ברוכים הבאים, אורח

האם אני באמת מכור ?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: האם אני באמת מכור ? 2676 צפיות

האם אני באמת מכור ? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19351

• דוד
  • חבר חדש
שלום לכולם
קודם כל תודה לכל העוסקים במלאכת הקודש הזו וישר כח לכל האנשים שהיה להם אומץ לקפוץ לתוך המים הקרים של תוכנית זו.
אני מניח שהרבה שואלים את השאלה : האם אני באמת מכור?
שאלתי דרך העזרה בפורום וקיבלתי תשובה מיחזקאל שאני באמת מכור וזקוק לתוכנית הצעדים
אבל אני רוצה חוות דעת נוספות.
להלן הסיפור שלי:
בצעירותי הייתי באמת מכור (לפי מה שאני מבין היום) ופגמתי המון בהוצאת שז"ל.
כמו רבים כאן, הנישואין לא פתרו את הבעיה אם כי הורידו את המינון של החטא בצורה דרסטית
אבל תחושת הכישלון הצורב, תחושת האפסיות מול כח התאווה - הייתה כמו אצל רבים כאן בפורום.
כמו אצל כולם, חזרה בתשובה, לימוד תורה וחסידות, תפילה, צדקה, וכל מה שלמדתי ממאמרי חז"ל לא הועילו במאום. אדרבא קיבלתי תחושה שה' שונא אותי והביא אותי לעולם כדי להעניש אותי (ע"י שגרם לי לחטוא ללא אפשרות בחירה ואח"כ העניש אותי על חטאי בצורות שונות)
אבל, לפני שנים רבות הייתה נפילה כל כך חזקה שהביאה אותי אל עברי פי פחת והחלטתי לעשות הכל כדי לתקן. הלכתי להמון פסיכולוגים ומטפלים למיניהם עד שהגעתי למישהו שבאמת עזר לי. הטיפול ארך מספר שנים ועלה המון כסף אבל זה היה שווה ואני אסיר תודה למטפל ולקב"ה שהביא אותי אליו.
כח התאווה לא נעלם. הוא עדיין קיים אך לא שולט בי.  יש עדיין נפילות לעיתים רחוקות אך הן לא שוברות אותי כפי שהיה פעם.  פעם אחרונה שנכשלתי בשז"ל הייתה לפני 9-10 חודשים (אם כי אני לא סופר את הימים כפי שעושים בשיטת הצעדים) לאחר תקופה ארוכה שלא יכולתי להיות עם אשתי מסיבות שונות. לא נשברתי, חזרתי בתשובה וסלחתי לעצמי וב"ה אני נקי כבר תקופה ארוכה.
הדבר היחידי שעדיין כואב לי הוא שלפעמים אני נופל בצפייה באתרים מגעילים (ואני באמת נגעל ממה שאני רואה, ולא מבין מה אני מחפש שם). זה קורה פעם בכמה חודשים, בעיקר כאשר אני בתקופה קשה (למשל בעיות במשפחה, בעיות רפואיות או כלכליות כמו פיטורין)
השאלה היא האם אני עדיין מכור ? לדעתו של הפסיכולוג (חילוני) אני לא מכור.
אני אוהב את אשתי ונהנה להיות איתה (כאשר אנחנו סוף סוף מגיעים לזה כי אין לנו פרטיות בבית) ואין לי בעיה עם המראה או השומן שלה.
אני מקבל את מייל החיזוק היומי ואני מרגיש שאני כבר רחוק מאוד מהדברים שאני קורא שם.
האם אני באמת מכור ? האם התוכנית תעזור לי להתנקות לחלוטין גם מבעיית הסרטים המגעילים?
האם בשביל זה שווה להיחשף בפני אחרים שאינני מכיר, ואינני יודע אם אי פעם מישהו ישתמש נגדי במה שחשפתי בפני אחרים ?  האם יש פתרון אחר יעיל באותה מידה ?
אודה לתשובות החברים בפורום

בעניין: האם אני באמת מכור ? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19357

• manu
  • דירוג זהב
שלום לך, ברוך הבא!
נראה ששאלת את השאלות הנכונות בצורה מדויקת
מאחל לך שתזכה שיכוונו אותך לתכנית שהיא מתאימה בשבילך

בעניין: האם אני באמת מכור ? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19359

