ברוכים הבאים, אורח

אהלן חברה. בחור חדש ומגניב בא לשכונה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אהלן חברה. בחור חדש ומגניב בא לשכונה 3095 צפיות

אהלן חברה. בחור חדש ומגניב בא לשכונה לפני 12 שנים, 4 חודשים #1956

סתאם.

קוראים לי ניצוץ אבוד, או בקיצור ניצוץ. אני חרדי נשוי בערך בן 30 עם כמה ילדים. אני מגיע מהמגזר הליטאי, אבל הראש ממש פתוח.
קראתי הרבה מהחומר שיש פה באתר, הבעיה שלי מעט שונה, מצד אחד קלה יותר ומצד שני חמורה יותר.
אני לא מכור לפורנו באינטרנט, אבל אני כן מכור לסרטים רגילים, ולטלויזיה. ואני נכשל תכופות באוננות ושז"ל.
אני לא מסוגל לשים חסימה של נתיב או רימון, כי אני לא מסוגל לוותר על הטלויזיה והסרטים הרגילים. בינתיים יש לי חסימה של מורשת, שאני שולט עליה (אני יכול לפתוח אותה כל פעם שאני רוצה ולהיות במצב ללא סינון) ואני שם אותה על "גישה מקלה". זה מסנן לי את כל הפורנו, ואת כל המקומות שעוסקים במין. עוד לא יצא לי שהייתי צריך לפתוח אותה בשביל עניין לא טכני ( טכני - להיכנס למקום לא פורנוגרפי שמשום מה בגלל מילה או שתיים שהשתרבבו בו המערכת מזהה אותו כפורנוגרפי).
אני לא יכול בלי סרטים, אך הכשלונות שלי בשז"ל הם לא רק בגלל זה. יש לי בעייה הרבה יותר קשה.
הבעייה היתה במלא חומרתה גם בזמנים שהייתי מסוגל לא לראות סרטים וטלויזיה. (וגם לא הייתי נכשל באוננות)
אני דורך במקום. אני לא מצליח להזיז את עצמי. לעשות דברים שיקדמו אותי בחיים. הגעתי לגיל 30 כשאפילו את מה שהיה לי הפסדתי. אני מוכשר בכל מיני תחומים אבל לא מסוגל להזיז את עצמי ולבצע אותם. אני עצוב. הבית שלי מוזנח ומבולגן. אני שונא את זה ונגעל מזה, אבל לא מצליח לעמוד במטלות של החיים.
אני מופנם, אני לא מצליח להיות אבא ובעל טוב. לא מצליח להגיד מילים טובות, אשתי והילדים שלי סובלים מזה.
כל פעם שאני נכשל בשז"ל, אני מושבת ליומים. מהעצבות, מרגשי האשמה, מהתחושה שאני כאילו בוגד באשתי, ובעיקר: מהידיעה שאין טעם לעבוד, להשיג לקוחות, להתפתח בתחומים שאני מוכשר בהם. כי גם ככה לא יהיה לי מזל (הסטייפלר אמר שמז"ל - ר"ת מ'וציא ז'רע ל'בטלה) ואין לי השראה. אז אני ישן כל היום ורואה סרטים בלילה.
אני יודע בשכל שזה לא כל כך הגיוני לחשוב כך, אבל צורת החשיבה הדיכאונית הזאת היא מעבר לשליטתי.
חברים שלי מתקדמים ומצליחים בחיים, ואני נותר מאחור, לא מסוגל להזיז את עצמי, כי אני תקוע עם הדיכאון המשתק, והידיעה שבכל מקרה לא תהיה לי שום סייעתא דשמיא ("ושב מאחריך").
ניסיתי לשנות את דרך החיים שלי אינספור פעמים. אז אל תציעו לי לעשות את שוב בלי איזה דרך חדשה שלא נוסתה בעבר, ושלא עולה כסף. לא שלא הייתי מוכן להשקיע כסף בלצאת מזה, אלא שפשוט אין.

הצילו!!!!!!!

בעניין: אהלן חברה. בחור חדש ומגניב בא לשכונה לפני 12 שנים, 4 חודשים #1959

• אביש
  • חבר קבוע
ניצוץ אבוד,

ראשית אף פעם לא הכל אבוד ותמיד יש תקווה.

