ברוכים הבאים, אורח

איך יוצאים מזה ???
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: איך יוצאים מזה ??? 6193 צפיות

איך יוצאים מזה ??? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19815

ב"ה

שלום טובה וברכה לכל החברים היקרים .
בחסדי השם מצאתי את האתר הזה ואולי אמצא פה מזור .
אינני יודע אם מקומי כאן אך מקווה שאוכל ללמוד להסיק מסקנות מהדיונים ומהשאלות ולהתרפות בעזרת השם וברחמיו האינסופיים .
הסיפור שלי קצת שונה , אני בניגוד לשאר החברים באתר אינני דתי מבית וגם לא חובש כיפה , אני מניח שקל יותר להסביר לציבור שמאמין בבורא (כמוכם) את עצם העובדה שיום אחד האיר בי השם יתברך הארה, סוג של הבנה שיש מלך בעולם ומאז אני בחיפושים אחריו .
מרגע שהבנתי גודל עוון פגם הברית משיעורים באינטרנט הזדעזתי וכל המאמרים מהזוהר וכל מני סיפורים של כאלו שחוו מוות קליני הרעידו את נשמתי .
אגב אני לא איזה טיפש שכל דבר ששומע מקבל ומאמין - פשוט אחרי התהליך וההארה לדברים האלו היתה עוצמה רבה מה שאין כן אם הייתי שומע לפני כן , כנראה כלל לא הייתי מיחס לדברים הלו חשיבו.
ב"ה זכיתי להיות נקי 2 שנים , ראיתי השגחה פרטית אלוקית כיצד השם יתברך הוציא אותי מרפש וטיט ניקה אותי והלביש אותי בבדים נאים מאד .
מי שנמצא פה מבין שז עניין  מעל הטבע שביום אחד וברגע אחד ניתן לצאת מכל העבירות בלי שום תוכנית והכנה ועבודה - על כן אני לא מיחס לעצמי את הנקיון של שנתיים פשוט השם יתברך עשה עמי פלא ע"מ לקרב אותי .
אני חושב שהתדרדרות התחילה השנה , פשוט בא לי יצר הרע כזה גדול שאני לא יודע איך ואין לי כלים להתמודד איתו השם ישמור ויציל שלא ינסו אתכם בנסיונות כמו שלי .
אני מפחד מאד שאני לא יכול לצאת מהמעגל הזה שנכנסתי לתוכו .
אין לי למי לפנות ולהסביר ואין לי אם מי להתייעץ .
גם אם היה לא בטוח שהיה לי את האומץ לספר .
מה עושים ?
איך יוצאים מזה ?
אני מתבייש מאד , לא יודע איך אני יכול להתפלל בכלל ולהניח תפילין שאני נמצא בכאלו ליכלוכים כאלו זוהמות כאלו תאוות מטונפות , לפני שהתחלתי להתחזק לא היו לי כאלה מחשבות ללכת להתפלש בתוך הרפש בתוך הזוהמה .
מה שהכי כואב לי שכבר השם יתברך עשה איתי חסד ניקה וטיהר אותי , ואני עשיתי ההפך הלכתי עם כל הריחות הטובים והמלבושים הנאים ונכנסתי לתוך הביובים הכי מסריחים ומלוכלים .
אאאיייייייייייייייי    מי ינקה אותי מי יעזור ? ? ? ?  ? ? ? ? ?

בעניין: איך יוצאים מזה ??? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19820