• אֵינְאוֹנִימי
  • דירוג פלטיניום
  • ניצחון - דרך חוסר אונים - בחסד אלוקים
תענה (לעצמך) על 20 השאלות:
1. האם אי פעם חשבת שאתה זקוק לעזרה בנוגע למחשבותיך או התנהגותך המינית?
2. האם אי פעם חשבת שיהיה לך טוב יותר אם לא "תכנע" למיניות שלך?
3. האם אי פעם חשבת שמין, עוררות מינית ותשוקה שולטים בך?
4. האם ניסית בעבר להגביל או להפסיק לעשות את מה שחשבת ל"לא טוב" או "לא בריא" בהתנהגות המינית שלך?
5. האם אתה משתמש במין לבריחה, הקלה על מתח, כאב או חרדה, או כתחליף להתמודדות עם בעיות יום-יום?
6. האם אתה חש אשמה, חרטה, ריקנות או דיכאון לאחר קיום יחסי מין? [עם עצמך או אחרים]
7. האם העיסוק במין הופך יותר ויותר כפייתי?
8. האם התנהגותך המינית מפריעה למערכת הזוגית?
9. האם אתה נאלץ להשתמש בדימיון, פנטזיה או זיכרונות בזמן קיום יחסי מין?
10. האם אתה חש דחף אימפולסיבי שקשה לעמוד בפניו כאשר אשה רומזת או מציעה קיום יחסי מין?
11. האם אתה עובר מקשר לקשר, מקיים קשרים במקביל או חש תמיד חוסר סיפוק בקשרים שלך?
12. האם אתה מרגיש שהאשה הנכונה, או מערכת היחסים הנכונה - יעזרו לך להפחית את התשוקה, האוננות, או התאווה המינית?
13. האם יש לך צורך נואש והרסני, או אובססיבי במובן המיני או הריגשי כלפי מישהו?
14. האם העיסוק שלך במין הופך אותך לחסר זהירות לגבי בריאותך ובריאות משפחתך או אחרים?
15. האם האפקטיביות שלך, או הריכוז, יורדים ככל שהעיסוק במין גובר?
16. האם אתה מחסיר שעות עבודה בגלל סקס?
17. האם אתה מגיע לסביבה "נמוכה" [מועדונים, זנות וכדומה] בחיפוש אחר מין?
18. האם אתה רוצה להתרחק מהפרטנר לקיום יחסי המין מוקדם ככל הניתן מרגע סיומם?
19. למרות שבת זוגך / אשתך מקיימת איתך יחסי מין, האם עדיין אתה זקוק לאוננות או מקיים יחסי מין מחוץ לזוגיות?
20. האם אי פעם נעצרת ע"י המשטרה בגלל התנהגות מינית?
"עם כל עוול שכיפרנו עליו, נשר מעל כתפנו עוד מהמטען הנורא של רגשי האשמה"

בעניין: האם אני באמת מכור ? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19360

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
ראשית כל שלום עליכם וברוך הבא.

שאלת "האם אני מכור", "האם הפורום יועיל לי" ו"האם שווה להחשף לפני אנשים שאינני מכיר ואולי ישתמשו נגדי". אז על ראשון ראשון. האם אתה מכור? לא יודע אני מכור והמשקפיים שלי מלוכלכות. כל מה שאני רואה זה התמכרות. אנשים עם משקפיים נקיות אולי יוכלו לענות. (ישנם את 20 השאלות מהתגובה הקודמת. עיין שם) לי זה לקח המון זמן להכיר בכך אבל היום אני יודע שזהו האמת. אך לעצם הדבר זה לא משנה. בין אם התשובה היא חיובית ובין אם היא שלילית הרי שנעבור לשאלה הבאה: "האם זה יעזור לי" בהחלט שכן. אבל זה תלוי מאד בך. אם תקח את הדברים בשיא הרצינות ותעשה את הנצרך והמתבקש זה יעזור לך (ולכל א'. לא רק למכורים. ובכל בעיות החיים. לא רק מהבחינה המינית).

ענין החשיפה שיגע גם אותי. בפורום אני נמצא עם שם מאוד בלתי מזהה. וגם אם משהו יזהה את קולי בטלפון או שיזהה אותי בקבוצה הוא לא יפעל נגדי כיוון שהוא יפעל נגד עצמו. אם הוא יפרסם שהוא ראה אותי כאן כולם יבינו אפה הוא מסתובב. כל מי שמגיע למקומות הללו סובל מאותה בעיה פחות או יותר.

תפוס אומץ ו"קפוץ למים הקרים" כלשונך. (אני דווקא מרגיש כאן הרבה חמימות. סוף סוף יש מקום שאני יכול להרגיש בבית בלי להסתיר כלום ומקבלים אותי כפי שאני גם אם אדווח שהרגע הגעתי מהמקום השפל ביותר)

רק בזכות התכנית והחברים (והבורא) היום אני יכול להצהיר על ימי נקיות.

