ברוכים הבאים, אורח

שלום לכל משתתפי הפורום!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שלום לכל משתתפי הפורום! 3707 צפיות

שלום לכל משתתפי הפורום! לפני 12 שנים, 2 חודשים #3556

• עינם
  • חבר קבוע
  • ה׳ אוהב אותנו
שלום וברכה לכולם! קבלתי את הכתובת לאתר מחבר, שהפיץ את הקישור בדוא״ל ואני כאן. ישנן מספר דברים חשובים, שלא ממש ראיתי התייחסות רצינית אליהם: הרי מובא שהתורה היא תבלין ליצר הרע ורק בעזרתה ניתן להתמודד עם היצר הרע, כאשר תרופות אחרות לא עוזרות.
הסיפור שלי הוא כזה: מהפעם הראשונה בגיל ההתבגרות נראה שהתמכרתי (רק בזכות האתר הגעתי לתובנה זו). ההתמכרות נמשכה שנים עד לתהליך של תשובה שבו נגמלתי לתקופה ארוכה של שנים, כאשר בתקופה זו של תהליך התשובה במשך כעשר שנים היו נפילות בודדות ורוב הזמן הייתי ממש ממש נקי.
לפני שבעה חודשים היתה נפילה שממש ריסקה אותי לרסיסים ומאז תכיפות הנפילות עלתה ואני מרגיש שפשוט חייבים להפסיק ומייד!
שמעתי על כל השיטות של שנים עשר השלבים, החבר הטלפוני, סינון, זריקות וכו׳ ואיני יודע בדיוק מה מתאים לי? 
ברוך השם אני נושם.

בעניין: שלום לכל משתתפי הפורום! לפני 12 שנים, 2 חודשים #3562

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
שלום עינם
ברוך הבא למקום הנכון
א. לגבי שאלתך מדוע תורה לא מספיק לנו, יש התיחסות והסבר במדור מאמרים , עיין שם.
ב. אם אתה באמת מכור המשמעות היא שאתה חולה, וזקוק להחלמה, התרופה המוכחת היחידה היא
קבוצות 12 הצעדים, זה לא קל ולא נעים אבל חובה,
אם אתה רוצה , מומלץ להתייעץ עם ר' יחזקאל מייסד "שמור עיניך" ,
לי הוא עזר מאוד , להגיע לקבוצה.
בהצלחה
שבת שלום
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: שלום לכל משתתפי הפורום! לפני 12 שנים, 2 חודשים #3600

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
תרשה לי לנסות להסביר את הדברים כפי שאני רואה אותם.

הבעיה שלנו היא לא היצר הרע אלא ההתמכרות. לאדם שיש בעיה עם היצר הרע יש אכן פתרון של לימוד תורה. אבל אם הלימוד לא מציל אותו והוא נופל שוב ושוב - הוא כנראה מכור. וכאשר הבעיה היא התמכרות, הלימוד לא יעזור, בדיוק כפי שהלימוד לא יעזור במקרה של אדם ששבר את רגלו.

לגבי שאלתך איזה מן השיטות מומלצות יותר. אחלוק איתך מהנסיון האישי שלי. אני הבנתי שעדיף לי להשקיע זמן קצר יותר בהסתערות הכי כבדה שאני יכול, מאשר לנסות שיטה אחת, ואז להמשיך הלאה במקרה שזה לא עובד - וכן הלאה. אני לא מדבר על זריקות שזה רק למקרים מאוד גרועים רח"ל, וב"ה שאני רחוק מהמקום הזה, אבל גם חבר טלפוני, גם סינון, גם קבוצת תמיכה, גם אימייל יומי ועוד כמה דברים...
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים, 2 חודשים על ידי ISRA.

בעניין: שלום לכל משתתפי הפורום! לפני 12 שנים, 2 חודשים #4357

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
תגובה קצת מאוחרת (רק עכשיו קראתי את זה, בכל זאת אני חדש כאן):
בקשר ללימוד תורה. אני רוצה להמשיך את הקו של זלמן צעד אחד הלאה.
מחלה היא מחלה היא מחלה. בעיקרון, לא מרפאים מחלות על ידי התורה אלא על ידי דרכים לטפל במחלות.
א-ב-ל, וכאן האבל הגדול, יש בתורה חלקים שונים,
מקובל לומר ש'נועם אלימלך' הוא 'ספרן של צדיקים' (עוסק בדרכיהם ובמטרותיהם), התניא הוא ספרן של בינונים, ור' נחמן הוא 'ספרן של רשעים'.
ולמה? רק אבל רק ר' נחמן (וגם ר' צדוק), עוסקים באופן ישיר באדם שנפל, במכור, בנו.
ברור לי ש12 הצעדים, הקבוצות והכל הם הדרך האמיתית, אבל אם אתה מחפש דמות שתקרב אותך לקב"ה במשך התהליך - תתחיל לקרוא את 'משיבת נפש' ואת החלק בצדקת הצדיק שעוסק בתיקון הברית. היכולת שלהם לתאר את מה שעובר עלינו, היכולת שלהם לדבר על הצורך בהבנה שיש בנו נקודה טובה שלא קורסת תחת מתקפות התאווה, על כך שיש בנו חלל פנוי שלא יתקן לעולם, שעלינו להשליך את התאווה על הקב"ה, הכל נמצא שם..
זו לא תשובה, אבל זו תחילתה של תשובה.
מקווה שעזרתי
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: שלום לכל משתתפי הפורום! לפני 12 שנים, 2 חודשים #4373

• סוד הכניעה
  • מנהל
נתן שלום

סלח לי מראש על הדברים, וכוונתי רצויה, אז אני מקווה שתקבל את דבריי בצורה הנכונה.

