ברוכים הבאים, אורח

אני חייב עזרה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: אני חייב עזרה 5686 צפיות

בעניין: אני חייב עזרה לפני 11 שנים, 8 חודשים #15569

• כנוע
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום
צדיק גמור, הזכרת לי איך שפעם בדיוק בסיום נפילה שמעתי פיצוץ חזק והתברר לי אח"כ שזה היה פיגוע. הייתי בטוח שזה תוצאה ישירה של המעשה שעשיתי.
אבל כמו שכתבת זה לא עזר לי לצאת מזה.
עֲנֵה עָנִי שְׁפַל כָּל הַשְּׁפָלִים        וְשָׂא חֶטְאוֹ מְקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת
וְהַאֲרֵךְ נָא בְּרַחֲמֶיךָ שְׁנוֹתָיו         וְצַוֵּה כָּל שְׁאֵלוֹתָיו לְמַלֹּאת
וְתַחְשׁוֹב כָּל תְּפִלּוֹתָיו קְטֹרֶת          לְפָנֶיךָ כְּקָרְבָּנוֹת וְעוֹלוֹת
וְהָאֵל הַמְּקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת       שְׁמַע קוֹלִי אֲשֶׁר יִשְׁמַע בְּקוֹלוֹת

בעניין: אני חייב עזרה לפני 11 שנים, 8 חודשים #15571

סליחה שאולי אני מסיט מעט את הנושא עליו פותח הפוסט מדבר,
אך ארצה להתייחס מעט לדברי "כנוע",
לפני כ10 שנים, כשניסיתי בתחילת דרכי כיהודי לחזור בתשובה, והייתי נחשף לדברים הלא  טובים שגורמים דבריי,
כל פעם שהיה קורה משהו לא טוב בחוץ, הייתי נכנס לחרדות ופחדים, אולי זה בגללי ובגלל חטאי הגדולים.

לפני כמה שנים, ראיתי ספר שבדיוק דיבר על העניין, ספר של רב, לא זוכר את שמו, שאמר שזאת חולה רעה לחשוב בצורה כזאת, וכי זה איננו רצון אלוקים כלל וכלל.
נכון שמעשי משפיעים על דברים בעולם, אך אינני יודע כיצד הם משפיעים, ובאיזה אופן, ולפעמים הייתי מקצין עד כדי כך את החרדות שלי והחששות הגדולות,
עד שיצרתי מסביבי בועה של בדידות וריחוק מכל מה שקשור לעולם החיצוני.

תודה רבה...
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: אני חייב עזרה לפני 11 שנים, 8 חודשים #15587

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
משוש חיי

אכן קלעת בול למטרה שכתבתי אני וכנוע (אני לא יכול לדבר בשמו אך  אני בטוח שגם הוא התכוון לכך)

כל ההרגשות שחווינו היו בתקופות ההם טרם התוודענו לתכנית. כיום אני יודעים כמה אבסודרי הדבר ועד כמה ש: א) אנו לא מבינים חשבונות שמים ו ב) איננו "חוטאים" כדברי פותח הפוסט אלא פשוט "חולים" וא' מהשלכות המחלה הוא רגשי האשם וקשירת אסונות שונים למעשינו

אני בטוח שישנם עוד חברים יקרים שחוו רגשי אשם כאלו או אחרים ועכשיו השתחררו מהם בעקבות התכנית הנפלאה
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: אני חייב עזרה לפני 11 שנים, 8 חודשים #15862

• willwin1
  • חבר חדש
שוב שלום לכולם.