בהצלחה רבה.
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 5 חודשים על ידי .

בעניין: האם אני באמת מכור ? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19363

• arielwriter
  • דירוג זהב
תיהיה חזק אחי מקווה שנצליח ביחד! תשמור על קשר עם אנשים ובע"ה אנחנו נצליח לעבור את זה! בשבועות האחרונים הייתי במשבר עמוק אבל היום אני מנסה שוב לעלות מהבור העמוק שנפלתי לתוכו...

בעניין: האם אני באמת מכור ? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19365

• jhhctu
  • חבר קבוע
בס"ד

יכול להיות שאני אחד היחידים בפורום שיאמר לך את זה,
לא בגלל שאני יודע יותר מאחרים אלא בגלל שהנקודת מוצא שלי שונה,
הרבה חברים פה הם ברמה קשה שלי התמכרות וייתכן שלא כ"כ מתאימים לחברה הפחות מכורים,
לדעתי ההגדרה של התמכרות היא הרגל בלתי נשלט שיש לאדם וזה לאו דווקא קשור בתדירות הרגל זה,
אתה צריך לשים לב האם אתה נופל פחות מאחרים בגלל שאתה פחות מכור או בגלל שאתה פחות חשוף למצביי נסיון,
או שנייהם גם יחד. כך או כך אני תמיד הייתי מעדיף כפי שגם באתר אמרו זאת אך משום מה פה בפורום הגישה שונה,שלפני שהולכיפ על קבוצות 12 צעדים וכו' יש לנסות את השלבים הנמנים יותר בתחילת המדריך,אם אתה רואה שהם לא עוזרים אז תלך לאפשרות הבאה.
אני מאד מזדהה עם מה שכתבתה על תקופת הנערות,אני אכן רואה הבדל דרסתי בין איך שהייתי לפני גיל 18-20 לאחריי ,ולדעתי גם הרבה חברה צעירים פה בפורום חושביפ שהם מכורים חזק יותר ממה שהם באמת בגלל שהם מתחת לגיל 18-20 בערך שאז ההורמונים גועשים לכן הניסיונות הרבה יותר חריפים.
אני מאמין שע"י כמה עצות מהתוכנית של GYE :
www.gye.org.il/index.php?option=com_zoo&view=category&Itemid=80
אתה תצליח לצאת גם מהנקודה בה אתה נמצא,אך תזהר מאד עם הכלים היותר מתקדמים המערבים נדרים תייסם אותם בשיא זהירות,
אני לדוגמא כשה נדרתי נדר,דווקא בנושא האינטרנט כי הרגשתי ואני עדיין מרגיש יותר מדיי דבוק בו,עשיתי הרבה תנאים לנדר,ואכתוב אותם כדי שתבין את הכיוון,בכל אופן שיהיה בהצלחה.!

התנאים:
זאת בהתאם לתנאים הבאים:
- אם אסטה מעט מהזמן המוקצב בכל המקרים שתארתי  הנדר לא יחול ואין בכל כלום.
- אם אשכח את הנדר הזה בכל שלב ולכן לא אקיים את מה שקיבלתי בו הנדר לא יחול ואין בכל כלום.
- אם יהיה דבר או מקרה מסויים שאם הייתי יודע שהוא עתיד לקרות הייתי מוסיף אותו לרשימת התנאים הזאת שבהם הנדר לא חל הריי הוא כאילו נאמר מראש כתנאי שבו הנדר לא יחול בזמן קבלת הנדר מכח התנאי הזה.

וכמובן גם מה שציינו בתוכנית של GYE כמו לשבוע כל פעם ולא לתמיד (אני אפילו עשיתי ליומיים).

בעניין: האם אני באמת מכור ? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19376

