ברוכים הבאים, אורח

בחור ישיבה עם רגשות מחוקים.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: בחור ישיבה עם רגשות מחוקים. 1664 צפיות

בחור ישיבה עם רגשות מחוקים. לפני 11 שנים, 1 חודש #31218

• עקשן
  • חבר חדש
שלום לכולם!
אני בחור ישיבה גבוהה שמנסה כבר המון שנים להתמודד עם נפילות באינטרנט ובקדושת הברית.
בתחילת שיעור א עוד הצלחתי קצת ב"ה להתנתק מזה, אך לאחר זמן זה חזר והרס לי את כל סדר היום בישיבה.
המצב הנפשי שלי הוא שאני אפי' כבר לא עצוב אחרי נפילות!!! אני פשוט אדיש למצב...
הדבר היחיד שגרם לי לרצות להתנתק מזה, זה רק המחשבה על עתיד משפחתי (לעתיד בעז"ה).

*אז קודם כל אני רוצה לדעת איך לרצות בכלל להתנתק מהחטא!
****דבר שני אני רוצה לדעת האם מצבי יחסית חמור? אני גולש באתרי פורנוגרפיה ומוציא זרע כל הזמן...

תודה לכולם!!!

נ.ב. אאני קורא את מה שכתבתי ולא ממש מזדעזע מעצמי! ורק מזה אני עצוב קצת...

בעניין: בחור ישיבה עם רגשות מחוקים. לפני 11 שנים, 1 חודש #31221

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
ברוך הבא חבר יקר.
קראתי את השיתוף שלך, והזדהתי איתך מאוד.
גם אני התחלתי עם הנפילות בגיל צעיר מאוד, וגם אני מרגיש שזה לא מספיק איכפת לי.
אני גיליתי שכל מה שאני עושה\עשיתי זה לא בשליטתי, גילתי שאני מכור לתאווה. שאני בורח אליה מכל הקשיים שיש לי בחיים.
גיליתי שאני  לא חוטא, אני אדם טוב. אני פשוט חולה, מנוהל מאוד מטינות ופגמי אופי.
עכשיו התחלתי לעבוד על הדברים שאני בורח מהם. ככה שלא תהיה לי סיבה לברוח אל התאווה.

כתבתי לך באריכות באישי.
תרגיש בנוח לשתף בכל מה שעובר עליך, אם תרצה אני ימסור לך את המספר שלי באישי.
רק דבר אחד, יש פה מנהג כזה, שהרבה חברים חדשים נכנסים בקול רעש גדול, ואחרי כמה ימים הם נעלמים. אל תהיה מאלה, תשאר עימנו. קורים כאן דברים טובים.

בהצלחה.
יעקב
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: בחור ישיבה עם רגשות מחוקים. לפני 11 שנים, 1 חודש #31227

