ברוכים הבאים, אורח

למה נשואים חוטאים???
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: למה נשואים חוטאים??? 5785 צפיות

למה נשואים חוטאים??? לפני 11 שנים, 9 חודשים #12741

אני לא מצליח להבין למה אנשים נשואים ניכנסים לאתרים אסורים ומוציאים באוננות זרע לבטלה אם יש להם את הדבר האמיתי בבית???

בעניין: למה נשואים חוטאים??? לפני 11 שנים, 9 חודשים #12742

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
שאלה מצוינת
אם אתה באמת לא מבין, אין לך מה לחפש כאן
בהצלחה בחיים.
ואם זו את , אז יש פורום נשות מכורים, גשי לשם.
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: למה נשואים חוטאים??? לפני 11 שנים, 9 חודשים #12762

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
וואי, מוטי, זה היה ראוי, כמלוע של מקלדת. ברשותכם, אנסה לשים עקרון לפני אישיות, ואתייחס  לשאלה:

הדבר האמיתי לא קשור למה שיש או אין בבית, הוא גם לא נמצא באתרים האסורים או בהתעסקות העצמית.

הדבר האמיתי טמון בחוסר השקט, בחוסר הסיפוק ובנרגזות המתמדת. (כמופיע בחוות הדעת של הרופא - ההקדמה לספר הגדול)

בגלל שזו מחלת 'העוד'   שום דבר 'אמיתי' לא יספיק, משל לצמא השותה מי ים...

הבנתי את בעייתי בצורה מוחשית יותר, כשבני בן הארבע ברח באימה ושאג: אבא הוא רודף אחרי (!) התפלאתי כי לא ראיתי דבר מאחוריו, לאחר שנרגע מעט והצלחתי לברר מפיו מי הוא זה ואיזה הוא אשר מלאו ליבו להפחיד כל כך את בני, והוא בין פרצי בכיו הצביע על... הצל שלו...

ואז גם הבנתי את מהות הפתרון: הסברתי לו ולי, שלא ניתן להמלט מהצל, אולם יש זמן אחד ביום בו הוא לא יראנו, באמצע היום, הצל יהיה תחתיו, רק  כשיהיה מתחת לאור...

רק להיום אני בוחר להיות מתחת לאור... אורו של עולם.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: למה נשואים חוטאים??? לפני 11 שנים, 9 חודשים #12763

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
לייק גדול!

מזכיר לי ששמעתי מהספונסר שלי על חבר שהלך למקום מסויים וסיפר שהוא רואה פתאום את כל הכוכבים (במקרה שלנו היה צריך לומר כוכבות). הוא הגיב שאת הכוכבים רואים בחושך.

אז הגיע הזמן להדליק את האור (וגם לכתוב על זה פוסט מיוחד).
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: למה נשואים חוטאים??? לפני 11 שנים, 9 חודשים #12775

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
חברים, אולי אני שוב פעם אהיה קצת רגשן, אבל בגלל שאנחנו נשואים, שכחנו מה זה אומר להיות רווק.
אענה לך, חבר יקר, ממקום עמוק יותר.
אני שומע בדבריך את השאלה/משאלה שאני עצמי שאלתי לפני שהתחתנתי: אחרי שאני אתחתן - זה יעבור. זה הכל עניין של תאווה, הרי, וברור שבתוך חיי הנישואים, לא אזדקק לעצור את עצמי יותר. אפילו זה כתוב בגמ' בקידושין - 'דיין שמצילות אותנו מן החטא'. הגמרא עצמה כתבה שלרווקים יש חטא ושהנישואים עוזרים.
חבר יקר, יש במשאלה הזו סוג של הונאה עצמית: אתה אומר לעצמך, עכשיו אני רשע, עכשיו אני זבל, עכשיו אני לא יודע מה נסגר איתי, אבל אחר כך כשתבוא מישהי, כשאני אתחתן, אז הכל יישתנה, אז הכל יימחק, אז אני אתחיל לחיות.
המחשבה הזו גורמת לשני דברים: קודם כל היא גורמת לך להמשיך לשקוע בבוץ, מכיוון שכל עוד אתה לא נשוי, אז המאבק שלך עקר - מה לעשות, אם היית חילוני אולי לא היה לך את הבעיה הזו...והמחשבה הזו, ש'יושבת' מאוד חזק על תחושת חוסר האונים וחוסר השליטה שמלווה את הנפילות שלנו, הופכת לאידאולוגיה - היהדות לא מאפשרת לי לא ליפול, או 'עד שאני אתחתן  - נגזר גורלי'.
דבר שני, היא הורסת לך את ההבנה של מה זה הקשר בין איש לאישתו.
כאן, איעזר בדבריו של אסירתודה.
כשאני עם אשתי, אני לא מחפש 'עוד'. אני פשוט שם, בשבילה, בשביל שנינו, אני בברית, במסגרת בה כבר לא ניתן להפריד בין מה שאני אוהב לבין מה שהיא אוהבת, לבין מה שהקב"ה מצווה אותי לעשות. כשאני בתאווה, אני רק רוצה עוד, זה לא מעניין אותי מיהי הבחורה הזו על המסך, אפילו להפך, לפנטז על מישהי שאני מכיר טוב מדי זה מגעיל אותי, עדיף לא להכיר...אני שקוע בבולמוס, רוצה עוד, רוצה לסתום את החור.