ושנית, ההתייחסות לחטא אחרי שנעשה הינה שורש הבעיה ואינה נותנת מקום לא לתשובה אמיתית וודאי שלא מאפשרת להתקדם הלאה ולכן הצעד הראשון הוא לא להסתכל אחורה. לא להישאר בעבר.
אמר לי פעם מישהו, מה זה "בעל עבירה"? מי שהוא בעלים על העבירה ואינו מוכן לשחרר אותה. עבר מלשון עבירה ואסור להישאר שקועים בעבר.
יש בך כל כך הרבה נקודות אור ודברים טובים שאני בטוח! שאם ישאלו את הילדים שלך הם יגידו שיש להם אבא נפלא. נכון, אתה בטוח אחרת אבל נקודת המבט שלך מוטה לצערנו לא למקומות הטובים, אם תסתכל על המציאות בלי משקפיים שחורות תגלה כמה טוב טמון בך וכמה טוב אתה עושה לסובבים אותך.

ממליץ לך למצוא משהו להתחזק ממנו, להלן קישור לשירשור חיזוקים. אם אתה מוצא משהוא שמחזק אותך ולא נמצא שם נשמח אם תעלה אותו לטובת כולנו. www.guardyoureyes.org/forumheb/index.php?topic=107.0

יום טוב והרבה שמחה,

אביש
אם אתה מאמין שיכולים לקלקל תאמין שיכולים לתקן

בעניין: אהלן חברה. בחור חדש ומגניב בא לשכונה לפני 12 שנים, 4 חודשים #1969

ניצוץ היקר!

אני לא מרגיש את עצמי כאחד שמסוגל לתת עיצות....
אבל, אני קורא את דבריך ורואה את עצמי במראה.
הייתי במצבך לפני כשנה, עם אותם סימפטומים בדיוק! תיארת אותם אחד לאחד באופן מדהים!

הופניתי ע"י חבר טוב ליהודי יקר בשם: משולם האיתן
הוא ר"מ בישיבת מרכז הרב, ועוסק גם בטיפול בתת-מודע ובפרחי באך.
הוא מומחה גדול בתחום. ובמספר טיפולים בודדים הצלחתי בסעייתא דשמיא להתרומם ולהחלץ מהדיכאון הזה שתארת.
ממצב של רפיון מוחלט וחוסר מעש, הפכתי להיות חיוני ואנרגטי, ופתאום העולם החל להאיר לי.
לא הכל קרה ביום א', אבל זה התפתח בהדרגה. פשוט הרגשתי שהדברים מתחילים לזוז והחסמים נופלים אט אט.
התחלתי להעריך את עצמי, התחלתי לאהוב את העולם, הקשר ביני לאשתי וביני לבין ילדיי התחזק.
קיבלתי חשק גדול יותר לעבוד ולעשות עם עצמי דברים חיוביים, הפרנסה השתפרה כתוצאה מכך.
אני יכול לומר שהחיים השתנו אצלי מקצה לקצה.

את העובדה שהגעתי במקרה לאתר "שמור עיניך" , אני תולה בסייעתא דשמיא של הטיפול.
אני מרגיש במוחשיות, שנפתחים בפניי שערים שעד כה היו חסומים.
הגעתי אליו מאוד סקפטי ובפרט בהתחלה לא התחברתי לטיפול ולא כ"כ הבנתי מי נגד מי....
אבל בפגישה השניה כבר הייתי 100% בתוך זה, וראיתי פשוט ניסים.

פגישה עורכת שעה, ואם צריך עוד רבע שעה הוא נותן זאת בשמחה.
עלות פגישה היא 100 ש"ח. (מי שמכיר יודע שזה זול)

ממליץ בחום!
השיבנו ה' אליך ונשובה!
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים, 4 חודשים על ידי .

בעניין: אהלן חברה. בחור חדש ומגניב בא לשכונה לפני 12 שנים, 4 חודשים #1972

אני מציע לך לקרוא את הספר של רבי נחמן מברסלב משיבת נפש
למה אני מציע לך?
בגלל שהספר הזה חיזק אותי מאוד במיוחד מענינים שנקרא לזה: "ביקורת עצמית קשה על עצמי בגלל שחטאתי ובפרט בפגם הברית".
הספר הזה זה ליקוטים של כל דברי החיזוק של רבי נחמן מברסלב ושל רבי נתן מברסלב.
ואני לא ברסלב ולא צריך להיות ברסלב בשביל לקרוא וללמוד את הספר הזה.

