ברוכים הבאים, אורח

שלום לכולם!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: שלום לכולם! 3932 צפיות

שלום לכולם! לפני 10 שנים, 9 חודשים #39943

אני מצטרף חדש אל הפורום.
אני חבר ב-SA קרוב לשנה וחצי, ב"ה נשאר סה"כ נקי במובן הטכני (קרי: שז"ל), אך מתפתה פעם אחר פעם אל האינטרנט על שלל פיתוייו:
בד"כ הפיתויים הם אתרי ספורט וחדשות (במקרה הטוב - כל כמה דקות למשך כמה דקות, במקרה הפחות טוב - במשך כמעט כל היום...)
לעיתים - הגלישה ממשיכה לכיווני תאווה
פעם בכמה חודשים (כמו אתמול בלילה) - הסרת כל המחסומים מהאינטרנט (=גלישה ברשת אלחוטית של שכנים), וגלישה בחיפוש אובססיבי אחר תאווה במשך שעות (הלילה התחלתי מעט לפני חצות, וסיימתי בזמן לשחרית, ולא וותיקין...)
בפעם הקודמת שהיתה גלישה כזו היא הסתיימה באיפוס הנקיון הטכני לאחר כשנה ו-8 חודשים, הפעם ברוב חסדו שמר עלי הקב"ה מנפילה.

אני מצטרף לפורום כי אני מקווה לקבל (ובבוא העת בע"ה גם לתת...) כאן תמיכה ברעיון שכל "גלישה" חסרת תוחלת באינטרנט היא הרסנית עבורי, ופוגעת בקשר שלי עם אלוקים. מבחינה זו ההבדל בין חיפוש מפלט בחדשות ובספורט אינו חמור פחות מחיפוש מפלט בתאווה
חיפוש מפלט באינטרנט עשוי להיות ממכר עבורי (והרעילות עשויה להיות בהתאם)

כולי תקווה שהצטרפות לפורום יעזור בזה שאם אני כבר כולש, זה יהיה למקום שלבריאות תקוווה והחלמה - מקווה לתת, ומקווה לקבל.

רב ברכה והצלחה,
חזק ונתחזק!

נ"ב הכינוי שבחרתי מעט יומרני, מקווה שהוא לא פוגע, לעצמי אני מקווה שהוא יזכיר את הדרך, מקווה להיות ראוי לו.
"ופשוט הוא שאפילו אם יפקח האדם על עצמו, אין בכחו לינצל אלולי הקדוש ברוך הוא עוזרו, כי היצר הרע תקיף מאד" (רמח"ל, מס"י פ"ב)

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 9 חודשים #39944

• roni
  • חבר ותיק
  • תחשוב טוב - יהיה טוב
שלום לך,

מה זה SA ?
כמו כן, נשמח לעת מה גילך, מצב משפחתי, קצת על עצמך חבר.
ברוך הבא

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 9 חודשים #39952

שלום,

SA הוא קיצור של "סקסוהוליסטים אנונימיים" - קהיליה של מכורים לתאווה שמטרתם המשותפת היא להתפקח מינית ולהפסיק להתאוות. הקהילה נוסדה בארה"ב, ויש בה פעילות בכל העולם, כולל במקומות רבים בארץ (ירושלים, ב"ב, בית-שמש, באר-שבע, חיפה ועוד...). הקהילה מקיימת קבוצות פיזיות וטלפוניות, ומעודדת התפקחות באמצעות שיטת "12 הצעדים" שפותחה על-ידי "אלקוהוליסטים אנונימיים" לפני כמה עשרות שנים.
אני משער שרבים מהמבקרים כאן שמעו על SA, מי שלא, ומרגיש צורך בכך יוכל בוודאי להתעניין יותר

אשר לעצמי: אני בן 39, נשוי + 2, מתפרנס מתכנות מחשבים.
נפלתי לראשונה בתאווה בגיל 11 וחצי לערך, הייתי אומר כי שנות הנעורים עברו עלי יותר באוננות מאשר בלימודים וחברים (עוד בטרם ימי האינטרנט).
כששמעתי לראשונה על האינטרנט (גיל 23 לערך) לא הבנתי ממה מתלהבים, עד שהבנתי שיש שם תאווה, מיד התחלתי ללחוץ על אבי שיתחבר (ימי החיבור הטלפוני - 5 דקות להורדת תמונה...).

