ברוכים הבאים, אורח

פשוט, כמו שביקשו
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: פשוט, כמו שביקשו 4319 צפיות

פשוט, כמו שביקשו לפני 11 שנים, 4 חודשים #22661

• 1only
  • דירוג כסף
  • (יניב)
בס"ד
נכנסתי לאתר, מיואש לגמרי, שלחתי את המכתב הזה (והוספתי עוד קצת), ביקשו שאפרסם אז הנה זה:

שלום, שמי יניב, בן 35 ואני כנראה הולך לכתוב כאן מגילה לא קצרה...
אני גרוש, ובדרך לעוד גירושין לצערי.
איך אני אתחיל את הנושא..? בערך בתיכון ("הדתי") יצא לי לראות דברים לא צנועים (זה היה מזמן, עוד לא היה אינטרנט) אבל הרבה פחות ממה שאחרים ראו (לפחות לפי הדיבורים שדיברו), התחלתי להתחזק ולחזור בתשובה (גם לפני זה הייתי "דתי") ודי הצלחתי לשמור על העיניים (אפילו דחיתי את עניין המשקפים מהסיבה הזו), התחתנתי, נולדו ילדים, התחילו הבעיות הכלכליות והרגשיות והתגרשתי. התחלתי לעבוד במפעל ולגור לבד (הים הראשון בעבודה היה ביום הדיונים הראשון של ענייני הגט וכו') רציתי שלום בית אבל זה כנראה היה אבוד מראש, אפילו שעיקר הטענה היתה בעניין הכלכלי.

עכשיו אני כבר יותר מכיר את עצמי, יש לי דימוי עצמי נמוך, נמוך מאד. (נראה שלא הייתי בררן בלשון המעטה ופשוט התחתנתי עם מה שיצא אפילו שהיא לא ממש מצאה חן בעיני...)
כשאני עובר ברחוב, אם יש אנשים שצוחקים ובטעות מסתכלים עלי (במיוחד ילדים) כל האופי שלי מתחרבש באותו הרגע ואני לא מוצא את הידיים והרגלים ורק חושב איך לברוח משם. מה לעשות, כשאתה בכור, תמיד צריך לוותר ותמיד השני צודק, אתה רגיש ולא מקבל אהבה, אז בסופו של דבר לא משנה כמה כשרונות יש לך (ויש לי המון, לצערי) המסקנה הברורה היא שאני אפס. אם נוסיף לכל הסלט הזה הרבה שנים עם ברונכיט והרטבות עד גיל 17 ותמיד באים בטענות למה אני לא מפסיק כאילו שהלחץ יעזור (נהפוכהו, זה רק הורס) וכמובן איך זה שלכל החברים בכיתה ובעצם לכל המחזור כולו היתה חברה (בחורה) כזו או אחרת בזמן כזה או אחר ולי לא... אז אפשר להבין איזה בלאגן היה לי אז בראש ואיך הדימוי עצמי היה (אפילו שמבחינה לימודית קראו לי גאון... חטא על פשע)

בקיצור, קרקע פוריה לבלאגנים.

אחרי הגירושין כשלא היה שום סיכוי לחזור להקים את הבית אז התחילה הבדידות לכרסם (כמו בזמן התיכון...) ולאט לאט נפלתי בנושא הזה, זה התחיל מפרסומות קופצות וטעויות בדפדפן, הורדות של קבצים שהסתירו תכנים (שאח"כ למדתי איך לבדוק את זה לפני שנופלים בפח) והגיע בסופו של דבר לכניסה מכוונת לאתרים האלו.

בנישואין הנוכחיים משום מה זה התגבר מאד, הגיע למצב של אוננות וחוסר אונים מוחלט כמעט. מספיק שהמחשבה נכנסה איכשהו לראש והמכונה מתחילה לעבוד אוטומטית בלי לעצור, כמעט. זה התגבר במיוחד אחרי שאשתי הפסיקה לטבול (לפני כמעט שנה) אבל ברוך ה' עם הרבה תפילות העניין יורד לאט לאט (אע"פ שיש נפילות לפעמים פעם בשבוע שבועיים ויותר אבל אוננות ברוך ה' אין ומקווה שלא תהיה)
התקרבתי אגב לברסלב (עוד בזמן הליכי הגירושין הראשונים) וזה די עזר, העניין של אין מה להתייאש ושהכל לטובה ועוד כל מיני דברים חזקים מאד חיזקו ומנעו התרסקויות הרבה יותר גדולות.
כל נפילה גוררת בכי, צער, תפילות לה' על הנזקים. להתחיל כל פעם מחדש זה חתיכת פדיחה. ועם כל זה, רק בגלל שכתוב אז עוד פעם אני מתחנן ומבקש מחילה ועזרה וסיוע כך שיוצא שיש התקרבות גדולה אחרי זה.

