ברוכים הבאים, אורח

שולם עליכם מעמקי התאווה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: שולם עליכם מעמקי התאווה 5846 צפיות

שולם עליכם מעמקי התאווה לפני 11 שנים, 7 חודשים #16810

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
אני נמצא פה על הנט דפדפן אחד בעמקי הטומאה, איפה שכל הסחי והמיאוס, ודפדפן שני אתכם.
יום אחד, יום אחד ריבונו של עולם! אחרי שעמדתי בבית הכנסת והצהרתי בצעקות, יללות, ווידויים חרישיים בין התקיעות, דמעות שזלגו על עיני וזעקות למנצח שיכולות לבייש את גדולי האדמור"ים.
ובלב כן בלב הרגשתי מטוהר נקי צלחתי את ראש השנה ואז מה יום אחד אחרי לא חודש לא שבוע פחות מעשרים וארבע שעות אחרי ואז מתוך הכל החלטתי מה לקבל מה שקיימתי עלי בשעות נוראות אלו להצטרף, רק להצטרף (לא להתנתק לא להפרד מהתאווה האהובה עלי )לקבוצת י"ב הצעדים.
אבל זה לא קל! להרים את הטלפון, לחייג, להתוודות בפה ובלב שנכשלתי לא לא רק לחשוב זה מלחיץ אותי.
אבל לפחות צעד אחד החלטתי לעשות לפחות להצטרף לפורום זה
שלכם בכנות משה החוטא
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 7 חודשים על ידי .

בעניין: שולם עליכם מעמקי התאווה לפני 11 שנים, 7 חודשים #16811

ברוך הבא משה היקר והאהוב
הגעת הביתה.

אני מבין ומכיר את ההרגשה האיומה.
מי אני בכלל? את מי אני מרמה?

פה בפורום נמצאת התשובה.

אני מאחל לך הרבה הצלחה בדרך ומבקש ממך רק דבר אחד:

אנא, אל תעזוב.
רבים רבים נכנסים לפורום, מצהירים שקשה להם, שהם חוטאים, ולאחר יום או יומיים נעלמים חזרה לתהומות הנשייה.
עשית צעד ראשון ואמיץ בדרך להחלמה.
כולנו נשמח לראות אותך נשאר.

קבל חיבוק גדול.
אוהב,
יהודה.

(הדרכות מעשיות, מה ואיך לעשות אשאיר לגדולים וותיקים יותר ממני)
חוסר אונים איננו חולשה, זו המציאות.

בעניין: שולם עליכם מעמקי התאווה לפני 11 שנים, 7 חודשים #16814

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
שלום חבר,

אצטרף לדברי ידידי יהודה הן בברכת הברוכים הבאים והן בבקשה: אנא אל תיעלם.

מכל מקום, אני מרשה לעצמי להעיר על נקודה אחת מתוך הדברים שלך ונראה שהיא מרכזית מאוד. יקירי, אתה לא חוטא, אתה חולה. מה שעברת בראש השנה היה אמיתי, אבל המחלה שלך לא נותנת לך לעשות את מה שאתה רוצה. גם אני חולה, חולה מאוד. לכן רק אלוקים יכול לרפא אותי ולשם כך אני צריך לעבוד קשה.

אני מכיר את התחושות שלך מכלי ראשון, אבל אני גם יכול לספר לך שיש דרך החוצה. הנס הזה מתרחש 272 ימים, ואני מתפלל שהוא יתרחש גם היום.

אם תרצה יותר הסבר - אשמח לכתוב.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: שולם עליכם מעמקי התאווה לפני 11 שנים, 7 חודשים #16854

• מוישלה
  • דירוג פלטיניום
יישר על הקבלת פנים החמה! וכן אולי זה גם מה שמושך בתאווה הוא זה שהיא מקבלת אותך בלא תנאי, במצבים של שיממון ואוזלת יד. גם במצבים של דיכאון ויאוש היא תמיד שם, רק תקליק את הקליק הנכון והיא אתך.   
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.