ב"ה שברוב חסדו למרות (ואולי בגלל) איך שנראו שנות נעורי, הקב"ה שולח לי שפיות שמרחיקה אותי בד"כ מאוננות (בשנתיים האחרונות נפלתי בכ"א אייר האחרון ובט"ו אלול תשע"א, ומתפלל ליום נקי נוסף), אך בכל הנוגע לאינטרנט - אמש היה הפעם הראשונה שגלשתי לתאווה מאז הנפילה באיר, אך גלישות ל"מקומות מפלט" אחרים שאינם תאווה - היו גם היו במשך זמן זה...
ובכלל, אפילו בחצי השנה שלאחר אלול תשע"א הייתי גולש בתאווה פחות או יותר כל-יום במשך 3-8 שעות! (עד שהצטרפתי ל-SA)

בקיצור: אני מרגיש שההתמודדות שלי היום היא מול מציאת מפלט באינטרנט, בתאווה, וביתר ההבלים... ובייחוד לאור זה שאני מתפרנס מכתיבת תוכנה.
מקווה מאד למצוא פה פתרון מול "פיתויי האינטרנט" לסוגיהם כולם.

רוב ברכה והצלחה!
"ופשוט הוא שאפילו אם יפקח האדם על עצמו, אין בכחו לינצל אלולי הקדוש ברוך הוא עוזרו, כי היצר הרע תקיף מאד" (רמח"ל, מס"י פ"ב)

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 9 חודשים #39954

אתה במקום הנכון, מסתבר.

גם הייתי בSA, אם כי עזבתי מהרבה סיבות, כרגע כאן ומקווה לטוב.

בהצלחה לך

וקיפאון

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 9 חודשים #39957

שלום לך,

לא עזבתי (עדיין?) אם י לעצמי אני חושב שמשהו שם קצת חסר, ואני מקווה להשלים אותו פה.

תודה,
ובהצלחה גם לך!

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 9 חודשים #39960

לא, למה עדיין. זאת אחלה קבוצה. אני עזבתי מסיבות אישיות. ומפגמי אופי אישיים. מסתבר.

וקיפאון

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 9 חודשים #39973

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
שלום חבר יקר וברוך הבא,

אני חבר בשמור עיניך וחבר ב SA (וכמוני רוב החברים הקבועים כאן), ומוצא שבאופן אישי אני מקבל בשני העולמות הרבה. יש ל SA הרבה מה להציע שאין בשמור עיניך, אבל יש גם הרבה מה לעשות בשמור עיניך שאני באופן אישי לא יכול לעשות ב SA. חלק גדול מזה הוא צעד 12 בפורום כאן, ולכן אני מזדהה מאוד איתך ועם המניעים שהביאו אותך לכאן.

אשמח מאוד (ואני בטוח שכולם ישמחו) אם תישאר איתנו ותחלוק את הנסיון כח ותקווה שיש לך, ותוכל כמובן לקבל מהנסיון כח ותקווה של החברים האחרים.

יום נפלא ומחלים

סוד
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 9 חודשים #39979

תודה סוד,

בפועל יצא שכמעט לא הייתי ב-SA בחודשיים האחרונים, אבל זה כנראה מסיבות צדדיות, ואני בהחלט לא רואה כרגע צורך לעזוב.
מקווה לקבל כאן הזדמנות להפוך את המחשב והאינטרנט לכלי של החלמה.
סה"כ אני עובד לבד, וכשאני עושה הפסקה קצרה מהעבודה "לכוס קפה" (דבר מאד מקובל במקומות בהם אני נמצא: בימ"ד ופיתוח תוכנה) אני צריך מישהו אחר לדבר איתו, ומשהו אחר לדבר עליו. אם אוכל לנצל את הפורום הזה כדי להיות עסוק בהחלמה (ולו בזמנים אלה בלבד) יהיה בזה בע"ה ברכה לא קטנה.