הסיפור עוד ארוך... העניין הוא שכרגע המצב שאני נמצא בו מאד מאד קשה מכל בחינה אפשרית: אין פרנסה (ויש כמובן חובות...), יש תאריך לגט עם אשתי השניה (המצב אבוד לפי כל קנה מידה אפשרי ולא שלא ניסיתי והפכתי עולמות), אני מרגיש דפוק (וזו מילה הכי עדינה שיש לתאר את המצב) לא שווה שום דבר, חושב על התאבדות (אל דאגה, אני יודע שזה אסור, אם היה מותר מן הסתם הייתי מת כבר לפני 28 שנים), אני גר אצל ההורים אבל כמעט ולא מתקשר איתם, לא כי אני שונא אותם אלא כי אין עם מי לדבר (אני יכול להסביר מלא פעמים אבל שום דבר לא נקלט, תמיד אומרים "תעשה כך," ואף אחד לא קולט שלפעמים הבעיה היא שאי אפשר לעשות ואפילו אי אפשר מספיק לרצות)

כך שיש קרקע פוריה לנפילות מהסוג הזה ואני די חושש.

ניסיתי לחסום את האינטרנט בפלאפון עם רימון (ששם עיקר הנפילות) אבל מה לעשות שיש לי ידע מספיק במחשבים כדי לעקוף כל חסימה, דיווחתי להם אבל הם לא יכולים לחסום הכל.

בקיצור אני לא יודע מה לעשות במצב הזה שאני נמצא בו חוץ מלהתפלל ולשחק לפעמים במחשב (חוץ משאר הדברים שאני עושה בו) כדי לפרוק לחצים ולהעביר את הזמן וגם כדי לא להכנס לאתרים ההם.

אני לבד, בודד עד טירוף (ומיואש לפחות באותה מידה) עדיין חי, מקווה לשרוד
לא נראה לי שבמצב הנוכחי שייך לבנות בית (יותר מידי בעיות והמון כשלונות וחורים בלב)
זה הבקבוק עם הפתק שאני שולח על המצב שלי פחות או יותר

מצטער אם מה שכתבתי גורם צער למישהו, זאת לא הכוונה.

עד כאן המייל עם תוספות.
אגב,שמתי לב שמוח שרגיל לעבוד בפול גז, כאשר הוא לא עושה כלום (שאין דבר כזה) הוא יחפש מתחת לאדמה דברים כדי להתעסק איתם. זה אומר דמיונות בהקיץ (אצלי זה כמעט כמו מציאות כבר) טחינות של כל מיני עניינים וכו', אז ברוך ה', אחרי שהבנתי את המהלך הזה התחלתי ללמוד דף היומי (שלא חלמתי שאזכה לזה), לבד כמובן, בלי מקום ובלי זמן כדי שלא יהיו מניעות מהסוג הזה, ובאמת זה הנחת היחיד שיש לי היום. חבל שזה מסתיים מהר (חצי שעה פחות או יותר) אבל זה באמת עוזר.
"אבוד" זה משהו שלא קיים
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 4 חודשים על ידי .

בעניין: פשוט, כמו שביקשו לפני 11 שנים, 4 חודשים #22667

אחי
בתור חסיד ברסלב שאני...
אין לי הרבה מה לומר לך חוץ מ..
את המנטרה הידועה של" תתחזק" יהיה בסדר וכו'

אבל מה לעשות ... זאת האמת

גם אני מתוסכל מיואש ומדוכה....
אבל אני מוצא נחמה בדברים קטנים שמשמחים אותי...

גם אישתי כבר לא טובלת... או שהיא טובלת ... אבל לא נותנת...
בקיצור... באמת אין ברירה אלא לנסות לשמוח מדברים קטנים

ממליץ בחום גדול מאוד שני רבנים שיעשו לך את זה

הרב אליהו גודלבסקי www.azamra.co.il/

והרב ארז משה דורון www.levhadvarim.com/

לך לסדנאות של הרב ארז דורון... תכיר אנשים יפים שם!!!!
וגם אישה טובה ימצאו לך שם!!!