רציתי ראשית להודות למשתתפים בדיון בפורום. עברו עשרה ימים מאז נכנסתי לראשונה לפורום וחשפתי את המעשים שלי. ומאז כבר עשרה ימים אני נקי לחלוטין, כל יום רק להיום, כולל עמידה בנסיון (שלא האמנתי שאעמוד בו) של להיות לבד באמצע היום במשך כמה שעות מול המחשב, ולעבוד איתו - ולא נפלתי. זה דבר שלא קרה לי בחודשים האחרונים, ואני מרגיש שבלי הפורום לא הייתי מגיע לכך. הרבה תודה על התמיכה. דקות מעטות שלכם, של אמפתיה, הבנה וייעוץ, יכולות לעשות הרבה מאוד.
חלק מהדברים שעזרו לי הוא העובדה העצובה מאוד שהרבה אנשים שמספרים כאן את סיפורם חוו טראומה קשה בחייהם (התעללות מינית וכדומה) שגררה אותם לאן שהם הגיעו. המחשבה על כך שאני גדלתי בבית נפלא ותומך, ושאני מבזבז את כל נתוני הפתיחה האלה לדברים שפלים, עוזרת לי. גם הסיפור הקשה על אותו אחד שאבא שלו משגיח בישיבה, והבן תפס אותו מסתכל על אתרים פורנוגרפים, זיעזעה אותי - הרי אני הולך להיות בדיוק אותו אבא! אם לא אעצור עכשיו, זה רק עניין של זמן עד שהבן שלי יתפוס אותי - ואז מה יהיה עלי? ומה יהיה על בני? המעשים שלי כבר התחילו לחרוג מהתחום האישי ומתחילים להשפיע באופן ישיר ועקיף על אנשים אחרים שיקרים לי מאוד מאוד, וזה בדיוק הזמן האחרון בו אני עוד מסוגל לעצור.
אני רוצה לשתף בחיזוק קטן ששמעתי לאחרונה: 'כי תצא למלחמה' - במלחמה של כולנו כאן, כנגד היצר, חשוב שנזכור: מי שטורח ויוצא למלחמה, לא יוצא רק למנוע הפסד ולמנוע דברים שליליים, אלא מי שיוצא למלחמה יוצא כדי להשיג הישגים: לכבוש שטחים, לשבות שבויים, לצאת חזק יותר, מחוזק יותר. צריך לזכור שגם המלחמה שלנו: אני לפחות לא רק נלחם כדי להפסיק את ההתמכרות, ולא רק כדי להגמל, אני נלחם כדי להפוך לאדם טוב יותר. חזק יותר, מאמין יותר, ישר יותר. אני נלחם כדי לשפר את החיים שלי בכל אספקט אפשרי ולהפוך את עצמי לאדם אחר, לא רק להכניע את היצר, אלא גם להשיג השגים. סתם וורט קצר שעוזר לי מאז ששמעתי אותו.