אכן מקווה שואכל לתת ולקבל ב-SA וכאן.

רוב ברכה וצלחה

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 9 חודשים #39990

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
בוקר טוב, ברוך הבא חבר יקר.
הפוסט קצת 'גלש' מנושאו המרכזי.
לימדו אותי בתוכנית, שצריך לאפיין את 'רמת האובססיה'
בספר הגדול' (הספר של אלכוהוליסטים אנונימיים), במסגרת צעד ארבע מתואר כיצד האלכוהול יצר פגיעה גם ביחסי המין.
אצלנו, היה נכון לומר הפוך - כיצד המין פגע בצריכת האוכל שלנו.
ברור שכאשר אני אובססיבי בחיי, האובססיביות מתבטאת בשלל אופנים, בין השאר בבריחה אל מקומות אחרים.
השאלה הטכנית היא האם מדובר בהתמכרות 'נוספת' (זאת אומרת ביטוי נפרד וייחודי של בריחה מפגמי האופי שלי), ואז מומלץ אפילו ללכת לקבוצה של מכורים באותו התחום (לשם העניין: גם לSA וגם לOA), או שמדובר בביטוי נוסף וברור של אותה הבעיה.
למשל, חברים רבים מדווחים על צפייה רצופה באופן חריג של סדרות טלויזיה (שעות על גבי שעות), האם מדובר 'בהתמכרות לטלוויזיה', או בדפוס של 'הכל או לא כלום' ובדפוס של 'חוסר דחיית סיפוקים', הדבר תלוי בעיקר בחווייתם הפנימית.
מקווה שתמצא כאן בית נוסף, כפי שאני מצאתי

נתן במתנה
(חבר בSA ובבשמור עיניך)
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 9 חודשים #40012

שלום נתן במתנה,
אכן, קשה לי לאמר אם מדובר ב"התמכרות נוספת", אך נראה לי כי השאלה הזו נכונה בעיקר ביחס לצעד הראשון (מול מה אני חסר אונים), יתר הצעדים הם התמודדות שלי עם אלוקים, עצמי וסביבתי, לא עם מושאי ההתמכרות.
בילדותי ונעוריי יכולתי לשבת שעות מול הטלביזיה (בנעוריי - כשלא הייתי מאונן...), וגם אם היה משהו משעמם(לא "שידרו" אלא "היה" - היה לזה חיים משלו...) הייתי נשאר דבוק למסך בהנחה שבהמשך יהיה משהו מעניין יותר, ואותו אני לא רוצה לפספס...
הבאת דוגמאות מSA וOA, "מכורים אנונימיים לאינטרנט" אני לא מכיר, התחום הזה נבלע איפהשהו ב-SA, למרות שלא ברור לי שהוא לא תחום התמכרות בפני עצמו.
בחיבור לפורום כאן אני מקווה
א) לנסות לברר לעצמי נקודה זו, האם יש אחרים שמרגישים את הרעה החולה שבגלישה סתמית באינטרנט, גם אם לא דוקא תרים אחרי תאווה (האם גם זה בגדר "לא תתורו")?
ב) בעיקר: לקחת את המחשב הזה שאני נמצא מולו כמה וכמה שעות ביום (מכורח פרנסה), והאינטרנט אליו המחשב מחובר, ולהפוך אותם לכלים שותפים עימי בדרך ההחלמה, להיות בקשר עם חברים אחרים שותפים לדרך. כשאני רוצה מנוחה של כמה דקות מהתכנות, יהיו לי כאן בפורום חברים איתם אוכל לתקשר.

