ברוכים הבאים, אורח

הולך לאיבוד...
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הולך לאיבוד... 2690 צפיות

הולך לאיבוד... לפני 11 שנים, 9 חודשים #13252

• Ezio
  • חבר קבוע
אני לא יודע כ"כ מאיפה להתחיל,  אז אולי כדאי קודם שאני אספר קצת על עצמי.  אני בחור דתי לאומי בן 25, ואני מכור.  אני לא זוכר אפילו באיזה גיל זה התחיל, אבל אני יודע שזה רק החמיר עם השנים.  אני חושב שאני נמצא בסיטואציה מאוד קשה מכיוון שכל מעגל החברים הקרוב שלי לא רק שנמצא באותו בור שאני נמצא,  אלא הוא אפילו לא רואה מה לא בסדר בזה, ואין לו שום רצון להשתנות.  אפשר לומר אפילו שמבין כל חברי אני היחידי שרוצה לראות את עצמו בעולם הדת גם בעתיד. וזה אחד הבעיות הגדולות שלי, אין לי עם מי לדבר, אין לי מי שיעזור לי להתחזק בדת,  ולמרות שמאז שהכרתי את האתר מצבי טיפה השתפר, אך אני מוצא את עצמי שוב ושוב נופל.  הבעיה רק מסתבכת שמתחילים לדבר איתי על שידוכים, לפי כל מה שקראתי פה מאנשים כולם אומרים שזה רק מחמיר אחרי החתונה,  אבל מה אני אומר לאנשים שרוצים להכיר לי בנות?  לא להתחיל עם זה בכלל?  אני ממש אובד עצות.  אני אשמח אם מישהו יוכל לשפוך לי קצת אור ולהאיר לי את הדרך.

בעניין: הולך לאיבוד... לפני 11 שנים, 9 חודשים #13267

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
ברוך הבא חבר,

לפני שאנחנו מתחילים לדון בנושא השידוכים, נראה לי שכדאי להבין כמה דברים אחרים.

הנקודה הראשונה היא להבין מה בדיוק הבעיה? יש לי סתם יצר הרע או שאולי אני מכור?

ועוד נקודה: מה אני מוכן לעשות כדי לצאת מהמצב שלי? כי אם אני לא הולך כעת להשקיע בפתרון רציני - אז אולי אין טעם להמתין במילא. לאידך אם יש נכונות להשקעה - יתכן שעדיף להשקיע לפני החתונה במקום לסבך את הענינים אחרי החתונה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: הולך לאיבוד... לפני 11 שנים, 9 חודשים #13271

• Ezio
  • חבר קבוע
אם ללכת לפי ההגדרות של המדריך של האתר,  אז אני מכור.  בקשר לכמה אני מוכן להשקיע,  אני מוכן להשקיע הכל בשביל להפסיק.  מה שבאמת חסר לי לדעתי בשביל להצליח זה תמיכה אנושית.  פשוט אין לי עם מי לדבר על זה.

בעניין: הולך לאיבוד... לפני 11 שנים, 9 חודשים #13273

• נעם ה'
אם זה ככה אז זה מצויין. הגעת למקום הכי טוב שיש!
כאן, מצאתי לראשונה בחיי חברים שאפשר לדבר איתם על הכל. כאן גדלו לי חברויות מדהימות שאני לא יכול להבין איך הסתדרתי בלעדיהן.
ועוד יותר מכך: לאחר שגיליתי חברויות אמת כאלו, חזרתי לחברים הרגילים. למדתי להפוך את הקשרים הרופפים לחברויות אמת. לדבר על עומק החיים. להגיע למקומות המשותפים ולנגן, באמת, על נימי הנשמה.
ידידי, אני נרגש עבורך. זכור את היום הזה! (הילולה של האר"י הקדוש!)
נעם

בעניין: הולך לאיבוד... לפני 11 שנים, 9 חודשים #13280

• Ezio
  • חבר קבוע
הכל טוב ויפה אבל מה אני עושה הלאה?  :-\

בעניין: הולך לאיבוד... לפני 11 שנים, 9 חודשים #13287

• נעם ה'
כפי שכתבת, את הצעד הראשון אתה כבר עושה. "הודנו כי אנו מכורים וכי אבדה לנו השליטה על חיינו".
ממליץ בחום למצוא ספונסר (תבקש מסוד שישדך לך). הוא ינחה אותך בתהליך והגילוי והשיתוף איתו הם חלק מהצעד השני - "כח גדול מאיתנו יוכל להביא אותנו לשפיות".
לדעתי, אל תמנע מעצמך להמשיך לצאת עם בנות. הרי יסוד הכניעה הוא שאנו עושים את ההשתדלות בחיים ונותנים לקב"ה את האחריות על התוצאות. לדעתי, היחס הזה יעזור לך גם במציאת האחת והיחידה שלך.
כשהייתי במצבך, קרעתי את השמים בתפילה שה' ייקח ממני את התאווה.
כתוב את עצמך לדעת והאמן, כי מן השמים ירחמו.
בהצלחה,
נעם

בעניין: הולך לאיבוד... לפני 11 שנים, 9 חודשים #13297

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
כעת אתה כבר לא "הולך לאיבוד".  כעת "מצאת את עצמך" 
ברוך הבא והמשך מעולה
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: הולך לאיבוד... לפני 11 שנים, 9 חודשים #13395