ועוד שתי נקודות:
ראשית, אני יוצא מהתגובות שלכם קצת מבולבל. לתומי חשבתי, ועדיין זה נראה לי נכון, שאני צריך להתוודות על כל החטאים שלי, בלי להצניע, ובלי לטשטש, ובלי לייפות. אם לא היה את הבעיה המוצדקת והחשש שאני יכול לתת לאחרים 'רעיונות' רעים, הייתי מפרט כאן הכול, פשוט הכול, כדי להוציא את הזוהמה ממני החוצה. כך עשיתי, כמה שיכולתי במגבלות הפורום, ודבר ראשון זה הקל עלי. פעם ראשונה שעמדתי מול המעשים שלי. אין בזה אולי לקיחת אחריות (אני לא יודע מה המשמעות של המעשים שלי שכן לעולם לא יהיה לי קשר עם אותם גורמים אקראיים איתם הייתי בקשר בתקופה הרעה ההיא שלא מזמן הייתי שקוע בה) אבל יש בזה הודאה ווידוי. וזו בהחלט התקופה (חודש אלול), וזו לדעתי הדרך, ואני לא חושב שהגזמתי בתיאור או בהבנה שלי שאני חוטא. אני לא כל כך מבין את ההתעקשות של 'אני לא חוטא אני חולה'. כל פעם שאני מנסה לחשוב על עצמי בתור חולה זה קצת מוריד אותי ומחליש את העמידה שלי מול היצר. אמנם נכון שבשלב מסויים אני צריך להפסיק להתעסק עם זה, אבל כרגע, שאני עוד מבוהל מעצמי ונגעל מעצמי, זה נראה לי הדבר הנכון לעשות שעוזר לי לצאת מזה. אולי לאחרים זה לא ככה.
שנית, קראתי בפורום (לדעתי סוד הכניעה) על ההבחנה בין 'נקי' ל'יבש', שם הוסבר באריכות למה יבש זה לא טוב, או לפחות לא מספיק טוב. (אם הבנתי נכון - נקי הוא מי שעומד בפיתוי היצר. יבש הוא אדם שלא נפל או מעד מפני שהוא לא עמד בנסיונות של היצר, מסיבות טכניות) אז אני רוצה לתת את דעתי בנושא:
היצר שגרר אותי לעשות דברים נוראיים מול המסך הוא לא כל הסיפור. זה בקושי חצי. חלק משמעותי נוסף הוא המאמץ האדיר של היצר הרע ליצור את התנאים כדי שאוכל לחטוא. דהיינו: ליצור סיטואציות שאני לבד מול המחשב, בין אם זה בבית, במשרד או בכל מקום אחר. הייתי ממציא תירוצים מתירוצים שונים, משקר, ומה לא עושה כדי שאצליח להיות בסיטואציה לבד מול מחשב. ואז - השמיים הם הגבול מבחינת אפשריות העוונות והחטאים.
ההתמודדות היום היא בעיקר למנוע מעצמי את הסיטואציה הזו. אני נלחם עם היצר שלא אגיע בכלל למצב שאני לבד מול המחשב ופנוי. כפי שתארתי בעבר, היו לא מעט לילות בהם כמעט לא ישנתי, והיום אני משתדל לישון מוקדם ככל האפשר. אולי זה ישמע שאני מנסה רק להשאר יבש, אבל זוהי המלחמה האמיתית שלי בלהחזיר את השליטה שלי בחיים. רב אחד אמר שצריך להחיל על המחשב דיני 'יחוד', כאילו הוא אישה נשואה. ואני אומר - לא רק כאילו המחשב הוא אישה נשואה, אלא כאילו המחשב הוא כל הנשים בעולם כולו. אני מקווה שהצלחתי להסביר את דעתי בזה, כיוון שאני מחלק את המלחמה לשניים: החצי הראשון: להשאר יבש כל הזמן, לא להתפתות ליצר ליצור תנאים בעיתיים, והמלחמה השנייה היא להשאר נקי, כאשר נוצרת סיטואציה של התתמודדות אישית מול המחשב.
ודבר אחרון. מאז שהתחלתי עם הנפילות שלי, מעסיקה אותי ומטרידה אותי המחשבה והרצון לשתף את אישתי בכל הסיפור הזה. כפי שאמרתי, היא מדהימה בכל קנה מידה, והיא אפילו לא חושדת בי. יש ביננו אהבה רבה, והיא כל כך תמימה, שהיא בחיים לא תעלה על דעתה שאני מסוגל לעשות דברים כאלו (אגב, ראיתי שזו תופעה רווחת אצל כמה מהמשתתפים בפורום). הרבה פעמים אחרי נפילות קשות, הייתי בוכה לעצמי בדמעות ואומר - די! רק אם אתוודה בפניה - אצליח לצאת מזה. הבושה תאכל אותי ולא תאפשר לי ליפול יותר. היא תשמור עלי. כמובן שבסוף לא עשיתי את זה ולא סיפרתי. ואני מתרשם מכאן שאלו מחשבות מוטעות, אולי נאיביות וטיפשיות. המחשבות האלו היו באות לי בדרך כלל בזמן הדמדומים של הערנות, כמה דקות לפני שאני נרדם בלילה, אז המחשבות מעורפלות ורכות יותר. הכל מפוייס ורגוע והחיים נראים פשוטים יותר. ואז מגיע הבוקר ואתה כמובן חושב שזה היה רעיון טיפשי.
פעם אחת אזרתי אומץ, וניסיתי לספר לה. התחלתי בדיבור כללי, ודי מהר הבנתי שאין לה מושג על מה אני מדבר, ובתמימותה היא בכלל לא קולטת על מה מדובר, אז מהר ניצלתי את ההזדמנות והסטתי את השיחה.
אני רוצה לשאול את חברי הפורום בעניין, כי אני בטוח שדברים כאלו עברו לכם בראש: האם שיתפתם? האם לשתף? האם לא עדיף פשוט לצאת מזה אחת ולתמיד (אמן ואמן, שהספירה שלי עכשיו תהיה הראשונה והאחרונה) מבלי שהיא בכלל תדע שהיה לך עבר אפל כל כך? האם יש דעות מקצועיות בנושא? הנושא הזה מטריד אותי לא מעט. כרגע ברור לי שלא אספר וככה כנראה עדיף, אבל אשמח לשמוע את דעתכם.
שוב תודה לכולכם על זה שאתם כאן. שימשיך החודש להיות חודש של רחמים ושל סליחות.

בעניין: אני חייב עזרה לפני 11 שנים, 8 חודשים #15872

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
שלום חבר,

אשתדל לענות כמיטב יכולתי מתוך מה שעבר עליי. אני בהחלט לא אומר שזה נכון עבור אף אדם אחר אלא רק מספר מה נכון עבורי. באם זה מתאים לך - מצוין. באם לא - גם כן מצוין.

