ברוכים הבאים, אורח

הסיפור האישי שלי - סוקרטס
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: הסיפור האישי שלי - סוקרטס 4904 צפיות

הסיפור האישי שלי - סוקרטס לפני 11 שנים, 6 חודשים #19540

• sokrates
  • חבר חדש
שלום לכולם,

האמת היא שהסיפורים של רוב המשתתפים פה גדולים עלי במובנים מסוימים. לא הלכתי כ"כ רחוק וגם לא בהתמדה יום יומית כמו המכורים הכבדים. אצלי זה מעט אבל בטוח ועקבי והעיקר מונע אהבה וזוגיות.
לפני חודשיים שנפרדתי מבחורה נחמדה שכמעט והתחתנו. לא אכנס עכשיו ללמה. בכל אופן חזרתי לשיגרה, ושיגרה אומרת מפגש שבועי בערך עם בחורה מזדמנת.
די מהר קלטתי ששוב אני בהתמכרות שלי.
החלטתי להתקשר לgye ולהתייעץ. הבחור שענה היה נחמד למדי, אבל לא הבין מה הבעיה שלי. כשעניתי לו שלא נוגע בעצמי תודה לאל ולא בכאלה שמקבלות עבור זה כסף הוא לא הבין מה הבעיה. אבל איכשהו נראה לי שיש בעיה. אני בטוח שאני בבעיה. אני מקבל חום מבחורות מזדמנות בעוד שבפנים עמוק אני רוצה זוגיות, אהבה נישואין וככה זה לא יילך.
אז מה עושים? סתם להפסיק אני לא ממש רוצה... אמנם היו לי תקופות די ארוכות שנמנעתי מכל העניינים הנ"ל, אבל היום אני עמוק בעסק ואין לי קצה חוט איך לצאת מזה.
הרעיון היחיד שנראה לי זה להתחתן אבל באיזה שהוא מקום מרגיש שיש לי התנגדות עמוקה ללהתחתן, להתמסר בגלל שזה כרוך בויתור על ההתמכרות, על החופש כביכול.

אשמח לשמוע את דעת הציבור והמומחים.
תודה לכם.
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 5 חודשים על ידי .

הסיפור האישי שלי - סוקרטס לפני 11 שנים, 5 חודשים #19700

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
שלום לך סוקרטס, ברוך הבא למאורתינו... (גם כמאורה וגם כאורה) יהי רצון שתמצא כאן מרגוע. פיצלתי את הנושא מהאשכול בו הוא היה, כי אני חושב שהוא חשוב מאוד. לך ולשאר באי הפורום.

הנסיון שלי מרחיק לכת ביחס אליך, אבל כן אתרום את נסיוני עם אחרים - מכור הוא לא מי רק שעושה מעשים קשים ואיומים, מכור לתאווה הוא בעיקר מי שהמניעים שלו לחפש תאווה שגויים, מי שלא מסוגל שלא לעשות את מה שהוא לא רוצה לעשות, ובכל פעם הוא מספר לעצמו סיפור אחר.

בתקווה שהועלתי לך.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: הסיפור האישי שלי - סוקרטס לפני 11 שנים, 5 חודשים #19712

• sokrates
  • חבר חדש
שלום לך אסירתודה,

קודם כל אני אסיר תודה על תגובתך, מרגיש שאתה מכניס אותי למועדון ובע"ה גם לעבודה מועילה.

מסכים עם דבריך לגמרי וזה בדיוק מה שאני רוצה לוודא שלא יקרה יותר וגם לאפשר לעצמי מערכת יחסים אחת בריאה, אהבה ונישואין.

איך מתקדמים מכאן?

