ברוכים הבאים, אורח

מכור משחר נעוריי ועדיין לא מספיק רוצה להיגמל
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מכור משחר נעוריי ועדיין לא מספיק רוצה להיגמל 2755 צפיות

מכור משחר נעוריי ועדיין לא מספיק רוצה להיגמל לפני 12 שנים, 3 חודשים #2496

• לב-טוב
  • חבר חדש
  • אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן -מוהר"ן
שלום, אני בן 41 נשוי עם ילדים, לפני כחודש נתקלתי באתר שלכם ונדהמתי לגלות כמה אנשים מסתובבים עם אותו רקורד כמוני של צפייה בתכנים אסורים ואוננות.
אני הייתי עד גיל 20 נחשב חילוני מסורתי, ומאז חזרתי בתשובה ואני היום דתי (כיפה סרוגה) לכל דבר - פרט לעיניין הזה שלא היו לי כלים להתמודד איתו.
יש לי אינטרנט אתרוג (שהצלחתי לעקוף - אבל יידעתי את הספק - מחכה שיתקנו את הפירצה).
הדבר שהכי מפחיד אותי, זה שכל כך התרגלתי למצב הזה שכמעט ולא איכפת לי שאני נופל.כמובן שיש את הרצון להגמל מזה ולחיות חיים נורמליים.
אבל אני תמיד דוחה את התיקון ומסתפק במיילים של החיזוק ובהצצות חטופות בפורום כדי לצאת ידי חובה.
עיקר הנפילות שלי קורות בעבודה (כשאני נישאר עד מאוחר), או כשאני "מתעכב" בבוקר בבית אחרי שכולם יצאו - כדי "לעבוד מהבית".
בגלל שיש לי אפשרות להתחברות מהבית לעבודה, אני יכול לעקוף את אתרוג.
אני מבקש הדרכה לצאת מהמצב המסובך בו אני נימצא.
יישר כח למקימי ומפעילי האתר. ובהצלחה לכל החברים שרוצים להיות נקיים.

בעניין: מכור משחר נעוריי ועדיין לא מספיק רוצה להיגמל לפני 12 שנים, 3 חודשים #2532

• משה מנסה
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
מה בעצם מפריע לך לישאר באותו מצב? - אז ככה אם זה לא מפריע אז לא תצא מזה.

אני לא יודע עד כמה זה אצלך כך, אבל כל המומחים אומרים שהתמכרות לתכנים אלו, גורמת להרבה בעיות, ואנשים יודעים מזה רק שאינם יכולים להיגמל מזה, כגון בעיות בשלום בית; הן מצד זה שהבעל יכול פתאום להופיע בבית מאוחר מדי, או מצד זה שהוא לחוץ כל הזמן, או מצד אי-אהבה אמיתית לבת-זוגתו וכדו', וכמו"כ זה בעיות בעבודה מבחינה זו שיכול לעבור שעות או ימים שלמים ללא עשייה ממשית ואיכותית, או בעיות בתקשרות בינאישית, הרבה אנשים שסובלים מזה סובלים גם מבעיות חברתיות וכדו'

אם זה באמת מפריע, אז יש הרבה כלים.
מבחינת הסינון; לפעמים אתה לא חייב את הסינון מספיק שיהיה לך בנוסף לסינון הרגיל גם תוכנת פיקוח, תוכנה ששולחת רשימת אתרים בהם ביקרת למישהו מבין חבריך שתגדיר אותו כמפקח, והוא יוכל לראות האם ביקרת במקומות טובים או להיפך, ותוכנה זו בעצם לא חוסמת את המחשב מלגלוש, בעיקרון אם אין לך תוכנת סינוך הנך יכול לגוש לאן שתרצה, רק שהחבר/הרב/עמית או כל מי שתגדיר אותו כמפקח יוכל לראות ולקבל דוח על נתוני הגלישה שלך (האתר שלהם:www.webchaver.com/ עדיין באנגלית ובימים אלו היא מתורגמת ומותאמת לעברית, אם תרצה אוכל עזור לך בנידון, או תתקשר לקו החם).

