ברוכים הבאים, אורח

מה עושים עם הדכאון?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מה עושים עם הדכאון? 2333 צפיות

מה עושים עם הדכאון? לפני 11 שנים, 4 חודשים #22585

• חחחח
  • חבר חדש
אז ככה,

אני בן 34, נשוי + 4 ילדים, וסובל מדכאון מגיל צעיר מאוד.

לא אלאה אתכם בעברי, רק אומר שכיום אני ב"ה מצליח לא לגעת בפורנו, אבל מאונן בערך פעם-פעמיים בשבוע ללא יכולת להתגבר.

זה קורה לי בעיקר כשאין לי מצב רוח, ולא עוזר כל המאמצים שאני עושה - אני פשוט לא מצליח להתגבר.

חוץ מללכת לקבוצות 12 צעדים, יש פתרון אחר???

בעניין: מה עושים עם הדכאון? לפני 11 שנים, 4 חודשים #22592

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
חבר יקר,

למיטב ידיעתי, אין הבדל כאשר התאווה שלי תוקפת מה היא בדיוק רוצה שאעשה. פורנו או אוננות או כל סוג אחר של תאווה - הכל הולך, העיקר שאהיה עבד נרצה לתאווה.

הגעתי למקום שהוא מעבר לגבול העזרה האנושית. אף אדם לא יכול לעזור לי כעת. רק אלוקים. לשם כך אני נמצא בקבוצות 12 הצעדים.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: מה עושים עם הדכאון? לפני 11 שנים, 4 חודשים #22613

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
חחח היקר
אל תלאה אותנו בעברך
אנחנו כולנו באותה סירה
אין לי אפשרות לעזור לעצמי כ"ש לך
ולכן אני פונה לכח עליון בשמי-שמיא
--------------------------------------------------------------
שלום לך חבר יקר. נשמח מאוד אם תפרוק את המשא. זה עלול להועיל לך אישית.
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: מה עושים עם הדכאון? לפני 11 שנים, 4 חודשים #22658

• משה "חפץ-חיים"
בנתיים לא ידוע לי על מישהו שיודע דרך אחרת,
אולי בינתיים עד שתמצא משהו אחר תצטרף אלינו- תראה במה דברים אמורים.
כיום טוב לי בחיים, גם לך מגיע!

בעניין: מה עושים עם הדכאון? לפני 11 שנים, 4 חודשים #22676

• חחחח
  • חבר חדש
שתבינו, טוב לי מאוד ב"ה בחיים.
ממש ממש טוב.

אני יודע שאני לא יכול לשלוט על זה ולכן אני פונה לכוח עליון, אבל מה לעשות שלא תמיד הוא עונה?

או לפחות לא תמיד אני רואה שהוא עונה...

כשאני מרגיש שאני עומד ליפול אני ממש צועק אל ה' שיעזור לי כי אני לא יכול.

אבל יש לי צורך פיזי בזה ולכן לא עוזרים כל המאמצים.

בעניין: מה עושים עם הדכאון? לפני 11 שנים, 4 חודשים #22677

• משה "חפץ-חיים"
אם אתה מרגיש שטוב לך והכל בסדר, כנראה שזה לא מקומך,
אנחנו כאן כי התאווה שיעבדה אותנו, שיבשה את חיינו, ולא נתנה לנו לצמוח ולהתקדם.
תמיד פנינו לקב"ה וזה לא עזר, מסתבר שלא ידעתי איך לפנות כראוי, תמיד בקשתי עזרה אבל סרבתי לתת לה' את השליטה.    כאן למדתי איך לפנות לקב"ה, איך למסור את כל חיי להשגחה, וב"ה אני רואה שינויים שעליהם לא חלמתי.
אוהב אותך.

בעניין: מה עושים עם הדכאון? לפני 11 שנים, 4 חודשים #22681

פותח הפוסט היקר, לא חייב להיות לך רע בחיים כדי להגיע לדרך השתלמות רוחנית. מה שחשוב הוא שאתה הפנמת שאתה צריך עזרה בדבר שאין לך עליו שליטה, והברירה היחידה שהגעת אליה היא שרק אלוקים יכול לעזור לך. לדעתי, כל דרך רוחנית יכולה לעזור בעצירת הצורך לצרוך את סם התאווה. בנתיים שיטת 12 הצעדים מוכיחה את עצמה פעם מחדש, היא חינמית, ומעולה לכל אחד שמחפש להשתלם רוחנית. לאו דווקא למכורים למין. ההמלצה שלי, אם אינך יכול להתגבר על הצורך לצרוך, ואתה מחפש דרך שתוציא אותך מזה, לך על 12 הצעדים.
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: מה עושים עם הדכאון? לפני 11 שנים, 4 חודשים #22743

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
חברים יקרים מה קורה פה? פנינו אליו והוא לא ענה? מה? הוא היה בממתינה? או שהוא שם עצמו בהשתקה?