איזה חור? אותו החור שנמצא בה כבר עכשיו, בתור רווק, החור של ההתמכרות, שהתאווה באה לסתום אותו. ואם, אתה רוצה להבין יותר מהו החור הזה ואיך לסתום אותו, ומה זה אומר שהתמכרות היא לא יצר הרע, ולכן כל דברי הגמרא על היצר כמעט ולא רלוונטיים בהתייחס אליה, אני מציע לך להישאר איתנו קצת יותר, לקרוא, להגיב, ולהיות חלק.
ברוך הבא.
הלוואי שהייתי יכול להחזיר את הגלגל אחורה, ולהבין את מה שאמרתי לך לפני חמש שנים או אולי אפילו עשר...

נתן
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: למה נשואים חוטאים??? לפני 11 שנים, 9 חודשים #12776

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
נתן היקר,

תודה על הדברים הנרגשים והמרגשים. תרשה לי רק להוסיף שמה שאתה מתאר הוא לא תמיד התחתית, ויש אנשים - כמוני - שהגיעו הרבה יותר נמוך. אצלך (ועוד רבים כמוך) ישנה הפרדה ברורה בין היחסים עם אשתך לבין עולם התאווה והפנטזיה. אצלי זה התערבב לגמרי. ניסיתי להכניס את הפטנזיה לחיים שלי עם אשתי ולכל דבר מסביבי. אתה חיפשתי נשים רחוקות כמה שניתן ואני חיפשתי דווקא נשים שאני מכיר והם מהמעגלים הקרובים של החיים שלי.

בפירוש יש מצב שהתאווה משתלטת כל כך על החיים, עד שכל האמיתי נראה מזוייף וכל המזוייף נראה אמיתי, ואין לי שום גבולות ביניהם, ואין לי ברירה אלא לעשות הפעלה מחדש. קודם כל לכבות הכל, ואז לנסות להדליק מחדש ולהתחיל מאפס.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: למה נשואים חוטאים??? לפני 11 שנים, 9 חודשים #12780

אדם יסודו!!אסיר תודה!!זלמן!!נתן!!
זה מדהים..
בזכותכם.. יאללה עוד יום לשמור!!!

נ.ב מוטי ראוי?התגובה הכי ראויה שראיתי!!בול!!
חשבתי שאני יכול לעשות הכל לבד - מסתבר שלא.

בעניין: למה נשואים חוטאים??? לפני 11 שנים, 9 חודשים #12785

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
מוטי יקירי,

תשובה לעניין, אך דרוש לנו הסבר יותר מפורט, מה שאכן סיפקו שאר החברים היקרים.

ברשותכם אני רק אביא נקודה נוספת למחשבה עבור מי שעדיין חושב שלמי שיש פת בסלו אין מה לחפש באתרי מעוררי תאווה באינטרנט:
בואו נאמר שלראובן אין פת בסלו והוא החליט לנסות את מזלו בטיול קצר בין אתרי הרשת.
הוא טייל וטייל וטייל.
הוא היה פה והיה שם.
הוא ראה את זו וגם את זו וגם את זו.
עד שנתקל באחת והיחידה  - הפת בסלו שלו !!!
זהו!!! מעכשו הוא יכול להשאר באתר האחרון אליו הגיעה ששם מצא את הפת בסלו שלו.
הלא כן?
האם באמת כך הדבר, הוא לא ילך עוד לאתרים אחרים?
לדאבוננו ראובן ככל הנראה לא יצליח הרבה זמן להשאר באותו אתר.
הפת בסלו שמצא לא מכבר כבר לא כ"כ מעניינת כמו שהיתה קודם.
אז הוא ממשיך לאתרים נוספים וממשיך... וממשיך... וממשיך ...