מבחינת הדחיפות; אני מציע לך שתגדיר בעצמך, האם זה מפריע ולמה זה מפריע, ותנסה לראות מה יכול להיות אם לא יהיה לך את הנושא הנ"ל, איך ייראו החיים בלי זה, אני מניח שתגיד שהחיים שלך ייראו אפורים ללא אקשן וכדו' אך זה נכון במצב העכשווי ולא במצב החיים האמיתיים דהיינו נכון שיש לך כיף והנאה רגעית, אך זה רק רגעי ובמכלול החיים זה כן מפריע. אחרי שתיטיב להגדיר מה הנך רוצה תוכל להשתמש בכלים הרבים שיש באתר בכדי לנסות ולצאת מכל הבלאגן הזה.

אני מקווה שהטבתי להגדיר את הענין - ואם תרצה נוכל לשוחח בהמשך על הנושא.

בעניין: מכור משחר נעוריי ועדיין לא מספיק רוצה להיגמל לפני 12 שנים, 3 חודשים #2587

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
בתור אחד שמכור מגיל צעיר מאוד (12) אני רק יכול לומר לך שאתה לא מבין מה אתה מפסיד בכך שאתה לא הולך לגמילה. זה בכלל לא רק הענין של ההתמכרות למין, אלא שינוי של כל החיים שלך ממש.

אני כבר חודשיים בקבוצת תמיכה של שתיים עשרה השלבים ואני פשוט בן אדם אחר. עזוב את הענין שאני נקי ומרגיש נפלא בנושא הזה. יש הרבה הרבה מעבר לזה בצורה שלא תיאמן.

בעבודה אני לא עצבני, אני לא מנסה לשנות את אשתי, אני לא מתרגז כמעט על הילדים ועוד ועוד. בטח תשאל: מה הקשר? אז האמת שמי שלא היה בקבוצות - באמת לא יבין את הקשר, אבל כאשר תודה שאתה חולה (שזה מילה אחרת לומר שאתה מכור) ותתחיל עבודה עצמית עם קבוצה ושותף, אתה תגלה שההתמכרות זה רק הסימפטום לבעיה הרבה יותר עמוקה: הבעיה של החיים הכפולים שאנחנו חיים, הבעיה של הפחדים שאנחנו סוחבים איתנו, הבעיה של הרצון להיות בשליטה מלאה ועוד. זה הכל מגיע מאותו מקום בדיוק, ולא תצליח לפתור את הבעיה של ההתמכרות עד שלא תבין שאתה בבעיה.

מנסיון אישי אני יכול לומר שעד שלא הגעתי לקרקעית - לא הלכתי לגמילה. נכון כאילו "ניסיתי" להפסיק, אבל הרי ברור שאין לזה שום סיכוי. רק כאשר על כף המאזניים היה הכל (שזה אומר הכל ממש: האשה, העבודה, הילדים והשפיות) הודיתי שאני חייב עזרה ואמרתי שאני מוכן לעשות הכל (ושוב: הכל פירושו הכל ממש: קבוצות תמיכה, עבודה עצמית ועוד) כדי לצאת מהמצב.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: מכור משחר נעוריי ועדיין לא מספיק רוצה להיגמל לפני 12 שנים, 3 חודשים #2593

• yaakov
  • חבר חדש
zalmen כתב on 06 פבר' 2012 19:52:

בתור אחד שמכור מגיל צעיר מאוד (12) אני רק יכול לומר לך שאתה לא מבין מה אתה מפסיד בכך שאתה לא הולך לגמילה. זה בכלל לא רק הענין של ההתמכרות למין, אלא שינוי של כל החיים שלך ממש.

אני כבר חודשיים בקבוצת תמיכה של שתיים עשרה השלבים ואני פשוט בן אדם אחר. עזוב את הענין שאני נקי ומרגיש נפלא בנושא הזה. יש הרבה הרבה מעבר לזה בצורה שלא תיאמן.