סוק'

בעניין: הסיפור האישי שלי - סוקרטס לפני 11 שנים, 5 חודשים #19717

שלום סוקרטס,
אני חושב ששורש הבעיה היא בפשטות, העובדה שלא ברור לך שחוסר בשמירת הברית זה רע. פשוט כך. ולא משנה אם זה במחשבה בדיבור או במעשה.
אתה צריך דבר ראשון להגיע להכרה הזו, ואז גם אם יש לך תאווה לזה אתה אומר לעצמך "אני הולך עכשיו ליפול בדבר רע". כמובן שעדיין היצר הרע גדול ועצום
אבל לפחות בחלק השכל ברור לך מה טוב ומה רע ולא הכל מעורבב. ואז מתחילה המלחמה עם התאווה הפיזית וכל הסיפורים שהיצר הרע מספר לך ש"רק זה ורק זה"
ו"זה מותר" וכו' וכו'.
אני יזכיר מעט מה שכתוב בספה"ק למה זה רע.
דבר ראשון, זה הורס את הגוף כך כותב הרמב"ם באריכות וכך אתה יכול לראות במציאות שהגוף גמור אחרי הוצאת ז"ל.
דבר שני, ככל שאדם יותר חוטא בתחום הזה כך הוא פחות יכול להגיע למעלה רוחנית. וזה כולל לימוד כמו שצריך, תפילה, וכו'.
דבר שלישי השכל של האדם נסתם, הוא מבולבל וחסר ישוב הדעת כפי ערך שקיעותו בתאווה.
חוץ מזה מוזכר שזה ממעט את הפרנסה שלום בית ועוד ועוד.
וזה חוץ ממה שכמו בכל תאווה אף פעם לא שבעים... כך שגם מצד עצם התאווה לא גומרים.
זהו, אחרי שיהיה לך ברור שזה רע לגמרי (באופן האסור) תוכל להתחיל להתגבר על זה.
בהצלחה...
אני "על הדרך" לתכלית. ברוך השם.

בעניין: הסיפור האישי שלי - סוקרטס לפני 11 שנים, 5 חודשים #19721

• אסירותודה
  • מנהל
שוב שלום לך, הובילו אותי בגישה שונה ממה שכתב לך 'על הדרך', ישנם מאמרים מועילים בפורום - קולות של החלמה, אני ממליץ לך בחום להצטרף לאחת מהקבוצות הטלפוניות, לקחת מספרי טלפון מאנשים שצברו ימי נקיון משמעותיים ולהתחיל 'לצעוד'.

יש כאן איש יקר בשם 'סוד הכניעה', הוא ישמח להועיל לך הלאה. רבים וטובים נעזרו בשירותיו ביעילים בחציית הכביש הסואן הזה. אתה מוזמן להשתמש במערכת שליחת ההודעות הפרטיות לשם כך.

בהצלחה.

בעניין: הסיפור האישי שלי - סוקרטס לפני 11 שנים, 5 חודשים #19728

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
אסירות יקירינו
אין לאף אחד מאיתנו בעיה אם המסלול של על הדרך
ואם ידידנו המלומד ישכיל בדעתו שזו לו הדרך
אהלן וסהלן 
ואם הוא גם יצליח אפתח שמפניה (וירטואלית) לכבודו ולכבוד המורה (על) הדרך שלו
מה שכן אני יכול לשתף מניסיוני  שהיו מצבים שיכולתי לאונן
עם ראשית חכמה ושומרי אמונים על הברכיים
מרוב יאוש
מקווה שהועלתי מוישלה
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.