• דוד
  • חבר חדש
תודה רבה לכל המגיבים כאן , ובפרט לתשובתו המפורטת של "כובש"
תשובות לשאלות:
1-4 התשובה היא כן , אבל זה היה בעבר. זה לא קיים היום וגם לא כמה שנים אחורה (מסיום הטיפול הפסיכולוגי)
5    התשובה היא כן - לעיתים רחוקות.
      אוננות - זה קורה בערך פעם בשנה כשיש מצבים מסובכים מאוד שקשה להתמודד איתם,
                  או כאשר יחסים עם אשתי לא מתאפשרים במשך תקופה ארוכה.
      סרטי פורנו - זה קורה פעם בכמה חודשים, בתקופות קשות. וזה מגעיל !
6-9 התשובה היא לא !
10 זה מעולם לא קרה לי ב"ה אבל אינני בטוח שלא הייתי נכשל אילו הייתה הצעה כזו.
11-16 התשובה היא לא !
17  יחסים נמוכים (זונה/מעסה) - זה קרה בעידודו של פסיכולוג שחשב שזה יועיל לטיפול
      כתחליף ליחסים החסרים עם אשתי (והביא לי דוגמאות מחז"ל להתיר...) אבל זה היה אסון עבורי.
19  לגבי אוננות עניתי בתשובה 5 אבל זה אף פעם לא קרה כאשר היו יחסים תקינים עם אשתי.
      יחסים עם אחרות פרט למה שכתבתי בתשובה 17 - לא היו.
18,20 - התשובה היא לא !

איך מנתחים את התשובות לשאלות אלה? האם אני מכור או לא ?
בתודה
דוד

בעניין: האם אני באמת מכור ? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19387

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
שלום לך דוד וברוך הבא, אני במקומך הייתי מברר היכן הקבוצה הקרובה והולך אליה הכי מהר שאפשר, בלי קשר לשאלה האם 'אני מכור' (שום גורם חיצוני לא יועיל לך. רק אתה בעצמך יודע בתוכך את התשובה, הגם שהיא עלולה להפחיד אותך מאוד.)

רק בגלל העובדה שציינת - שאתה מאונן במצבים מסובכים שקשה להתמודד איתם... אח יקר, זו לא הכמות (גם לא האיכות) אלו הם המניעים. ונראה שאנשים שעושים את אותם מעשים מאותם מניעים יכולים להועיל זה לזה.

לא הייתי נכנס להגדרות, לא הייתי מנסה למצוא סיבות למה אני לא אמור להיות שם, ואיפה הם הגזימו או לא צודקים. פותח אוזניים סוגר את הפה ומקשיב לנסיון שלהם.

אתה יכול ללמוד שם המון על עצמך, ואנונימיות? מי שנמצא שם מפחד כמוך. לשניכם יש מה להפסיד. ובורא עולם מנהל אותו. מה שצריך לקרות קורה.

בהצלחה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: האם אני באמת מכור ? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19469

• דוד
  • חבר חדש
תודה נוספת לכל המגיבים.
בינתיים הספקתי לראות שהיו תגובות נוספות שלא ראיתי בזמן שכתבתי את התשובות ל 20 השאלות
ועל כך תודה לכולם.
בינתיים הספקתי לשמוע שיעור שבו ציטטו גדול בישראל (לא זוכר מי. נדמה לי הגר"א) שאמר כי תיקון מידה אחת בנפש קשה יותר מלימוד כל הש"ס , ומאחר שאינני בטוח שאזכה ללמוד את כל הש"ס בגילגול זה, אולי עדיף לעסוק בתיקון המידה הרעה של התאווה ולמחוק אותה לגמרי (ואם הבנתי נכון הרי שזה אפשרי בשיטת 12 הצעדים) ויעלה לפניו כאילו למדתי את כל הש"ס...
ואני כבר מוכן לפשית להצטרף לקבוצה.
העניין הוא שאני פוחד מחשיפה.
והאמת שלא ברור לי אם וכיצד התוכנית מגינה על פרטיותם של המשתתפים בה אע"פ שהתוכנית נקראת מכורים אנונימיים.
פניו של אדם חושפים אותו גם אם יסתיר את שמו.
אני לא בטוח שזה נכון מה שכתב "מתנת הנקיון" שאם מישהו יפעל נגד מישהו אחר אז הוא יפעל גם נגד עצמו כי כולם יבינו איפה הוא מסתובב.
א. אפשר להפעיל סחיטה על כל אדם. בפרט אם הוא רב, איש ציבור או אדם מפורסם (אע"פ שאני אף לא אחד מאלה)
    והמפרסם הוא עיתונאי או מי שכבר ידוע בציבור שלו כמי שמסובב במקומות נמוכים וזה לא יוסיף לו בושה.
    למשל, היה לפני מספר חודשים מקרה שמפקד בכיר נאלץ להתפטר מתפקידו כי חייליו ראו אותו במועדון לילה.
    או מקרה שהיה לפני שבוע שהאלוף אורי שגיא פרש מהתמודדות למפלגת העבודה בגלל תלונה של אשה שטענה שהוא
      ביצע בה "מעשים בלתי ראויים" לפני 39 שנים!
      אע"פ שהיא לא התלוננה במשטרה ועברו כמעט 40 שנה כך שבכל מקרה חלה על זה התיישנות
        - בכל זאת הצליחה למוע ממנו תפקיד שהיה מעוניין בו. (לא שאני מצטער על כך, אבל זה מראה את כוחה של סחיטה)

ב. לא נעים לפגוש בקבוצה אדם שמכיר אותך כצדיק ובעל חסד ולהרוס לו את הדימוי שלך (בנוסף לבושה שלך..).