בעבודה אני לא עצבני, אני לא מנסה לשנות את אשתי, אני לא מתרגז כמעט על הילדים ועוד ועוד. בטח תשאל: מה הקשר? אז האמת שמי שלא היה בקבוצות - באמת לא יבין את הקשר, אבל כאשר תודה שאתה חולה (שזה מילה אחרת לומר שאתה מכור) ותתחיל עבודה עצמית עם קבוצה ושותף, אתה תגלה שההתמכרות זה רק הסימפטום לבעיה הרבה יותר עמוקה: הבעיה של החיים הכפולים שאנחנו חיים, הבעיה של הפחדים שאנחנו סוחבים איתנו, הבעיה של הרצון להיות בשליטה מלאה ועוד. זה הכל מגיע מאותו מקום בדיוק, ולא תצליח לפתור את הבעיה של ההתמכרות עד שלא תבין שאתה בבעיה.

מנסיון אישי אני יכול לומר שעד שלא הגעתי לקרקעית - לא הלכתי לגמילה. נכון כאילו "ניסיתי" להפסיק, אבל הרי ברור שאין לזה שום סיכוי. רק כאשר על כף המאזניים היה הכל (שזה אומר הכל ממש: האשה, העבודה, הילדים והשפיות) הודיתי שאני חייב עזרה ואמרתי שאני מוכן לעשות הכל (ושוב: הכל פירושו הכל ממש: קבוצות תמיכה, עבודה עצמית ועוד) כדי לצאת מהמצב.

זלמן היקר. ישר כח, אני מאוד התחברתי לבעיות שלך, הלחץ בעבודה, הכעסים עם הילדים, המלחמות עם האישה והשפיות שהלכה לה מזמן. אני יכול להוסיף על פחדים שיש לי, מי יעלה עלי, או מה יהיה איתי אם אני ימות ח"ו מחר (כף הקלע וכו'.)או הע"ה אחרי 120 מה אני יענה שם? מה אומרים עלי הצדיקים שאני הולך להתפלל בקברם, מה יהיה אם אני ילך לצדיק בדורנו שחי (איך יסתכל עלי ומה יראה עלי), מה יהיה עם המשפחה שלי (אמנם השם רחמן, אבל לא ותרן, וח"ו יכולה להגדיש הסאה ויבוא על אחמדיניג'אד דין עם מחלות קשות שיש היום אמן <בלשון סגי נאור>) או מה יהיה עם הבחירה שלי, כאילו יש מישהו ששולט לי עליה ואני לא יכול לבחור שלא להיכנס למקומות המטונפים האלה
ואמר לי פעם הראש ישיבה "כשאדם יודע על המחלה שלו זה כבר חצי מהתרופה שלו".
אז ברוך השם שאנחנו עוד חיים ויש אפשרות להשתנות.
וכאן יש להודות למנהלי האתר, ולהתפלל שהשם יכוון לאתר הקדוש הזה את מאות אלפי היהודים שנמצאים בצרה הגדולה הזו מהרה, כי בזה תלויה הגאולה!

בעניין: מכור משחר נעוריי ועדיין לא מספיק רוצה להיגמל לפני 12 שנים, 3 חודשים #2608

• משה מנסה
  • דירוג פלטיניום
זלמן! כל מילה שאמרת נכונה במאת האחוזים, הטבת להגדיר את הבעיה כמו שצריך, מעבר לבעיות קדושה וכדו'.
ובד"א ליעקב! אמרת נכון, ולפעמים עולים כל מיני מחשבות כאלו בראש, אבל היות והן מחשבות רוחניות, והם מעבר למה שאנו רואים בעיניים, לכן זה יוצא מהדעת בעת מלחמה.

בעניין: מכור משחר נעוריי ועדיין לא מספיק רוצה להיגמל לפני 12 שנים, 3 חודשים #2650

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אני רוצה להוסיף רק עוד נקודה אחת (זה בעצם נושא שמופיע באימיילים היומיים הנפלאים שוב ושוב):

גם כאשר מתחילים להיגמל יש קשיים, ולפעמים הקשיים אפילו נראים יותר גדולים מאשר מה שהיה קודם לכן. הכי קל ללכת ל"ארון התרופות" שלנו ולשלוף את הסמים המוכרים והטובים (במקרה שלנו: אוננות, צפיה אסורה ועוד). אבל אם מתמידים ולוקחים כל יום בנפרד, יש סיכוי טוב להמשיך בעליה ולהתחיל ליהנות מהפירות של ההשקעה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: מכור משחר נעוריי ועדיין לא מספיק רוצה להיגמל לפני 12 שנים, 2 חודשים #3022

• מואיז&#039;
ללבטהור 

האם אתה חושב שאתה צריך להפסיק, או שלא ?  ולמה ?