וגם אם אתה מכיר ושמעת... אני השליח שלך משמיים!!!\

להגיד לך... שעוד לא שמעת הכל....הרב ארז משה דורון יכול להציל אותך...
אתה שומע?????!!!!

תעדכן אותי מה עשית!

ואני לא מרשה לך להתאבד בלי רשות שלי :D ;D

אוהב אותך
בלי להכיר אותך

בעניין: פשוט, כמו שביקשו לפני 11 שנים, 4 חודשים #22714

• אֵינְאוֹנִימי
  • דירוג פלטיניום
  • ניצחון - דרך חוסר אונים - בחסד אלוקים
1only
הסיפור שלך כואב,
וכל הכבוד שעשית כמו שביקשו,
איזה אומץ, בפרט כשאתה אומר שאין לך בטחון עצמי...

אני מאמין שפה בפורום, בעיקר בדרך הצעדים,
תוכל לבנות את עצמך, כמו שהרבה כבר עושים פה.
תקרא, תשאל, ותגיב בפורום, תהיה מחובר לחברים הנפלאים פה.
וכשאתה מבין שזה הדבר הנכון, תצטרף לקבוצות 12 הצעדים.
אשר מלבד זה שזאת התרופה למכה של כולנו, התאווה,
זה גם כולל צמיחה אישית אדירה,
ושינוי בכל תחומי החיים.

אני באמת מאחל לך הצלחה בהחלמה,
ובבניית האישיות שלך.
באמת, אף פעם לא מאוחר.
עוד תוכל לחיות חיים מאושרים.
"עם כל עוול שכיפרנו עליו, נשר מעל כתפנו עוד מהמטען הנורא של רגשי האשמה"

בעניין: פשוט, כמו שביקשו לפני 11 שנים, 4 חודשים #22792

• 1only
  • דירוג כסף
  • (יניב)
תודה על התגובות!
ראשון ראשון: בקשר לרב גודלבסקי שליט"א, אין לי דרך אחרת מלהתייחס אליו כאל תרופה. כשנופלים שמים את הרב גודלבסקי באוזניות עד שזה עובר, פשוט כך.
הרב ארז משה דורון, 7 דיסקים של MP3 כבר שמעתי, יש עוד כמה שלא שמעתי, הפסקתי לשמוע לצערי הרצאות מאז שהתחתנתי לפני שנה+ גם בגלל שאין כ"כ זמן וגם בגלל הצורה בה הייתי שומע הרצאות: היה לי פלאפון שאפשר בקלות להכניס אליו שירים וכו' אז תמיד היו בו הרצאות ובדרך לעבודה (חצי שעה הלוך וחצי חזור, כשהייתי עובד) הייתי מספיק הרצאה שלמה, כמעט כל יום. עכשיו שיש iPhone... סיפור להכניס הרצאות, אז אני שומע את מה שכבר שמתי בפנים בעיקר את הרב מאיר שלמה שגם מחזק מאד וגם יש בהתחלה קצב שנותן מצב רוח טוב (שזה גם חשוב לפעמים)
אגב, הספר היחיד שקניתי ממנו בכמה עותקים זה "לוחמי התמורות" של הרב ארז משה דורון.

לגבי הבטחון העצמי, תמיד חשבתי שאין לי אבל יש מצבים שיש אותו בכמויות, זה בעיקר גדל אחרי שהתחלתי להתבודד וכו', הדיבורים אל ה' זה משהו שאין לו תחליף וגם באמצע עבירה אני יכול לדבר אליו ולהנצל בצורה כזו או אחרת, הכי גרוע זה להיות מנותק ולא לדבר.
הבעיה היא עם הדימוי עצמי והתקיעה שיש לי בד"כ בכל העניינים שאני לא יכול להוציא דברים מהכח אל הפועל.