אתה מחמיר עם עצמך. כי למרות שלפגום בברית זה דבר חמור, אבל זהו? נגמר? כבר אין לך תקווה?
הרי בחייך עשית המון מצוות ולמדת הרבה תורה, זה לא חשוב?!
תאמין לי שהקב"ה אוהב אותך למרות כל מה שעשית, וזה אני אומר לך מבטחון גמור.

העיקר אל תתיאש מכל מה שקורה ותתרכז בהווה, תשאל את עצמך מה אני יכול לעשות בשביל להשתפר?
אתה יכול לעשות תשובה ז"א: חרטה וידוי וקבלה  לעתיד, וזהוא הקב"ה מוחל לך, כך כתוב בפירוש בהלכות תשובה לרמב"ם אז תעשה את זה ותשכח מכל מה שהיה לך בעבר ותזרוק את כל המחשבות השליליות הצידה ותנסה לשמח את עצמך,ולהתחיל מהתחלה כאילו נולדת עכשיו. כמו גר שנתגיר.

העצבות מהעבירה יותר גרועה מהעבירה עצמה וזה אתה רואה בעצמך לפי מה שכתבת לנו.

רבי נתן כותב שלפעמים "אדם מאבד את עצמו לדעת" מבחינה נפשית ז"א  הוא כ"כ מתיאש ממה שהוא עשה שהוא כבר "הורג" את עצמו, וחושב שאבד עליו הכלח, לכן צריך להיזהר לא לבקר את עצמך כ"כ הרבה.

בעניין: אהלן חברה. בחור חדש ומגניב בא לשכונה לפני 12 שנים, 4 חודשים #1974

• hamanarasha
  • חבר קבוע
ניצוץ יקר
האם אתה זוכר תמונות מסרטים שראית????
חשוב על כאלה שנחשפו לחומרים פונוגרפיים הם לא מצליחים לעצום את העניים
ישר קופצת התמונהשהם ראו
אתה במקום גבוה מאוד
קום והתעודד 
קום ועשה מעשה

בעניין: אהלן חברה. בחור חדש ומגניב בא לשכונה לפני 12 שנים, 4 חודשים #1982

• סבבה
  • דירוג זהב
אחי זה שאתה רוצה לצאת מזה זה כבר התחלה טובה
אני מאמין שלאט לאט עוד ניצא מזה כולנו זה תהליך לא קל אחי זה קשה מאוד אבל צריך להמשיך
בהצלחה אחי
יאאאלה קדימה להסתער!!! אתה יכול אחי!

תודה רבה על התגובות ועל העידוד. לפני 12 שנים, 4 חודשים #1999

אם כי לא מצאתי תשובה על הבעייה העיקרית: אחרי חטא כזה אין סייעתא דשמייא ואין מזל. גם אם עושים תשובה, עד התיקון המלא והכמעט בלתי אפשרי, הכולל גמילה מוחלטת מסרטים ושמירת עיניים מלאה פלוס לימוד תורה בכמות עצומה על בסיס קבע. ולשם אפשר להגיע רק בסופו של תהליך בן מי יודע כמה זמן. אז ביינתיים למה לעבוד? למה לנסות להתפתח במקצוע שלי? למה לנסות להשיג לקוחות? הרי אין ספק שזה לא יצליח כרגע.

בעניין: אהלן חברה. בחור חדש ומגניב בא לשכונה לפני 12 שנים, 4 חודשים #2015

• סבבה
  • דירוג זהב
אחי לא נראה לי שאתה צודק בכלל,איפה שמעת את זה?
אני דווקא חושב שכל צעד קטן שאתה עושה זה התקדמות ענקית אפילו אם אתה נופל העיקר ללמוד את הלקח הנפילה
אין אנשים שלא נופלים,אין דברים כאלה
הכל מגיע בתהליך שאתה צריך להילחם ובסוף תצליח
ככה אני חושב אחי יכול להיות שאני טועה
יאאאלה קדימה להסתער!!! אתה יכול אחי!