בעניין: שולם עליכם מעמקי התאווה לפני 11 שנים, 7 חודשים #16855

• מוישלה
  • דירוג פלטיניום
התגובות החמות והמהירות שלכם פשוט רגשוני יה"ר שלא אשכח לפורום זה ויה"ר שאמצא בו נח לנפשי
שלכם משה שחוטא

בעניין: שולם עליכם מעמקי התאווה לפני 11 שנים, 7 חודשים #16863

כל הכבוד משה, אתה כבר בדרך הנכונה.

אתמול היית "משה החוטא" - החטא כחלק מההגדרה העצמית. :'(
היום אתה "משה" שחוטא. מה לעשות, אין צדיק בארץ, אבל החטא הוא לא חלק ממני. :-\

מחכה ומצפה ליום בו נראה את משה הצדיק. 

בהצלחה

בעניין: שולם עליכם מעמקי התאווה לפני 11 שנים, 7 חודשים #16866

• נעם ה'
שלום משה,
בעייני אתה לא חוטא. אתה הרי לא באמת רוצה להיות שם. אתה רוצה להיות היכן שהיית בראש השנה אך לא מצליח. עובדה היא שכל עולמך שואף אל הרוח והקדושה ובמקביל לגמרי אתה נופל לתהומות התאווה. אין זאת אלא מחלה. איך אני יודע? - הייתי שם. לא מזמן.
התחושות של "מסילת ישרים" פתוח בצד אחד ופורנו בצד השני לא ישכחו ממני בקרוב. למעשה, אני שומר על הזיכרון הקשה הזה של החוסר אונים הבלתי נסבל כדי שהוא יחזק אותי בדרך אל ההחלמה. כשהבנתי כמה אין לי כח ויכולת לשלוט התחלתי להחלים. תודה לאל, אני 'סוגר' בימים אלו שלושה חודשי נקיון.
הדרך אל ההחלמה עוברת בהכרח דרך הגילוי. אם תרצה, אתה מוזמן ליצור איתי קשר. שלחתי לך את הפרטים שלי בתיבת מסרים האישית.
בהצלחה,
נעם

בעניין: שולם עליכם מעמקי התאווה לפני 11 שנים, 7 חודשים #16872

• מוישלה
  • דירוג פלטיניום
[size=14pt]רציתי להעלות שאלה שמכאיבה לי המון זמן [אני לא יודע אם זה הפורום המתאים אולי הלוח המרכזי בכל אופן אעלה את זה כאן כי זה יציג את התהיות שמציקות לי וחלקם אלו שדחפו אותי לפורום זה]
ביום שבו התחלתי את ההתמכרות לתאווה הייתי אנוס לגמרי, הייתי ילד כבן יג תמים שכל מחשבותיו רוחניות והתאווה היו מיני דמיונות ילדותיים שלא היו ברורים לי די הצורך.
ופתאום גילתי את האוננות המהנה [כנראה כדרך שרבים מחברי הפורום גילו] לא ידעתי שזה אסור ופתאום התמכרתי ללא ידיעה וללא הבנה, וזה שימש לי כמפלט מכל הכאבים, הצער, והתסבוכות הנפשיות שליוו את ההתבגרות.
ולאחר תקופה ארוכה וחיבור חלק לחלק מפאזל מסובך, שהורכב מכל מיני ספרים מהוהים שהסתתרו בכל מיני פינות גנובות ודברו על החטא המסתורי [הידוע כלשונם הטהור] שמפחיד להגות את שמו [לא שהייתי מבין מה זה זרע ואיך פועל בו חלות דין ביטול] נודע לי בעצם שאני [הצדיק בעל המחשבות התמימות והכמיהה לחיבור וקשר עם ה'] מנוול שחייב מיתה, וכל התמימות שלי היא בעצם מסווה לרוצח אנס ומשומד [במכה אחת, ולא פעם אחת אלא באופן סדרתי, בין מאה לחמש מאות נשמות שמסתובבות בגיני בעולם התוהו] והכל בזכות אותם רגעי הנאה גנובים שברוב סכלותי לא השכלתי למונעם [וכמו שידוע הכלל אי ידיעת החוק אינה פוטרת מהעונש] ואישי הגהנום, הלבנה בתוך השחורה, הקרח, ודמעות המלאכים המציפות את נהר הדי נור, בעצם יהוו המתנה הגדולה שאזכה לחוות אם אצליח להחלץ מכף הקלע [אליו אלקח ע"י מלאך מלא עינים אכזרי ומרושע אחרי שיחלץ את נשמתי המיוסרת מגופי ע"י בקבוק ציאניד שייזרק לפי בתרגיל הבהלה הידוע] וכו' וכו' לא אלאה אתכם יותר [מסתמא רובכם מכירים את התיאורים ויכולים להוסיף כהנה וכהנה] ובעצם מאז ועד היום כט"ו שנים של צער ייסורים ומעט הנאה מפוחדת ייאוש הבטחות ושבועות לאין ספור [שעוד מוסיפים לרגשי האשם]
עומד אני ושואל ממעלתכם האם אני לא בעצם אנוס הרי מבחינתי ה' בכבודו ובעצמו שם אותי בהתמכרות האם אני אשם האם ה' בא בטרוניא לבריותיו אז למה אני שונה מה עשיתי רבונו של עולם?
נ.ב אני שואל בציניות רק כדי לעצור את... אבל באמת אני כולי מלא מהשאלה הזו ואל נא אהיה בעיניכם ככופר