עוד משהו, לגבי אשה, נישואין וכו' נראה לי כרגע שאין ממש סיכוי לנושא, התייאשתי לגמרי מכל הקטע הזה, אם יהיה נס סבבה.
ישנם יותר מידי דברים שצריך לתקן לפני שנכנסים לזה שוב. הייאוש הזה מצד שני מציל אותי מכל הנפילות בנושא כי אני פחות חושב בכיוון (ומחשבה כידוע גוררת מחשבה ואם מנעת את הראשונה חסכת המון צרות)

אגב, אני לא יכול לבוא בטענות אל אף אחד כי כשאני מסתכל אחורה אל התפילות שהתפללתי אני שם לב שכל מה שעובר עלי זה בעצם מה שביקשתי. אם ביקשתי שלא תהיה לי גאווה (ויש בכמויות) אז זה די הגיוני לקבל "קורס" כזה....
והסבלנות שאני כ"כ צריך כדי לעבור שפוי את המצב זה גם משהו שביקשתי וזו מידה שהיא הכרחית כדי לזכות לתשובה אז הכל מסתדר תכל'ס אבל זה קשה מאד וכואב מאד.
"אבוד" זה משהו שלא קיים

בעניין: פשוט, כמו שביקשו לפני 11 שנים, 4 חודשים #22799

• אֵינְאוֹנִימי
  • דירוג פלטיניום
לגבי לוחמי התמורות, אני יכול לקרוא את זה מספר פעמים. זה בעצם עלילה רוחנית לא דתית, וממש מכניס את הצעדים שלנו ללב בצורה מרתקת. מומלץ מאוד לצועדים... זה לא תחליף לצעדים, אולי בונוס.
יש גם דיסק 'הכל ברצון' של גידי דבוש שתוכן הצעדים מודגש בו.
אם ישך אייפון תוכל לשמוע שיעורים של הרב ארז דורון באתר שלו.

בעניין: פשוט, כמו שביקשו לפני 11 שנים, 4 חודשים #22832

• נעם ה'
1only היקר,
לא גרמת לי צער אלא שמחה. שמחה עם המון כאב. שמחה על עוד א'ם שעבר ייסורי גהינום והחליט לשחרר את עצמו לדעת. כאב על אותם ייסורים שעברת ועל סיפורך הנוגע ללב.
אני לא בקי בתורת ר' נחמן אך שואב עידוד רב וכוחות החלמה מ"לב העולם אתה" של הרב ארז משה דורון.
נראה כי אין נתיב של החלמה הזהה לרעהו בדיוק כמו התאור המופלא ל"אזמרה". כל אחד מאיתנו צועד בשבילי ההחלמה עם הנחייה אך לא עם הובלה. כל אחד מוצא את הנתיב שלו ובעזרת דיבוק חברים ודבקות בהי"ת יוצא אל האור.
אני מתפלל שתמצא את הכוחות להשאר איתנו לעוד ימים רבים של החלמה.
רק טוב,
נעם

בעניין: פשוט, כמו שביקשו לפני 11 שנים, 4 חודשים #22909

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
ONLY ONE כואב לראות את ההתמודדויות! קבל חום ואהבה מאדם שטרם פגשת מעודך! (מי יודע? אולי בהמשך דרכך תפגשני בקבוצה חייה?)
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: פשוט, כמו שביקשו לפני 11 שנים, 4 חודשים #23007

• 1only
  • דירוג כסף
  • (יניב)
תודה לכם!
מצחיק מה שקורה לי כרגע, עכשיו הכל רגוע, עבדתי היום, היה יום נחמד מאד ומאיר מאד, סבבה כמו שאומרים.
אני נכנס לפורום ורואה את מה שכתבתי (לא קראתי שוב את הכל, אפילו לא חלק) ומרגיש מאד רחוק ממה שכתוב שם.
יש זמנים שאדם שוכח את הצרות שלו, נמצא בעליה (או משהו כזה) אבל בעיקר שוכח. זה לא אני מי שכתב שם את הדברים, זאת ההרגשה פחות או יותר.
אז ככה זה בערך קורה בד"כ ואין מה שיזכיר ויחבר את שני הקצוות.
אבל עכשיו, מתוך סקרנות גרידא אם הוסיפו תגובות בפורום או לא... אני נפגש עם "ההוא" שבצד השני. כ"כ רחוק ועם כל זה נראה לי שהוא חי ואני באיזושהי "הרדמה" או... הוא נמצא בקרב ואני אמור לארגן אספקה.
תמיד ידעתי שזה התפקיד בזמנים האלו, אבל השכחה עושה את שלה... אבל עכשיו זה פשוט מקבל את הצבע, נוגע בבשר.

