבל זה היה קשה אחרי כמה זמן ב"ה הפסקתי למרות שהיה לי מחשב איכשהו ה' עזר לי.
התגייסתי לצבא ליחידה טובה ,וביקשתי מצבא שיביאו לי דירה שאני אוכל לגור בה ולשמור תורה ומצוות חשבתי שזה יהיה טוב...
הייתי עסוק כל הזמן בצבא כך שכמעט כלום לא הטריד אותי....
אחרי כמה זמן בצבא כשהייתי מגיע הביתה פשוט נפלתי אחרי שראיתי טלוויזיה..
ואז נפלתי לא היה לי חשק לחיות לא ראיתי ערך לחיים שלי אם אני לא שומר תורה ומצוות אני הרגשתי ריק חסר אונים אבל בחוץ תמיד הייתי שמח כך שאף אחד לא שם לב כלל למשבר הפנימי..
פשוט התבאסתי כאב לי מאוד בלב אבל הרגשתי שאני לא יכול לעשות כלום היה לי רב שהדריך אותי קצת לארוך הדרך שעשיתי אבל בשלב מסויים הוא פשוט הפסיק לענות כי היה עסוק מדי..
הרגשתי שלאף אחד לא אכפת ממני בכיתי שאפילו הרב שלי לא מדבר איתי כאב לי הלב פשוט אבל היה לי קשה לבכות באיזשהו שלב\, הלב שלי פשוט נאטם חייתי בכח האינרציה כי הבנתי שלהתאבד זה לא פתרון ולא יוביל לשום מקום..
כיום אני עדיין נופל כל פעם שאני מגיע מהצבא אבל ממשיך לחיות נהייתי אפטי לדברים שקוראים מסביב..
כשאני חושב על זה עכשיו כנראה שזאת הייתה טעות שהתגייסתי הייתי צריך ללכת לישיבה כמעט כל יום אני מצטער על זה ...
כל יום אני מתפלל  שאני אלמד בישיבה יום אחד ...
כל יום אני מדבר עם ה' אבל אני מרגיש שצריך לספר לאנשים מה עובר עליי עכשיו...
מקווה שיהיה טוב בסופו של דבר..
סליחה אם חפרתי יותר מדי...
שיהיה שבת שלום.

בעניין: החשק לחיים... לפני 10 שנים, 9 חודשים #41172

• Unknown
  • חבר חדש
שלום לך simpleton , קודם כל תדע שכמעט כולם בקבוצה הזאת נמצאים בבעיה שאתה נמצא בה, אתה לא לבד! אוהבים אותך!
לדעתי, לא שייך פה העניין " למה הלכתי לצבא" , ב"ה עשית מצווה גדולה! מצווה שאפילו דוחה תלמוד תורה! ה' זיכה אותך לשרת בצבא, ואני מקווה שבע"ה אחרי שתשתחרר תזכה ללמוד בישיבה.
אני מציע לך לפנות למייל של האתר ולבקש חבר לדרך שיוביל אותך, ואולי משם תתקדם לספונסר! prozdor1@gmail.com
לא להתייאש! אל תשכח שכולנו פה ביחד איתך!

בעניין: החשק לחיים... לפני 10 שנים, 9 חודשים #41178

• אֵינְאוֹנִימי
  • דירוג פלטיניום
  • ניצחון - דרך חוסר אונים - בחסד אלוקים
אוהבים אותך חבר,
אני מצאתי פה ישועה גדולה. לא רק מה כתיבה פה, אלא בעיקר מזה שאני נפגש 3 פעמים בשבוע עם מכורים למין כמוני, ושם עובדים על 12 צעדים להחלמה מהתמכרות.
הרצונות לא עבדו אצלי, גם לא האשמה, גם לא התשובה, גם לא 100 פעמים.
הבנתי שזאת מחלה, אלרגיה, ויש לזה תרופה.
הישאר כאן, תקרא בפורומים השונים, ובע"ה תמצא ישועה כמו הרבה חברים.