• manu
  • דירוג זהב
קודם כל אני ממש בשוק (חיובי כמובן) מהפתיחות שלך ומזה שכתבת את ליבך ממש ולא חסכת דבר, וממש הורדת על הכתב את כל הרגשותיך, אני מרגיש את זה כי כל מה שאתה אומר כל כך מדבר עליי ולפי מה שהרבה אנשים פה כותבים גם מדבר עליהם.
אני גם נדהם מזה שעל ההתחלה שנתקלת בקשיים גדולים ישר חיפשת את הפתרון, זה פשוט מאוד דבר נדיר שלא שמעתי עליו ב40 יום שאני כאן. בדרך כלל אנשים סוחבים את זה לכל הפחות 5 שנים. גם נהניתי מאוד מהלשון המליצית-ספרותית שלך .
כמה נקודות, סליחה שאני כותב את זה בצורה כזאת אבל אחרת אני פשוט אאבד את עצמי תוך כדי כתיבה:
א.יש כאן אחוז נכבד של חוזרים בתשובה
ב. זוהי טעות שכולנו שגינו בה, אבל זה לא חכמה לשתף את ה' בהצלחות שלנו, זה חכמה לשתף את ה' כשאנחנו לא מצליחים להתמודד, ואנחנו צריכים להבין שהשם מנהל את העניינים ולא תמיד אנחנו, ולכן הוא לא בז לך אלא הפוך, הוא רוצה שתשתף אותו בתהליך היציאה מזה כי רק הוא יכול, על פי התיאורים שלך שאתה חסר אונים מול התאווה. ישנם עוד הרבה סיבות שהותיקים אומרים, שהגישה הזו שהשם בז לנו ואל לנו להחציף פנינו ולבקש ממנו עזרה, אך אינני זוכר.
ג. איך אתה יכול לצאת מזה - תקרא את המדריך:
www.gye.org.il/images/stories/downloads/hebrew-handbook.pdf
ותראה משם איך אתה ממשיך.. וכמובן תשאר איתנו

ברוך הבא! דרך צליחה לך ולכולנו!

בעניין: איך יוצאים מזה ??? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19836

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
מתחיל יקר ידידינו מאנו כתב זאת יפה וברור מאוד אצטרף אל דבריו גם אני חושב שכוחי ועוצם ידי הוא לא רק לייחס לעצמנו הצלחות
גם הכשלונות אינם שלנו
הצטרף נא לביתינו
כוחו של הביחד גדול משל האחד
חזק ואמץ
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 5 חודשים על ידי .

בעניין: איך יוצאים מזה ??? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19840

• אֵינְאוֹנִימי
  • דירוג פלטיניום
  • ניצחון - דרך חוסר אונים - בחסד אלוקים
ברוך הבא, להתחיל!
התרגשתי מאוד, לא בטוח אם מהסיפור, או מהפתיחות הגילוי, והאומץ הזה.
נגעת לי ללב, אני מכיר את ההרגשה שתיארת, "איך אני יכול להתפלל בכלל ולהניח תפילין שאני נמצא בכאלו ליכלוכים".

ייתכן שכבר אז היית מכור, אלא שעשית שריר של שנתיים, וכל הכבוד.
כאן לומדים שצריך חברים בשביל להצליח, שצריך עזרה,
ושאפשר בעזרת השם.

הגעת הביתה למקום שמבינים אותך, ומכירים את מה שעובר עליך.
אז הישאר בקשר,
השתתף בפורום,
קרא את המדריך, וראה אילו שיטות עובדים בעבורך,

אוהבים אותך, אח יקר!
"עם כל עוול שכיפרנו עליו, נשר מעל כתפנו עוד מהמטען הנורא של רגשי האשמה"

בעניין: איך יוצאים מזה ??? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19850

• manu
  • דירוג זהב

מתחיל יקר ידידינו מאנו כתב זאת יפה וברור מאוד אצטרף אל דבריו גם אני חושב שכוחי ועוצם ידי הוא לא רק לייחס לעצמנו הצלחות
גם הכשלונות אינם שלנו
הצטרף נא לביתינו
כוחו של הביחד גדול משל האחד
חזק ואמץ

תודה

בעניין: איך יוצאים מזה ??? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19862

המון תודות לכולכם , זה באמת מרומם ונותן כח להתחיל מחדש התמיכה וההבנה הזאת .