מעניין שזו הייתה גם השאלה העיקרית שהעסיקה אותי - מה מצבי ביחס לאחרים. הרגשתי שמשהו מאוד לא בסדר, אבל לא הייתי בטוח שזה אכן המצב. אולי כולם כמוני, ואני סתם דן את עצמי בחומרה יתרה?
פה באתר לימדו אותי שהשאלה הנכונה איננה מה מצבי ביחס לאחרים, אלא מה מצבי ביחס לעצמי. האם יש לי שליטה בתאווה או שאבדה לי השליטה? האם אני יכול לבחור להפסיק או שאני חסר אונים?
ייתכן אדם שעושה מעשים חמורים יותר, אבל יכול לבחור להפסיק כרצונו. אדם זה אינו אינו זקוק לתכנית 12 הצעדים. אפשר להציע לו להתחזק ביראת שמים ובהכרת חומרת הפגם וכו' - וזה יעזור. בדיוק כמו שכשאני רוצה להתחזק בשמירת שבת אני לומד שוב את ההלכות ואת גודל מעלת השבת. וייתכן אדם שהמעשים שהוא עושה חמורים פחות, אבל הוא לא מצליח לבחור להפסיק. הוא מרגיש שהמעשים משתלטים עליו ומוצצים את לשד עצמותיו. הוא מנסה את כל העצות שבספרים הקדושים ועדיין דבר אינו עוזר. הוא שופך את הלב בתפילות אין ספור, אצל קברות הצדיקים הכי גדולים, וזה לא עוזר. הרצון שלו להפסיק גדול ולא מוטל כלל בספק, ובכל זאת נוחתים עליו התקפי תאווה בלתי נשלטים.
אדם כזה יכול לקבל תועלת עצומה מהתכנית. כאן ילמדו אותו שהתאווה היא לא הבעיה אלא הפתרון לבעיה רגשית עמוקה - חלל או כאב רגשי עמוק. שכל עוד הוא לא יתמלא, אין לו סיכוי להיפטר מהתקפי התאווה. ומה הדרך למלא אותו - מתן השליטה לה' על החיים שלי, וחיים בכניעה מוחלטת לה'.
מצד שני, אם אדם הוא חסר אונים ולא פונה לתכנית, רבים הסיכויים שהמצב רק יילך ויחמיר. מה שעזר אתמול למלא את החלל כבר לא עוזר היום, וצריך ריגושים חדשים. זו מחלה פרוגרסיבית, כמו סרטן. היא לא תירפא מעצמה, אלא רק תלך ותתגבר. הבחירה היא האם להמשיך להילחם או לא. ובאופן פרדוקסלי, אם תמשיך להילחם - תפסיד. אם תיכנע ותודה בתבוסה המוחלטת והמשפילה - ה' ינצח את זה בשבילך. כל יום, רק להיום.
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: בחור ישיבה עם רגשות מחוקים. לפני 11 שנים, 1 חודש #31231

• כתריאל
  • חבר חדש
  • גם אני רוצה לחיות חיים ניצחיים
אני נשואי ובמצב שלך אני גם חדש בפורם ומחפש עזרה אני רוצה או לשכנע את אישית שזה כלום או להפסיק אני לא יכול לחיות ברגשות מעורבות

בעניין: בחור ישיבה עם רגשות מחוקים. לפני 11 שנים, 1 חודש #31244

• עקשן
  • חבר חדש
כתריאל, לא הבנתי כ"כ את כוונתך...

בעניין: בחור ישיבה עם רגשות מחוקים. לפני 11 שנים, 1 חודש #31262

את זה שמעתי בשיעור שהייתי בו די מזמן: אחת הדרכים העיקריות של היצר היא היאוש. אותו היאוש שבא לאדם לאחר מעשים רעים הוא מאת היצר הרע. אסור בשום פנים ואופן ליפול לידי יאוש! צריך תמיד לאחר מעשה להתעודד, ללמוד מהנפילה ולהמשיך הלאה ביותר כח. כמובן חלילה לו לאדם שישאר אדיש לחטא, אדם צריך להבין שעשה מעשה רע, לא לקחת את זה קשה מידי עד לכדי יאוש אלא לקבל את זה פחות קשה, כמו עונש שילד מקבל על מעשה רע. שברון הלב (לא יאוש!!) שאליו אתה מגיע הוא הוא המניע להמשיך קדימה. אז על כך שאתה לא נופל לידי הייאוש ובכך גובר קצת על היצר, כל הכבוד לך! שיהיה רק בהצלחה בהמשך! כמו שכבר נאמר כאן, ההצטרפות לפורום באה ברגע של תקווה, לצערינו רבים לאחר כמה ימים מאבדים את התקווה הזו ופשוט לא חוזרים. תקבל החלטה שאתה לא תהיה כזה!! אתה נלחם עד הסוף וה' יהיה בעזרך.