• brit.kodes
  • רצף ניקיון נוכחי: 7 ימים
  • דירוג זהב
חבר יקר רציתי רק לחזק אותך כי אנחנו החברים שלך פה אני מוכן להיות חבר שלך ולעזור לך
וכך גם הרבה פה הבאתר כולנו באותה סירה וכולנו אם אותו בעיה פחות או יותר
לאט לאט אתה תבין יותר מה לעשות
בנתיים הייתי מציע שתתחיל אם הקריאה שלך המדריך שלנו באתר
www.guardyoureyes.com/heb/images/stories/downloads/hebrew-handbook.pdf
ותצטרף למייל היומי ואל תשכח לשתף אותנו בכל מה שעובר עליך
לגבי השידוכים לעניות דעתי אתה לא צריך לסרב להצעות
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 9 חודשים על ידי .

בעניין: הולך לאיבוד... לפני 11 שנים, 9 חודשים #13432

• שלמה די דיינו
  • רצף ניקיון נוכחי: 255 ימים
  • דירוג פלטיניום
אח יקר
מצטרף לדברי קודמי, וגם אוסיף קצת מחוויה אישית!
גם אני כמוך רווק דת"ל..
אני מאמין שהפגישות עם בנות כשאתה בתהליך החלמה, הרבה יותר טובים ומעילים!!
זה לא אומר להפסיק לצאת עד שתגיע למדרגת משה רבינו..!!
זה כן דורש ממך להתחיל תהליך שידרוש ממך זמן רצון ורצינות!!

עלה והצלח 

בעניין: הולך לאיבוד... לפני 11 שנים, 9 חודשים #13629

• Ezio
  • חבר קבוע
הבעיה שכבר ניסיתי הרבה מהכלים של המדריך,  וכולם עזרו בהתחלה אבל לאחר כמה זמן כבר ירדה ההתלהבות,  וחזרו המעשים. אני מקווה באמת למצוא מישהו שיוכל להדריך/ללוות אותי במהלך ההחלמה,  כי כמו שאמרתי אין לי כרגע מי שיחזיק אותי ויגיד לי כל הזמן "אל תוותר".

בעניין: הולך לאיבוד... לפני 11 שנים, 9 חודשים #13637

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אם אין מי שיחזיק אותך ויאמר לך "אל תוותר" - זה טוב. כאשר הבנתי שרק אני אחראי להחלמה שלי - הסכמתי באמת להשתמש בכלים החזקים. אני לא מזלזל בפילטר ובשבועות, אבל עבורי - שום דבר לא עזר עד שהצטרפתי לתכנית הצעדים. אני ממליץ בחום.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: הולך לאיבוד... לפני 11 שנים, 9 חודשים #13655

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
Ezio כתב on 24 יולי 2012 10:52:

...  הבעיה רק מסתבכת שמתחילים לדבר איתי על שידוכים, לפי כל מה שקראתי פה מאנשים כולם אומרים שזה רק מחמיר אחרי החתונה,  אבל מה אני אומר לאנשים שרוצים להכיר לי בנות?  לא להתחיל עם זה בכלל?  אני ממש אובד עצות.  אני אשמח אם מישהו יוכל לשפוך לי קצת אור ולהאיר לי את הדרך.

בס"ד
אם התחלת תהליך אמיתי (ורק אתה יודע את האמת...)
נראה לי שאפשר להפגש עם הצעות שידוכין...
כי תהליך אמיתי יש כאלה שעושים אפילו בחיי הנישואין...
רק שאסור לחשוב ש"אם התחתנתי אז הכל עבר"!
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: הולך לאיבוד... לפני 11 שנים, 9 חודשים #13690

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
שלום לך וברוך הבא, אנסה לתרום את נסיוני בעניין השידוכים בתחילת הנקיון, והפעם אתמקד בנסיון שראיתי אצל אנשים שסובלים מהבעיה. ומצאו פיתרון.  לא אנסה לתרום מנסיוני האישי, כי מהמקרה שלי כדאי ללמוד מה לא לעשות, אני חשבתי - והתבדיתי - שנישואין יפתרו לי את הבעיה. ושגיתי מרה, זה רק החמיר, היו לי יותר אמצעים: זמן וכסף לשימוש...

הותיקים אומרים שלא כדאי בשלב הראשון של ההחלמה להתחיל שידוכים, נמשיל זאת לבניית בית, אם היסודות רעועים, הבית עלול להתמוטט, משל: ראה מה קרה בשיטת 'הפל קל' בארמונות ורסאיי, באמצע החתונה הכל התמוטט...

תחילת הדרך צורכת המון אנרגיות, אור וחושך משמשים בערבוביה, מצבי הרוח אף הם משתנים מרגע לרגע, קבלת החלטה משמעותית שכזו, בניית בית, מצריכה ראש ולב נקיים מפניות, אם אין ברירה אז כמובן זה מה יש, אבל מלכתחילה, ההמלצה היא להמתין לנקיון בפרק זמן משמעותי.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: הולך לאיבוד... לפני 11 שנים, 9 חודשים #13700

• Ezio
  • חבר קבוע
זה מה שאני חושב גם.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.45 שניות

Are you sure?

כן