שלכם : משה הקרוע
[/size]
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 7 חודשים על ידי .

בעניין: שולם עליכם מעמקי התאווה לפני 11 שנים, 7 חודשים #16874

מה יותר חמור? רצח או הוצאת זרע לבטלה?
על רצח יש יהרג ואל יעבור, על הוצאת זרע לבטלה לא. אז קודם כל - קח את עצמך בפרופורציה. אתה לא רוצח ובוודאי לא רוצח המונים.

נכון, ספרי המוסר והקבלה מלאים בתיאורים מבהילים בעונשו של המוציא שז"ל.
אתה יודע שאותם דברים, ואף חמורים מהם נאמרו על איסור סיפור לשה"ר?
כוונתם של ספרי המוסר היא להכניס בנו יראה מפני המעשה, יראה כ"כ גדולה שתמנע מאיתנו לעשות מעשה זה.
אם הצליחו ספרי המוסר - מה טוב.
אנחנו נמצאים במקום של חוסר הצלחה, שיטתם של ספרי המוסר לא פעלה אצלנו. האם ה' רוצה מאיתנו שנמשיך לייסר את עצמנו ברגשות אשמה (ומתוך כך נתנחם בזרועותיה המוכרות של התאווה), או שנתחיל לצעוד קדימה בדרך חדשה?

אתה מעיד על עצמך שאתה אנוס. אז למה רגשות האשמה? "אנוס רחמנא פטריה"
אך אחד לא יודע את דרכיו של הקב"ה, מדוע הביא לי את ההתמכרות הזו. אך כפי שאמרת - ה' לא בא בטרוניא עם בריותיו ולכן לא ישפוט אותי על כך שאני מכור.
השאלה היא - בתוך המצב בו שם אותי הקב"ה, מצב של התמכרות - מה אני עושה על-מנת להתקדם, לחזור להיות עצמי, ולעבוד את הקב"ה.

ההתמכרות אינה רק צורך פיזי, היא במובן מסויים מחלה נפשית. הסימפטום העיקרי שלה הוא חוסר קבלה - אני לא מקבל את עצמי, מעניש את עצמי ורואה את עצמי כחוטא.
התקדמות ראשונה היא להבין שאני בן אהוב של רבש"ע, בן צדיק. ויש לי מחלה - אני מכור. אני לא אשם במחלה הזו וגם לא איענש עליה. די להעניש את עצמי, הגיע הזמן להסתכל אל היציאה.