כפי שבטח שמת לב, רוב החברים בכוונה לא כותבים מה ההשתייכות המגזרית המדוייקת שלהם, וזה לא סתם. אין כאן שום ענין להפוך את המקום לתחרות איזה חוג או דרך יותר מוצלחת, ולכן הכל נאמר באופן של "קבל את האמת ממי שאמרה". זה לא אומר שאין מקום לכתוב ולהביא דברים כל אחד מספרים או צדיקים הקרובים לליבו, אבל אני חושב שישנו סייג אחד חשוב: אף פעם אל תפסול מישהו אחר, גם לא בדרך אגב ובודאי לא כדי להצדיק את הדרך שלך.

אם אתה רוצה לומר שלר' נחמן יש ספר שיכול לעזור - בשמחה רבה, כולנו נשמח לשמוע וללמוד. אבל בבקשה תוריד את הקטעים שאתה מסביר למה ספרים אחרים לא מתאימים. זה בודאי פוגע בחברים אחרים כאן, ויכול לגרום לאי נעימויות - וחבל.

תודה על ההבנה

זלמן
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: שלום לכל משתתפי הפורום! לפני 12 שנים, 2 חודשים #4376

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
קיבלתי בהבנה.
תודה מה שרציתי לומר הוא שיש בר' נחמן עוצמה בשבילי. מצטער אם זה פגע במישהו או בדרכו.
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: שלום לכל משתתפי הפורום! לפני 12 שנים, 2 חודשים #4380

• סוד הכניעה
  • מנהל
חס ושלום, הדברים הנפלאים על רבי נחמן הם מעולים ותמשיך להביא מהם. תמשיך לספר לנו מה עוזר לך, ואני בטוח שכולנו יכולים ללמוד מזה.

רק בלי להזכיר למה אחרים לא טובים. נתמקד בחיובי, כי שלילי יש לנו מספיק...

בעניין: שלום לכל משתתפי הפורום! לפני 12 שנים, 2 חודשים #4753

• משה מנסה
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
בדרך אגב זלמן - הוא הזכיר גם את ר' צדוק, כך שהוא לא יכול להשתייך רק לחוג מסויים כי הוא שני חוגים מאוד נפרדים לגמרי, כך שאני מבין שהוא לא שייך לשום חוג, הוא בסה"כ נדבק לשני הספרים הללו ולכן הוא מרבה בשבחן.

בעניין: שלום לכל משתתפי הפורום! לפני 12 שנים, 2 חודשים #4790

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
שלום 
אמנם הדרך של ר' נחמן שונה בתכלית מהעבודה של ר' צדוק
אבל על דבר אחד שניהם לא מפסיקים לדבר:  "אין יאוש"
גם מי שפגם ללא גבול , עדיין לא ידח ממנו נידח,
ואפי' שכתוב בזוהר שפגם הברית אין לו תקנה
ר' צדוק מלמד אותנו לא להתיחס , יש כביש עוקף,

לנו המכורים אין את הפריוילגיה להיות מפונקים ביחס למקורות מהם נשאב החלמה,
אנו חייבים לקחת הכל מכולם,
אז תמשיכו ידידי להביא לנו חיזוקים מכל מקור אפשרי,
וכולנו נודה לכם
תודה
מוטי 
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: שלום לכל משתתפי הפורום! לפני 12 שנים, 2 חודשים #4802

• סוד הכניעה
  • מנהל
חופשי לגמרי, כתבתי ואחזור שוב: שכל אחד יכתוב מכל מקור שיכול לעזור לנו.

הדבר היחיד שביקשתי ונראה לי שכולם מסכימים זה שהכל צריך להיות בצורה חיובית ובלי לבטל אף אחד. אני באופן אישי קורא כל עידוד או דבר תורה שמתפרסם ולא מפעיל שום צנזורה בנושא, אבל אני משתדל לא לבטל אף אחד כדי להוכיח שהשיטה שלי צודקת.

אגב, למי שמתפלא למה אני לא כותב מאיזה זרם אני וכו', נראה לי שעדיף ככה, ואז זה ממש "קבל את האמת ממי שאמרה" ולא שנתחיל דיון במקורות ובשיטות וכו'. זה ממש לא רלוונטי בעיניי.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.45 שניות

Are you sure?

כן