בעניין: אהלן חברה. בחור חדש ומגניב בא לשכונה לפני 12 שנים, 4 חודשים #2047

• משה מנסה
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
על אף שאתה ליטאי תן לי להגיד לך וורט חסידי

ידוע שיש שני שלבים לאדם שרוצה לחזור מהחטא, האחד הוא 'סור מרע' והשני הוא 'עשה טוב', בעיקרון כתוב בפסוק בנביא "נירו לכם ניר ואל תזרעו אל קוצים" שהכתוב אומר שכשזורעים בשדה צריך מקודם לנכש את העשבים השוטים ואת הקוצים בכדי שיוכלו לזרוע דברים טובים, וכן לענין עשיית מעשים טובים, האדם צריך קודם להוציא את הפסולת לפני שהוא מתחיל עם המצוות, זה היה בדורות הראשונים, אך בדורות האחרונים ראו חכמינו שעד שהאדם יצליח להוציא את כל החטאים ויצליח לשוב בתשובה שלימה על כל עוונותיו, יעברו כל ימי חייו ולא יצליח להגיע ל'עשה טוב', לכן אמרו 'מעט מהאור דוחה הרבה מהחושך', שמקודם יתחיל בעשיית מצוות וזה לבד ידחה הרבה מהחושך, ואח"כ ממילא מה שיישאר יהיה יותר קל לחזור עליו בתשובה שלימה.
וזה מרומז בפרשתינו פרשת ויחי, 'מנשה' הוא רמז לעזיבת החטא בגלל ששמו של מנשה נקרא על שם 'נשני א-לוקים את כל עמלי' מנשה מלשון עזיבה, אפרים רומז ל'עשה טוב' מלשון 'כי הפרני א-לוקים בארץ עניי', יוסף רמז לאביו שמנשה-היינו עזיבת החטא, הוא הבכור והוא צריך להיות מצד ימין, אך אביו ענה לו אכן אתה צודק, אך בדורות האחרונים יהיה צורך להתחיל קודם עם אפריים-עשה טוב, ואח"כ לעבוד על מנשה-סור מרע.

כן הוא הדין בעניינך, אם תחכה עד ש.... ועד ש..... יעבור זמנך ולא תגיע לזה.
נראה לי שזה אחד מהדרכים של היצה"ר לייאשך בכדי שלא 'תרצה' להתחיל, תתחיל אפילו שזה לשיטתך ללא סייעתא דשמיא, תתחיל למלא את זמנך בדברים ערכיים (אני מתכוין גם לדברים רוחניים כלימוד התורה, וגם בדברים גשמיים כעבודה והבאת פרנסה הביתה, העיקר שהזמן יהיה תפוס) וממילא יהי' לך פחות זמן לחטוא ולהגיע למצבים כאלה, וממילא יהיה לך יותר סייעתא דשמיא בכל העניינים.

בעניין: אהלן חברה. בחור חדש ומגניב בא לשכונה לפני 12 שנים, 4 חודשים #2146

תודה על העידוד. לגבי התגובה האחרונה - אני אנסה, ואם זה לא הולך אחזור בלי נדר לפה לקטר על זה.

בעניין: אהלן חברה. בחור חדש ומגניב בא לשכונה לפני 12 שנים, 4 חודשים #2177

• משה מנסה
  • דירוג פלטיניום
אם זה לא הולך תדווח רק אחרי כמה חודשים טובים - כי בזמן המיידי, וודאי שהיצה"ר ינסה להערים עליך קושיים הן רוחניים והן כלכליים, אבל תלחם נגדו תראה לו שאתה לא מוותר לו, ואח"כ תדווח לנו שבאמת זה הלך.
אל תשכח לקרוא וליישם את המדריך.

בעניין: אהלן חברה. בחור חדש ומגניב בא לשכונה לפני 12 שנים, 3 חודשים #2366

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
חביבי, שכח מכל הענין של תשובה כי הדרך שבה אנחנו תופסים את התשובה היא מעוותת ולא נותנת לנו להתקדם. תנסה להתרכז רק בהתקדמות יומית של להישאר נקי. עזוב את העבר ועזוב את העתיד.