בשולי הדברים:
ניתן לראות קורלציה בין מידת ההקפדה על שמירת מצווה מסוימת ובין חומרת דברי חז"ל עליה.
ככל שהמצווה היא יותר בקונצנזוס, יותר אנשים מקיימים אותה, כך יש פחות דברי חז"ל על אודות חשיבותה וחומרתה, והעונש למפרים אותה.
(איני מתכוון שחז"ל המציאו חומרות ע"מ להפחיד את האנשים כדי שיקיימו מצוות. אך יש להבין שכל פרט ופרט בתוה"ק הוא חשוב לאין ערוך וכל העולמות תלויים בו. חז"ל פירטו לנו יותר במקומות שהם חשבו את זה לנצרך ע"מ לחזק את הדור)

בעניין: שולם עליכם מעמקי התאווה לפני 11 שנים, 7 חודשים #16875

• מוישלה
  • דירוג פלטיניום
קודם כל ר' יהודה שכוייח על התשובה
אך רציתי לשאול מנין לך כל זאת זה חידוש עצום, גם לי זה עלה בראש אבל נדחה מפאת ב' תירוצים א' חוסר במקור מי אני שאקל על עצמי לאמור שלום יהיה לי אני ס"ה חולה נפש ופטור זה ממש הרגשה של הונאה עצמית.
ב'. שגם אחרי נישואי ולכאורה היה לי בהיתר ונהנתי מאוד, זה לא הפסיק אלא הימשיך ביתר שאת ואף החמיר לרמה שלא ידעתי מעולם ואני רק ממשיך להתדרדר שכל התגברות מביאה חמישים הידרדרויות ומקומות שלא היכרתי נעשו מוכרים עד כאב

בעניין: שולם עליכם מעמקי התאווה לפני 11 שנים, 7 חודשים #16911

• נעם ה'
מוישה היקר,
אי ידיעת החוק אינה פוטרת בחוקי הגויים ולא אצל זרע ישראל. כפי שאמרת בעצמך "אנוס- רחמנא פטריה".
בנוסף, צריך להבין כי התמכרות הינה מחלה לכל דבר. המוח שלנו התרגל להפריש חומר מסויים והוא דורש מהחומר הזה עוד ועוד במנות שהולכות וגוברות. עד היום לא ידוע על דרך לצאת מההתמכרות למעט שיטת 12 הצעדים. לכן: כמו חולה שאוכל ביום הכיפורים ואין עליו כל עוון - כך גם אני, אתה וכל החולים המסתובבים בפורום הזה. נכון, לא זכינו להשאר בטהרה כמו כל מיני אנשים אחרים אך הקב"ה בחר בנו לדרך אחרת בעבודת ה' וסיבותיו עימו. אל לנו להכנס לחשבונותיו.
אז מה עכשיו? - עכשיו מוטלת עלינו חובת העבודה. ללמוד הטב את הדרך אל הטהרה, ליישם אותה בכל חלק בחיינו ולאחר שנזכה לתקופת נקיות משמעותית נעניק ממנה לאחרים הזקוקים לה.
אני מקווה שעניתי לך על שתי השאלות.
באהבה רבה,
נעם

בעניין: שולם עליכם מעמקי התאווה לפני 11 שנים, 7 חודשים #16915

יש באתר מאמר נפלא בנוגע לבחירה החופשית וההאשמה העצמית:

http://www.gye.org.il/index.php?option=com_zoo&task=item&item_id=53&itemid=64

לגבי הנקודה השנייה: אני לא מתאווה כי חסר לי מין. אני מתאווה כי יש לי חסרים אחרים בנפש שאני מנסה למלא אותם באמצעות התאווה.
יש אנשים שאוכלים כאשר הם מוטרדים, או כאשר משעמם להם. זה לא משנה להם שהם שבעים.
"וגם הנפש לא תמלא" אם יש לי הרגשת בדידות, שנאה עצמית, או כל קושי אחר ואני בורח ממנו אל התאווה אז אחרי שסיימתי את השימוש - ההרגשה חוזרת ביתר שאת, ואני חוזר לשימוש נוסף וחוזר חלילה.