התחלתי לקרוא מעט את המדריך, עברתי בקלילות לא העמקתי מידי על השלבים הראשונים .
קצת קשה לקבל את העצות כיוון שמדובר ,לפחות בחלק שאני קראתי, בפעולות בסיסיות כמו שמירת העיניים, התקנת פילטרים, למלא זמנים מתים בעשייה וכו' ....
אני לא מזלזל בעצות האלה ובטוח שהן הכרחיות וחשובות אך לדעתי אצלי הבעיה הרבה יותר אקוטית ....
כידוע ע"י מחשבה לבד אפשר לרדת למקומות נמוכים גם כן שכן אנחנו מחפשים את התאוות שדימינו לעצמנו בשכל , ופילטרים לחסימת תכנים לא ראויים במח זה עדיין אין .
אבל לא זה העניין אני חושב שאני צריך למצוא את הגורם ולטפל בו .
אני לא יודע למה אני נמשך לכאלו שטויות , כאשר אני מיושב בדעתי אז באמת אני יכול להגיד שזה שטויות ולא מובן לי בכלל מה הרדיפה אחר שטויות כאלה אבל יכול להתגבר עלי גל כזה של זוהמה שפתאום אין לי בכלל שכל וכל הכלים וכל העצות כל המחסומים וכל הפלטרים הכל נפרץ , כל מה שלמדתי וכל היראת שמיים נעלמת לה לתוך הריק בתוך חלל אינסופי של כלום ואני נשאר אני מול התאווה כאשר כל העולם מבוטל כמו אסטרונאוט שהתנתק מהחללית ואבוד בחלל  .
זה דבר מפחיד ואי אפשר לפתור את זה באמצעות כלים קונבנציונליים , אני צריך שינוי עמוק פנימי תודעתי שיגרום לי להסיר את הרצון לחפש תענוגים שלא קיימים באמת .
אני לא רוצה להלחם בעצמי כל חיי זה מתיש ועלול לגרום לבעיות נפשיות אחרות .
אני מחפש את הדרך שבה אצליח לגרום לעצמי להבין שכל זה שטות אחת גדולה ואני לא אתאווה עוד לחפש בזבל תענוגים .

איך עושים את זה? , מה העצה ?
האם קיימת כזאת ?

בעניין: איך יוצאים מזה ??? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19866

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
יפה מאוד
היגעת למסקנה הנכונה!
פה באתר ובפורום ישנם 12 כלים נפלאים, שמניסיון של מאות ואלפים ברחבי העולם עבדו בצורה מקסימלית,
אך מכיוון שהיריעה רחבה והיד קצרה מלפרט את כל התכנית לפרטיה,  המלצתי לך לשוטט מעט ברחבי הפורום שם היא מפורטת ע"י טובי הכותבים והמגיבים,
והיה אם חפצה נפשך לברר עניין מסוים לעומקו אנא אל תהסס מלשאול, תמיד יהיה מישהו שישמח לענות בהרחבה.
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.

בעניין: איך יוצאים מזה ??? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19887

• manu
  • דירוג זהב
כמו שהמדריך אומר אם השלבים הראשונים לא פותרים בשבילך (תנסה) עבור לשלב הבא
וכמו שאמרו כאן לפי הבעיה שאתה אומר כנראה אתה שייך ל12 הצעדים
בהצלחה

בעניין: איך יוצאים מזה ??? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19938

להתחיל מחדש היקר.
דבר ראשון סתם שאלה: ניסית לקרוא בספרי רבי נחמן?
ולשאלתך. שאלת איך אפשר להגיע להכרה שכל זה שטויות ( שזה באמת מה שזה)
והתשובה היא שנגעת ממש בלב הבעיה: אי אפשר לראות שזה שטויות כל זמן שנמצאים בתוך זה, בגלל שהתאווה הזו משבשת את השכל לגמרי. ובלי שרואים שזה שטויות אי אפשר לצאת מזה.
כך שזה בעצם מעגל קסמים והשאלה היא מאיפה מתחילים.
והעניין הוא שמתחילים בעצם מהקצת בהירות השכל ויישוב הדעת שנשאר לבנאדם ומזה מתחילים להתגבר ואח"כ זוכים לעוד יישוב הדעת שרואים שזה יותר שטויות
וכו' וכו'. עד שהתאווה נשברת ונמאסת לגמרי.
ובקשר לזמן של הנקיות שהיה לך זה גם אצלי מאוד קשה אחרי תקופות שהיצר הרע שקט ואתה חושב שהתאווה נגמרה לך ופתאום הוא חי ובועט. וזה אכזבה גדולה.
אבל לדעתי זה חלק מתחבולות היצר לנסות להרדים אותך- והאתגר שלך לא להירדם בשמירה וגם בתקופות קלות להישאר עירני ודרוך.
אני "על הדרך" לתכלית. ברוך השם.

