ברוכים הבאים, אורח

האם אפשר לצאת מזה- אבל באמת?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: האם אפשר לצאת מזה- אבל באמת? 3089 צפיות

האם אפשר לצאת מזה- אבל באמת? לפני 11 שנים, 7 חודשים #16842

• יוסף (יהודה)
שלום לכל הצדיקים!
אני לא יודע כלל מה לכתוב, אבל אני מרגיש צורך מאוד גדול לכתוב, אולי זה יציל אותי ויעזר לי...

אחרי שקראתי קצת בפורום, הבנתי שמצבי יכול היה להיות גרוע בהרבה, על כך אני מודה לה'.

אני בן 17. סיפורי הוא כמו הסיפור של כולם, חיים כפולים, מצד אחד נראה צדיק ומצד שני מבצע עברות חמורות.
ב"ה אני מרגיש עכשיו טהור ונקי, אך לצערי זו לא הפעם הראשונה שאני מרגיש כך. אני נקי בפועל כבר שבוע, אבל הכלים באתר נתנו לי תקווה להיות נקי באמת אולי לתמיד אי"ה.
השתמשתי במספר כלים באתר, כמו שבועה, התמודדות רגעית, הטבלה ועוד כמה מהכלים היותר "קלים". כרגע אני כלל לא חושב על הכלים יותר רציניים הכוללים שיחות טלפון, ספונסר ומפגשים. גם מפחד אמיתי וגדול וגם מתוך אמונה (אולי תמימה) שאני אצליח הפעם.

רציתי לשאול אתכם כמה שאלות:

1. האם אין בזה קצת התחמקות להגיד שזו התמכרות? כמובן שאני מסכים שזו התמכרות, אבל כוונתי היא, האם זה לא התחמקות להגדיר את זה רק כהתמכרות ולהעלים את הצד של ה"חטא"? הרי זה חטא! הייתה לי טיפה הרגשה כאילו מורידים את חשיבות החטא באתר ובפורום.

2. האם זה בסדר להרחיק את ההתמודדות מהתורה? הרי התורה היא התרופה להכל- בראתי יצר הרע וכו'... והרמח"ל מדמה אדם שמנסה להתגבר על היצר הרע בעזרת משהו חיצוני לתורה כאדם חולה שלקח תרופה אחרת ממה שהרופא אמר לו, הרי בוודאי שימות! האם לא צריך להדגיש בטיפול יותר את עניין התורה? נאמר פה שאין לתת לרבנים לעסוק בזה, שהרי הם אינם מבינים בהתמכרויות. האם לא היה ראוי יותר לקחת רבנים ולהכשיר אותם להתעסק בהתמכרויות? וזה גם מתקשר לשאלה הראשונה- אולי אם לא נגדיר זאת רק כ"התמכרות" אלא גם כ"חטא" יהיה פשוט וברור יותר שיש להעזר גם ברבנים בטיפול ולשלב יותר בטיפול את תהליך התשובה והתורה.

3.האם יש דרך לצאת מזה אחת ולתמיד? אין כוונתי לשאול אם אני יכול היום להתאמץ מספיק וכך לא אצטרך להתמודדד יותר בחיי עם התאווה, כוונתי לשאול אם יש דרך (מלבד המוות) בה יש סיכוי שלא אחטא שוב לעולם? ברור לי שהתמודדות תהיה לי כל יום ויום, כל דקה ודקה. ברור לי גם שאתמודד "רק" על כל יום ויום, על כל שעה ושעה, דקה ודקה בנפרד. השאלה היא האם הדרך שgye מציעים יכולה לתת לי אפשרות לא לחטוא שוב יותר לעולם, או שבטוח שאחזור לכך מתישהו?

4. איך אדע אם אני "מכור" ולא רק אדם שנופל מדי פעם? למרות שקראתי באתר על כך כמה פעמים והבנתי, הדברים כנראה לא חדרו ללבי מספיק ואני צריך את עזרתכם בהסבר הדבר.

5. האם הפורום מתאים גם לדיבור על עניינים והתמודדויות קלות (כגון התגברות\התלבטות האם ללכת למקום מעורב, איך וכמה לדבר עם בנות לצורך\לא לצורך וכו'...)? הרי להתמודדויות הקשות כל האתר בנוי והתשובות ודרכי ההתמודדות יותר ברורות, אבל להתמודדויות הקלות, אלו שמביאות בסוף לנפילות הקשות, פחות יש התייחסות.

בעניין: האם אפשר לצאת מזה- אבל באמת? לפני 11 שנים, 7 חודשים #16846

שלום ליוסף הצדיק, וברוך הבא.