ועוד שאלה(יותר אישית) , [וסתם שתדע:אני בן 23 ועדין לא נשוי וגם שקוע בבוץ הזה]

איך הדבר משפיע ונוגע בייחס לקשר בינך לאשיתך (הרגשי והמיני) ?

בעניין: מכור משחר נעוריי ועדיין לא מספיק רוצה להיגמל לפני 12 שנים, 2 חודשים #3544

• משה מנסה
  • דירוג פלטיניום
היות ולב טהור לא ענה לך - אענה לך אני.
שתי דברים שאתה בתור בחור אמור לדעת.

א. בעיית התאוות "אינה" חולפת עם הנישואין, תקרא פה בפורום הרבה חברה כבר אמרו את זה, היא קיימת עדיין אחרי הנשואין, ובהרבה מקרים היא מתעצמת עם הזמן.
ב. לגבי שאלתך, כשיש אהבה צדדיות, אף פעם לא יכול להיות שהאהבה עם בת-הזוג תהיה בשלימות כמו שזה אמור להיות, לא יכול להיות שיהיו לך שני אהבות, (עיין מה שנאמר בחובה"ל כי כשם שלא יוכלו אש ומים בכלי אחד, כך לא יוכל אהבת התורה ואהבת הגשמיות באדם אחד - וזה נכון גם לגבי זה, א"א שיהיו שני אהבות באיש אחד), ולפעמים הדבר פוגע כל כך, שבגלל שהאהבה הוירטואלית מספקת את האדם יותר מהאהבה בבית, לפעמים נוצר מצב בו האהבה בבית אינה מעניינת אותו, ואז נוצר פיצוץ.

וזאת עליך לדעת כל רגע שאתה חותך את הענין ומפסיק את הענין מוקדם יותר, אתה עושה טובה לעצמך - מחקרים הוכיחו, לגבי כל ההתמכרויות, שברגע שעושים את הפעולה שוב ושוב נוצרים חריצים במוח שקשה אח"כ להוציא ולהחלים מזה, ולכן כל כמה שנפסיק מוקדם יותר נחלים מהר יותר, ואם לא נפסיק עכשיו ההחלמה בעתיד תהיה קשה יותר.

אז בהצלחה

בעניין: מכור משחר נעוריי ועדיין לא מספיק רוצה להיגמל לפני 12 שנים, 1 חודש #5861

• מואיז&#039;
למשה , לא הבנתי את דבריך בעיניין אהבה החד צדדית , איפה פה נוגעת אהבה למה שקשור לסיפוק יצרים מיניים ? (גם בבית עם האישה אני לא חושב שקשורה אהבה ביחס לקשר המיני שבין הגבר והאישה)

אני יודע שהיא אינה חולפת אחרי הנישואים , אבל יש לך יותר דוחפים שמניעים אותך מימנה (וזה מתוך תקווה שהקשר בין בני הזוג הוא קשר בריא ותומך עם הדדיות ואהבה )

[אני לגמרי בעד שלא להיות משועבד ליצר המיני שלא תבין אותי לא נכון ,פשוט שאני לא תולה בו את החיסרון למערכת יחסים קלקלה .  ]

בעניין: מכור משחר נעוריי ועדיין לא מספיק רוצה להיגמל לפני 11 שנים, 12 חודשים #8232

• לב-טוב
  • חבר חדש
שלום לכולם.
רציתי לשתף אתכם במה שעובר עליי ואולי גם לבקש עצה.
ברוך השם אני נקי כבר 55 ימים בערך.
הנס קרה לי בעקבות חוייה רוחנית שעברתי ולא בגלל אחת השיטות הנפלאות שאתם מציעים.
לצערי, כנראה מטעמי עצלות ניסיתי רק את שיטת ה90 ימים וציפיתי תמיד שאכשל מראש.
הדבר שגרם לי להפסיק, ובעצם גם היום, אני מרגיש ביחס לנשים (חוץ מאשתי שתחיה) רתיעה ודחייה.