בעניין: איך יוצאים מזה ??? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19976

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
שלום חבר יקר,

אינני מכירך אז אכתוב מה נכון עבורי. כל זמן שנסיתי להבין שזה שטויות וכן הלאה - נכשלתי. אין לי דרך להתמודד עם התאווה וההתמכרות שלי, והנסיון לשכנע את עצמי שאני לא זקוק לכך פעל רק לרעתי. אני יכול לנסות לשכנע את עצמי שאוכל זה דבר מגעיל, וייתכן שבזמן שאני שבע זה גם יעבוד. אחשוב בעצמי ואתאר לעצמי מה נהיה מהאוכל אחרי שאני נהנה וזה יביא אותי לגועל נפש ואולי לכמה שעות שבהן לא אוכל דבר. אבל במוקדם או במאוחר - הרעב יכריע אותי ואלך לאכול כמובן למרות ההבנה שזה מגעיל.

אותו דבר זה בענין שלי. אני מכור לתאווה וזה אומר שאני זקוק לזה כמו שאני זקוק לאוכל. המוח שלי זקוק לריגוש הזה של התאווה. נקודה. כל ההסברים הם משכנעים ויפים אבל לא יכולים לעצור אותי מהנפילות.

לכן גם כל הלימוד כמה זה עוון חמור לא יעזרו ברגע האמת כשהתאווה תוקפת אותי.

יחד עם זאת כפי שאתה מתאר, לחיות במלחמה כל החיים זה לא שייך. אז מה כן? בחסד אלוקים נחשפתי לדרך הצעדים בהם אנחנו לומדים לחיות צמוד לאלוקים כל רגע ביום ולמסור לו את חיינו. הדרך הזאת עובדת עבורי ועובדת עבור החברים האחרים שצועדים בה. אתה מוזמן להצטרף.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: איך יוצאים מזה ??? לפני 11 שנים, 5 חודשים #20008

שלום ותודה לכולם על כל התמיכה והנכונות לעזור .

על הדרך : כן, יצא לקרוא מעט מהתורות של רבי נחמן.
תראה יש דברים במה שאתה אומר , גם ידוע שהוצאת שזל פוגם במח כמו שמובא בכמה מקומות שמדובר בפגם טיפי המוח ויש את ההשלכות של אי ישוב הדעת וכו' ...
העניין הוא שגם באמת אם אני מצליח להחזיק את עצמי זמן רב מבלי לפגום אני גם נמצא במלחמה עצמית מתמדת וגם יש הרוהרים  שלא לדבר על כל מני חלומות שגם לא מגיעים סתם .
כלומר יוצא פה לדעתי שאני עדיין מונח בתוך התאווה ועבד לתאווה, רק שיש פה מלחמה .
אני מחפש אחר הפתרון לצאת מהמלחמה המתמדת המתישה הזאת , אין לי כח לזה כבר באמת שאין ...

סוד הכניעה :
תראה התחלתי לעיין בשיטת 12 הצעדים , השיטה היא רוחנית לחלוטין זאת אומרת אני צריך להגיע עם עצמי למסקנות שאיבדתי שליטה על חיי והבנה שרק "כח גדול מאיתנו יוכל להביא אותנו לשפיות" ועוד עבודות פנמיות כגון זה  ....

איך מביאים דברים כאלה לרמה ביצועית פרקטית , אני לא יודע ?
דרושה פה רמה רוחנית והכרה עצמית פנימית של הנפש ברמה מאד מאד גבוהה כדי להצליח באמת בשיטה הזאת .
לא נראה לי שאני אוחז בדרגות כאלה .

אני יכול "לשכנע" את עצמי שאני אבוד שאני מוסר את הכל להשם יתברך במודע אבל בפנים בלי שאני שם אני בכלל במקום אחר  .
איך מבצעים את הצעדים באופן נכון ?
איך יש לי בקרה על עצמי שבאמת ביצעתי את הצעדים באופן נכון ושאני לא מרמה את עצמי ?