בעניין: הסיפור האישי שלי - סוקרטס לפני 11 שנים, 5 חודשים #19745

• שלמה די דיינו
  • רצף ניקיון נוכחי: 289 ימים
  • דירוג פלטיניום
ברוכים הבאים חבר יקר
גם אנוכי רווק בתקופת הדייטים.. נפגשתי כבר עם מס' לא מועט של בנות.. (לצערי...)
אני אולי מבין את סוג ההתמכרות שלך..
אחד הקשיים הגדולים שלי בהחלמה היה לעצור את האובססיה המטורפת שלי להיפגש ולהיפגש..  החודש האחרון עשיתי הפסקה מדייטים, שבתחילתו הרגשתי שאני עוקר איבר מגופי..
אני יכול לומר שכל דייט יכול למלא אותי ברמות גבוהות של חוויות רגשיות שמכסות על חורים וחסכים בנפש.. הבנתי שהרבה מהפגישות שלי היו נטו בריחה מהתמודדויות החיים! נטו תאווה!!
זה גם יכול להיות ממכר, כמו שאתה רואה על עצמך..
ראשית הייתי ממליץ לעשות הפסקה, דווקא בגלל שאתה אומר שאתה לא ממש רוצה, זה אומר שאתה חייב לעשות את זה!
שנית הישאר עימנו, תקרא מהחומרים שיש כאן.. כמו שחברינו אסירות תודה כבר אמר, השאלה היא לא מה עשית, אלא מה המניעים של המעשים..!

בעניין: הסיפור האישי שלי - סוקרטס לפני 11 שנים, 5 חודשים #19751

• sokrates
  • חבר חדש
על הדרך ומוישלה תודה על תגובותיכם, משתיהן אני לומד.
על הדרך אמנם אני מבין במידת מה באופן תיאורטי את החשיבות של שמירת הברית בכל המימדים שלה, אבל כנראה שלא מספיק כדי למנוע מעשה.
האם מניסיונך כדאי להעמיק את הלימוד בעניין ככלי להשתחררות מהתאווה?
ובכלל מה הכלים שאתה מצאת כיעילים להתנקות?

מוישלה, אני מסכים איתך, גם לי היו מצבים כאלה בערך. אז מה אתה מציע בעצם?
אצלי הנקודה היא לא אוננות.
הנקודה היא שאני יכול... האם גם זה חמור כמו יתר הביטויים של התאווה.

בקיצור איך לומדים את העסק?

חבר יקר, אנחנו משתדלים לדבר על הדברים הרמיזה, מבלי לקרוא לדברים בשמם המפורש.

בעניין: הסיפור האישי שלי - סוקרטס לפני 11 שנים, 5 חודשים #19752

• sokrates
  • חבר חדש
אהלן די דיינו,
אני כבר חדלתי מאטרף הדייטים די מזמן. הרגשתי לא טוב עם זה. בכלל ההתערבבות בעולם שטחי כבר לא כ"כ מושכת אותי תודה לאל.
אבל.. את התאווה קשה לרסן ולצערי יש אפשרויות מפתות  (השם ירחם, ממש בזה הרגע בסמס) לממש אותה.
יש לך המלצה על חומרים מסוימים שדיברו אליך?
לילה טוב
סוק

בעניין: הסיפור האישי שלי - סוקרטס לפני 11 שנים, 5 חודשים #19754

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
אומרים שלמכור 12 הצעדים זה הדרך
תנסה ללבן זאת עם סוד הכניעה (כמו שכתב לך החבר אסירות בטוב טעם ודעת עיין בתגובתו המחכימה)
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.

בעניין: הסיפור האישי שלי - סוקרטס לפני 11 שנים, 5 חודשים #19765

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
שלום חבר יקר,

כאשר הגעתי לעולם ההחלמה, זכיתי לקרוא הרבה פוסטים משובחים באתר באנגלית של חבר בשם דוב. הוא היה חוזר ושוב ושוב ומדגיש שהשאלה היא לא לאן הגעתי ואיזה "עבירה" עשיתי (זה בכוונה במרכאות, אבל ההסבר בפעם אחרת בעז"ה), אלא מתמקד בשאלה אחרת לגמרי:

האם אתה יכול להפסיק?

בא נאמר שאני לא מסוגל להפסיק לאכול תפוחי אדמה (כשרים!), אז אני מכור לאכילת תפוחי אדמה.

על אותו משקל יכול להיות שאני מכור להסתכל בחלונות ראווה של בגדי נשים (צנועים!), אבל לא מצליח להיגמל מזה בשום אופן - אז אני בבעיה. הבעיה היא חוסר השליטה ולא נוגע כל כך המעשה עצמו.