אשתדל לענות לך על מה שאוכל:

1.שנים רבות התייחסתי אל המעשים שעשיתי כאל חטא. הייתי מעניש את עצמי, סוטר לעצמי ועוד כהנה וכהנה. ההתייחסות הזו לא עזרה לי להפסיק - להפך, היא גרמה לי רק להידרדר יותר.
כעת, אני מתייחס למעשים אלו כאל התמכרות. משתדל להפנים שאני לא אשם, ושאין לי זכות בחירה בעניין זה. בזכות זה אני נקי כרגע רק להיום 29 יום. נכון זה מעט אבל בשבילי זה  הרבה מאוד.

כתבת שאתה מסכים שזה התמכרות, כלומר - לא תלוי בנו. האם היית מעניש חולה אפילפסיה על שבמהלך התקף היכה את חברו? האם הוא צריך לחזור על כך בתשובה?

יכול להיות שיש מקום גם להתייחסות כחטא ולעשיית תשובה. כרגע אני בשלב של 'עזיבת החטא'. ההכרה בהתמכרות היא הדרך הטובה ביותר עבורי לעשות זאת. ביום שארגיש שאני כבר מתנהל בצורה נכונה, אולי אוכל להתייצב מול הפן ה'חטאי' שבמעשי ולעשות עליו תשובה.

2. כעת, לאחר שסיכמנו שמדובר בהתמכרות, מה הקשר של התורה לכאן? הרי התמכרות היא מחלה, וחולה צריך לפנות לרופאים - "ניתנה רשות לרופא לרפאות". נכון, כמו כל רופא כדאי שיהיה הרופא ירא שמיים, ע"מ שלא יתקייים בו "טוב שברופאים לגיהנם" (עיין רש"י במקום - קידושין פב.) ובהחלט אפשר לומר על מחברי התכנית שהם היו קשורים עם ה' יתברך.
נכון, כדאי להכשיר רבנים שיעסקו בזה, כמו שכדאי להכשיר רבנים שיתעסקו בפסיכולוגיה, ברפואה, ברוקחות, במכונאות ועוד. אם כל אנשי המקצוע היו יודעי תורה ויראי שמיים עולמנו היה נראה אחרת. לצערנו המצב אינו כזה, ואנחנו מסתפקים במה שיש.

הערת אגב: רבים מההולכים בדרך הצעדים שיתפו את רבניהם ב'חטאיהם' לפני שהבינו שמדובר בהתמכרות. חלק מן הרבנים ניסה לעזור ולתמוך, אך אף אחד לא הצליח לצאת ולהפסיק כתוצאה מהפנייה לרבנים.

3. השאלה מה אתה מתכוון כשאתה כותב 'לצאת'.
אם אתה מצפה לעולם חסר תאווה וחסר התמודדות - זהו עולם המלאכים.
אכן, ע"פ התכנית אפשר להגיע לשנים רבות טובות ונקיות מתוך חיבור לה' יתברך. בלי לחטוא שוב לעולם.
הכל תלוי במוכנות לצעוד.

4. ישנו באתר שאלון בן 20 סעיפים העוזר לך להגדיר את עצמך.
בסופו של דבר, העניין הוא כנות עם עצמך - האם אתה עושה דבר שאתה לא רוצה לעשות? אתה לא מסוגל להפסיק? אתה במצב של חוסר שליטה?
אותי לימדו שאצל המכורים התאווה והנפילות באות למלא צרכים אחרים שלא קשורים יחסית לתאווה.
יש אנשים שכאשר הם מוטרדים הם אוכלים. הם לא אוכלים ע"מ לספק את תחושת הרעב, אלא ע"מ להתמלא במשמעות.
אני יודע שחסר לי משהו באישיות, אני תמיד מתייחס אל עצמי בביקורתיות. אף פעם לא מקבל את עצמי. כשאני שונא את עצמי במיוחד אני בורח מעצמי אל התאווה - היא מרגיעה אותי.

לפני אחת עשרה שנים היה לי וויכוח תיאורטי עם חבר:
האם אדם הנמצא בתוך כלא נעול והמפתח בידו, אולם הוא אינו מעיז לפתוח את התא, לא מסוגל. האם הוא נחשב כלוא?
לקח לי הרבה שנים להבין שאותו אדם נחשב כלוא.