קראתי גם כמה מיילים עם חיזוקים מהאתר, זה לא כ"כ קל כשמשתמשים במושגים שלא ממש הבנתי לגמרי... (אין לי את מי להאשים, אני לא ממש אוהב את ה"קטע" החברתי ולא משנה באיזו צורה זזה בא. זה סריטה/בקע בראש שלא פשוט למלא) מן הסתם אני נשמע קצת מתנשא, זה בטח בגלל שהכל סבבה עכשיו והכל ב"הרדמה כללית"...
מצחיק שב"גיהנום" זועקים לה' וב"גן עדן" שוכחים ממנו...

אני רוצה לזכות להיות עם ה' ולא אכפת לי גן עדן / גיהנום.

בכל אופן תודה על זה שכיף עכשיו.
מקווה שמכל ההגיגים שנשפכים עכשיו ישירות מהמקלדת יצא מזה לפחות משהו טוב, שמישהו יתחזק, תכל'ס אני מרגיש שאני כותב כאן רק לעצמי וזה לא נראה לי ממש טוב שככה אני מתעלם מכולם.
ה' יעזור, מקווה שהכל יסתדר.

ה' ישמור אתכם, ואותי, ואת כל עם ישראל, שלא נתייאש מכל הבלאגן עד שנזכה להגאל אי"ה.
"אבוד" זה משהו שלא קיים

בעניין: פשוט, כמו שביקשו לפני 11 שנים, 4 חודשים #23009

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
חבר יקר,

זה נקרא "הכחשה". ההכחשה הזאת היא חלק מהמחלה שלי. היא מספרת לי שהכל בסדר ואני בכלל לא רוצה ולא צריך תאווה.

אסור לי להאמין לראש השקרן והחולה שלי. כשאני מאמין - אני מתחיל את הספירה לאחור לקראת הנפילה הבאה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: פשוט, כמו שביקשו לפני 11 שנים, 4 חודשים #23021

• 1only
  • דירוג כסף
  • (יניב)
"וחטאתי נגדי תמיד"
עריכה:
זה מזכיר את הפסוק הנ"ל, שהכוונה בגדול זה לא להכנס לשאננות
"אבוד" זה משהו שלא קיים
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 4 חודשים על ידי .

בעניין: פשוט, כמו שביקשו לפני 11 שנים, 4 חודשים #23023

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
דובר פה הרבה בפורום ע"ז אתה מוזמן לקרא.

בקצרה, אדם בריא חוטא. אדם חולה חולה.
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: פשוט, כמו שביקשו לפני 11 שנים, 4 חודשים #23470

• 1only
  • דירוג כסף
  • (יניב)
שלום!
זהו, נגמרו האורות שהיו קודם, הדכאון חוגג על קורבנו, לא קם בבוקר (פשוט לא מסוגל ואף אחד לא יכול להבין את זה), אין כח לעשות כלום,
אני כותב כאן סתם כך, כבר לא משנה שום דבר.
ה' יעזור, מקווה שהכל יסתיים מתישהו.
מצחיק שאסור להתאבד אבל אני כבר מת מבפנים, מת מהלך כזה...
"אבוד" זה משהו שלא קיים

בעניין: פשוט, כמו שביקשו לפני 11 שנים, 4 חודשים #23472

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
אני מאמין באמונה שלימה שתהיה תחיית המתים מאת הבורא יתברך שמו. ויתעלה זכרו לעד ולנצח נצחים...
לישועתך קויתי ה'.
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: פשוט, כמו שביקשו לפני 11 שנים, 4 חודשים #23480

• אֵינְאוֹנִימי
  • דירוג פלטיניום
כואבים החיים האלה.
ותודה ששיתפת דוקא אותנו בזה.
כנראה אתה מרגיש בבית כאן,
וזה טוב.
מצפה לישועתך, וישועת כולנו.

אינאונימי

בעניין: פשוט, כמו שביקשו לפני 11 שנים, 4 חודשים #23485

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
טוב ש"שפכת" את זה פה. כאן זה הבית שלך. כולנו לפעמים חשים בכך. (שמתם לב? א' מהכללים כאן זה: "אני לא מדבר על אחרים רק על עצמי. אני לא מכיר אף א' מספיק טוב בשביל לדבר עליו". וכתבתי "כולנו". פיצול-אישיות ? )
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.59 שניות

Are you sure?

כן