אם זה כך עבור אחד שמלכתחילה לא היתה לו פת בסלו, אז בוודאי שזה יקרה גם עבור אחד שיש לו פת בסלו.

ד"א לפני כמה זמן בקורס שיווק במכללה (חרדית ד"א) בה אני לומד המרצה רצה להפנות אותנו לאיזה אתר באינטרנט של איזו חברה צרפתית למים מינרליים.
אחד התלמידים הרווקים אמר שאסור לנו להכנס לשם כי שם הרבה דברים לא ראויים.
הסברה שלו היתה שלרווקים מותר ולנשואים אסור.
נראה לי שגם הוא הבין שפת בסלו זה לא נותן חסינות בפני נפילות ברשת.
או שאולי לא.
מה אתם אומרים?
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: למה נשואים חוטאים??? לפני 11 שנים, 9 חודשים #12786

• שלמה די דיינו
  • רצף ניקיון נוכחי: 255 ימים
  • דירוג פלטיניום
נתן יקירי
קבל לייק ענק!
בתור רווק.. התיאור שלך כ"כ מדויק לי!
תודה רבה

בעניין: למה נשואים חוטאים??? לפני 11 שנים, 9 חודשים #12876

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
לנתן היקר שמחתי לראות את השינוי ביחס לנייס היקר...
במיוחד כשרואים שהוא רק נכנס לכאן  ומיד מגרשים אותו...
חוויתי ת'חוויה הזו זה לא הכי נעים....    
ולנייס היקר
השאר איתנו מנסיון זה יעזור לך...
גם אומר לך, בנוסף לכל אלו שהסבירו הסברים יפים וטובים
גם לנשואים יש מצבים שאי אפשר להיות ביחד...
לפעמים זה סיבות הלכתיות...
לפעמים זה סיבות אישיות (למשל רבתם הערב וממש אין לה חשק...)
לפעמים סתם אין לה חשק היא לא מרגישה טוב .(ממש כואב לה הראש... וכנראה שבחיים היא לא שמעה על הכדור "אקמול"או "אופטלגין" וכו')
בקיצור... גם ה"פת בסלו" לא כל הזמן בסלו...
אך כמו שכבר הזכירו גדולים וטובים לפני זה לא הנקודה העיקרית...
אז בהצלחה רבה כל הלב
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: למה נשואים חוטאים??? לפני 11 שנים, 9 חודשים #13149

וואו באמת שההודעות הריאשונות לא היו לעיניין בכלל! ונתן - אתה תותח, באמת קלעת בול ,תודה רבה ותודה גם לmiani שחיזק אותי לא לעזוב למרות ההתקפה של מוטי

בעניין: למה נשואים חוטאים??? לפני 11 שנים, 9 חודשים #13176

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
נייס
סליחה, טעיתי
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: למה נשואים חוטאים??? לפני 11 שנים, 9 חודשים #13190

תגובה ארוכה, אבל היא מזעקת הנשמה, אז בבקשה להתאמץ לקרוא אותה עד הסוף.

צדיק, אתה עוד רווק!

עכשיו, עכשיו ההזדמנות שלך!

אני זוכר את האמירה בראש שכשאני אתחתן הכל יסתדר, אבל זה פשוט לא נכון (אפילו אם באמת כל פעם שהיתה לי תאוה היה מותר לי להיות אם אשתי והיה שייך מבחינתה ומצב רוחה...).

הנפילות, זה לחשוב רק על עצמך. לחטוא לבד. להתמכר לתחושות העונג האישית שלנו (לכן אנחנו כ"כ מתביישים לשתף, כי זה המקום הכי אגואיסטי ופרטי שלנו).

נישואין - זה להיות ביחד עם מישהו. הסיבה שאנחנו מתחתנים זה בגלל שאנחנו מחפשים בן זוג, מישהו לתת לו, לדאוג לו. יש לנו צורך לתת ולשתף את החיים שלנו עם בן אדם אחר.
אם אנחנו ממשיכים לעשות את הנפילות שלנו על האישה - א. היא נפגעת (זה קטסטרופה בשביל אישה להיות רק המשטח תאוות שלך. צריך להוציא מהראש שהאשה רוצה את זה. לא נכון! היא רוצה חום, אהבה להיות איתך, להיות קרוב אליך, בקושי יש לה "תאוה" כמו אצלנו. זה בא רק אחרי הקשר והקרבה והאהבה שלנו). ב. אנחנו נפגעים. אני לא מדבר רק על הכשלונות שעלולים להגרם בעקבות זה, אלא רק על התחושה המבאסת כ"כ אחרי לילה כזה.