5. אכן, הפורום מתאים גם לדיבורים ועצות על עניינים פרקטיים - כיצד לא ליפול.
הפורום הוא כמו בית בשבילנו, מקום בו מקבלים אותנו כמו שאנחנו, בלי ביקורת ומתוך אהבה, ועוזרים לנו להמשיך הלאה.
אתה מוזמן לשאול ככל העולה על רוחך (תוך שמירה על גבולות הצניעות) ואנו נשתדל לענות, לעזור ולהיעזר.

לסיום, בקשה קטנה:
אם כבר הגעת, אנא עשה לעצמך ולנו טובה גדולה, והישאר.
קשב לנו לראות את כל הנכנסים לפורום, צועקים "הצילו" ונעלמים חזרה אל תהומות הנשייה.

ברוך הבא הביתה.
אוהב,
יהודה
חוסר אונים איננו חולשה, זו המציאות.

בעניין: האם אפשר לצאת מזה- אבל באמת? לפני 11 שנים, 7 חודשים #16848

• יוסף (יהודה)
תודה רבה על התשובות!
בע"ה אשאר פה, גם אם לפעמים אגיב יותר ולפעמים רק אצפה מהצד, מה שבטוח הוא שאשאר פה לתקופה הקרובה בחיי.

בעניין: האם אפשר לצאת מזה- אבל באמת? לפני 11 שנים, 7 חודשים #16851

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
ברוך הבא יוסף (יהודה) ויישר כח רב ליהודה (יחיאל), אכן תשובות מפורטות ומניחות את הדעת - יישר כחך.

ובזאת רק אצטרף לבקשה והפצרה: תישאר איתנו ותתקדם בהחלמה. לא משנה איך תכנה את הבעיה שלך - העיקר שתעשה משהו כדי להפסיק אותה.

בהצלחה חבר
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: האם אפשר לצאת מזה- אבל באמת? לפני 11 שנים, 7 חודשים #16879

• בן אהוב!
  • דירוג כסף
  • כן אני יכול!!! לשעבר
שלום לך יוסף וברוכים הבאים!
אחרי מה שכתבו פה אין לי כל כך מה להוסיף,
זה באמת אחלה פורום,
מקבלים פה את כל התמיכה והעזרה כשצריכים...
אז שיהיה לך בהצלחה רבה!
מתפלל להיות נקי רק להיום! תודה אלוקים על הדרך ותן לי את הכוח להמשיך לצעוד!

בעניין: האם אפשר לצאת מזה- אבל באמת? לפני 11 שנים, 7 חודשים #16947

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
ברוך הבא.

כבר קיבלת תשובות מלאות ומספקות. הוסיף רק מילה אחת

1. האם אין בזה קצת התחמקות להגיד שזו התמכרות?
אצלי אי-ההכרה בהתמכרות היוותה ההתחמקות הגדולה ביותר. ברגע שהפנמתי שאני מכור התחלתי להחלים
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: האם אפשר לצאת מזה- אבל באמת? לפני 11 שנים, 7 חודשים #17450

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
ליוסף (יהודה) הצדיק...
באמת כי כל מי שמתמודד עם שמירת הברית באמת הוא צדיק...
(ראה רש"י על הפסוק ויפצו זרועי ידיו...בסוף הפירוש בשם "רבותינו דרשו" ואף על פי כן אנו קוראים לו יוסף הצדיק)
לעניננו השאלות ששאלת נמצאות בפורום בכל מיני צורות
לפעמים נדמה לי שאלו ממש השאלות ששאלתי אני לפני כמה חודשים
בזכות ההתמדה בפורום ובזכות תמיכה ועזרה של החברים הוותיקים
זכיתי שמתחילת אייר תשע"ב לא פגמתי בברית...
מסיוון התקדמתי מאוד בשמירת העיניים
מאלול שמרתי את עצמי בשמירת העיניים
ובעזרת ה' יש לי המון מקום עוד להתקדם
שואף לקרבת אלוקים אמיתית...
זה מה שהאתר עשה לי מאחל לך גם רק טוב
מועדים לשמחה חגים וזמנים לששון...
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: האם אפשר לצאת מזה- אבל באמת? לפני 11 שנים, 6 חודשים #17857

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
יפה מאוד מי אני.
ואם אשתמש בלשונך הרי שמר"ח אב תשע"א (הרבה לפני גילוי האתר המפלא) לא צפיתי באינטרנט
מאב לא שיזלתי
מהושענא רבא לא היו לי חלומות ארוטיים (קרי לילה)
מעוד שבוע (אולי) לא אפגום בעיני
ובעזהשי"ת יש לי עוד "הרבה" להתקדם ע"מ להיות "צדיק גמור (אמיתי)"  ;D
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.54 שניות

Are you sure?

כן