מקווה גם בעצמי להיות חבר ושותף לאחרים.

רוב ברכה והמשך יום טוב!

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 9 חודשים #40022

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
העבודה שלי היא ליד מחשב ככה שאני יודע על מה אתה מדבר.

ממה שהנסיון והספונסר שלי לימדו אותי, אי אפשר לנסות להרוג אובססיה אחת על ידי אובססיה אחרת. זה לא עובד. אז כן, כפי ש'נתן במתנה' ציין, לפעמים זה לא התמכרות אלא יותר התנהגות מופרזת ואז באמת אפשר להעביר את הזמן שימוש במחשב משיטוט חסר תקנה לעשיה מועילה בפורום - זה יכול לעבוד בלי ספק. לעומת זאת אם מדובר ממש על התמכרות, אז החלפת התמכרות בהתמכרות לא תעזור, אפילו אם זה נראה כמו החלפת התמכרות שלילית בהתמכרות חיובית. פשוט אין דבר כזה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 9 חודשים #40028

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
אחרי צהריים טובים
אתייחס בקצרה, מפאת חוסר זמן, רק לנקודה אחת שפשוט כדאי לדעת אותה:
בDSM-5 שהוא התנ"ך האמריקאי של האיגוד הפסיכולגוי והפסיכיאטרי, שיצא לפני מספר חודשים, אפיינו, בין השאר שתי התמכרויות חדשות, שלא הוכרו בעבר כ'התמכרויות':
1. התמכרות לפורנוגרפיה
2. התמכרות לאינטרנט (כשהכוונה לחדשות, צ'טים, פייסבוק וכו').

אתייחס בהמשך בארוכה.
אחרי צהריים טובים
נתן במתנה
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 9 חודשים #40029

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
היי נתן
אשמח להרחבה בנושא dsm-5
וההתמכריות החדשות

אם אני שם- אני קיים

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 9 חודשים #40030

שוב שלום,

מסכים איתך לגמרי סוד, בעבר ניסית להמיר את השוטטות באינטרנט בעשיה "מועילה" בפורמים בתכנות, ולפני כן, כשהייתי עדיין בישיבה ובלימודי מחשבים, ניסיתי לברוח מאוננות ע"י שמיעה אובססיבית של שיעורי תורה ואמונה (אזניות באזניים בכל שניה פנויה).
אובססיה זו אובססיה, אך לפי נסיוני ההאזנה לשיעורים סייעו לי בצעד 0 (ושיעורי האמונה ששמעתי ולמדתי נמצאים איתי גם היום ובצעדים 2-3).

מקווה לעשות טוב פה בפורום.

נתן במתנה - אשמח לשמוע את אבחנות המומחים האמריקאים. בהמשך למה שכתבתי קודם - האובססיביות של הכתיבה בפורומים היתה בעיקר לראות איך התיחסו לדברים שלי, מקווה שלא לפתח כזו גם כאן...
אשמח לשמוע מבעלי נסיון איך כדי להשתמש בכלי הזה של הפורום.

תודה!
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 9 חודשים על ידי .

בעניין: שלום לכולם! לפני 10 שנים, 9 חודשים #40069

• roni
  • חבר ותיק
  • תחשוב טוב - יהיה טוב
קווה שלום,

תראה עצם זה שאתה כאן, זה דבר חיובי
שאילולי המחשב לא היית יכול להגיע לכאן
כך שהמחשב הוא המחלה אבל הוא גם התרופה !

האינטרנט הוא כלי נשק חזק.
הבחירה היא להשתמש בו לעליה ולא לירידה,
אני מנצל את האינטרנט לשמיעת שיעורים וצפיה ברבנים,
אך לצערי החבל דק ולעיתים גם לדברים שליליים.

זהו כח הבחירה שיש בעולם, והוא בא לידי ביטוי בדור הזה בעידן האינטרנט.
חזק ואמץ.
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.52 שניות

Are you sure?

כן