שבוע טוב ומבורך, חבר.
"עם כל עוול שכיפרנו עליו, נשר מעל כתפנו עוד מהמטען הנורא של רגשי האשמה"

בעניין: החשק לחיים... לפני 10 שנים, 9 חודשים #41182

• תורת השם
  • דירוג פלטיניום
  • נפילה ועוד נפילה... אוי מה שהבין הזמנים הזה עושה..
שלום לך 'סימפלטון',
אין לך מה להרגיש לבד. כולם פה כמוך בדרגות שונות. וכולם, כמוך, מחפשים את האור בקצה המנהרה הזאת שלא נגמרת.
קודם כל, ברור ופשוט לי שאתה מודע לזה שלחזור בתשובה זה לא הדבר הכי קל בעולם, במיוחד לדברים כל כך מהנים (ורמאים..) שהתרגלת לעשות אותם קודם לכן.
אם הלכת לצבא, סימן שלשם היית צריך ללכת. לא סתם אתה נמצא שם, ומשם אתה צריך להתמודד. אין לך מה להתייאש מהמצב בו היית יכול ללמוד בישיבה, כי אני, בחור ישיבה חותם לך שהקשיים קיימים גם בישיבה. ואע"פ שלי אישית הישבה מאד עוזרת משום ששם אני מתנתק יותר מעניני העולם הזה, לא פלאפון, לא מחשב, לא זמן להרהר יותר מידי, ובמיוחד שינה בפנימיה (עושים הרבה סטלות ככה שגם אז הזמן שלי להרהר פחות הרבה יותר).
זה כמו, להבדיל, אדם שיש לו ל"ע מחלת סרטן. לא משנה אם הוא נמצא בארץ או בחו"ל - המחלה הזאת מקננת בו, אם כי הוא יכול להשכיח אותה מעצמו, אבל בפועל, היא חיה קיימת ובועטת. כך גם התאווה, לא משנה איפה אתה נמצא היא תמיד מקננת בך, וצריך לדעת בדיוק אין לטפל בזה.
אני נמצא כמוך במצב של חוסר אונים, ובמיוחד הזדהתי למילים שכתבת שאין לך כבר חשק לחיות. סליחה שדווקא לזה הזדהיתי, אבל זה התחושה, וקשה לי מאד להתגבר עליה.
אני נמצא במצב, שאני אפילו מתפלל בשקט להשם שייקח אותי מהעולם, אבל בלי שאני יצטרך להתאבד או לעבור ייסורים. פשוט. לסיים את החיים. אבל מה לעשות שרצון ה' הוא שנמשיך אותם. שנמשיך ונתמודד.
אני ממליץ לך מאד להתחיל את 12 הצעדים, וקודם לכן כדאי גם שתשוטט פה ברחבי הפורום כדי 'להיכנס לענינים' איך שאומרים.
אני גם לא סגור על השיטה הזאת של 12 הצעדים, כי אני די מוגבל בישיבה, אבל עכשיו אני בודק את כל האפשרויות כדי להתחיל עם זה. אני חסר אונים. כל אפשרות אחרת שאני אחשוב, היא אפשרות בה אני משקר על עצמי. וממש אין לי עניין כזה.
אני מאחל לך הרבה הצלחה חבר, שבוע טוב!
כח רצון יכול לגבור בקלות על התאווה, הבעיה שכשמגיעה התאווה - כח הרצון לא נמצא שם...

לא תנצחו אותי כל כך מהר. התאווה המיותרת ימ"ש, התאווה הצריכה הי"ו.

בעניין: החשק לחיים... לפני 10 שנים, 9 חודשים #41265

שלום לך 'סימפלטון',
אם הלכת לצבא, סימן שלשם היית צריך ללכת. לא סתם אתה נמצא שם, ומשם אתה צריך להתמודד. אין לך מה להתייאש מהמצב בו היית יכול ללמוד בישיבה, כי אני, בחור ישיבה חותם לך שהקשיים קיימים גם בישיבה. ואע"פ שלי אישית הישבה מאד עוזרת משום ששם אני מתנתק יותר מעניני העולם הזה, לא פלאפון, לא מחשב, לא זמן להרהר יותר מידי, ובמיוחד שינה בפנימיה (עושים הרבה סטלות ככה שגם אז הזמן שלי להרהר פחות הרבה יותר).
זה כמו, להבדיל, אדם שיש לו ל"ע מחלת סרטן. לא משנה אם הוא נמצא בארץ או בחו"ל - המחלה הזאת מקננת בו, אם כי הוא יכול להשכיח אותה מעצמו, אבל בפועל, היא חיה קיימת ובועטת. כך גם התאווה, לא משנה איפה אתה נמצא היא תמיד מקננת בך, וצריך לדעת בדיוק אין לטפל בזה.
אני נמצא כמוך במצב של חוסר אונים, ובמיוחד הזדהתי למילים שכתבת שאין לך כבר חשק לחיות. סליחה שדווקא לזה הזדהיתי, אבל זה התחושה, וקשה לי מאד להתגבר עליה.

אין קשר בין המחלה למקום בו אתה נמצא, אולי ההבדל הוא בגירויים שום דבר לא מעבר לכך.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.40 שניות

Are you sure?

כן