אם אתה מאוד לחשוב על תשובה, תנסה לדמות את הנפילות שלך לבגידות באשתך אבל במצב שהיא תופסת אותך. מה ישכנע אותה אחרי עוד נפילה ועוד נפילה שאתה באמת "עושה תשובה"? ברור שלא ישכנע אותה אם תגיד לה מאה פעם "סליחה", אלא הדבר היחיד הוא כל יום נוסף שבו היא תדע שאתה לא בוגד. גם הקב"ה לא מחפש את התפילות שלנו וכל החרטה העמוקה (וכמו שכתוב "רשעים מלאים חרטות), אלא פשוט שנקום בבוקר, נתפלל אליו שיעזור לנו להישאר נקיים, ונלך לישון עם תודה לה' על עוד יום של שפיות.

בהצלחה
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: אהלן חברה. בחור חדש ומגניב בא לשכונה לפני 12 שנים, 3 חודשים #2367

אחי, אני פשוט לא מבין אותך...

מה זאת אומרת תעזרו לי לצאת מהאוננות אבל בלי חסימה באינטרנט ובלי להפסיק לראות סרטים? אין דבר כזה!

אתה לא יכול להשאר המקום שבו אתה רואה שאתה נופל והצליח לא ליפול. זה לא עובד!

או שתחליט לקחת את עצמך ברצינות או ש... אתה יודע.

תעשה חסימה ברימון שהסיסמה לא תהיה בידך. ותוותר על הסרטים וכל זה.

אני באמת מתפלא עליך, בן אדם בן 30, מילא היית אומר שאתה צריך את המחשב לצורך עבודה אז אתה לא יכול לחסום אותו או משהו בסגנון, אבל לא לחסום את המחשב כי אתה לא יכול בלי תוכניות וסרטים?? יש לך משפחה! בזה אתה משקיע את הזמן? אני באמת לא מצליח להבין איך אתה חושב להתקדם ככה.

אתה מוכרח לעשות סוויץ' בכל החיים שלך! להתחיל ללכת בדרך התורה! לא לבזבז זמן! לעבוד! ללמוד! לעשות מה שיהודי טוב עושה.

אח"כ גם יהיה לך יותר קל לטפל באוננות.

בעניין: אהלן חברה. בחור חדש ומגניב בא לשכונה לפני 12 שנים, 3 חודשים #2420

• משה מנסה
  • דירוג פלטיניום
למלפפון - הערה צדדית
אתה מתפלא איך בן 30 עדיין לא יכול, אז תדע לך שזה ההתמכרות, הוא יודע בעצמו שזה מזיק לו ולמשפחתו ואעפ"כ הוא לא יכול.
כך שלבוא ולהצעוק איך זה שאתה לא תופס בעצמך? זה לא נכון.

בעניין: אהלן חברה. בחור חדש ומגניב בא לשכונה לפני 12 שנים, 3 חודשים #2445

• My New Life
  • חבר קבוע
אני כל כך מיזדהה איתך עם כל מילה, אני יודע בדיוק מה עובר עליך, ההשבתה ליומיים מוכרת לי טוב ועל ביזבוז הפוטנציאל בא לי לבכות, אבל אני רוצה לכתוב לך דבר כזה:
תתחיל להתגבר בדרך לא דרך, תחליט להישרף על קידוש השם ולא ליפול, כל ההפסדים שלך בחיים יהפכו לרווחים,  יפתחו לך כאלו שערים בשמיים, כל כך הרבה שפע שלא תפסיק לשיר, אני כותב זאת כי זה מה שעובר עלי כרגע וזה מה שאני מרגיש, ואני בטוח שזה רק ההתחלה.

תפסיק לחשוב על העבר ומה הפסדתה, תחליט לעשות התכפיה, לכפות את התאווה כשהיא מתחילה לסמם אותך, זה בדרך כלל כאב של שעתיים ואז זה חולף לכמה שעות של מנוחה, אתה חייב להאמין בעצמך שאתה מסוגל לדחות את ביצוע התאווה, תעשה זאת בכל דרך שלמדתה, תישתמש בכל הכלים שיש ברשותך בכל הכח ואז תיראה שאתה יכול לנצח, גם דחיה של העברה בשעה זהו ניצחון גדול.
אל תתיאש בשום פנים ואופן, הקב"ה צופה בך במהלך ההתמודדות ומיחל להצלחתך ואתה מצליח ועושה לו נחת רוח גדולה ומייקר את שמו בכל העולמות.

יאללה גבר, תספר לנו בשורות טובות בקרוב.
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים, 3 חודשים על ידי .
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.53 שניות

Are you sure?

כן