בתכנית לומדים כיצד לא להיכנס אל המעגל הזה.

הערה: אני עונה לך בסגנון הזה כי אני חדש עדיין.
הוותיקים אומרים שהדרך הנכונה להתייחס לשאלות האלה היא לחשוב 'מה השאלה נותנת לי?' האם השאלה מקדמת אותי ביציאה מהתאווה, או גורמת לי להמשיך ולהשתמש?
צריך ללמוד לפעמים לוותר על ההתעסקות בשאלות, ולהתחיל לקבל ולעשות.

בהצלחה

בעניין: שולם עליכם מעמקי התאווה לפני 11 שנים, 7 חודשים #16916

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
ראשית כל שלום וברוך הבא.

כפי שראיתי הקדימו אותי חברים לבאר את המחלה. רציתי רק לספר לך שכל רגשותך (ויותר מהם) היו גם לי - במחלה. כן. גם זה א' מהספטומים שלה. לתת לך את כל רגשי האשם ולזמן לך את כל הספרים שמתארים בתיאור חי את אשר כתבת. ואז אתה שבוי בידה. ככל שתרגיש יותר "דפוק" כך אתה חוסה בצל כנפיה.
אני אמנם לא "צדיק" אבל אני גם לא "גמור" ;D וכשהייתי בטוח שאני א' מהשנים (או שניהם ביחד - ולא משנה באיזה סדר) היה לי רע. רע מאוד.

היום אני מאושר בדרכי החדשה. דרך ההחלמה.
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: שולם עליכם מעמקי התאווה לפני 11 שנים, 7 חודשים #16926

• מוישלה
  • דירוג פלטיניום
לאחר שקראתי את כל התשובות המדהימות של כל אחד
נראה לי שהתגבשה אצלי ההכרה וההבנה במאמרו של הבעש"ט, שמסביר את המשנה אל תאמר לכשאפנה אשנה שמא לא תפנה, וביאר שהכוונה היא אל תאמר שכשאפנה מן התאוות אעבוד את ה' שמא רצונו שתעבדו מתוכן.
זה עדיין קשה לי לעכל, כי כל ההוויה החינוכית שלי והסביבתית סותרת את זה, אך יה"ר שאזכה להפנים לתמיד ולא להכנס למרה שחורה
כמו שכותב בעל התניא
וז"ל ומה שכתוב: "וחטאתי נגדי תמיד", אין המכוון להיות תמיד עצב נבזה חס ושלום, דהא כתיב בתריה: "תשמיעני ששון ושמחה" וכו' "ורוח נדיבה תסמכני" וכו', ומשום שצריך להיות כל ימיו בתשובה עילאה שהיא בשמחה רבה כנ"ל. אלא "נגדי" דייקא, כמו "ואתה תתיצב מנגד", "מנגד סביב לאהל מועד יחנו", ופירש רש"י: מרחוק. והמכוון רק לבלתי רום לבבו ולהיות שפל רוח בפני כל האדם, כשיהיה לזכרון בין עיניו שחטא נגד ה'. ואדרבה לעניין השמחה יועיל זכרון החטא ביתר שאת, בכדי לקבל בשמחה כל המאורעות המתרגשות ובאות, בין מן השמים בין על ידי הבריות בדיבור או במעשה (וזו עצה טובה להינצל מכעס וכל מיני קפידא וכו'), וכמאמר רז"ל: "הנעלבים ואינן עולבין, שומעים חרפתם ואין משיבים, עושים מאהבה ושמחים ביסורים" וכו',
אני אי"ה אנסה אט אט לעבוד שלב שלב עם הכלים המוצעים לי בפרום ושלב שלב אקווה שיהיה לי האומץ לצעוד בצעדים
שלכם משה

בעניין: שולם עליכם מעמקי התאווה לפני 11 שנים, 7 חודשים #16945

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
הצלחה רבה.
אנחנו פה. בשבילך. אם אתה זקוק להדרכה סיוע וכדומה אל תהסס לפנות לעזרה
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.76 שניות

Are you sure?

כן