ראשית כל לגבי הנושא של חולה חוטא. לא מדובר בנושא צדדי בכלל אלא בנושא מהותי שהוא ליבת דרך ההחלמה של כל כך רבים מחברי הפורום ומחוצה לו. במשך כעשרים שנה הייתי משוכנע שאני חוטא והתוצאה היתה שנהייתי יותר חוטא. כן, עברתי תקופות שבהן הרגשתי בדיוק את מה שאתה מתאר, איך אני נגעל מעצמי ואיך אני מפחד שאשתי תתפוס אותי ומה יחשבו הילדים וכו', וזה באמת עזר. אבל זה עזר לתקופות מאוד קצרות. בפעמים נדירות זה עזר לתקופות מעט ארוכות יותר, אבל בסוף תמיד התרסקתי. זכיתי ללוות כאן בפורום חברים נפלאים שניסו להיגמל בדרך הזאת, חלקם הצליחו להחזיק מעמד מספר ימים והיו אפילו כאלו שהצליח מספר חודשים, אבל בסוף כולם חזרו שבורים ומרוסקים.

אבל ברגע שהבנתי שאני חולה - החגיגה נגמרה ברגע כיון שנכנעתי. שוב: מדובר על הבסיס של דרך ההחלמה שטוענת שמדובר במחלה ערמומית ורבת עוצמה, ורק ההבנה שמדובר במחלה והכניעה יכולה לתת לי לצאת החוצה. כך עברנו את התהליך הזה כאן בפורום עם חבר ועוד חבר ועוד חבר וכיום אנו חברותא הולכת וגדלה של חברים שקיבלו שחרור מהתאווה רק הודות לחסד אלוקים שהגיע אחרי שהבנו שמדובר במחלה. הדבר דומה לאדם ששבר רגל אבל משוכנע שעל ידי התפילות הרגל תתרפא אבל לא מוכן ללכת לרופא ומצב הרגל הולך ומחמיר. ברגע שהוא מרים ידיים וניגש לרופא - מתחיל תהליך הריפוי שכולו מתרחש אך ורק בכוחו ובחסדו של אלוקים.

לגבי ההבדל בין יבש לנקי - אנסה להסביר זאת מעט יותר טוב. יבש יכול להיות אדם שעמד בפיתויי היצר, אבל הוא לא עושה שום שינוי פנימי ואמיתי כדי שזה יחזיק מעמד. הוא פשוט "צם" מהשימוש בתאווה. אני מתחבר לכל מילה מהתיאור שלך איך אתה הולך לישון בזמן וכו', אבל כל זה היה אצלי רק תקופות יובש. זה דומה להקמת סכר על נהר בלי לתת אפשרות אחרת לניקוז המים. מה שקורה זה שכל הזמן מגיעים עוד ועוד מים ולבסוף הם פשוט עוקפים את הסכר או מפילים אותו. התאווה לא מגיעה סתם (למרות שלעתים זה נראה כאילו זה המצב), ולכן סתם להפסיק להשתמש בתאווה לא עזר לי. אני לא יכול פשוט לצום ולא לאכול ואני גם לא יכול פשוט להפסיק להשתמש בתאווה. לכן אני צריך לעבוד על שינוי פנימי עמוק ואז אוכל להישאר נקי ולא רק יבש.

לגבי הוידוי בפני האישה - ישנה בספר הלבן (ספר הבסיס לתכנית SA) אזהרה המופיעה פעמיים שלא לספר לאישה מיד בהתחלה כיון שזה יכול לגרום יותר נזק מאשר תועלת. אני זכיתי לכך שאשתי תפסה אותי וידעה מהכל כך שיכולתי לערב אותה בכל תהליך ההחלמה וזה כמובן עזר לי מאוד. למרות האזהרה הנ"ל, במוקדם או במאוחר כל חבר מספר לאשתו על ההיסטוריה שלו (בלי פרטים כמובן) ובצעד 9 גם מחפש דרך לכפר על מה שעשה.

הערה אחרונה ברשותך. גם אני הייתי משוכנע שאני מאוהב באשתי ושהיא תמימה ולא יודעת, אבל כאשר האדים של התאווה התחילו להתפוגג ממוחי, קלטתי שאם מישהו כאן תמים - זה אני. היא ידעה הרבה יותר טוב ממני מה טוב לי ומה רע לי ובדיוק מה עובר עליי. יתירה מכך, גיליתי שלא תיתכן אהבה כל זמן שאני מלא בתאווה. תאווה פירושה שאני רוצה לקבל, בעוד אהבה פירושה שאני רוצה לתת. (אשתדל לכתוב על כך פוסט נפרד).

בהצלחה חבר
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.58 שניות

Are you sure?

כן