שבוע טוב נקי ומבורך לכל באי הפורום  ...

בעניין: איך יוצאים מזה ??? לפני 11 שנים, 5 חודשים #20021

• בן אהוב!
  • דירוג כסף
  • כן אני יכול!!! לשעבר
אני אתן לגדולים ממני לענות לך...
אבל באופן כללי,
א. לוקחים ספונסר, שזהו אדם שמלווה אותך בצעדים ומסביר לך איך לעשות אותם בדיוק.
ב. השאלה זה כמה אתה מוכן לעבוד בשביל להיות שפוי ונקי? אם אתה מוכן להכל, אז זה אומר שאתה תעשה
ותצליח ב12 צעדים גם אם זה נראה לך רוחני מדי או לא קשור אליך או לא אפשרי.
לא לומדים את הצעדים, עושים אותם ובעזרת ספונסר תראה בדיוק איך אתה עושה אותם.
ג. יש את הקבוצות הטלפוניות שאתה מוזמן להצטרף אליהם (שלחתי לך פרטים באישי...)

גם לי בהתחלה הצעדים היו נראים תלושים מהמציאות ולא אפשריים,
אבל בחסדי ה' אני צועד ונקי מכ' בתמוז. שזה דבר לגמרי לא מובן
מאליו אצלי! אז אחי אני ממליץ לך קח ספונסר ותתחיל לצעוד...(אתה יכול לפנות לסוד הכניעה או לאסירותודה
או לשאר הוותיקים פה והם ימצאו לך אחד...)

שיהיה לך בהצלחה רבה באמת מכל הלב!!!
מתפלל להיות נקי רק להיום! תודה אלוקים על הדרך ותן לי את הכוח להמשיך לצעוד!

בעניין: איך יוצאים מזה ??? לפני 11 שנים, 5 חודשים #20040

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
שלום לך וברוך הבא, איני מכיר אותך ולא אוכל לקבוע שהנך מכור, לימדו אותי שאת הקביעה הזו צריך כל אדם להביא איתו, מבפנים. כי לא משנה מה יאמרו, תמיד יהיה צד שיטען אחרת...

ובנוגע לעיון בצעדים,  זה לא יתפוס אינטלקטואלית, הרעיון הוא לפעול, 'לצעוד', כשעושים את הפעולות מתחברים אליהן, זו לא בקרה עצמית, ההפך, אנו בוחנים עצמנו מול זולתינו,

יש לי נפש קרובה - ספונסר - איש שמכיר אותי ואת האתגרים שלי - הוא כמוני, והוא יכול להדריך אותי.

המלצה חמה - מצא אדם כזה בזריזות, וייטב לך.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: איך יוצאים מזה ??? לפני 11 שנים, 5 חודשים #20113

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אצטרף לקודמיי וברשותם אשים דגש על ההשתפות בפגישות.

כל ההבנה שבעולם לא תעזור לי עד שלא אתחיל לבצע פעולות, והפעולה הכי חשובה היא ההשתתפות בפגישות הצעדים.

כאשר הגעתי לתכנית לא ניסיתי להבין את הדברים ובודאי שלא חשבתי על הדרגות אותן אתה מתאר (גם היום אני לא עוסק בכך), אלא פשוט באתי. בספר הלבן כתוב על כך די הרבה ומוזכר שם שבהתחלה צריך פשוט להביא את הגוף ולעשות את הפעולות, הרגש כבר יבוא אחר כך.

בהצלחה חבר
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: איך יוצאים מזה ??? לפני 11 שנים, 5 חודשים #20119

"להתחיל מחדש",
לשאלתך, אכן בשלב ראשון עדיין נמצאים בתוך התאווה על כל המשתמע- הרהורים חלומות ורצון לתאווה אבל ככל שמתמידים בזה יוצאים מזה לאט לאט.
ואני מדבר מנסיון : אני נקי ברוך השם כבר כמעט שלשה חודשים.
בהצלחה.
אני "על הדרך" לתכלית. ברוך השם.
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.75 שניות

Are you sure?

כן