ג. זה יכול להיות נורא לפגוש שם את הבן שלך. נראה לי שאב לא יתפלא אם אחד מבניו יגיע לשם, אבל בשביל הבן זה יכול להיות
    טראומתי לפגוש שם את אביו.

כיצד אפשר להגן מפני דברים כאלה ?
אשמח לקבל תשובות לעניין.

בעניין: האם אני באמת מכור ? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19525

• אֵינְאוֹנִימי
  • דירוג פלטיניום
  • ניצחון - דרך חוסר אונים - בחסד אלוקים
שלום לך דוד היקר,
אני בהחלט מבין את החששות שלך.
משום מה (מה??..) אני גם חששתי מכל אלה,
חשבתי על הדברים האלה, והלכתי.

אמרתי, (למרות שסתרו לי את זה,)
שאם לא אלך - אני מוכן להתאבד.
וזה לא גרוע מהתאבדות.

בסוף אכן פגשתי אנשים שאני מכיר מהחיים הרגילים.
ביניהם אנשים חשובים,
ולא קרה כלום, אני ראיתי אותם, והם ראו אותי,
והתרגלנו.
אני בבוץ? אתה בבוץ!
תזלזל בי? אני יכול לזלזל בך...

אבל למעשה מכבדים אחד את השני מאוד,
ואם עד עכשיו הכרנו כך וכך,
הרי שעכשיו אנחנו מכירים יותר טוב,
ומבינים יותר טוב,
מרגישים אחד את השני יותר טוב.

גם איש ציבור, עיתונאי וכו',
יפחד לגלות על סמך עבודתו,
כי בסופו של יום הוא יכול לצאת בזוי,
כי יאמרו עליו שישנה שמועה שהוא שייך לסוטים...
לא רק זה, אלא אם כבר, תוכל לגלות עליו דברים שתשמע בקבוצה,
אבל זה לא רלוונטי, רק למען הבלבול...
ויסלחו לי החברים על ההצעה בכלל...

כך או כך,
כולם מגיעים לשם עם כוונות טובות, ולא קנטרניות.

מקווה שתצטרף,
ומתפלל לעוד יום נקי.
"עם כל עוול שכיפרנו עליו, נשר מעל כתפנו עוד מהמטען הנורא של רגשי האשמה"

בעניין: האם אני באמת מכור ? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19526

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
דע לך אחי היקר.

כשאתה פוגש אדם בביהכנ"ס אתה לא מכיר אותו. הוא לא מכיר אותך. אתם רק משחקים ב"נדמה לי". נדמה לי שהוא ראש-ישיבה/מגיד שיעור/משגיח וכל השאר.

כשנפגשתם שם - אתם חושפים את הפרצופים האמיתיים ופורקים משא כבד.

גם אני חששתי ללכת וניסיתי לחפש מקום של גויים. שם בטח לא יזהו אותי. כשהגעתי ומצאתי חרדים כמוני הבנתי שאני לא היחידי מ"הקהילה הקדושה" שמטמא את קדושתו.

זה שיחרר. המון לחץ ירד. ודבר נוסף. קיבלתי ידים מושטות לצאת מהבור.

בהצלחה.
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: האם אני באמת מכור ? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19560

השבוע הייתי בקבוצה בעיר מגורי.
האמת,  חששתי ללכת.
אבי הוא איש ציבור מוכר בעיר, וקלסתר פנינו דומה.
חששתי שיזהו אותי אנשים, ואני אפילו לא אכיר אותם.
חששותי התאמתו.
אכן, הכירו אותי אנשים ואני לא הכרתים.
אבל,
אין לי כל חשש שמא הם יגלו קלוני ברבים, גם לא איכפת לי שתדמיתי תיפגע בעיניהם.
ראיתי את האנשים, והם צדיקים וטהורים.
אנשים קדושים שכל רצונם לעבוד את ה'.
אשריי שזכיתי לפגוש באנשים כאלה.
חוסר אונים איננו חולשה, זו המציאות.

בעניין: האם אני באמת מכור ? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19567

• manu
  • דירוג זהב
אשריך ואשרי חלקך! איזו מסירות
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.67 שניות

Are you sure?