בטח שהוא ענה! תשובתו היתה "שמור-עיניך"!!! ללא תשובה זו הייתי ממשיך לנבור באשפתות ולצרוך רעל!!!!
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: מה עושים עם הדכאון? לפני 11 שנים, 4 חודשים #23013

• 1only
  • דירוג כסף
  • (יניב)
"לשמור על העיניים"...
אם זה הפתרון היחיד אז זה מייאש לגמרי, אם כל האחריות לגמרי עלי, הייאוש מתחיל לחייך אלי וזה לא נראה טוב.
אבל אפשר גם לחתוך את הלחם לפרוסות ולקחת ביסים קטנים כדי שהכל בסופו של דבר יכנס.
פשוט צריך לפתוח את העיניים על כל תנועה, דיבור ומחשבה ולהתפלל כשזוכים על כל דבר.
להתפלל לפני הנפילה, אחרי הנפילה, להתפלל לא לשכוח להתפלל, להתפלל לא להתייאש, העיקר להיות עם הרגליים על הקרקע, לא לקפוץ לעשות דברים שאתה חושב/יודע שאין לך כח. להכיר את המקום שלך גם אם הוא הכי מגעיל ומבייש. אתה לא יכול לצעוד אם הרגליים לא נוגעות במשהו, ואם הרצפה לא אמיתית לא תתקדם לשום מקום.
זה הכי קשה, הכי מבייש והכי שובר, אבל ברגע שאתה כבר בוכה וזועק "מה אני עושה במקום כזה????" זאת בעצם התחלה מצויינת. עכשיו אפשר להתחיל ללכת, להתפלל ולבקש על השלב הבא.

אתה לא יודע להתפלל? מרגיש שבכלל לא שומעים אותך? גם על זה תתפלל!

זה מה שעשיתי ועדיין אני עושה.
זה לא מציל אותי בן רגע, זה לא ניקה אותי תוך יום וגם לא תוך שנה, אבל זה משהו שאפשר לעשות, זה משהו שמקדם אותך.
גם ההמתנה לפעמים זה חלק מההתקדמות. כשלא זז כלום.

לא יודע מה יש לי היום שאני כותב ככה ומפזר עצות חופשי... מבקש סליחה מראש, אל תשימו לב יותר מידי.
אולי זה חלק מתהליך הריפוי, מוגלה שיוצאת... מצטער אנשים, שה' ישמור אותכם!

חיזוק קטנצ'יק למצב גרוע: אם ה' עדיין נותן לי לנשום, סימן שיש עוד תקווה. אם אדם כמוני עדיין חי, אם חוטא כמוני עדיין נושם בחסד ה', יש לזה סיבה, יש תקווה.
אני יכול גם לראות את הצד השני של הדברים, כל מה שכתוב נגד חוטאים וכו'. הכל נכון, אמת ויציב.
אבל תכל'ס, המטרה היא לעבוד את ה', לצאת מכל הסבך הזה, ואני בוחר במה שיוציא אותי ולא במה שייאש אותי.
אגב, כשהתפללתי פעם שאזכה להרגיש שה' שומע אותי ומקשיב לי אז באה לי מחשבה שאם ה' נותן לי לנשום עם הפה כל שניה מן הסתם הוא גם שומע מה שיוצא ממנו... זה פשוט המחיש לי את הדברים שיהיה לי קל להרגיש אותם...

זהו, הגזמתי כבר עכשיו, לילה טוב ושבת שלום!!!
"אבוד" זה משהו שלא קיים

בעניין: מה עושים עם הדכאון? לפני 11 שנים, 4 חודשים #23020

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
תודה לך 1 אונלי על הדברים הנפלאים...
ממש תורה שבעל פה!
חיזוק שיוצא מלב... ונכנס אל לב...
שבת שלום גם לך אחי
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: מה עושים עם הדכאון? לפני 11 שנים, 4 חודשים #23024

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
צר לי לקרא את הוידויים על החטאים. זה מזכיר לי את ימי הראשונים בפורום. יחד עם זה אני שמח שזה יצא לך. כל האשמה העצמית שלמעשה במקום כלשהוא הביא אותך לחזור לשם.

סליחה. לא סיגננתי נכון. אינני מכירך ולא יודע מה בדיוק קורה איתך. אני כן מכיר את-עצמי. כשהאשמתי את עצמי בחטאים כאלו ואחרים התבוססתי בתוכם יותר ויותר. מעגל-קסמים בלתי ניתן לפריצה. כשהפסקתי עם האשמות העצמיות התחלתי להשתחרר. לאט אבל בטוח.

עכשיו תופתע לשמוע כי חטאך המרבים הם בעצם מחלה אחת גדולה.  וההפתעה הזאת שהיה קשה לי לקבלה היא למעשה מה שעזרה לי להתחיל לעלות על רכבת-ההחלמה.
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.38 שניות

Are you sure?

כן