אז אם אתה מרגיש שאתה לא מצליח להפסיק בשום דרך את אותה התנהגות כפייתית שלך - ברוך הבא למועדון.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: הסיפור האישי שלי - סוקרטס לפני 11 שנים, 5 חודשים #19774

• sokrates
  • חבר חדש
תודה לכם על התגובות המתוקות והמלמדות.
באופן כללי, ברור שיש דברים שאין לי שליטה עליהם.
נראה לי שיש סולם שבצדו האחד יש שליטה מלאה או כמעט מלאה ובצדו השני חוסר שליטה, אוטומטיות ועלבון למין האנושי..
אשר לתאווה אין ספק שהיא קרובה יותר לצד המעליב... אך לא, איני חווה את עצמי כחסר שליטה בעליל.
ובכל זאת הייתי רוצה הרבה יותר שליטה ובטחון במקום הזה.
אז איך מגבירים שליטה, מתחזקים שליטה, מתאמנים בשליטה?
תוכנית 12 הצעדים?
לא רוצה למצוא את עצמי בקבוצה של אנשים שנמצאים עכשיו הרבה יותר נמוך ממני, כי זו הזמנה לירידה..
אשמח להשכיל וללמוד מניסיונכם.
ברוכים תיהיו
סוק

בעניין: הסיפור האישי שלי - סוקרטס לפני 11 שנים, 5 חודשים #19779

• אסירותודה
  • מנהל
שוב שלום לך סוקרטס, הוכיחו לי שבמציאות איבדתי שליטה - אם קראת את סיפורי לא תאמין, אבל אני לא הייתי משוכנע בכך... כי החזקתי מקום עבודה והייתי איש קהילה למופת, כלפי חוץ הכל היה טוב, לאשתי לא היה שמץ.

נכון הרמות שונות, אינו דומה המאבד שליטה על אופניו למאבדה על מכוניתו, או לחילופין על מטוסו...

אבל אכתוב לך את מה שצרבו ב DNA שלי - אם לא תסכים להיות עם אנשים בגלל המקום הנמוך שלהם אתה עלול להגיע למקום נמוך מהם.

לסיום, יש עוד אפשרות, להתייחס לאנשים כאלו בראיה מפוכחת - מה קורה במחלה הזו. היא לא עוצרת.

בעניין: הסיפור האישי שלי - סוקרטס לפני 11 שנים, 5 חודשים #19786

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
ברשותך חבר יקר תרשה לי שוב להחזיר אותך לשאלה פשוטה במקום להסתבך עם כן שליטה או לא שליטה. אתה יכול להפסיק?

זאת שאלה פשוטה של כן או לא. אם אתה יכול - סבבה, לך על זה ותהיה מאושר. אם לא - אז לא משנה איך אתה מגדיר את עצמך, אתה בבעיה.

לגבי המקום הנמוך של האנשים - אל חשש. כשאני שומע חברים שנפלו רחוק ממני אני לא מקנא בהם אלא מרחם עליהם. אתה תגלה שלא כיף בגהינום.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: הסיפור האישי שלי - סוקרטס לפני 11 שנים, 5 חודשים #19802

• sokrates
  • חבר חדש
אתם חדים:) תודה.
האמת היא שאולי אני לא רוצה לגלות או מסרב לגלות שאני מכור. ישבתי לפני שעה בשיעור עם הרבה בנות. העיניים עפות מדי פעם בחיפוש, לפעמים לעיניים לפעמים מטה.
לא רציתי שזה יקרה אבל באיזה שהוא מקום לא ממהר לוותר על זה. לא רוצה להרחיק את עצמי מדי מהעולם, מתנועה טבעית מסוימת.
אין לי בעיה להיות בתוכנית עם מכורים כבדים אם אתם חושבים שזה לא דבר שיכול להזיק, סומך על ניסיונכם.
הקיצר, איך מבררים על תוכניות בעיר הקודש למשל..?
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.44 שניות

Are you sure?

כן