לפני פסח פיטרו אותי מהעבודה (וזכיתי להתנתק שלא מרצון מהסביבה ההרסנית שגרמה לי לחטוא בלי סוף)
בערב שבת הגדול קמתי באמצע הלילה והתחשק לי לעשות תיקון חצות.
אחרי שסיימתי, התחלתי לקרוא את פתח אליהו (מסידור כוונת הלב) ואז הגעתי לקטע
...כל מאן דאפריש חד מן חבריה מאלין עשר, אתחשיב ליה כאלו אפריש בך...
הסתכלתי בפירוש של הסידור לקטע הזה ופתאום הזדעזעתי. הבנתי שאני משחק משחקים עם הקב"ה.
פתאום הבנתי שיבוא יום ואעמוד מולו, אם ארצה או לא ארצה, ויראו לי את כל מה שעשיתי והתחלתי לתאר לעצמי,
מה הולך לקרות אם חלילה יחייבו אותי בדין. למי אפנה? להוריי? לרב שלי? אני הרי עומד מול בעל הבית בכבודו ובעצמו.
מי יציל אותי???
קיבלתי פחד נוראי שמלווה אותי עד עכשיו...ורצתי לחפש דרכים לעשות תשובה.
הפחד הזה מחק לי כל חשק להביט על תמונה או אישה לא צנועה.
ומה שמעצים את הפחד הזה זה כל הנושא של שנת התשע"ב של פי הרבה מקורות ורמזים שראיתי באינטרנט,
אמורה להיות שנת הגאולה בעיתה. (רמז אחד : דיה לצרה בשעתה שרשי מפרש על דברי הקב"ה למשה כשהוא אומר לו תגיד להם שאהיה עמם בגלות זו ובגלות אחרת)
(אשמח לשלוח את המקורות בלי נדר - למי שירצה).
כך שבעצם כל שנייה קריטית כרגע לעשות תשובה ולזרוק את זה. להתוודות, להתחרט, ולקבל על עצמנו להיות יהודים טובים יותר.
זה ממש בנפשנו. הדברים מוצגים בצורה שלא משאירה הרבה מקום לספקות.
סליחה אם אני נשמע משיחי ומפחיד, אבל רציתי לשתף אתכם במשהו שסוף סוף עבד אצלי לסלק את הרגלי המוות הללו.
מקוה שהדברים הללו יעזרו למישהו לעשות צעד לקראת אבינו הגדול שבשמיים.
אני יודע שעדיין לא הגעתי לתשעים ימים, אבל אני בכלל לא סופר. אני כל הזמן חושב איך אוכל לעשות עוד משהו להציל את עצמי ואת קרוביי.
איך יינצל אדם מחבלו של משיח?יעסוק בתורה ובגמילות חסדים.

בעניין: מכור משחר נעוריי ועדיין לא מספיק רוצה להיגמל לפני 11 שנים, 12 חודשים #8235

• לב-טוב
  • חבר חדש
בהמשך לתגובה הקודמת רציתי להתנצל אם נשמעתי מתנשא חלילה.
אני יודע שכל אחד פה סוחב מיטען אחר ולאף אחד לא קל עם זה.

כמו כן אשמח לשמוע הצעות לחיזוק מאנשים שהגיעו לשלב דומה לשלי.
אני יותר מחפש דרך לרפא את המידות שהודחקו כל השנים, את חוסר היכולת להתמודד עם קשיים,
את מידת הכעס שעכשיו נהייתי מודע אליה. את ההזנחה של המשפחה.
תודה ובהצלחה לכולכם.

בעניין: מכור משחר נעוריי ועדיין לא מספיק רוצה להיגמל לפני 11 שנים, 12 חודשים #8298

• דובי
  • דירוג פלטיניום
ערב טוב לך
האמת שלא הגעתי לספירת ימים נקיים כמוך
    וגם תיקון חצות בלילה. וזוהר. הלוואי עלי .
  בנוגע לענין אם אתה מרגיש שאתה מכור  אז כל הדברים שקראת ושמעת ההפחדות וכו'.                                                                            לא יעזרו להרבה זמן .ובשלב כזה או אחר בלי תוכנית
אתה תיפול שוב . 
  אלא אם כן אתה מקרה נדיר .  אני לא שמעתי על מכור שחזר לשפיות ככה .
  * חוץ מזה שהתוכנית לא רק מנקה אותנו. אלא גם עובדת על המידות והפגמים של כל אחד .
  בכל אופן שיהיה בהצלחת
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 11 חודשים על ידי .