בעניין: בחור ישיבה עם רגשות מחוקים. לפני 11 שנים, 1 חודש #31269

• יוסף (יהודה)
אני למדתי פה שלא מדובר על יצר הרע ולא על חטא אצל המכורים, לכן אין לי מה להילחם בכל הכוח ביצר ואין לי סיבה להרגיש רע בגלל החטא.
אני מכור וזה לא בשליטתי. זה ועוד איך צריך לכאוב לי ובאמת לרוב כואב לי, שהרי זה ממש סם המוות בשבילי ואני פשוט משמיד את עצמי.
למדתי פה להפסיק להילחם בזה כאילו זה יצר הרע, אלא להתחיל לטפל בזה בצורה הראויה למחלה- התמכרות.

בעניין: בחור ישיבה עם רגשות מחוקים. לפני 11 שנים, 1 חודש #31344

• רוצה לחיות
  • דירוג פלטיניום
  • 'בני תנה ליבך לי'
שלום וברוך הבא חבר יקר
קראתי והזדהיתי עם כל מה שכתבת
גם אני סבלתי וסובל הרבה שנים מהתמכרות לתאוה מכל סוג שהיא, ולכן אני פה בעיקר בשביל עצמי, כי אני רוצה לחיות, לא רוצה לחזור לשם ולהמית את החיים שלי, גם אשתי תרויח מזה, אבל אני בעיקר פה בשביל עצמי.

לשאלתך איך להתנתק מהחטא, אצלי הניתוק התחיל ברגע שקלטתי שאני לא חוטא אלא חולה, הבנתי שיש לי מחלה, שגרמה לי לברוח את התאוה, אבא שמר עלי שם שלא אפול יותר מדאי, והוא גם זה שהחליט, מתי להראות לי את הדרך להתקרב אליו, וזה קרה בחודש שבט תשע"ג, מאז אני פה.
לא משנה כ"כ מה המצב שלך בתאוה, לאיזה עומק בדיוק הגעת, משנה כמה זה חזק ממך, כמה זה משבש לך את החיים, כמה אתה חסר אונים מול זה, כמה פעמים ניסית להפסיק ולא הצלחת.

אני מזדהה מאוד עם תחושת הניתוק שתיארת, כמה זה לא מפריע לך, ואתה לא מזדעזע מעצמך, גם אני חויתי את זה, עם הזמן זה משתפר

לסיום השאר פה עמנו, ותראה דברים טובים
מאחל לך יום נקי
נודה לך ונספר תהלתך 'על חיינו המסורים בידך', תודה על האפשרות למסור לך את השליטה על החיים

'אנחנו כמו אנשים שאיבדו רגל, הם אף פעם לא מגדלים רגל חדשה'. (הספר הגדול עמ' 29).

בעניין: בחור ישיבה עם רגשות מחוקים. לפני 11 שנים #31620

שלום ידידי ...
אם המצב שלך חמור ?? פשטות כן...  האם זה יותר מכולנו ??? פשטות לא !!! כולנו במצב חמור היסוד הוא הבנת החסרון  ידידי...

שאלת איך אני מגיע למצב של רצון לעזוב ...
אני לא כל כך מבין את השאלה .. זה שאתה כותב את ההודעה הזאת ושאתה חבר בפורום הזה זה אנן סהדי שאתה רוצה לעזוב את זה שהרי אםם לא כן למה נכנסת לאתר הזה אלא ודאי שאתה שונא את המצב הזה..
אלא שאתה גם אוהב לראות פורנו וממילא זה יוצא לך סתירה ברצונות וכיון שאתה יותר אוהב פורנו מרוצה להתנקות אתה חש שאתה לא רוצה לעזוב את זהה..

לעניינו אני לא מבין גדול בהתנתקות מהזלב הזה אבל יש פה מספר לא קטן של אנשים שעברו התנקותת טוטלית אז מוכח מכאן שאפשר...
גם אני בחור ישיבה בישיבה גדולה ובעזר ה'  חוזרים לזמן היום מחר כל אחד לפי חורפיה ושמה כבר יותר קל כך את הכל באהבה ואם תרצה לדבר על זה יותר שלח לי הודעה בפרטי אני ידבר איתך בפלאפון...
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.43 שניות

Are you sure?

כן