הרי אני כ"כ אוהב את אשתי. היא הכל בשבילי בעולם. אני רק רוצה לשמח אותה, לראות על הפנים שלה חיוך :-* ועכשיו, מה עשיתי?
הריני מוסר מודעה מניסיון: זה הדבר הכי מדכא בעולם! :'( :'( :'(

לגבי המחשבה שבעתיד אני אצליח, אני רוצה לצטט לך פסקה מ"חובת התלמידים" (פרק י"ג, אם אתה יכול כדאי לקרוא את כולו בספר, ועדיף לקרוא את כל הספר ) שכתב האדמו"ר מפיאסעצנא הי"ד (ספר נפלא, חובה לכל יהודי):

"כבר הזהרנוך... שלא תסמוך עצמך על שנותיך אשר תתרבינה ועל גופך אשר יגדל, ולא תקווה שמידותיך הרעות גם מעצמן תסורנה ממך כשתגדל,
כי רק השנים מזדקנות, ולא האיש...

הלא תדע שהילד כאשר יעקמו אבר מאבריו על איזה זמן, למשל שישיבו ידו אחת ויקשרוה אחור, אז תתעקם אף כשיתירו את קשרה. לא כן אצל הגדול, כי אל מקומה תשוב אחר שיתירנה, מפני שהקטן מתגדל ומוסיף בשר על בשרו ועצם על עצמיו, וחלקי הבשר והעצמות אשר מתגדלים בזמן אשר ידו קשורה עקומה - בעקמימות מתחדשים ונבראים...

זכור נא תלמיד חסיד, כמה אנשים גדולים וטובים מקנאים בך ובשחרותך לאמר: מי יתנני עתה נער ובחור... כמה מהם משתוקקים להיות בגוף נקי ובנפש כוספת לה', ובשנותיהם כבר קשה להם. ועתה עוד הכל בידך, והאם תאבד מרגלית זו ותאמר: לכשאגדל אעבוד ולכשאזדקן אתקן [ולעניננו: לכשאתחתן אתקן]?

...הרבה אנשים יודעים מה היא עבודה ותיקון הנפש ומשתוקקים אליה, וגם כופים את עצמם לעשות, ומכל מקום מבלים את כל שנותיהם רק בכפיה ובהכרח להכריח את עצמם, ותמיד פוסחים הם על שתי הסעיפים. מכריח איש כזה את עצמו לעבודה לרגע, לחצי שעה או לשעה ונופל אחור לכמות שהיה, ושוב מכריח את עצמו ושוב נופל ושוב מכריח, ובזה הוא מבלה את שנותיו...
לא כן אתם בחורי חמד... מנעוריכם בזה תעבדו, לבשרכם ודמכם תהיה החסידות, אף אם תפלו, לא תשובו אחור, ואף אם תפסיקו לפעמים לא תשקעו בביצה, ואת כל שנותיכם לא תצטרכו לבלות רק לבלי ליפול ורק להקימכם מעפר וטיט. עיקר עבודתכם רק לעלות תהיה...

ואף גם הרבה פרטים מענייני העבודה ותיקון הנפש יכול אתה לתקן את עצמך בהם עד שייעשו טבע שלך ולא תצטרך בכל פעם להזכיר את עצמך בהם אם מילדותך תתחיל בהם".

תאמין לי שהפורום נשואים מקנא בכם, תעשו טובה לעצמכם ולעם ישראל כולו - תתחילו לעבוד עכשיו, לפני שתגיעו לפורום נשואים!
אנחנו מתחננים בפניכם!

אשריכם בחורי ישראל, תבנו את העולם!
אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

בעניין: למה נשואים חוטאים??? לפני 11 שנים, 9 חודשים #13436

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
בסד היקר יפה כתבת נהנתי מכל מילה!
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: למה נשואים חוטאים??? לפני 11 שנים, 9 חודשים #13511

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.

לייק גדול!

מזכיר לי ששמעתי מהספונסר שלי על חבר שהלך למקום מסויים וסיפר שהוא רואה פתאום את כל הכוכבים (במקרה שלנו היה צריך לומר כוכבות). הוא הגיב שאת הכוכבים רואים בחושך.

אז הגיע הזמן להדליק את האור (וגם לכתוב על זה פוסט מיוחד).
נו? כתבת פוסט?
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.72 שניות

Are you sure?

כן