ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1

נושא: חדש... 2073 צפיות

חדש... לפני 11 שנים, 10 חודשים #10482

• turh
  • חבר חדש
שלום לכולם! קודם כל אני רוצה לברך אותכם על פעילותכם המבורכת! שכויח עצום!
אני נער בן 17 למדתי בתיכון דתי ותמיד תמיד היה לי קשר מצויין עם הקב"ה. ואז גיליתי את האוננות. למשך שנה זה היה פעם בשבוע פעם בשבועיים ואפילו הצלחתי להחזיק חודש שלם! ואז היצר התחיל לעבור להילוך גבוה... בזמן האחרון קשה לי לשמור אפילו יומיים ברצף ללא נפילה. אני כל הזמן קורא דברים על איך לא להתייאש אבל איפה הסוף?! איך אני יכול להגיד ליצר לא?! קשה לי. מאוד. הדבר הזה הורס לי את החיים. קשה לי להבין למה אני רואה את ההרס שנובע מהחטא הנורא הזה ואני עדיין ממשיך בפול גז. איך?! איך יוצאים מזה?!!??!
שוב ממש תודה...
א

בעניין: חדש... לפני 11 שנים, 10 חודשים #10502

אני לא אתמודד עם העניין של הצעות מעשיות, כיון שיש ותיקים ואחרים שיותר מוסמכים ממני בקטע הזה. מה שכן, אגיב על העניין של הנפילה כרגש.

"איפה הסוף", אתה שואל. אולי השאלה היא לא איפה, אלא מתי. והתשובה בשני המקרים היא -  היום.
אנו סך הכל אנושיים. אין לנו מושג מה יקרה מחר או בעוד חמש שניות. החיים הם דבר מאד דינמי. מצחיק ואירוני הוא הדבר ש"ירידת הדורות" גוררת עימה עלייה ניכרת בכל התחומים שגורמים לנו ללחץ ולעצבות. שם, למרבה הפלא, אין שום ירידה. זהו הניסיון היותר גדול - להיות בשמחה למרות הכל. לדעת שיש בך את הכח.

כשניגשים לעבוד את יה ומביעים רצון להתעלות מעל לכל העניינים השלילייים שבנו, מיד באים כל המטענים של העבר, ההוה, והעתיד ומנסים לסתום את הפתח לקדושה ולרצון האל. מה שלי אישית מאד עוזר במסע הנוכחי הוא העניין הזה של "רק להיום." כשלומדים לצמצם את החיים לימים, לרגעים, לנצחונות קטנים - ולא להסתכל על כל הרוע - הרבה יותר קל להתמודד עם אותם הרגשות של נחיתות, אי-כשירות, ואי-כדאיות.

"איך יוצאים מזה", אתה שואל. תתחיל אולי עם הצמצום הזה. תתחיל כל יום מחדש, ולפעמים - אם צריך - כמה פעמים ביום! היצר יודע שככל שאתה יותר נמוך, יש יותר סיכוי שתקשיב לו. אל תתן לו את האפשרות. גם לי הדבר הזה הורס את החיים. לכולנו, אני מאמין. אבל לנו יש את היתרון על הדבר הזה. יש לנו רצון חופשי שמחפש להתקרב ליה. אף אחד - לא מלאך, לא שרף, ולא שליח - יכול לקחת לך את זה. שם טמון סוד הכח שלך. צריך רק לתת לו יותר ביטוי. הכח שלך הוא הרצון ואותם המעשים שנעשים בשם אותו רצון.

"איך אני יכול להגיד ליצר לא", אתה שואל. אני כרגע לא אומר לו לא ולא אומר לו כן. לפי נסיוני, כשהולכים ראש בראש מול היצר המסויים הזה, נופלים. לבסוף נופלים. לפעמים עמוק יותר משאי פעם ידענו שאנו מסוגלים. החכמה היותר מדהימה לדעתי היא להיות גיבור חיל ולנצח את המלחמה מן הצדדים, כמו שאומר הרמח"ל בהקדמה למסילת ישרים. לא סתם הוא משתמש במילה צדדים. היצר ערום, ולכן אנו צריכים להיות ערומים גם כן. מדברים באתר הזה על הוויתור על התאווה. אני מאד מתחבר לרגש הזה, ומקווה שאצליח להמשיך לתת לו מקום בחיי.

כולנו פה באותה סירה. כולנו מחפשים דרכים לצאת יותר לחופשי ולעוף בעקבות הרצון האמיתי שלנו. אני מאחל לך הצלחה. אם תרצה לפרוק או לדבר, אשמח להיות בקשר במייל. גם אני הייתי פעם בן 17. זה קשה ברמות שלא יאמנו. יה עמך, גיבור החיל.
אהבת יה מגן לנו
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 10 חודשים על ידי .

בעניין: חדש... לפני 11 שנים, 10 חודשים #10506

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
יישר כח גדול. דברים היוצאים מן הלב נכנסים אל הלב ופועלים פעולתם.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: חדש... לפני 11 שנים, 10 חודשים #10523

• אין יאוש
  • דירוג פלטיניום
  • עיקר הנפילות באות מפני שאינו מאמין בקלותה של תשובה
שלום חביבי.
איך יוצאים מזה אתה שואל?
בעזרת עבודה רבה, הרבה נפילות ומצד שני הרבה שמחה.
לא לדאוג, ה' בעזרנו.
חשוב רק על היום הזה ולא על מחר.
הצלחה מרובה,
אין יאוש
"בכל אחד ואחד מישראל, מגדול ועד קטן, אור אלוקים חיים ביפעת קודש בוער ומאיר."
"אני ה׳ השוכן אתם בתוך טומאותם״, ובין כך ובין כך בנים אתם לה׳ אלקיכם. אשריך ישראל."
"כשהנשמה מאירה גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים"
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.34 שניות

Are you sure?

כן