בעניין: מכור משחר נעוריי ועדיין לא מספיק רוצה להיגמל לפני 11 שנים, 11 חודשים #8480

• לב-טוב
  • חבר חדש
תודה על התגובה דובי.
אני קראתי באתר על התכנית ואפילו הורדתי את התוכנית של החבר שהרחיב המון על כל צעד.
השאלה - למה אי אפשר לעבוד על זה כמו כל ספר לימוד?
לפי מה שהבנתי (תקנו אותי אם אני טועה) להיות בקבוצה זה להתעסק עם השלבים ההתחלתיים של
ההתמכרות.
ואני ב"ה אמנם רק ביום השישים של הנקיון, אבל אין לי את הרצון שהיה לי בעבר לחטוא, כי אני עובד
במקביל על חיזוק הקשר לאבינו שבשמיים.

האם יש קבוצה שעובדת על השלבים המתקדמים יותר (תיקון הפגמים באישיות שהובילו לצורת חיים זו)?
תודה ושנה  רוחנית טובה לכולכם (אחרי שקיבלנו שוב את התורה)

בעניין: מכור משחר נעוריי ועדיין לא מספיק רוצה להיגמל לפני 11 שנים, 11 חודשים #9856

ל"לב טהור", תרשה לי להעיר הערה קטנה, כל הנבואות שהמשיח יבוא ביום כזה בשנה כזאת, לדעתי, הם שגויים מיסודם. אם אדם עושה תשובה רק כי הוא יודע שמישהו אמר לו שהמשיח יגיע ביום פלוני, אז מה יקרה אם הוא לא יבוא? וחוץ מזה, גם אם המשיח יבוא, הוא יחזק ידיים רפות, ויאמץ ברכיים כושלות, וכל אחד ואחד כאן בפורום, אמנם מכור ועושה דברים לא נאותים, אך זה רק בחיצנויות, המשיח יידע להסתכל על כל אחד מבפנים ויידע לזהות מי באמת רוצה להתחזק ולשמור ולקדש את עצמו, ורוב כלל חברי הפורום כאן הם בגדר של "שחורה אני ונאוה".
ולעומת זאת, יש כאלו הנראים כ"צדיקים גדולים", עושים מצוות רוקדים ושרים, אך בפנים, הם בזים לתורה ולומדיה.
לכן, אין צורך להכנס לאטרף של פחד ממה יקרה לך בדין למעלה, או מה המשיח יגיד לך כשהוא יגיע, קודם כל שיהיה לנו  את הזכות לדבר איתו, ואני מדבר גם על הצדיקים שבנינו.
פעם שמעתי מהרב מרדכי אליהו זצל שענה לתשובה לאדם מסויים ששאל אותו מה יקרה כשהמשיח יבוא, וכל יהיו סביבו ולא ניתן יהיה להגיע אליו, כיצד אצליח לראותו, אז הרב ענה לו: תוכל לראות אותו דרך הטלויזיה בבית, בלי להתאמץ ובלי להידחק עם כל האנשים.

ולהפך, הפחד רק הורס את הקשר שלנו עם הקב"ה, ומה יקרה אם מחר מישהו יבוא ויגיד לך שגם אם תעשה את כל העבירות שבעולם, מובטח לך גן עדן?
וחוץ מזה, יש הקונה עולמו בשעה אחת, ויש גם להפך, כמו שכתב הרמבם שמספיק לאדם שיעשה תשובה יום לפני מיתתו, וכבר ייקרא בעל תשובה.

אז, אם ההפחדות עוזרות לך, תהנה, אך אל תיתן שיעבדו עליך, תלך עם האמת שלך, האמיתית והכנה, אך תמיד תחקור על מה אתה נשען...

בהצלחה בשפיותנו, שלום שלום
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.61 שניות

Are you sure?

כן